Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886502 razy)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #975 dnia: Luty 18, 2009, 12:41:05 »
1. Myślę, że nie jest to błąd mnistra, gdyż rząd ministra SWiA jest nieomylny, a przekłada się to w prostej linii z osobowości człwieka, który ten urząd piastuje - może to być błąd redaktora gazety.
2. Myślę ponadto, że Pan minister SWiA bardzo dobrze jest rozeznany w nastrojach panujących w służbach, kiedy stwierdza, że policjanci nie w strachu przed tą reformą uciekają na emerytury - to policjanci i strażacy kłamią kolegom i rodzinm jaki jest prawdziwy powód odejścia ze służby.
3. Pan wicepremier minister SWiA jest rzetelnym, słownym i uczciwym urzędnikiem państwowym i jka kiedyś powiedział, że przedstawi 12.02.2009 roku "nowy złagodzony" projekt ustawy emerytalnej, to przedstawi - tylko dzennikarze i funkcjonariusze błędnie odczytali format daty podanej przez ministra - prawidłowo powinno być - 12 (czyli grudzień)-02(drugi dzień grudnia)-2009 roku - format anglosaski.
4. Jak Pan wicepremier minister SWiA twierdzi, że wg. nowej ustawy emerytalnej, każdy z funkcjonariuszy zyska na sposobie naliczania emerytury, to musi być prawda, a wszyscy demagodzy, którzy przedstawiają wyliczenia matemetyczne, które tego nie potwierdzają powinni poprostu uwierzyć mu na słowo.

Pozostaje jeszcze podziw dla dziennikarzy, którzy w tak bezkrytyczny sposób drukują każdą informację jaka wypłynie z ust krasomówczego wicepremiera, żaden dziennikarz nawet nie czuje potrzeby, aby potwierdzić u zainteresowanych zmianiami służb, czy Pan minister aby napewno jest złotousty?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline OgniowyDym

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #976 dnia: Luty 18, 2009, 12:56:43 »
Z tego co rozumiem nikt się pod tym nie podpisał,tylko :komp: :kwit:   Jakby KONONOWICZ coś obiecał to może bym uwierzył. ja do Gdańska  :straz:pojadę

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #977 dnia: Luty 18, 2009, 12:56:58 »
robard można by rzec, że czytasz mi to z myśli :rofl:

Tak na poważnie to zastanawiam się już jakiś czas czy nie warto by napisać jakiegoś krótkiego oświadczenia, informacji do dziennikarzy jak to naprawdę jest, bo czasem jak słucham informacji w radio albo oglądam w tv to sobie myślę, że albo ci dziennikarze są bardzo niedouczeni albo tak specjalnie robią... chce wierzyć, że są niedouczeni w związku z tym powstał pomysł takiej informacji dla nich. Co wy na to?

Wczoraj tez pięknie mówili o naszej jutrzejszej manifestacji - dowiedziałem się, że będą policjanci, strażacy, geje, lesbijki i anarchiści...   
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2009, 13:00:24 wysłana przez Prometeusz »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #978 dnia: Luty 18, 2009, 15:33:26 »
Koledzy jeżeli na stronie MSWIA jest wyraźnie napisane że stare zasady według ustawy z 94 r to znaczy że ze wszystkimi szczegółami inaczej tego nie da się zinterpretować.

@Gościu @Gustaw w brednie wypisywane w MSWiA na stronie WWW to raczej bym szczególnie nie wierzył "ONI" tj. rząd i podmioty mu pokrewne już wielokrotnie pisali mówili na temat reformy że nic nikomu nie wiadomo na ten temat. Reforma natomiast a właściwiej założenia do niej wyskoczyły jak grzyby po deszczu i wszyscy mimo z jakich plotek zdziwieni i tymi założeniami i tempem prac nad projektem ustawy. Powiem tak niech i tam napiszą na tej stronie WWW, że trwa mobilizacja, a i tak w to nie uwierzę.

Jak się wie że wdepnęło się w niezłe błoto to i teraz ratować trzeba sytuację na każdy możliwy sposób w tym i takimi głupotami że nic się nie zmieni. Niech to wytłumaczą strażakom którzy mając od 20 do 26 i nawet 30 lat służby którzy u mnie w jednostce poskładali raporty o emeryturę.

Na co tu czekać na to, że ktoś na białym koniu przyjedzie i zmieni sytuację służb mundurowych na lepszą??

Jak płaca idzie w górę to psuje się na innym froncie.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
za www.rmf.fm


Policjanci nie dostali odpraw. Będą pozwy do sądu »
Szykują się pozwy policjantów przeciwko komendantom za nie wypłacanie odpraw po odejściu ze służby - mówi reporterom RMF FM przedstawiciel policyjnych związków zawodowych. Roman Osica i Marek Balawajder ustalili, że w tym roku z policji odejść chce prawie 4 tysiące osób. Należne odprawy z tego tytułu to mniej więcej 80 milionów złotych.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2009, 15:41:34 wysłana przez fireman »

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37

Offline ogniowymistrz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #980 dnia: Luty 19, 2009, 17:26:19 »
Panie grzesiu !nie rób z nas głupków (i ze społeczeństwa)  :gwiazdki:"protest z niewiedzy"  i nie uszczęśliwiaj nas możliwością dłuższej pracy (bo taką możliwość mamy - niewielu po 15 latach odchodzi)
a teraz panie grzesiu na twym poziomie i z UŚMIECHEM ala PO
my nie chcemy dłużej pracować tak jak nam teraz proponujecie i nie chcemy waszej 80% obiecywanej emerytury po 25 latach SŁUŻBY -(nie pracy) nam naprawdę wystarczy tak jak dotychczas 40% po 15 latach , czy nie jest to dobrym rozwiązaniem ? przecież to jest oszczędność !!!  40<80 której tak poszukujecie w czasach kryzysu!
 panie grzesiu nie bądź rozrzutny i nie rozdawaj pieniędzy o które tak skamlacie,bo jak donek zobaczy te realne wyliczenia to możesz wylecieć z posadki ..... :wall:

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #981 dnia: Luty 19, 2009, 17:37:34 »
Grzegorz Schetyna  mówi : Podkreślił, że od stycznia będą uruchomione podwyżki - ok. 300 zł na etat policyjny, ok. 370 zł na etat straży pożarnej. Ponadto zaznaczył, że na konto Komendy Głównej Policji zostały już przelane pieniądze - 335 mln zł - na tzw. trzynastki.
 
Ten człowiek jaja sobie robi z nas ,  jeżeli myli że mnie zatrzyma to się myli -Panowie  trzeba  zrobić coś co dotknie jego dotkliwie (ale wszystko wobec prawa ) Brak mi słów 
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 17:40:38 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #982 dnia: Luty 19, 2009, 17:43:31 »
szkoda ze mówi średnio (zresztą jak zwykle średnio, średni średnio...) a prawda jest taka że w 7 gr ta podwyżka 370 zł topnieje to  ok 140-150 zł na rękę (czyli realna suma) a to chyba jest równica

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #983 dnia: Luty 19, 2009, 17:55:48 »
Trzeba się chyba przejechać do pana grzesia do W-wy....   Trzeba mu chyba krzyknąć prosto w oczy co się myśli o jego "dobroci"......


Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #985 dnia: Luty 19, 2009, 22:20:19 »
Po raz pierwszy przeczytałem w mediach o wieku 55lat. Może ja mało czytałem do tej pory ale pierwszy raz nie 15 lat lecz 55 jest na pierwszym miejscu.Szok!Znalazł się rzetelny dziennikarz. Szok! Tusk odpuści? Hmmm....zobaczymy.Jesli nie... nastepna manifestacja w Warszawie myślę że mundurów tysięcy będzie -naście a moze i -dziesiąt. TWÓJ RUCH premierze!

Co do GS to niedobrze mi się robi na sam jego widok a jak otwiera swoje "złote" usta to mam wrażenie że mówi w obcym języku.... porównuje dwa zupełnie różne przypadki ( najniższa stara emka z najwyższą nową emką) i wyciąga wnioski które mu pasują.Proponuję sprawdzić czy GS napewno ukończył podstawówkę gdyż jego rozumowanie i obliczenia są mniej więcej z tego etapu edukacji a sposób jaki tego dokonuje i błędny wynik niestety wskazuje iż ma spore zaległości z matematyki kl. 1-3 :)
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 22:27:25 wysłana przez strazakSam »

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #986 dnia: Luty 19, 2009, 22:48:41 »
link do strony:

 http://www.hotmoney.pl/artykul/6604/1/ue-wloska-policja-bez-pieniedzy-ale-to-nasi-mundurowi-chca-kasy.html


i wypowiedż Schetyny


- Nie powinno być tak, że 30- czy 40-letni emeryci pracują dla innych, prywatnych firm - mówił dziś szef MSWiA Grzegorz Schetyna dodając, że policjanci dostaną w tym roku 300 zł podwyżki.

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #987 dnia: Luty 19, 2009, 23:36:00 »
Cytuj
porównuje dwa zupełnie różne przypadki ( najniższa stara emka z najwyższą nową emką) i wyciąga wnioski które mu pasują.
To schorzenie ma nawet nazwę kliniczną. Nie pamiętam, ale sobie przypomnę.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #988 dnia: Luty 20, 2009, 09:14:22 »
Cytat: Grzesiu
prawo do emerytury mają nabywać funkcjonariusze, którzy ukończyli 55 lat i przepracowali w służbie co najmniej 25 lat.

Czyli wniosek z tego taki, że do służby trzeba się łapać w wieku 30 lat :)

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #989 dnia: Luty 20, 2009, 11:27:42 »
Pięknie wczoraj było w Krakowie, pokazaliśmy się z dobrej strony... Kto  nie był niech żałuje!

Wkurzyło mnie tylko jak nas zlał potem Grześ.... że to z niewiedzy :wall: PRZERAŻA MNIE TEN PAN  :krzyk: Taki minister jest niebezpieczny dla narodu, już pomijam nasze emki i nasz protest on jest tak niewyobrażalnie głupi i jest takim ignorantem że to przechodzi ludzkie pojęcie  :krzyk:

Unika dyskusji ze ZZ mówi swoje monologi z których nic nie wynika a na jakikolwiek odzew z naszej strony jest tylko jego ironiczny śmiech, że My nie wiemy, My się nie znamy, że on chce nam dobrze a My nie chcemy...

Nie wiem czy oglądaliście wczoraj serwisy informacyjne:
- Polsat - cisza, manifestacja anarchistów ważniejsza!
- TVN - kilkusekundowy materiał o proteście z którego nic nie wynika, za to poświecili kilka minut na cały reportaż o jakże ważnej społecznie sprawie - baletnicy, chorej, lecącej po życie do chin! - też mnie to wkurza że Polska jest tak gówniana że nie może jej pomóc i przykro mi że jest chora ale jakie to ma znaczenie dla całej Polski? znikome, a protest służb mundurowych chyba tak bo w końcu to my strzeżemy bezpieczeństwa i porządku w tym kraju i dotyczy to wszystkich Polaków, czy będzie policja, straż i czy będzie miał kto strzec granic i pilnować więźniów w 2009 roku... lepiej zmydlić oczy tragedią jednostki!
- TVP za przeproszeniem publiczna kilka sekund o proteście POLICJANTÓW!

Czy te media są sterowane przez władzę czy po prostu te dziennikarzyny są tak tępymi ludźmi?

Ponawiam swoja propozycję skoro Pan Grzegorz tak lubi z nami rozmawiać przez media to my też z nim rozmawiajmy przez media napiszmy coś wspólnie jak to on kłamie naokoło i że jest niekompetentny bo wygaduje same bzdury które nie maja nic wspólnego z rzeczywistością :krzyk:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #990 dnia: Luty 20, 2009, 12:28:24 »
Cytuj
Interpelacja nr 7000

do ministra spraw wewnętrznych i administracji

w sprawie reformy systemu emerytalnego funkcjonariuszy Policji

   Szanowny Panie Ministrze! W ostatnich dniach wiele niepokoju wywołała Pana wypowiedz na temat projektu reformy systemu emerytalnego służb mundurowych, w tym również Policji. Dotychczas resort, na którego czele Pan stoi, nie podał żadnych bardziej szczegółowych informacji w przedmiotowym zakresie, tym samym zwiększając niepokój wśród funkcjonariuszy Policji. Jedyne, co obecnie wiadomo, jest to, że nowe zasady miałyby być bardziej zróżnicowane w stosunku do obecnego systemu i tym samym różnicowałyby ze względu na pełnione funkcje to, kto i kiedy mógłby odejść na emeryturę.

