Autor Wątek: Akcja zachęcająca do kupna czujki dymnej  (Przeczytany 2955 razy)

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Akcja zachęcająca do kupna czujki dymnej
« dnia: Luty 26, 2007, 12:09:51 »
Witam!

Od dłuższego czasu śledze występowanie pożarów na terenie Polski. Chodzi mi o pożary budynków. W wielu przypadkach zanim pożar zostanie zauważony i zostanie wezwana ochrona przeciwpożarowa to pożar jest w dużym stadium zaawansowania. Działania straży koncentrują się wtedy na obronie budynków sąsiednich, bo budynek jest cały objęty pożarem. W wielu przypadkach ogień trawi cały dobytek rodzin, a często zabiera je na drugi świat. Może warto pomyśleć o ogólnopolskiej akcji zachęcającej do kupna czujki dymnej do naszego mieszkania. To koszt niewielki, bo już za 50 zł można kupić dobry sprzęt z gwarancją i wysokiej jakości, a często by pozwolił uratować dobytek, a także życie ludzki. A my strażacy, nie musielibyśmy wracać ze spuszczonymi głowami do bazy...

Pozdrawiam i czekam na komentarze na ten temat.
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Akcja zachęcająca do kupna czujki dymnej
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2007, 12:15:08 »
Moim zdaniem to niegłupi pomysł :) Popieram pomysłodawcę:)

Offline mlody-667

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Akcja zachęcająca do kupna czujki dymnej
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2007, 20:10:16 »
też jestem za :wacko:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Akcja zachęcająca do kupna czujki dymnej
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2007, 22:01:12 »
Widać tendencję wzrostową zakupu czujek dymowych i gazowych
do prywatnych mieszkań po akcjach ratowniczo-gaśniczych,
pokazywanych w TV, gdzie  miała miejsce ludzka tragedia.

Offline madzik:)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Akcja zachęcająca do kupna czujki dymnej
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2007, 22:08:18 »
Jak najbardziej popieram. Tylko jak miałaby taka akcja wyglądać? W jaki sposób miało by to być zorganizowane?

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Akcja zachęcająca do kupna czujki dymnej
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2007, 08:32:17 »
Ktoś w KG PSP chyba przeczytał mój post :-), bo na stronie głównej pojawiło się logo i link do wieloletniej kampanii społecznej "Czujka w każdym domu" (http://www.kgpsp.gov.pl/?p=/czujka/?_n=17826). Polecam wszystkim ściągnąć obrazek ze strony KG PSP (http://www.straz.gov.pl//upload/Rysunek1_17361.jpg) i umieścić go wraz linkiem na swojej stronie, jeżeli ktoś taką posiada. Pozdrawiam
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline boro666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Akcja zachęcająca do kupna czujki dymnej
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2007, 11:55:01 »
Ktoś w KG PSP chyba przeczytał mój post :-), bo na stronie głównej pojawiło się logo i link do wieloletniej kampanii społecznej "Czujka w każdym domu" (http://www.kgpsp.gov.pl/?p=/czujka/?_n=17826). Polecam wszystkim ściągnąć obrazek ze strony KG PSP (http://www.straz.gov.pl//upload/Rysunek1_17361.jpg) i umieścić go wraz linkiem na swojej stronie, jeżeli ktoś taką posiada. Pozdrawiam

hehe, już chyba z 2 lata wisi to logo, dobry refleks;)
=======================================
"grzebień w kieszeni łysego świadczy o jego silnej woli"
=======================================

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Akcja zachęcająca do kupna czujki dymnej
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2007, 21:28:59 »
ma ktos namiary na ceny czujek i firmy sprzedające?

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Akcja zachęcająca do kupna czujki dymnej
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2007, 10:02:54 »
www.czujnik.com.pl - tutaj znajdziesz jedne z lepszych czujek na polskim rynku, z atestami i certyfikatami, poszukaj tez na allegro, ale osobiscie nie polecam, bo nie kazde sa przetestowane i kupujesz czesto w ciemno
http://www.horpol.com/ppoz/1e5d44db-752a-4d90-b37b-dd6e33671a27/70.aspx - tutaj masz cenniki horpolu, chyba najlepszej i najwiekszej firmy ochrony przeciwpozarowej w Polsce, sciagnij cennik sprzetu na wyposazenie obiektow i tam tez bedziesz mial czujki dymne. Pozdrawiam
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Akcja zachęcająca do kupna czujki dymnej
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2007, 07:03:20 »
Ale zalatuje lobbowaniem i pseudoreklamą.
Najpierw "samozwańczy pomysłodawca ogólnopolskiej akcji" a teraz szczegółowa wiedza w kwestii czujek! No, no!
Oby więcej takich w straży.

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Akcja zachęcająca do kupna czujki dymnej
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2007, 14:39:56 »
Kolega poprosil o info to mu je dalem. Jak masz jakies kompleksy nad soba, to nie wyskakuj z glupimi tekstami do innych. Zadna reklama - tylko rada, zadnych pieniedzy za to nie biore, wiec nic mi po takiej reklamie. Po prostu wiem, ze maja najlepsze ceny na polskim rynku to polecam ta firme.
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline spb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Akcja zachęcająca do kupna czujki dymnej
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 03, 2007, 09:36:00 »
a ja moge polecić Polską czujke POLON-ALFA która kosztuje ok. 110 zł ( autonomiczna ) i kilka zł więcej czujka którą można podpiąć do systemu alarmowego. Ja osobiście takie czujki sprzedaje i uważam że naprawde jakość i skuteczność działania jest bardzo dobra, cena myśle że jest przystępna choć czasem można kupić czujki za 20 czy 40 zł w marketach ale o takich czujkach nie mam zdania bo nie znam.

sikor

  • Gość
Odp: Akcja zachęcająca do kupna czujki dymnej
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2007, 10:18:43 »
dobry pomysł 50 zł to nie majątek!!!

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Akcja zachęcająca do kupna czujki dymnej
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 01, 2007, 01:34:05 »
Czujki autonomiczne nie mogą kosztować takich pieniędzy! Maksymalnie 15 zł. Każda wyższa kwota od razu rodzi podejrzenie wykorzystania wartościowej akcji w celu łatwego i szybkiego wzbogacenia. Za zdecydowanie niższą cenę (piszę z pamięci - 2,65$)  można kupić w USA taką czujkę, sprzedawaną w milionach szt. więc raczej ciężko podważyć jej jakość. Supermarkety zwęszyły zyski, ale przed nimi byli już wcześniej inni...nasi... W każdym razie sprowadzając kontener z USA tych czujek przebitka jest lepsza niż na prochach i broni :D jak widać. I tak się robi biznes.

Szczególnie dziwi krajowy producent, jeśli ma cenę 100zł, to kompletnie z czapy.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters