Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1885955 razy)

strazak1982

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1075 dnia: Marzec 06, 2009, 14:40:35 »
Kto może odtrąbić pełne zwyciestwo??
Ponad wszelką wątpliwość GS razem ze ZZ.
1. Nie będzie masowego odejści a ludzi którzy juz maja prawa emerytalne(rozłoży sie to w czasie i przejdzie łagodnie
2.Duża grupa (niestety najbierniejsza)dostanie popalić stare zasady, nowe naliczanie bez dodatku za zdrówko(czyli max 75% z trzech lat)
3. przyjmowani po 2010 jako nieobecni głosu niemają(nasza zgoda dziś na takie warynki dla nowoprzyjmowanych bedzie moim zdaniem świństwem)nieobecni -rozumieć dosłownie ich jeszcze niema w służbie
Jeżeli tak ma wyglądać kompromis to pięknie dziękuję. Panowie zwiazkowcy gdzie sa princypia(wydaje mi sie ,ze bronimy swoich praw nabytych nie tylko dlatego ,że juz je mamy, a raczej dlatego ,że uwazamy je za słuszne.Jezeli tak jest i uważamy że takie prawa mamy zachować to trzeba walczyć o nie też dla tych co przyjdą po nas.
Czas na Warszawe ito razem z MONem.
Ps Ogn.Fox nie nie czepiam sie ZZ tylko stwierdzam ,ze są one bierne(szczególnie w terenie (obserwacja z wlasnego podwórka)napewno nie napisalem że ZZ cos ugrały pod stołem, a Twoje zacietrzewienie odczytuję jako przejaw dotknietego Zwiazkowca. I dobrze cala energie poświęc walce o prawa by para szła w tłoki nie w gwizdek. Twój oddany kolega w służbie (24 lata na PB) mozesz domyslać sie więc ,że uczestnik już nie jednego protestu. POZDRO!!!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2009, 19:42:16 wysłana przez strazak1982 »

Offline walczysam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1076 dnia: Marzec 06, 2009, 14:54:29 »
Dla tych funkcjonariuszy co  01.01.2010 nie beda mieli 15 lat służby zostają  na starych zasadach ale naliczana emka z 3 latek jak po nowemu!!Czyli wchodzi nowe to w takim razie niech nie na 75 % na pełnątylko na 80% jeśli już!!!
Miało być stare dla wszystkich o to w Krakowie postulowali!
Czas na Wawę !!!!

Offline Walczący z Ogniem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1077 dnia: Marzec 06, 2009, 15:03:18 »
Nad tym fragmentem zastanawiałem sie dość długo i nie wiem co miał na myśli redagujący to założenie???
Cytuj
2)Funkcjonariusze przystępujący do służby od dnia 1 stycznia 2010 r.

Objęcie nowym systemem będzie dotyczyło także tych funkcjonariuszy, którzy podejmą służbę po dniu 1
stycznia 2010 r. a przed tym dniem pełnili służbę, lecz w dniu 1 stycznia 2010 r. pozostawali poza służbą oraz według stanu na ten dzień, nie nabyli prawa do świadczeń przewidzianych w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy.
tu trzeba by sprawdzić kto to jest "poza służbą".
Może to tyczy urlopy bezpłatne, macierzyńskie jak i tych co pracowali ale odeszli i ponownie sie zatrudnią ???
Jeszcze nie czytałem projektu. Czy za wyjazdy będzie doliczane czy też nie ???
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2009, 15:09:51 wysłana przez Walczący z Ogniem »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1078 dnia: Marzec 06, 2009, 15:08:35 »
Miały być jasne zasady dla nowo przyjętych, broniliśmy praw nabytych a w rzeczywistości po przeczytaniu założeń ci którzy nie będą mieli 15 lat   :stop: zostali oszukani!
Teraz czas na kolejny ruch ZZ i podjęcie stosownych decyzji.
Nowe zasady TYLKO dla nowoprzyjętych po 1 stycznia 2010r !!!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

gustaw

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1079 dnia: Marzec 06, 2009, 15:32:45 »
Witam koledzy a co z doliczaniem lat cywilnych dla tych którzy nie będą mieli 15 lat służby ?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1080 dnia: Marzec 06, 2009, 15:37:22 »
Czy ktoś się teraz orientuje co w nowych zasadach z:
- odprawami (wielkość odprawy),
- procentami za lata wyjazdowe, nurkowanie (czy jest graniczna wartość % jaką można za to zebrać)
- absolwentami szkół - kiedy doliczane są im lata szkoły
??


IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1081 dnia: Marzec 06, 2009, 16:02:02 »
Podstawowe zadanie aby wygrać bitwę z zorganizowanym przeciwnikiem ,rozproszyć jego zgrupowanie na małe pododdziały - to Schetyna umie najbardziej.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1082 dnia: Marzec 06, 2009, 16:18:26 »
"procenty za utracone zdrowie " tego trzeba przypilnować, przecież co że ktoś np jest nurkiem już 10 lat to się teraz dowiaduje że to co robił to "ku chwale ojczyzny" i nic sie nie należy. PO szuka gdzie jeszcze urwać może, a gadka Tuska typu "zrozumienie"niech on zrozumie że STRAŻ to nie cerownia skarpet i najwyzej co mozna sobie zrobic to ukłuć sie igłą w palec.Jak na emce pojdziesz po leki do apteki popros o zrozumienie i obnizke na paragonie. Trzeba walczyć - nowe zasady-nowo przyjęci.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1083 dnia: Marzec 06, 2009, 16:31:27 »

Nowe zasady TYLKO dla nowoprzyjętych po 1 stycznia 2010r !!!

Zgadzam się tak to powinno wyglądać , może teraz ruszą tyłki CI którzy nie pojechali na pikiety G-K. Tak naprawdę (bynajmniej w mojej jrg) średniacy(mniej niż 15 służby) powinni więcej się angażować w całą akcje  : na 12 funkcjonariuszy którzy pojechali na pikietę to tylko 1 miał (powyżej 10 lat s ) - 8 młodych(2-6 lat s) -3 co mieli po powyżej 15lat s .Więc statystycznie słabo się angażowali . ale to może tylko w mojej jrg  zaobserwowałem takie zjawisko )
Kto może odtrąbić pełne zwyciestwo??
Ponad wszelką wątpliwość GS razem ze ZZ.
1. Nie będzie masowego odejści a ludzi którzy juz maja prawa emerytalne(rozłoży sie to w czasie i przejdzie łagodnie
2.Duża grupa (niestety najbierniejsza)dostanie popalić stare zasady, nowe naliczanie bez dodatku za zdrówko(czyli max 75% z trzech lat)
3. przyjmowani po 2010 jakto nieobecni głosu niemają
Jeżeli tak ma wyglądać kompromis to pięknie dziękuję. Panowie zwiazkowcy gdzie sa princypia
Czas na Warszawe ito razem z MONem.

Ja bym na twoim miejscu aż takich oskarżeń w związki nie walił (bynajmniej na razie) Człowieku przecież GRZEŚ I SPÓŁKA JESZCZE  NIE ROZMAWIAŁ ZE zz  ,więc też zz nie maja nic wspólnego z tym założeniem .Mam już dosyć takich ludzi  co tylko potrafią wszystko zwalać na zz -zadaj sobie pytanie czy ty zrobiłeś wszystko żeby byli wszyscy zadowoleni .Sam napisawszy w punkcie  trzecim (nieobecni głosu nie mają więc byleś na pikiecie , jeżeli tak to czy dość głośno krzyczałeś , mówisz jak 01  -to nic nie da ,  wstyd robicie , pokażcie teraz na co wasz stać .TY tylko umiesz jechać po zz jak dobrze to my a jak źle to zz są winne ...Teraz słuchajcie  Bez tych pikiet  to Grześ  miałby wszystkich w D  , i  musiał  chociaż odkryć karty- wiemy gdzie jest Piotruś   , teraz ruch mamy my więc nie zwalać winny na kogoś i brać się od  roboty , jak będzie trzeba to pojadę do  w-wy  chociaż mam już prawa emerytalne ...POZDRAWIAM 

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1084 dnia: Marzec 06, 2009, 17:20:18 »
Grzesio Sch. probuje nas wy... bez mydła... wybór, który nam daje jest co najmniej śmieszny :)
NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY - podtrzymujmy to hasło panowie !!! i panie oczywiście :)
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com


Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1086 dnia: Marzec 06, 2009, 20:56:38 »
Witam,
Dlaczego p.GS tak uparcie trzyma się tego okresu naliczania trzyletniego, toć to 3 inflacje (3 podwyżki) może by pomyślał o roczku  ^_^ .   :szalony:
A najlepiej niech pamięta, że prawa nabyte powinny być zachowane dla wszystkich  :kwit:  :tuba:
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Hun17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1087 dnia: Marzec 06, 2009, 21:33:16 »
Ale GS i spółka chce nas wydymać czy oni mają  nas za kompletnych idiotów .Teraz swoją bezczelnością wk....li do łez.Myślą że  przejdzie im to bokiem... mylą się!! Pozdrawiam i kupuje flary na Warszawę. :krzyk:
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2009, 21:02:59 wysłana przez Hun17 »

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1088 dnia: Marzec 06, 2009, 21:47:57 »
Pan minister chyba naprawdę uważa nas za kretynów, a swiadczy o tym to co nazwał złagodzeniem zmian do założeń nowej ustawy emerytalnej.Przecież to co dziś sie ukazało jest tak naprawde jeszcze gorsze,przy tym rozwiązaniu jeszcze wieksza grupa funkcjonariuszy jest zmuszona do nowych zasad aby choć w małym stopniu zniwelować strate wynikajacą z naliczania z 3 lat, a mediom znowu podaje sie tylko cześc informacji-tą która pasuje-a to wszystko poto aby pokazać społeczeństwu że sami nie wiemy co chcemy(na dzień dzisiejszy tak to bedzie wygładać i chyba o to panu ministrowi chdzi)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1089 dnia: Marzec 06, 2009, 21:49:00 »
"Czy te założenia niosą poprawę dla mundurowych? - Zależy, czego funkcjonariusz chce od życia. Czy chce mieć po 15 latach pieniądze na czynsz i papierosy, czy po 35 latach 85 proc. - odpowiada Jan Węgrzyn, dyrektor generalny MSWiA."
jak dyrektor zauważył po 15 latach czynsz i papierosy , a po 35 latach te niby 85 procent nie starczy na papierosy? czy zapomniał dodać.

Jeden plus tej dzisiejszej ministerialno dyrektorskiej farsy - wojsko ma również przygotowywaną reformę. No to już widzę chętnych do woja na misję - chyba że łapanki będą robić. tak czy inaczej koalicja przeciw zmianą emerytalnym poszerzy się o wojsko.
________________________________________________________________________________________________________________________________

Pan minister chyba naprawdę uważa nas za kretynów

@Balon - nie chyba tylko uważa

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1090 dnia: Marzec 06, 2009, 23:38:41 »
Dobra. Przyznaje się. JA jestem tym który NIE ROZUMIE.
Nie rozumiem w dalszym ciągu jakiej matematyki używa w swoich obliczeniach miniSTER GS porównując 15/40% i 35/85%...a nie jak należy stary system 28,5/75% i nowy 35/85% ( może różnice wtedy nie są wystarczająco "porażające")....czas wrócić do podstawówki panie ministrze bo ma pan poważne problemy z porównywaniem liczb do 100 i jeszcze z logiką mocno u pana szwankuje! a  ten pan "dyrektor" ze sporą nadwagą to był już bezczel do kwadratu...no i kolejny z brakami w edukacji. Nic dziwnego ze ten kraj schodzi na psy....

