Autor Wątek: jaka szkola????  (Przeczytany 8347 razy)

Offline titanum18

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
jaka szkola????
« dnia: Luty 22, 2007, 21:03:36 »
czesc!!
obecnie jestem jeszcze w LO, ale mam zamiar wybrac sie do szkoly aspiranckiej PSP... i wlasnie w tym problem bo mam na oku trzy rozne i nie wiem ktora wybrac....

1.Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu
2. Szkoła Główna Służby Pożarniczej (SGSP) w Warszawie
3.Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

ktora z nich bedzie najlepszym wyborem??? i jakie przedmioty na mature wybrac bedzie mi najlepiej???

gzyms

  • Gość
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2007, 21:41:07 »
SGSP to nie aspirantka...
jak chcesz jeździć do akcji to idź do aspirantki, bo po SGSP jest dużo większe prawdopodobieństwo że trafisz za komputer albo do szkoły jako wykładowca. Najlepiej wybierz tę szkołę do której masz dobry dojazd, żebyś mógł często do domu jeździć:P

ad przedmiotów:
najlepiej majce i (fizyke lub chemie)
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2007, 21:44:13 wysłana przez gzyms »

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2007, 22:56:39 »
bo po SGSP jest dużo większe prawdopodobieństwo że trafisz za komputer albo do szkoły jako wykładowca
z tym nie mogę sie zgodzić... obecnie brakuje strażaków..
Jeśli chodzi o aspirantki to polecam Kraków ( słyszałem dużo pozytywnych opinii)
Jeśli chodzi o przedmioty na maturze to do SGSP - matma i fiza ( jeśli nie to będziesz tam zdawał testy), natomiast w aspirantkach zdajesz testy(chemia, fizyka).

Offline titanum18

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2007, 17:55:50 »
powiedzmy ze ide do SGSP... i majac 4 lub 5 na maturze z fizy, matmy i chemii nie musze zdawac testow???

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2007, 20:27:10 »
Majac stara mature musisz, majac nowa nie musisz, wszystko jest na stronach internetowych uczelni. zapraszam do miłej lekturki

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2007, 21:00:10 »
kozystając z tematu doradzcie mi co do szkoły. Chcę iśc do SGSP ale liczę się z tym iz tam się nie dostanę wtedy chciałbym iść albo na aspiranta do poznania albo częstochowy. Czytałem strony szkół lecz wolę wasze opinie która lepsza, w której sa lepsi wykładowcy, lepszy klimat. Jestem z pomorza więc do poznania bliżej ale w częstochowie ponoć maja bardzo fajną szkołe i poligon i sprzęt ogólnie więc doradzcie mi z uzasadnieniem proszę

gzyms

  • Gość
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2007, 21:32:12 »

z tym nie mogę sie zgodzić... obecnie brakuje strażaków..


haha tym mnie zabiłeś.. to czemu są plany zamknięcia jednej z aspirantek?? to czemu już nie będzie się kończyć SGSP z młodszym kapitanem tylko starszym ogniomistrzem??
Bo south of Poland jest już wypełnione.. teraz brakuje tu strażaków.. ale w stopniu strażaka..
IV rok na  SGSP trzęsie teraz portkami że dostanie przydział na pomorze albo jakieś inne miejsce które na mapie jest zaznaczone jako las.. bo tam są braki w kadrze..



edit:
wspominam o południu bo, nie okłamujmy si ę, większość osób w SGSP to podkarpacie małopolska, śląsk... a po szkole ci ludzie chcą wracać do siebie
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 21:41:05 wysłana przez gzyms »

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2007, 21:46:10 »
Szkoły są zawieszane, bo jest przesycenie oficerów i aspirantów w "firmie" :D
Kiedyś mówiło się, że w Warszawie to oficerowie nawet na tylnej kanapie SLOpa jeżdżą ;)

Teraz potrzeba szeregowców i podoficerów, żeby wyrównać ;)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2007, 21:58:51 »

z tym nie mogę sie zgodzić... obecnie brakuje strażaków..


haha tym mnie zabiłeś.. to czemu są plany zamknięcia jednej z aspirantek?? to czemu już nie będzie się kończyć SGSP z młodszym kapitanem tylko starszym ogniomistrzem??
Bo south of Poland jest już wypełnione.. teraz brakuje tu strażaków.. ale w stopniu strażaka..
IV rok na  SGSP trzęsie teraz portkami że dostanie przydział na pomorze albo jakieś inne miejsce które na mapie jest zaznaczone jako las.. bo tam są braki w kadrze..



edit:
wspominam o południu bo, nie okłamujmy si ę, większość osób w SGSP to podkarpacie małopolska, śląsk... a po szkole ci ludzie chcą wracać do siebie

Ja mam dopiero 17 i chodzę do I technikum więc troszke czasu na studia mi zostało.  Ale co do aspirantek to słyszałem że nabór ma być wstrzymany kiedyś(plotki!!!) ale co do SGSP to tak niemoże być chyba źle przeczytałes no chyba że jest wydział na starszego ogniomistrza. A co do miejsca pracy to ja jestem z pomoża i cieszy mnie informacja że tu dużo roboty

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2007, 23:56:39 »

z tym nie mogę sie zgodzić... obecnie brakuje strażaków..


haha tym mnie zabiłeś.. to czemu są plany zamknięcia jednej z aspirantek?? to czemu już nie będzie się kończyć SGSP z młodszym kapitanem tylko starszym ogniomistrzem??
Bo south of Poland jest już wypełnione.. teraz brakuje tu strażaków..
po pierwsze gzyms to sam sie zabij, bo ja nie mam zamiaru nikogo zabijać,  sory ale czytaj dokładniej... napisałem że brakuje strażaków,nie określając stopnia,  bo obecnie nie ma kto do zdarzeń jeździć.. i proszę nie szukaj jakiś głupich haczyków, bo nikt tu nikogo w błąd nie wprowadza, i nikt nikomu źle nie życzy... i proszę nie podśmiewaj sie z innych wypowiedzi tylko kulturalnie zwróć uwagę , jeśli ktoś sie myli... a zresztą świadczy to tylko i wyłącznie o Twoim wychowaniu :PP

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 24, 2007, 01:32:35 »

 bo obecnie nie ma kto do zdarzeń jeździć..

Myśle ze do jeżdżenia do zdarzeń znalazło by się sporo ludzi ale brakuje etatów.
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

gzyms

  • Gość
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2007, 15:59:28 »
człowieku.. kto idzie do szkoły pożarniczej z myślą żeby po jej skończeniu pracować za biurkiem??? 95% absolwentów chce iść na podział, tylko nie ma dla nich miejsc.. Wiem jak sprawy wyglądają z pierwszej ręki, więc nie pisz, że nie ma kto do akcji jeździć..

BTW : zwrot "tym mnie zabiłeś" oznacza, że powiedziałeś coś głupiego/śmiesznego   tego się nie odbiera dosłownie....


to też świadczy o moim wychowaniu??  ojoj smutne...

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2007, 10:42:07 »
jak dla mnie podstawowa różnica między SA w Poznaniu i Krakowie jest ..... jedzenie :) kto nigdy nie jadł w SAPSP Poznań to nie wie co to jest straszne jedzenie :D żarcie dosłownie beznadziejne :) natomiast w Krakowie ... mniam :) co prawda w Krakowie jadłem tylko przez tydzień ale z tego co mówili mi tamci kadeci to oni takie dobre żarcie mają non stop :)

Poza tym Poznań jest nastawiony bardziej na "wpajanie wiedzy pisemnej" a pozostałe aspirantki troche bardziej skupiają się na ważniejszych rzeczach czyli zdobywają praktyczne umiejętności.

No i najważniejsze - Pod względem zagospodarowania czasu wolnego - Kraków ma zajebiste imprezy, Poznań dobre, Częstochowa ... sami się domyślcie <lol>
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2007, 10:47:21 wysłana przez Kangoor »
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2007, 22:23:03 »
A ja się zastanawiałem nad poznaniem i częstochową ale skoro poznań ma żarcie do bani i CO NAJWAŻNIEJSZE jest teoretyczny to ide do częstochowy jak się dostanę oczywiście mam zamiar składnać najpierw do SGSP poźniej częstochowa poznań i kraków

gzyms

  • Gość
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2007, 23:26:48 »
rok temu, albo dwa lata temu, było tak że terminy egzaminów w SGSP i w krakowie nakładały się na siebie. i nici z Twojego niecnego planu  ^_^

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2007, 23:53:26 »
Wiem tylko napisałem tak żebyście wiedzieli co mnie interesuje najbardziej ale zauważyłeś że SGSP i kraków są na swóch końcach listy

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2007, 00:02:26 »
rok temu, albo dwa lata temu, było tak że terminy egzaminów w SGSP i w krakowie nakładały się na siebie. i nici z Twojego niecnego planu  ^_^

Z tego co wiem to egzaminy we wszystkich aspirantkach są jednego dnia .. a różnica z SGSP to kilka dni ( być może kiedyś sie terminy pokryły)

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2007, 09:26:24 »
w SA zawsze są tego samego dnia a w tamtym roku wszystie SA i SGSP robiły tego samego dnia :)
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2007, 10:07:53 »
w SA zawsze są tego samego dnia a w tamtym roku wszystie SA i SGSP robiły tego samego dnia :)
Z tym nie mogę sie zgodzić. W ubiegłym roku w aspirantkach egzaminy były 27 i 28 czerwca, natomiast w SGSP 4-6 lipca. :)

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 01, 2007, 10:44:09 »
hmmm .... to może rok temu ? :]
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 01, 2007, 17:01:16 »
Kurcze więc mam pecha ale może za 3 lata to się rozłoży ponieważ chciałbym się dostać do jakieś z aspirantek a jak terminy są jedne to chcę iśc do częstochowy a tam jest ponoć dużo ludu idzie a ja z fizy i chemii as nie jestem a ze sprawności jestem dobry ale testy ponoć więcej dają. A jak się nie dostane to trudno ide do PSP jako szeregowy i będę się starał o zaoczne

Offline rebel angel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam żyć
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 03, 2007, 22:50:27 »
Z tego co słyszałam to łatwiej się dostać do Krakowa niż Częstochowy. Też się tam wybieram więc się trochę dopytuje . W tamtym roku do krakowa było chętnych 116 na 1 miejsce (czy coś w tym stylu) Z egzaminu teorytycznego trzeba otrzymać minimum 116 ptk czyli odpowiedzieć na 29/50 pytań.     
                                                                              pozdrawiam
czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam życ

gzyms

  • Gość
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 03, 2007, 23:17:10 »
116 osób na jedno miejsce?? to ile było miejsc?? cztery czy pięć??
 ^_^
nawet do dęblina jest mniej chętnych...

Offline rebel angel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam żyć
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 03, 2007, 23:20:25 »
nie. 40 osób chyba -_-. no ja też sie śmiałąm jak mi mówili, ale tak było seri
czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam życ

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 04, 2007, 10:03:02 »
 ^_^ 116?  ^_^ Ktoś coś usłyszy i zaraz pisze bez zastanowienia. Nie 116 a najprawdopodobniej 16 - zakładając ze jest 1000 kandydatów a miejsc 60, 1000/60~16  Gdyby bylo 116 kndydatów na miejsce to chyba tylko półbogowie by się dostawali, chociaż i tak juz nie dużo do tego brakuje.
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........