Autor Wątek: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?  (Przeczytany 41169 razy)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 05, 2007, 09:32:52 »
@Ogniowy, myslę, że te telefony powinieneś wklelić do ściągi KG, z pytaniem jak JEKG rozwiąże ten problem, żeby nie było, że o niczym nie wie?
Zrobiłbym to sam, ale jak znam JEKG to odpowiedź na moje pytanie byłaby krótka, że jestem złośliwy   :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 05, 2007, 11:12:46 »
@Ogniowy, myslę, że te telefony powinieneś wklelić do ściągi KG, z pytaniem jak JEKG rozwiąże ten problem, żeby nie było, że o niczym nie wie?
Zrobiłbym to sam, ale jak znam JEKG to odpowiedź na moje pytanie byłaby krótka, że jestem złośliwy   :mellow:
Wklejałem, on ma to w POWAŻANIU!!!!!!!!!! Jak Wszystkich Polskich strażaków, poza SOBĄ..............
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 05, 2007, 11:35:19 »
Jutro może dowiemy się konkretów.
strazon- jutro napewno napisze więcej  szczegółów, poczekamy do jutra.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 05, 2007, 11:45:34 »
Zgadzam się z Tobą JW 23.
Tych którzy napierają na chłopaków z podziału trzeba jak najszybciej odizolować od otoczenia aby więcej szkody nie zrobili reszcie.
Dzwoniłem do nich do Ustki ( uzyskanie telefonu to nie problem )i wyobraź sobie że po telefonie ciarki mnie przechodzą do tej pory.
AAAAAA.
Jeden nie uwieżycie ale leży w szpitalu na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego.
Strażak z ponad 20 -letnim stażem.
Do czego to doszło...............
Dziwię się przy okazji szefostwu KM że nie zorganizowali dla reszty porad psychologów.

Panowie z góry - skończcie z tym z korzyścią dla tych biednych chłopaków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niedługo wszystkich nas  wywiozą  na oddział  zamknięty ..Jak   będą nam tak dalej robić dobrze .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 06, 2007, 18:33:13 »
I jak Ustka?? Jakieś nowości??
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Trudertwincam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 07, 2007, 14:05:19 »
Witam forumowiczów. U nas w najwiekszym mieście woj. małopolskiego ankiet jeszcze nie ma :huh:. Póki co zwiekszyli nam stany osobowe na zmianach i na tym cisza...Czyżby zapomnieli o naszm województwie.??

Offline straszaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 07, 2007, 14:10:09 »
Witam.
Dzwoniłem dziś do znajomego z jednostki w Ustce i z tego co sie dowiedziałem to Ci którzy w tym środku cyklonu się znaleźli dalej się leczą - czy to jest normalne w takiej traumie pracować a dodatkowo leczyć sie u psychologów i psychiatrów z tego co wynosi się ze służby poza wypadkami , pożarami i innymi interwencjami?

Chłopaki trzymajcie się...........

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 07, 2007, 19:18:53 »
@Trudertwincam : małopolska nie była przewidziana do ankietowania.

Offline Tuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 07, 2007, 21:53:55 »
  W Podlaskim już była postawiłem jako jeden z wielu JEDEN WIELKI X  - jestem przekonany że dzięki temu KG zna
nasze zdanie na ten temat.
NARA !!! 

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 07, 2007, 22:10:29 »
będzie nowa ankieta w IV kwartale to pewnie reszta będzie mogla się wykazać.
mam także nadzieję że będzie jakiś normalny wybór.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 08, 2007, 09:42:37 »
Czyżbyś sugerował, ze teraz nie miałeś normalnego wyboru? Przecież mogłeś wybrać jedynie słuszną drogę JEKG, lub przyznać się, że jesteś niedorozwojem nierozumiejącym jedynie słusznej drogi (zaznaczając X - nie mam zdania). Ja nie chcąc utożsamiać się z chorą wizją PSP i nie chcąc przyznać się do lekkiego niedowładu mózgu postawiłem jeden wielki krzyżyk. Obawian się jednak, że moze on być odczytany, jako wyraz mojego entuzjazmu - niestety. Z niecierpliwością czekam na wyniki ankiety. O ile coś opublikują.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 08, 2007, 10:58:13 »
Wielki krzyżyk może być odczytany jakobyś się podpisał jedną i drugą ręką.
Już nic nie może nas zdziwić.

Offline Tuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 08, 2007, 21:52:58 »
W moim rozumieniu przekreślenie ankiety jest równoznaczne z jej dezaprobatą i jednocześnie pokazanie naszym  przełożonym że na głópie pytania niech odpowiadają głupsi niż je zadają , bo te czasy gdzie głosowało się "3 x TAK"
już bezpowrotnie mineły przynajmniej w naszym kraju.

NARA

Offline obserwator208

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 09, 2007, 14:04:54 »
W poniedziałek D-ca Jrg Ustki idzie na przymusowy urlop, a wchodzi komisja z KW. Będą przesłuchiwać chłopaków. Sprawa się rozwija.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 09, 2007, 14:21:15 »
strazon odezwij się.
Jak mi wiadomo dziś ma być spotkanie ze związkowcami.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 09, 2007, 14:40:35 »
Wydaje mi się, że w tym przypadku sprawa dotyka nie tylko związkowców. Przecież ankiety nie były kierowane tylko do nich. Przede wszystkim Panu Robertowi należy się postępowanie dyscyplinarne jak psu buda. Niech w jego trakcie zostanie wyjaśniona sprawa. A swoją drogą CBOS w opublikowanych wynikach ankiety powinien ująć ten incydent i zarządać wyjaśnień ( w końcu firmuje swoją marką tę farsę). Wyjaśnienie KG że sprawa Ustki jest sprawą międzu 2 ludźmi jest chowaniem głowy w piasek. Moze KW wykaże odrobinę więcej zainteresowania sprawą.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 09, 2007, 14:45:30 »
Zgadzam się ale najbardziej odczuł to na własnej skórze Przewodniczący ,,Florka,,
Cytuj
To że aspirant sztabowy (mniejsza o nazwisko) toczący świętą wojnę z dowódcą JRG trafił na okazję i postanowił udowodnić kto tak naprawdę rządzi w Ustce, to jeszcze nie powód do uruchamiania prokuratury. Zresztą wniosek musiałby złożyć poszkodowany. Pozdrawiam
Bo wstawił się za strażakami.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2007, 14:47:31 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 09, 2007, 15:22:31 »
Metoda znana od lat.
Jeżeli jest problem ogólny to najlepiej przejść w osobisty konflikt przewodniczącego z Przełożonym.
Tak jest najwygodniej i można ludziom namieszać.... U mnie przerabialiśmy to parę lat temu.
Wszędzie jest tak samo .... :D

Offline straszaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 09, 2007, 20:01:56 »
Szanowni Państwo!!!!!!Co Wy na to?
Odpowiedź na pismo złożone w CBOS.......

Czy Pański przełożony kontrolował sposób wypełniania przez Pana ankiety i zmusił Pana do zmiany odpowiedzi, czy też kazał wypełnić Panu ankietę po raz drugi w inny sposób? Każda z tych sytuacji jest całkowicie sprzeczna z zasadami obowiązującymi w trakcie realizacji badań sondażowych. Udział w badaniach opinii jest całkowicie dobrowolny, bo tylko pod takim warunkiem możemy uzyskać szczere odpowiedzi od osób badanych. Celem badań  opinii jest uchwycenie rzeczywistych nastrojów i poglądów w badanej grupie/społeczności, a nie produkowanie wyników "na zamówienie", w celach manipulacyjnych. Ze względu na całkowitą dobrowolność udziału w naszych badaniach, nie ma żadnej możliwości wyciągania prawnych konsekwencji zarówno z odmowy udziału w badaniu jak i z udzielania odpowiedzi niezgodnych z prawdą lub z własnymi opiniami. Dziękujemy jednak Panu za zasygnalizowanie problemu - ze swej strony zawsze staramy się rzetelnie relacjonować uzyskane przez nas wyniki, a wcześniej wyjaśniać osobom odpowiadającym na pytania ankiety wagę uczciwego podejścia do badania, nie mamy jednak wpływu na to, w jaki sposób udzielane są odpowiedzi.
Chcielibyśmy upewnić się, czy sytuacja, którą Pan opisuje, miała miejsce w badaniu realizowanym przez CBOS, a jeśli tak to w jakim? Prosimy Pana uprzejmie o informację, gdyż nasza instytucja przywiązuje ogromną wagę do przestrzegania standardów etycznych oraz metodologicznych zarówno w trakcie realizacji badań w terenie jak i w fazie opracowywania ich wyników.

i co Wy na to??????????????
 

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 09, 2007, 21:27:10 »
No to trzeba podać, że w PSP, że w woj. ZP, że w w Ustce.
CBOS to za poważna firma, żeby im pan smysło spieprzył renomę.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 09, 2007, 22:37:46 »
Szanowni Państwo!!!!!!Co Wy na to?
Odpowiedź na pismo złożone w CBOS.......

Czy Pański przełożony kontrolował sposób wypełniania przez Pana ankiety i zmusił Pana do zmiany odpowiedzi, czy też kazał wypełnić Panu ankietę po raz drugi w inny sposób? Każda z tych sytuacji jest całkowicie sprzeczna z zasadami obowiązującymi w trakcie realizacji badań sondażowych. Udział w badaniach opinii jest całkowicie dobrowolny, bo tylko pod takim warunkiem możemy uzyskać szczere odpowiedzi od osób badanych. Celem badań  opinii jest uchwycenie rzeczywistych nastrojów i poglądów w badanej grupie/społeczności, a nie produkowanie wyników "na zamówienie", w celach manipulacyjnych. Ze względu na całkowitą dobrowolność udziału w naszych badaniach, nie ma żadnej możliwości wyciągania prawnych konsekwencji zarówno z odmowy udziału w badaniu jak i z udzielania odpowiedzi niezgodnych z prawdą lub z własnymi opiniami. Dziękujemy jednak Panu za zasygnalizowanie problemu - ze swej strony zawsze staramy się rzetelnie relacjonować uzyskane przez nas wyniki, a wcześniej wyjaśniać osobom odpowiadającym na pytania ankiety wagę uczciwego podejścia do badania, nie mamy jednak wpływu na to, w jaki sposób udzielane są odpowiedzi.
Chcielibyśmy upewnić się, czy sytuacja, którą Pan opisuje, miała miejsce w badaniu realizowanym przez CBOS, a jeśli tak to w jakim? Prosimy Pana uprzejmie o informację, gdyż nasza instytucja przywiązuje ogromną wagę do przestrzegania standardów etycznych oraz metodologicznych zarówno w trakcie realizacji badań w terenie jak i w fazie opracowywania ich wyników.

i co Wy na to??????????????
 

A może poprostu jest tak jak pisałem - JEKG przekopiował sobie na swoją ankietę znaczek CBOS i mundrego udaje. Jak ostatnio napisał w odpowiedzi na pytanie ile to kosztowało, ta ankieta nie kosztowała KG nic...więc albo mamy doczynienia z oszystwem, albo z charytatywną działalnością CBOS.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 09, 2007, 22:45:40 »
@straszaczek
Słuchaj, a może byś rozwinął kto złożył pismo tej treści do CBOS, może warto kogoś odpowiedzialnego za przeprowadzenie ankiety zapytać, czy wogóle takowa ankieta na zlecenie KG lub innego zleceniodawcy jest w PSP obecnie przeprowadzana?
Jak masz już raz złapany kontakt udostępnij go popiszemy z CBOS-em może nie na forum ale napewno poklikamy??

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 10, 2007, 14:43:44 »
Ciekawi mnie czy KW podjęła jakieś działania zmierzające do wyjaśnienia tej sprawy, albo czy wysłała do Ustki jakiś zespół psychologów, komisje ? Ciekawe czy d-ca jeszcze pracuje ? Może na urlop go wysłać ?
To nie przelewki dwóch strażaków już sfiksowało , ciekawe ilu jeszcze doprowadzą do załamania nerwowego. Miejmy nadzieję że to nie ,,Virus,, bo wszyscy znajdziemy sie w wariatkowie.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 10, 2007, 22:46:04 »
W sprawie Ustki napisał w ściądze KG Robert Osmycki, może to skusi JEKG do baczniejszego przyjrzenia się problemowi.

Offline emeryt2005

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: podpisywanie ankiety- co jest zgodne z prawem?
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 11, 2007, 01:08:55 »
obserwuję to forum od dłuższego czasu Postępowanie d-cy to ewidentny mobig(chyba tak to się pisze) ale żeby to dowieść trzeba podjąć działania zgodne z prawem Czy "poszkodowani" chycą i potrafią to udowodnić? jłeśli tak to droga jest jedna (prokurator) jeśli nie to po co ta cała dyskusją (patrz zdanie KG)