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1091 dnia: Marzec 07, 2009, 08:39:24 »
Mundurowy zdecyduje, jaką chce mieć emeryturę


Od 1 stycznia 2010 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy emerytalne dla służb mundurowych. Przewidują one, że funkcjonariusze będą nabywali prawo do emerytury dopiero po 25 latach służby (dziesięć lat później niż obecnie).

Z założeń do reformy emerytur mundurowych przedstawionych w piątek przez Grzegorza Schetynę, ministra spraw wewnętrznych i administracji, wynika, że funkcjonariusze, którzy 1 stycznia 2010 r. będą mieli wypracowany 15-letni okres służby, pozostaną na stałe w starym systemie.

Z kolei mundurowi, którzy do tego czasu nie osiągną 15 lat w służbie, otrzymają prawo wyboru systemu emerytalnego w przyszłości. Decyzję będą jednak musieli podjąć do końca czerwca 2009 r. Jeśli tego nie zrobią, zostaną potraktowani, jakby wybrali nowe zasady. Jeżeli zdecydują się zostać w starym systemie, to ich emerytura zostanie obliczona na nowych zasadach, czyli na podstawie średniego uposażenia z ostatnich trzech lat (a nie, jak dotychczas, na podstawie ostatniego uposażenia). Dodatkowo mundurowi nie będą mogli już łączyć emerytury z rentą z tytułu utraty zdrowia podczas służby.

Wyboru nie będą mieli zaś tylko ci funkcjonariusze, którzy przyjdą do służby po wejściu nowych przepisów w życie, czyli po 1 stycznia 2010 r. Ich świadczenia emerytalne będą przyznawane wyłącznie na nowych zasadach.

W obawie przed utratą dotychczasowych uprawnień emerytalnych do końca lutego z policji odeszło już 2189 funkcjonariuszy (prawie dwa razy więcej niż w porównywalnym okresie w ostatnich dwóch latach).

– Chcemy zatrzymać jak najwięcej doświadczonych funkcjonariuszy w służbie, tak by mogli przekazywać swoją wiedzę młodszym kolegom – stwierdził Adam Rapacki, podsekretarz stanu w MSWiA. – Udało się nam wynegocjować podwyżki. Teraz średnia płaca w policji wynosi około 4 tys. zł. Chcemy także poprawić warunki pracy policjantów i zdjąć z nich niepotrzebne obowiązki.

Nowe przepisy przewidują też, że po 35 latach służby mundurowy będzie mógł otrzymać emeryturę w wysokości 85 proc. swojego średniego uposażenia z ostatnich trzech lat (obecnie mogą liczyć maksymalnie na 75 proc. ostatniego uposażenia).
www.rp.pl

ps. w poniedziałek w gazecie wyborczej dod. dot emerytur mundurowych. :kwit:

Pozdrawiam

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1092 dnia: Marzec 07, 2009, 09:03:40 »
To nas pieknie załatwili. Jednak, co by nie mówić o PO to jednak mają dobrych doradców od rozgrywania takich spraw.
I etap - ostre zmiany, wiek 55 lat, i medialna nagonka ukierunkowana na sławne 15 lat słuzby, w swiadomosci społecznej zostało ,że chodzi o 15 lat, protesty, marsze
II etap - kompromis, medialne odtrabienie że tak, uginamy sie i zachowujemy to nagłosnione 15 lat do emerytury.

I co teraz - nowe protesty bo chcemy jeszcze zachować sposób naliczania i dodatek za uszczerbek na zdrowiu.
Typowy obywatel, ukształtowany  przez media, bedzie psioczył, co widać w róznych komentarzach, że rząd ustąpił w sprawie 15 lat. A tu kolejny protest i niezadowolenie bo chcemy jeszcze więcej (naliczanie). Ludzie powiedzą - o co im jeszce chodzi, czy im sieę w głowach poprzewracało. Piekną akcję przeprowadził pan GS - doradcy od socjotechniki zasłużyli na nagrodę.

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1093 dnia: Marzec 07, 2009, 09:17:53 »
no i do tego trzeba dodac wewnetrzne podzielenie lub probe podzielenia nas - do tej pory chlopaki majacy 15 lat martwili sie tylko o naliczenie - dostali zapewnienie, ze dla nich sie to nie zmieni - mam jednak nadzieje ze w mysl hasla W JEDNOSCI SILA - beda z nami podczas protestow w kwesti tego ze nie zmienia sie zasad w trakcie gry a nadal G.Sch. teraz wraz z A.R. chca zmieniac te zasady i to na gorsze /jakby nie liczyc nowe czy stare zasady bedziemy oszukani przez nasz rzad/

mam nadzieje ze wszyscy ktorzy maja 15 lat i juz pewnosc ze dla nich bedzie okay stana z nami w jednym protestacyjnym szeregu gdy nadejdzie pora
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1094 dnia: Marzec 07, 2009, 09:28:15 »
Żyje w świecie Matrixa...

Policjanci zarabiają ŚREDNIO 4 tyś (Ciekawe który?),
Grześ mówi że za każdy miesiąc jest 1,9 (a nie za rok),
Premier mówi że nie chce krzywdy zrobić nikomu, że ci co już są w służbie mogą wybrać stare, szkoda tylko że ten obłudnik nie powiedział że stare znaczy NOWE w ładnym opakowaniu STAROŚCI, a w niektórych przypadkach nawet gorsze NIŻ nowe! Co to za wybór starego jak stare nie jest stare?

Przypominają mi się słowa Nikt nam nie wmówi że czarne jest czarne a białe jest białe!

Rapacki to kawał sku***syna jest zadowolony z osiągniętego kompromisu, niestety został za wcześnie pochwalony, już nie pamięta że mówił o 20 latach a nie 25, dostaje smsy z podziękowaniami od Policjantów jaki to on wspaniały i na ifp go wychwalają pod niebiosa...
A jak mu przytoczyli wypowiedz z ifp dziś w rmfie to mówi że to nie jest reprezentatywna grupa.... i że są czasem frustraci itp....

TO JEST JEDNA BANDA OSZUSTÓW I ZŁODZIEI!

Myślałem że po tylu razach jak nas Grześ oszukać chciał już mu przeszło i zrozumiał swój błąd ale on dalej ROBI Z NAS IDIOTÓW a co najważniejsze NIE MA DO NAS ŻADNEGO SZACUNKU jak i pan Tusk obrońca uciśnionych...

Dziennikarze dalej dają sobie wciskać kit i powtarzają głupoty, naprawdę coraz ciężej to będzie Polakom zrozumieć o co tak nam naprawdę chodzi! Trzeba by było sobie wszystkie wspaniałe pomysły bandy Tuska przypomnieć i naprawdę je zrozumieć a nie tylko to co dziennikarze przekazali, jak ze wszystkim jest tak jak z naszymi emeryturami to boję się żyć w tym kraju! GÓWNIANYM KRAJU bez OPIEKI MEDYCZNEJ, DRÓG i za chwile bez STRÓŻÓW PRAWA i RATOWNICTWA :krzyk:

Widzę już hasło wyborcze Tuska na kampanię: "Zastałem Polskę murowaną a zostawiłem roz*ebaną!"

Nic mi tak ciśnienia nie podniosło jak uśmieszki Grzesia i LEKCEWAŻENIE ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH, to co ten gość wczoraj zrobił przechodzi ludzkie pojęcie... FARSA FARSA i jeszcze raz FARSA i Ci jego pseudo doradcy którzy nie mają o niczym pojęcia! szkoda słów kto oglądał ten wie!

Jest jeszcze gorzej niż było przedtem reforma dotyczyła przyjętych po 99 a teraz dotyczy tych przyjętych po 95. CHODZIŁO TYLKO O NALICZANIE! a teraz jeszcze więcej osób udupią, Tym co mają 15 lat łaski nie robią bo mogą już odejść!
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2009, 09:35:45 wysłana przez Prometeusz »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1095 dnia: Marzec 07, 2009, 10:11:19 »
W zasadzie jest dokładnie tak jak pisze Prometeusz - obecna postać \"propozycji\" przepisu reformy emerytur mundurowych jest jeszcze bardziej niekorzystna dla tychże służb.
To z jakiego powodu odtrąbiono \"zwycięstwo\"  na płaszczyźnie służbowej i związkowej? Czyżby większość funkcyjnych związkowców i komendantów miała już uprawnienia emerytalne?
A po nich choćby potop?

A tak jeszcze a\'propos granicy 35 lat - ciekawe kto dotrwa w służbie do takiej wysługi

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1096 dnia: Marzec 07, 2009, 10:33:24 »
W zasadzie jest dokładnie tak jak pisze Prometeusz - obecna postać \"propozycji\" przepisu reformy emerytur mundurowych jest jeszcze bardziej niekorzystna dla tychże służb.
To z jakiego powodu odtrąbiono \"zwycięstwo\"  na płaszczyźnie służbowej i związkowej? Czyżby większość funkcyjnych związkowców i komendantów miała już uprawnienia emerytalne?
A po nich choćby potop?

A tak jeszcze a\'propos granicy 35 lat - ciekawe kto dotrwa w służbie do takiej wysługi

Witam po latach:)
I między innymi z tego powodu 30 maja jest ostatnim dniem mojej służby....
15 lat i mam to w nosie, a do tego mam gdzieś co kto o mnie napisze.....
Pozdrawiam.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1097 dnia: Marzec 07, 2009, 10:45:20 »
Ogniowy i brawo, dla Ciebie  :straz: POPIERAM!

i brawo też dla Grzesia trzeba mieć talent żeby zniechęcić do służby nawet tych którym teoretycznie nic na razie nie grozi!

mam nadzieję że wszyscy którzy maja 15 lat i więcej i noszą się z zamiarem odejścia, odejdą i dla swojego świętego spokoju i dla tych którym jeszcze brakuje... u mnie znika ze służby 20 osób  :szalony:

oj czuje że będzie ciekawie  :rofl:

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1098 dnia: Marzec 07, 2009, 11:24:59 »
Witam ! Chciałbym zauważyć , że dzięki zachowaniu praw pracownikom
pow.15 - tu lat stażu pracy , oddalono wizję masowych odejść ( ucieczek ) na emerytury . Ci pozostali nie mają już za bardzo czym straszyć - chyba , że zwolnieniem ze służby . Czyli wyznaczono nowe zasady rządzenia : Podziel i rządź . To po pierwsze .
Po drugie : wylazło w końcu szydło z worka ( dla tych którzy mieli jeszcze jakieś złudzenia co do celu reformy ) . Oszczędności będą znaczne i to nie z powodu zatrzymania w służbie a z powodu sposobu naliczania naszych emerytur bo i tak Ci którzy mają prawo wyboru zostana na starych zasadach ( nie wiem komu będzie się opłacało przejść na nowe zasady ) . A więc główny argument ( 15 - to letni emeryci - jak to powiedział wczoraj GS ) zmian systemu emerytalnego nagle znika . Już teraz wiem dlaczego ja jestem zwykłym strażakiem a ONI patrzą na mnie z wysokości swoich stołków ... . Pozdrawiam .
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2009, 12:23:44 wysłana przez 112 »

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #1099 dnia: Marzec 07, 2009, 12:04:47 »
http://www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2009030707
W sumie dość dobrze opisali, tylko małe ale... Ci co do końca czerwca 2010 r. nie będą mieli przepracowanych 15 lat to w sumie i tak będą zmuszeni do przyjęcia nowych zasad (podstawa wymiaru świadczenia emerytalnego będzie średnią z ostatnich 3 lat służby; emerytura nie będzie zwiększana z tytułu orzeczenia inwalidztwa w związku ze służbą - czyli albo renta albo to coś co schetyna nazywa emeryturą)