Służba > Forum zawodowców

Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?

<< < (868/892) > >>

sikacz:
Szukam odpowiedzi na pytania czy na emeryturę odejść 31 stycznia czy 1 lutego - czy jest jakaś różnica.

Scyzoryk:

--- Cytat: sikacz w Październik 14, 2021, 17:48:23 ---Szukam odpowiedzi na pytania czy na emeryturę odejść 31 stycznia czy 1 lutego - czy jest jakaś różnica.

--- Koniec cytatu ---
Nie jestem pewien od kiedy liczy się waloryzacja. Jeżeli 01.03 to z punktu widzenia wysokości przyszłej emerytury 1 dzień to może być parę groszy różnicy. Jeżeli waloryzacja jest 01.02 to odchodząc w tym dniu nie łapiesz się na waloryzację emerytury. Z pewnością odchodząc z dniem 01.02 w tym dniu jesteś jeszcze czynnym strażakiem i ponieważ uposażenie wypłaca się z góry powinieneś dostać za cały luty. I tu jest większa różnica. Odchodząc w styczniu uposażenie bierzesz tylko za styczeń, a odchodząc 01.02 bierzesz pensję za 2 m-ce.

309:
Waloryzację dostaniesz (temat przyszłego roku) nawet jak odejdziesz 24 lutego.

j.o.blush:

--- Cytuj ---Szukam odpowiedzi na pytania czy na emeryturę odejść 31 stycznia czy 1 lutego - czy jest jakaś różnica.
--- Koniec cytatu ---
żeby być precyzyjnym - rozumiem że masz na myśli datę zwolnienia ze służby - to czy wystąpisz do zer-u o emeryturę to już twoja sprawa;
kwestia druga to data - decyzję o zwolnieniu podejmuje przełożony właściwy do powołania/mianowania/zwalniania i to do niego należy wybór daty (w ustawowych granicach np. do trzech  miesięcy od daty złożenia pisemnego żądania zwolnienia). Swoją drogą jestem ciekawy jakie jest uzasadnienie zwolnienia 1 dnia miesiąca - bo że takie perełki w naszej firmie się pojawiają mam prawie pewność  -_-

Fcraptor:

--- Cytuj --- Odchodząc w styczniu uposażenie bierzesz tylko za styczeń, a odchodząc 01.02 bierzesz pensję za 2 m-ce.

--- Koniec cytatu ---

Niestety nie tak to działa, jak będziesz odchodzić np. 15 to nasz wypłatę przeliczoną i dostajesz 15/31. Jak 1 to dostajesz 1/31.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej