Autor Wątek: Funkcje prezesa i naczelnika  (Przeczytany 1817 razy)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Funkcje prezesa i naczelnika
« dnia: Luty 23, 2007, 21:07:36 »
Witajcie w najbliższym czasie (1-2lata) mam objąć jakieś stanowisko więc proszę napiszcie mi wszystko czym zajmuje się naczelnik i prezes w teorii i praktyce. Wiem dużo ale boję się że za mało i że jak zostanę np naczelnikiem to niewywiąze się z czegoś co myślałem że jest sprawą prezesa.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Funkcje prezesa i naczelnika
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2007, 21:30:27 »
Poczytaj sobie statut jednostki oraz uwzględnij jej tradycje.
W innych jednostkach moąe być zypełnie inaczej i nic ci to nie da. ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Funkcje prezesa i naczelnika
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2007, 21:43:40 »
Tak pokrótce - Naczelnik zajmuje się wyszkoleniem, wyposażenie i wszystkim co związane z gotowością bojową jednostki, a Prezes reprezentuje jednostkę za zewnątrz, walczy o fundusze itp. itd.
Tak jak napisał Piotr, u Ciebie może być inaczej, ale myślę, że nie będzie odwrotnie ;)


Swoją drogą... wysoko mierzysz, a i skromnością nie grzeszysz :D
Powodzenia!
pozdrawiam.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Funkcje prezesa i naczelnika
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2007, 21:53:37 »
Tyle to wiem ale chodziło mi o szczegóły ale dzięki bo niepomyślałem że w różnych jednostkach może być inaczej. Ale co do skromności to mówili mi niedawno coś takiego w skrócie że oni na mnie najbardziej liczą że wszytko we mnie włożą(chodzi o szkolenia). A pozatym prezes i naczelnik to moi dobrzy kumple i mówią że jak będę mniał 18 a mam 17 to postarają się dlamnie o zastępsce naczelnika. A jakby co któryś chciał ustąpić to będę chcieli mnie tam dać dlatego taki skromny tu jestem

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Funkcje prezesa i naczelnika
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2007, 21:57:14 »
Jeśli "mają Ci dać" zastępcę naczelnika, to nie pozostaje Ci nic innego jak zakuwanie danych całego sprzętu, który masz w remizie (o ile jeszcze tego nie znasz...) a nawet ponadto. Oprócz tego taktyka w sumie to wsio.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Funkcje prezesa i naczelnika
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2007, 22:00:48 »
Dzięki ja na tyszch szkoleniach wewnętrznych dla strażaków dużo się nauczyłęm a zwłaszcza o naszym sprzęcie ale wiesz zależy mi na tym  by ich nie zawieść skoro tak na mnie liczą oraz bym sam siebie nie zawiódł

Młodzik

  • Gość
Odp: Funkcje prezesa i naczelnika
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2007, 22:51:13 »
Jeśli "mają Ci dać" zastępcę naczelnika, to nie pozostaje Ci nic innego jak zakuwanie danych całego sprzętu, który masz w remizie (o ile jeszcze tego nie znasz...) a nawet ponadto. Oprócz tego taktyka w sumie to wsio.


a to zastepca naczelnnika musi znac dane sprzetu i taktyke (rozumiem dzialan ratowniczo-gasniczych) ?? Musi? tylko to?

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Funkcje prezesa i naczelnika
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2007, 22:52:56 »
Musi, ale nie tylko to ;)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Funkcje prezesa i naczelnika
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2007, 06:20:56 »
Witam!
Zakres obowiązków Prezesa - zarządzanie całością działalności OSP i reprezentowanie na zewnątrz.
Naczelnik - (ma rangę wiceprezesa) i odpowiada za zadania operacyjne, jest osobą o bardzo szerokim zakresie uprawnień, ale i odpowiedzialności ( szczegóły są w statucie i regulaminie JOT), najwarzniejsze sprawy to:
- organizowanie szkoleń i ćwiczeń OSP
- nadzorowanie pracy kierowcy i gotowośi sprzętu
- przygotowanie jednostki do zawodów
- dowodzenie akcjami ratowniczymi
- odpowiedzialność z badanie lekarskie członków OSP
- mianowanie dowódców sekcji
- prowadzenie dokumentów naczelnika ( np. ewidencja akcji, szkoleń i ćwiczeń,  wykaz badań itp.)
Zastępca Naczelnika - zastępuje naczelnika podczas nieobecności i prowadzi inne sprawy wyznaczone przez naczelnika.
Pozdrawiam
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Funkcje prezesa i naczelnika
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2007, 13:52:25 »
Wielkie dzięki