   Dlatego mając powyższe na uwadze, zwracam się do Pana Ministra z następującymi pytaniami:

   1. Jakie koszty wiążą się z wprowadzeniem przedmiotowej reformy w życie?

   2. Jakie przewiduje Pan skutki społeczne w związku z wprowadzeniem reformy systemu emerytalnego Policji?

   3. Jaka będzie sytuacja funkcjonariuszy, którzy utracili zdrowie w związku z wykonywaną pracą, tj. czy będą oni obligatoryjnie zatrudnieni na stanowiskach urzędniczych lub też jako szkoleniowcy?

   4. Czy nie obawia się Pan masowych zwolnień policjantów?

   5. Czy nie obawia się Pan masowych odejść na zwolnienia lekarskie?

   6. Jak wielu policjantów ma prawo odejść na emeryturę w chwili obecnej?

   7. Czy ich ewentualne masowe odejście nie doprowadzi do paraliżu prac Policji?

   8. Czy przewiduje Pan podjęcie działań mających na celu zmotywowanie policjantów do pozostania, np. poprzez wyższe pensje?

   9. Czy w Pana ocenie zasadne jest odbieranie przywilejów osobom, które codziennie narażają swoje życie?

   10. Czy zmiany wynikające z reformy obejmą tylko policjantów którzy zaczną służbę, czy również funkcjonariuszy już pracujących?

   11. Czy nie uważa Pan, że zmiany w zakresie systemu emerytalnego negatywnie wpłyną na efektywność pracy policjantów?

   12. Na jakiem etapie są prace nad reformą systemu emerytalnego Policji?

   13. Czy były prowadzone konsultacje w tym zakresie z przedstawicielami funkcjonariuszy Policji, w tym związków zawodowych?

   14. Jeśli tak, to co wspólnie ustalono?

   15. Jeśli nie, to czy przewiduje Pan ich przeprowadzenie?

   16. Czy prawdą jest, że tak naprawdę reforma ma polegać na wydłużeniu okresu służby koniecznej do czasu uzyskania emerytury?

   17. Czy Pana zdaniem przeprowadzenie reformy w 2010 r. jest datą realną, zważywszy na fakt wystąpienia światowego kryzysu gospodarczego?

   18. Na jakiem etapie są prace nad reformą systemu emerytalnego służb?

   19. Proszę o podanie informacji szczegółowych i założeń koncepcyjnych proponowanych zmian.

   Z wyrazami szacunku

   Poseł Jarosław Matwiejuk

   Białystok, dnia 15 grudnia 2008 r.



Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #991 dnia: Luty 20, 2009, 15:12:03 »
Witam.
Mam pytanie, czy ktoś może mi powiedzieć, czy objecie zmianami wszystkich funkcjonariuszy, bez podziału na datę przyjęcia, oznacza,że warunki naliczania będą też takie same dla wszystkich? Przypominam,że przyjęci po 99 roku mają już inne zasady naliczania... Wyjaśniając, nie wlicza się lat przepracowanych w cywilu, nie ma 2,6% za 3 lata poprzedzające służbę... Informacje te ze strony ZER MSWiA,art.15 z podpunktami ustawy...

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #992 dnia: Luty 20, 2009, 19:23:56 »
Czy uciekać? Trzeba spier....lać jak najszybciej.
A chciało się jeszcze popracować.
Chcą poprawić stystyki wieku emerytów. Proszę bardzo. Wystarczy aneks do ustawy: powyżej 28,6 roku służby za każdy nastepny rok pracy 2,5% do emerytury aż do 100%.
Proste.
Tylko sobie muszą kasy w d.... napchać, a nie nam dać.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #993 dnia: Luty 20, 2009, 21:17:00 »
i tu masz cul2 rację w tym ostatnim zdaniu !
ale czy uciekać to nie bardzo jak nie dostaniesz maxa od 01 !
można jeszcze przez rok pochorować i poczekać ale to chyba nic nie da.
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #994 dnia: Luty 21, 2009, 20:12:23 »
Czy uciekać? Trzeba spier....lać jak najszybciej.

no tak, ale ja nadal mam trochę tego co zadecydowało, że wykonuje ten zawód nie dla kasy. jebać polityków. dumy przecież nie mogą nam zabrać.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #995 dnia: Luty 21, 2009, 20:14:19 »
Fajny artykuł gościu napisał:

UWAGA!!! Cisza... przed katastrofą.


Media zmarginalizowały wydarzenia dnia wczorajszego. Mianowicie w Krakowie (zdaje się, że i w Gdańsku) w tle obrad walki z terroryzmem protestowała Policja, Straż Pożarna, Graniczna i z Więziennictwa. Politycy w ramach cudów gospodarczych chcą zapewnić również poczucie bezpieczeństwa. Protest dotyczył planowanych zmian w ustawie emerytalnej służb mundurowych. "Reforma" takowa była wpisana w program wyborczy PO, a zakłada, że darmozjady z tych służb nie będą przechodzili na emerytury po 15 latach, a znacznie później, bo poco inwestować w tych co odejdą tak szybko. Z tego co wiem, to po 15 latach osoby te tak naprawdę nie otrzymują emerytury, a nabywają jedynie praw do niej w wysokości ok. 40%, ale za to w młodym wieku. Zmiana proponowana przez PO sprawi, że nie będę czuł zawiści, iż ja musze męczyć się do 65 roku życia, a oni nie. W tym czasie za to, gdy ja będę pracował na dobrobyt kraju i szczęście swej rodziny, nad bezpieczeństwem mym będzie czuwał 55 letni aktywny gliniarz. Mój wypracowany majątek
przed ogniem i zalaniem strzegł będzie równie wiekowy i sprawny Strażak. Przestępców będą wyłapywać jedynie na przejściach granicznych, jak takowy wracać będzie do kraju, pełen wigoru, stary pogranicznik. Całe szczęście, że w więzieniach złapanych upilnują przygłusi i niedowidzący, powykręcani reumatyzmem klawisze, no chyba, że wyprowadzą takowych na spacerniak. Ale to przyszłość. Dobrze, że media wczoraj milczały, bo jeszcze ktoś pomyślałby, że jak wreszcie wzięli się za mundury, to reforma sięgnie i wojsko, a na razie trzeba przecież młodych zachęcić do wstępowania w szeregi. Media walczą, by pokazać, że nie jest źle. Nie wspomniano np. ilu niebieskich odeszło w tamtym roku po tak korzystnym dla nich wzroście płac. Ciekawie czemu nigdzie nie napisano ile zarabiać będzie taki posterunkowy, czy strażak po szkoleniu, by zachęcić studentów do podejmowania się takiego zajęcia. Ograniczają się do pensji komendantów i kapelanów - choć tych ja na ulicy nie spotykam. Zdaje mi się, że ci co nabędą teraz praw emerytalnych, skorzystają z wyjścia awaryjnego i po tych "ulepszeniach" odejdą szybciutko. Media dzięki temu udowodnią, że i tak nie warto było w nich inwestować, bo zdobyciu umiejętności jeszcze mieli by chęć zostać, a nie czuli by już obowiązku. Ciekawe ilu przyjdzie teraz nowych? Tu można liczyć na kryzys - bezrobocie, więc będą chętni, i to na pewno z wykształceniem. Cud PO, kolejny po cudach innych partii, które rozkładają Szkolnictwo i Służbę Zdrowia. Już teraz nie chcą mnie do lekarza przyjmować, gdy jadę pracować w innym mieście, bo nie należę do tamtejszej kasy chorych. Więc w 2012 mogę się spodziewać, że gdy uda mi się uzbierać na wyjazd na mecz, to mego dobytku będą pilnować liczni Strażacy. Dojadę do stadionu po nowo rozpoczętej budowie autostrady. W trakcie meczu nad bezpieczeństwem mej rodziny czuwać będą doinwestowani i jedynie z poczuciem misji Policjanci. Pogranicznicy zawczasu wyłapią na granicach terrorystów, których przypilnuje się w szczelnych więzieniach. Byle nie potrzebować lekarza, bo nie zarejestrują w przychodni. Można wierzyć, że do służb mundurowych, będą teraz jedynie wstępować ci najbardziej pożądani - wykształceni z poczuciem obowiązku, płci męskiej, bo politycy zachęcą ich zarobkami i przywilejami. Co ja piszę, przecież oni nie przyjmą się dla korzyści. PO chce, by normy zachodnie - europejskie (nie tylko u mundurowych) były osiągane za pomocą gołych rąk i za przysłowiowa miskę ryżu (sponsorowaną przez podatników z wysp), jak na wschodzie. Więc w mediach CISZA, trzeba pokazać, że antyglobaliści protestowali, a przemilczeć, że wkrótce nie będzie, kto miał pilnować bezpieczeństwa protestujących. Kolejni politycy nie polepszyli stanu edukacji, opieki zdrowotnej, nie zaopiekowali się rodzinami (chyba, ze swymi), a teraz zabierają się za bezpieczeństwo. Jeszcze jedna myśl - dziura budżetowa, nie ma pieniędzy
na paliwo do radiowozów, przed reformą doświadczeni policjanci uciekają na emeryturę, media będą krzyczały: "Wstąp do Policji, od razu dostaniesz samochód służbowy!" - nie dodadzą, że będziesz musiał go wyremontować i za swoje zatankować. Rzeczywistością może stać się obrazek Strażaków z połamaną drabiną i z brodami jak Św. Mikołaj u podnóża płonącego wieżowca, modłami sprowadzającymi deszcz. TERAZ CICHO, bo Tusk walczy z terroryzmem CAŁEGO ŚWIATA, a społeczeństwo i kolejne rządy, jak to się mówi, obudzą się z ręką w nocniku.

http://www.pardon.pl/dyskusja/1712757/uwaga_cisza_przed_katastrofa/1

Warte poczytania.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #996 dnia: Luty 22, 2009, 11:26:21 »
Witam ! Ja mam takiego " pomysła " . Możeby wklejać ten artykuł wszędzie , gdzie się da , tak żeby jak najwiecej ludzi go przeczytała - bo warto . Mam na myśli fora na których jesteśmy zarejstrowani i nie tylko ( np. hobbystyczne , itp. ) . Wielu ludzi podchodzi do naszych praw na zasadzie zawiści a treść tego artykułu pozwala na spojrzenie na te sprawy z innej strony . Myślę , że autor nie będzie miał nic przeciwko temu . Pozdrawiam .

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #997 dnia: Luty 22, 2009, 13:24:04 »
Może by wklejać ten artykuł wszędzie , gdzie się da , tak żeby jak najwiecej ludzi go przeczytała - bo warto . Mam na myśli fora na których jesteśmy zarejstrowani i nie tylko ( np. hobbystyczne , itp. ) . Wielu ludzi podchodzi do naszych praw na zasadzie zawiści a treść tego artykułu pozwala na spojrzenie na te sprawy z innej strony . Myślę , że autor nie będzie miał nic przeciwko temu . Pozdrawiam .
Ile osób by nie przeczytało, to chyba niewiele da. Przecież o tym wszystkim piszemy tutaj na forum od lat już prawie, gadamy o tym ze znajomymi, rodziną, na zebraniach związkowych, wszyscy wiedzą jak jest. I decydenci mają to w nosie. Już pisałem- "przyjdą następni to niech się martwią, nam kadencja się zaraz kończy." A teraz:
Tylko sobie muszą kasy w d.... napchać, a nie nam dać.
Ja tam nadziei mam coraz mniej. Czeka mnie jeszcze wiele wiele lat w straży i nie mam zamiaru się denerwować...

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #998 dnia: Luty 22, 2009, 18:17:37 »
Cytuj
Ile osób by nie przeczytało, to chyba niewiele da.
No właśnie, chyba. Jeśli jednak nic nie zrobimy to napewno to nic nie da.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #999 dnia: Luty 22, 2009, 18:31:51 »
Przed protestem w Krakowie wiele osób miało w swoich profilach na n-k i innych portalach społecznościowych umieszczony banner protestu.
Niestety tylko na tym się kończyło a w opisach mało kto pokusił się o wyjaśnienie swoim znajomym o co w tym wszystkim chodzi, a okazja do zwrócenia uwagi na rzeczywiste problemy była.