Autor Wątek: Ankieta KG !!!  (Przeczytany 32038 razy)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Ankieta KG !!!
« dnia: Luty 22, 2007, 18:51:52 »
Teksty pochodzą ze strony związkowej "S":
Komenda Główna PSP rozesłała do podległych jednostek ankietę z zapytaniem - jaki system pełnienia służby ci odpowiada - i dlaczego właśnie wybrałeś 48 godzin tygodniowo jako najlepszy. Czekamy na dalsze pomysły ankieterskie np. - dlaczego chcesz zrezygnować z wypłaty i przekazać ją na rozbudowę muzeum pożarnictwa. (sic)!.

Link do ankiety:
http://www.skpnszz.org/downloads/2007r/Luty/ankieta%20CBOS%2022II07.pdf

Stanowisko związku w sprawie ankiety:
Cytuj
BKSP – 01/10/07
Pan
Janusz Kaczmarek
Minister
Spraw Wewnętrznych
i Administracji
Warszawa


W imieniu Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność” składam stanowczy protest wobec działań Komendanta Głównego PSP, polegających na przesłaniu ankiety do wybranych jednostek ratowniczo – gaśniczych związanych z kwestią czasu służby. Zdaniem Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność” ankieta przeprowadzana przez Centrum Badania Opinii Społecznej na zlecenie Komendanta Głównego PSP zawiera pytania opracowane tendencyjnie,
a rezultat odpowiedzi jest z góry przesądzony. Już w tej chwili można stwierdzić, że w wyniku socjotechnicznych sztuczek, większość ankietowanych strażaków opowie się za systemem służby 24/48 oraz za zachowaniem urlopu dodatkowego.
Ankieta ta (przedkładam w załączeniu), nie wskaże rzeczywistych oczekiwań strażaków
tj. przestrzegania 40-sto godzinnego tygodnia służby z możliwością przedłużenia do 48 godzin tygodniowo, ale w zamian za rekompensatę finansową, ponieważ ankieta ta nie przewiduje takiego rozwiązania. Wynik ankiety pozwoli Komendantowi Głównemu PSP zachować sytuację,
w której strażacy będą pełnili służbę 48 godzin tygodniowo bez rekompensaty za godziny nadliczbowe (ponadnormatywne).
Ponadto stanowczym nadużyciem jest sugerowanie przy pomocy pytania drugiego, że w zamian za przedłużony czas służby strażacy posiadają urlop dodatkowy czy też, proponowanie wyboru: albo urlop dodatkowy (cały) albo rekompensata finansowa. Wszystkie służby (oraz pracownicy cywilni w innych zakładach pracy) posiadają urlop dodatkowy. W przypadku strażaków zmianowych, urlop ten jest wydłużony o trzy (!) dni (tj. o 24 godziny) w skali roku. W zamian za to Komendant Główny PSP oczekuje, że strażak wykona dodatkowo, 400 (!) godzin nadliczbowych (52 tygodnie x 8 godzin), co stoi w oczywistej sprzeczności interesu strażaków.
Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ”Solidarność” składa także stanowczy protest wobec faktu, przygotowania ankiety bez powiadomienia central związków zawodowych, co zostało odebrane jako działanie niezgodne z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych
i Administracji w sprawie czasu służby strażaków PSP oraz jako dyskredytacja związków zawodowych.
Ponieważ działania Komendanta Głównego PSP st.bryg. Witolda Skomry prowadzą do konfrontacji, w imieniu Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność” wnoszę do Pana Ministra o powstrzymanie Komendanta Głównego PSP od działań zmierzających do zdezintegrowania środowiska pożarniczego w Polsce.



Robert Osmycki
Do wiadomości:
Janusz Śniadek – Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ”Solidarność”, Gdańsk

Tak ciekawej ankiety jeszcze nie widziałem.
 ^_^ Coś mi się zdaje że ktoś ma wszystko w du..e co tu piszemy na forum.
Albo po prostu robi sobie jaja......
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2007, 18:54:46 wysłana przez Geddeon »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2007, 19:28:52 »
ktos sobie niezłe jaja robi z PB...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2007, 19:48:02 »
Panie "teoretycznie" najlepiej w kraju przygotowany na to stanowisko Wielce szanowny Komendancie Główny Państwowej Straży Pożarnej , który jak juz ustalilismy pisal ustawę o PSP, ale jej nie pisał, który był zwiazkowcem ale nie byl i bedzie zwiazki poskramiał, bo je lubi i z nich wyszedł, który twierdzi że 40=48. Brak mi słów!!!.
Pora panu przypomniec nastepny fakt w dziedzinie tworzenia ustawy o PSP czyli mózg naukowy "zespołu wrocławskiego": i tak ze strony Uniwersytetu Wrocławskiego profesorowie - Tadeusz Kocowski, Włodzimierz Gromski,Zdzisław Kubot,Barbara Adamiak. Mieczysław Cenin, Edward Gniewek .
Wymieniam te osoby, bo chce zasugerować fakt, że popełnia Pan kardynalny błąd chcac zmieniać przepisy i wprowadzać je na ściezke legislacyjną  za pomoca ankiet !!! Panie Komendancie Witoldzie Skomra sam jest Pan naukowcem, czy pan nie dostrzega tendencyjności tej ankiety ? Czy pan uważa strażaków za niemadrych?. Czy posiada pan zdolności zarządzania formacja PSP, bez ankiet i gospodarki nakazowo - rozdzielczej?
Rada dla pana jest następujaca: niechaj pan przełamie opory, niech posłuzy sie zdrowym rozsadkiem, niech skorzyssta z pomocy tych, którzy sie na prawie znaja, niech Pan nie otacza sie wąskim tylko i wyłacznie gronem "specjalistów od wagi topora i długości węża strażackiego" ( sorry jesli kogoś urażę, ale kształcenie PSP ma wiele wad), niech Pan siegnie do zasobów w naszej formacji i niech skorzysta z porad tych oficerów po "religioznawstwie, którzy mieli plecy i załatwili sobie stopnie"
( jak Pan to w jednym z własnych postów raczyl popm prostu palnąć) ale ci od religii posiedli umiejetności w zakresie prawa, administracji, zarządzania, ekonomii, organizacji pracy i pedagogiki, wychowania pszedszkolnego, bezpieczeństwa publicznego etc.. Ma Pan w formacji wielu ludzi, którzy moga panu pomóc w problemach , z którymi sobie Pan ewidentnie nie radzi!!!
Niech pan pamiet, ze nie jest Pan odpowiednikiem generała Andersa i nie  przybyl na białym koniu zbawić strazaków, nie jest takze Pan burmistrzem Giulianim (czytaj ani tym rzeczywistym, ani tym  rodzimym ze Śląska, a konkretnie z Katowic). Przesłanie dla Pana i przestroga dla naszej formacji, nie dajmy sie zmanipulowac ankietami, udawadnianiem kto jest madrzejszy, kto wie lepiej ! siegnijmy po wszelkie mozliwości aby nasi"teoretycznie najlepsi na to satnowisko" repfomatorzy nie zepchnęli nas na ciemna strone doliny i na krawędź bo PSP przestanie istniec w tej formule!!!
Szanowny Panie Komendancie jeszcze raz podkreslam PAN JEST JUZ ZA TO ODPOWIEDZIALNY !!!
PS. Jesli będzie Pan kompletowal zespół to niech pan nie zapomni o oficerach " z plecami" ktorzy ukończyli nauki społeczne i politologie - pomoga panu w przygotowywaniu  bynajmniej dobrych z definicji i jakosciowo ankiet, a nawet przeprowadzą spie powszechny i rachunek zysków i strat!!
PS.2 Ile zapłaciła KG PSP (czytaj podatnik) za ta super ankiete? Nie musi pan odpowiadac jesli jest to dla pana niewygodne "zdazyliśmy sie do tego na forum przyzwyczaić" wszakże :"... myślę, że w tym przypadku trudno mówić o naciskach politycznych, biorąc pod uwagę moją karierę i wykształcenie nie ma osoby w kraju, która by miała takie przygotowanie teoretyczne do zajmowania tego stanowiska..."
i jeszcze jedna dewiza : VOX POPULI - VOX DEI -NIECH PAN O TYM NIE ZAPOMINA, BO SIWE WŁOSY TUZ ,TUZ!!!!

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2007, 19:57:56 »
Znowu zostaliśmy (PB) potraktowani jak stado baranów.
Mam nadzieję,ze niedługo ta bańka pęknie.
Do trzech razy sztuka.
Jak będzie trzeba to sam swoje łózko zawiozę pod KG do Warszawy.
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2007, 20:13:42 »
Jak rozumiem, mają ją wypełnić strażacy ze ślaskiego i podkarpackiego, pod nadzorem tamtejszych KW.
To sie już w pale nie mieści....wystarczy poczytać ankietę która wisi 3 miechy na forum....ale cóż, niby uczony, niby szkolony ale gupi p.......y
Nawet czytać nie potrafi ze zrozumieniem.....
Szkoda słów....
A tak na marginesie to nikt nie powinien tego wypełnić...jak znam zycie Pan Komediant Gówny z zastępca po nocach będą je wypełniać...
wyniki bedą napewno zaskakujące :)
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2007, 21:43:22 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2007, 20:30:29 »
Ankieta
Cytuj
Prosimy o staranne przeczytanie i wypełnienie ankiety.
Pytanie 1.(Proszę zaznaczyć krzyżykiem jedno pole)
Za jakim systemem służby zmianowej się opowiadasz? Czy opowiadasz się ...
za dotychczasowym 3 zmianowym systemem służby  (24/48) – co wiąże się z 48 godzinnym tygodniem służby ................................                             1
za 4 zmianowym systemem służby (12 godzin służby bez prawa odpoczynku w porze nocnej) – co wiąże się z 40 godzinnym tygodniem służby ...........       2
Nie mam zdania, trudno mi powiedzieć ................                              3
Pytanie 2.(Proszę zaznaczyć krzyzykiem jedno pole)
Jaką formę rekompensaty za przedłużony czas służby od 40 do 48 godzin preferujesz?
Urlop dodatkowy w dotychczasowym wymiarze .............
Rekompensatę finansową bez urlopu dodatkowego .........
Nie mam zdania, trudno powiedzieć .........                        
Brakuje II części dla systemu 8 – godzinnego
Pytanie 1. Czy jesteś za 40 godzinnym tygodniem  pracy – co wiąże się z brakiem urlopu dodatkowego i zmniejszeniem dodadku służbowego?   ...........
Nie wiem, trudno mi powiedzieć .......
Pytanie 2. Czy jesteś za 48 godzinnym  tygodniem pracy ( 8 godzinn do wyboru w sobotę lub niedzielę) – co wiąże się z brakiem zmian w urlopie i dodatku? ...
Nie wiem, trudno mi powiedzieć .......
Super ankieta, jakbyś nie odpowiedział to kręcisz bat na swoją d....
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2007, 20:33:27 wysłana przez cul2 »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2007, 20:44:21 »
No qrwa mać ( w tym temacie chyba mogę) jeżeli jutro na służbie ktoś mi takie śmierdzące gówno podstawi pod nos, to karzę mu to zeżreć. Panowie - prośba do wszystkichj forumowiczów zaproponujcie chłopakom ze swoich JRG całkowity bojkot tej "tfu" ankiety. Ja ze swojej strony będę naciskał KSP aby wydała stanowisko o podjęciu działań w celu obciążenia JEKG kosztami tego bubla. Ten Pan nie zasługuje na miano strazaka.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2007, 20:54:06 »
Brakuje II części dla systemu 8 – godzinnego
Super ankieta, jakbyś nie odpowiedział to kręcisz bat na swoją d....
Sprawa jest za poważna, aby bawić się w rozgrywki między strażakami pełniącymi służbę w róznych systemach - stara maksyma mówi, że najlepiej sie kieruje skłóconymi osobami, rozgrywając dodatkowo animozje.
W mojej ocenie trzeba połączyć wszystkie siły i mozliwości przekazu, aby powstrzymać strażków od wypełniania tej ankiety. Jest to w tej chwili cel nadrzędny. Winny w to sie włączyć wszystkie organizacje związkowe jak również jest to pole do popisu dla dyżurnych operacyjnych - jesteście najblizej środków łączności.
Odrębną sprawą jest włączenie się pozostałych dwóch central związkowych w działania rozpoczęte przez KSP "S" .
Mars - zamiast polemiki lepiej przygotować konkretną informację o przekłamaniach, jakie muszą nastąpić w wyniku takich tendencyjnych pytań.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2007, 21:02:07 »
Witaj Piotr998.
Zapewniam, że czuwam i ja takze nad tym z ramienia KSP"S". Pzdr

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2007, 21:30:41 »
Chyba czas najwyższy ocenić rządy naszego "najjaśniejszego"...
Coś takiego bez jego zgody lub wiedzy raczej by nie poszło w świat.
Stańmy razem.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 22, 2007, 21:34:18 »
Sprawa jest za poważna, aby bawić się w rozgrywki między strażakami pełniącymi służbę w róznych systemach - stara maksyma mówi, że najlepiej sie kieruje skłóconymi osobami, rozgrywając dodatkowo animozje.
W mojej ocenie trzeba połączyć wszystkie siły i mozliwości przekazu, aby powstrzymać strażków od wypełniania tej ankiety. Jest to w tej chwili cel nadrzędny. Winny w to sie włączyć wszystkie organizacje związkowe jak również jest to pole do popisu dla dyżurnych operacyjnych - jesteście najblizej środków łączności.
Odrębną sprawą jest włączenie się pozostałych dwóch central związkowych w działania rozpoczęte przez KSP "S" .
Mars - zamiast polemiki lepiej przygotować konkretną informację o przekłamaniach, jakie muszą nastąpić w wyniku takich tendencyjnych pytań.
Zgadzam się. Szanuję 8- godzinnych, są dobrymi kolegami, uważam się za ich kolegę, nie wiem czy oni mnie też. Zamiast myśleć o pracy to my cały czas  40 czy 48. To jakiś absurd.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 22, 2007, 22:19:46 »
Ale beka z tymi pytaniami ^_^ Myślę , ze nie puszczą tego po jednostkach przecież to jest kpina i ośmieszenie strażaków z dołu .Odpowiadać na te pytania to nóż na gardle ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2007, 22:23:10 »
   Czytam to gówno i nie wierzę,że to prawda.
Taką ankietę mógł stworzyć tylko ktoś chory psychicznie lub dla chorych psych.Również namawiam do olania tej śmiesznej ankiety i do rozliczenia jej zleceniodawcy. :angry:




Offline Jaro_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2007, 23:08:47 »
Koledzy czysta kpina olać tą ankiete  i jej twórce
 :angry:

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2007, 00:27:11 »
Szkoda słów
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 00:34:44 wysłana przez volf »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 23, 2007, 01:13:20 »
Co za GNIOT

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 23, 2007, 07:01:57 »
Koledzy!!
Po lekturze tej " ankiety" upewniłem się całkowice, iż  KG i jego "zausznicy" uważają że na PB pracują niedouczone tumany , którzy potrafią tylko krzyczeć.
 Więc zwrócę sie do "jaśnie wielmożnego" Pana Komendanta z takim oto tekstem napisanym przez "nieduczonego" bez jedynie słusznej szkoły:
  < Panie KG to nie lata 70 i 80  XX wieku, tamtych ludzi już dawno niema !!!>
My się tak łatwo niedamy zrobić w bambuko ,jak będzie taka konieczność to nawet zbierzemy się i udamy pod KG ,aby wyrazić swoją dezaprobatę w stosunku do pańskich poczynań i pokazać to całemu społeczeństwu jak w tej formacji jej władze działają przeciw ludziom w niej służacych.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 23, 2007, 09:08:06 »
Oto pismo rozesłane dziś po Komendach, proponuje się zapoznać:


Warszawa 23 lutego 2007r.
Szanowne Koleżanki!
i Szanowni Koledzy!

UWAGA PUŁAPKA!!


Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadza na zlecenie Komendanta Głównego PSP ankietę na temat czasu służby.

Pytania są jednak ułożone tak, że odpowiedź może być tylko jedna:
Albo rezygnujesz z rekompensaty finansowej za nadgodziny albo zrezygnujesz z urlopu dodatkowego w całości!

Skąd taki wniosek – no to przeanalizujmy razem pytania:

Pytanie pierwsze część pierwsza:

Czy opowiadasz się za dotychczasowym 3 zmianowym systemem służby (24/48) – co wiąże się z 48 godzinnym tygodniem służby?

Pierwsza część pytania jest chwytem reklamowym – jeśli chcesz spokoju wybierz mnie
tj. system 24/48. Element zachęcający – wybierz bez wahania, co znasz i uważasz za dobre.
Rzeczywisty problem leży w informacji po kresce: „co wiąże się z 48 godzinnym tygodniem służby” – jeżeli wybierzesz ten wariant – już dziś zapomnij o rekompensacie za służbę powyżej 40 godzin tygodniowo.

Drugą część, pytania pierwszego, nazwać można straszakiem:
•   „Czy opowiadasz się za 4 zmianowym systemem służby (12 godzin służby bez prawa do odpoczynku w porze nocnej) – co wiąże się z 40 godzinnym tygodniem służby.” Pytający wskazuje, że jest gotów zgodzić się na 40-sto godzinny tydzień służby pod warunkiem wprowadzenia 12-sto godzinnej zmiany służbowej, gdzie doskonale wie, że strażacy w jednostkach nie są zbyt chętni do pełnienia służby w takim systemie. Otóż pytanie jest przewrotne i pokrętne z dwóch powodów:
po pierwsze – szkoda, że nie ma pytania o system 24/72 stosowany nawet w Polsce (na razie nie powiem gdzie), a po drugie, ale najważniejsze – zgodnie ze słowami obecnego Komendanta Głównego PSP st.bryg.Witolda Skomry, jego poprzednik został odwołany za to, że doprowadził do zapaści liczbowej strażaków na zmianach służbowych ponieważ w roku 2005 strażaków na zmianach było ok. 5100 każdego dnia, zaś w 2006 tylko 3900. Zakładając, że w wyniku działań nowego Komendanta Głównego PSP stany jednostek wzrosły nawet do 4500 strażaków dziennie, to mnożąc tą liczbę przez 3 zmiany mamy 13500 strażaków – dzieląc przez 4 (zakładane zmiany) wynik na jedną zmianę wyniesie ok. 3625. Wniosek jest taki – albo w 2006r. nie było zapaści, albo Komendant Główny PSP mówiąc o czwartej zmianie obiecuje gruszki na wierzbie.




Żeby znieczulić Twoją czujność mamy pytanie drugie:

Jaką formę rekompensaty za przedłużony czas służby od 40 do 48 godzin preferujesz?
•   „Urlop dodatkowy w dotychczasowym wymiarze” – przecież urlop dodatkowy masz nie od dzisiaj i nie od powstania PSP, a ponadto zależny jest on od trzech czynników: stażu służby, wieku oraz warunków pełnienia służby – nie zaś za przedłużony czas służby;
•   „Rekompensatę finansową bez urlopu dodatkowego” – proponujący mówi ni mniej ni więcej, że zapłaci każdemu za nadgodziny (60% stawki za godzinę tj. ok. 10,-/godz.) pod warunkiem, że zrzekniesz się prawa do urlopu dodatkowego – CAŁEGO!


Wnioski:
1.   powyższe nie jest ankietą (co najmniej pierwsze pytanie) TYLKO FORMĄ REFERENDUM (utajoną).
2.   wzięcie udziału w tej ankiecie z góry ustala odpowiedź osoby ankietowanej –  24/48 i 48 tygodniowo oraz pozostawienie urlopu dodatkowego  wg zasady niech będzie co jest, po co mieszać.
3.   wzięcie udziału w powyższej ankiecie skomplikuje działania związków zawodowych jeśli chodzi o rekompensatę za nadgodziny.
4.   Komendant Główny PSP z całym spokojem sumienia, będzie się mógł wycofać z nowelizacji ustawy o PSP, poprawkę dotyczącą rekompensowania finansowego nadgodzin.   
5.   Szkoda, że ankietę opracowano bez związków zawodowych, bo wtedy byłoby jedno i to jasne pytanie:   
”czy jesteś za rekompensatą finansową w wymiarze 100% godzinowej stawki średniego uposażenia strażaka określonego w ustawie budżetowej, za każdą godzinę służby ponad 40 godzin tygodniowo w okresie rozliczeniowym?”  TAK/NIE.

Szanowne Koleżanki i Koledzy z województw dolnośląskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego oraz zachodniopomorskiego!

Do Waszych województw przesłane zostały ankiety.

Udział w ankiecie i zaznaczenie odpowiedzi w tych pytaniach spowoduje, poparcie teorii głoszonych przez Komendanta Głównego PSP, że normatywem służby w jednostkach ratowniczo-gaśniczych jest 48 godzin tygodniowo bez konieczności rekompensowania nadgodzin.

Całe działanie w tej sprawie jest skierowane na zwiększenie obsad jednostek ratowniczo-gaśniczych bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów rekompensowania służby
w nadgodzinach, czy też uzyskania dodatkowych etatów.

Jeżeli jesteście w stanie nie brać udziału w tej ankiecie – zróbcie tak dla własnego dobra.


Robert Osmycki
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline melas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 23, 2007, 09:39:49 »
Czy Komendant Główny powinien:
a) Zostać zdymisjonowany do końca tygodnia
b) Poczekać z tym do przyszłego
c) Wywalić go od razu na zbity pysk bez możliwości zabrania swoich rzeczy

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 23, 2007, 09:42:58 »
Bez znaczenia czy a,b,c byle szybko

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 23, 2007, 09:44:55 »
                                       O D E Z W A


                     WZYWA SIĘ WSZYSTKICH STRAŻAKÓW PODZIAŁU BOJOWEGO PSP DO


                                    BOJKOTU  ANKIETY


 PRZYGOTOWANEJ PRZEZ KG PSP I CBOS, GDYŻ ANKIETA ZAWIERA LICZNE CELOWE PRZEKŁAMANIA, NIEMAJĄCE NIC WSPÓLNEGO Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM.

  NIE BÓJCIE SIĘ I NIE DAJCIE SIĘ ZASTRASZYĆ, TEJ ANKIETY NIE MUSICIE WYPEŁNIAĆ, NIE PONIESIECIE Z TEGO TYTUŁU ŻADNYCH KONSEKWENCJI SŁUŻBOWYCH.


Coś takiego przeslemy dzisiaj po całym naszym województwie

PS, strasznie ciężko to sformatować, tak jak było oryginalnie w wordzie
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 10:25:57 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 23, 2007, 09:52:06 »
Popieram twoje zdanie kolego Robard i przyłączam sie do tej formy protestu.
 Wyjdę nawet  z dalej idącą propozycją : Koledzy przewodniczacy wszystkich central  ZZ, może by tak się dogadać i zrobić wspólna pikietę pod budynkami MSWiA i KG , aby pokazać społeczeństwu/ pismaki się zawsze znajdą, aby rozdmuchać ten temat/  swoją dezaprobatę w stosunku do poczynań naszych pryncypałów , jak to oni  działają i są przeciwko swoim ludziom i jak to " załatwiają" godne warunki pracy i płacy.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 10:04:28 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 23, 2007, 10:00:07 »
A czy ktoś już powiadomił dwie pozostałe centrale ZZ?.
"Ogniowy" i "robard" jak możecie to wysłać to też na centrale ZZ !!!!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 23, 2007, 10:04:52 »
No ja moge wkleić to siebie na forum związkowe, nie ma problemu, ale trzeba wysyłać do wszystkich kogo znacie (strażaków), szybciej się rozejdzie niż zanim koledzy przyjadą i przeczytają na służbie.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Ankieta KG !!!
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 23, 2007, 10:13:22 »
No to ja wysyłam u siebie do wszystkich !
(I poszło )
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 10:21:17 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk