Autor Wątek: CHOROBOWE I NADGODZINY  (Przeczytany 2874 razy)

Offline Rych

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
CHOROBOWE I NADGODZINY
« dnia: Luty 22, 2007, 17:01:41 »
Czy podczas przebywania strażaka na zwolnieniu lekarskim mogą mu wpisywać wolne z nadgodzin w okresie jego choroby. Ma to na celu zmniejszenie liczby godzin które nadpracował.
Czy to jest normalne
 :angry:

Offline jeger998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: CHOROBOWE I NADGODZINY
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2007, 17:14:40 »
raczej nie mogą czegoś takiego zrobić
wedłóg mnie byłby to przewał

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: CHOROBOWE I NADGODZINY
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2007, 17:38:52 »
O ile się nie mylę to ten temat już na forum przerabialiśmy.
Rozumiem ,że posługujesz sie programem z KG.
W/g tego programu musisz zaplanowac grafik miesięczny.
Choroba jest to zdarzenie raczej niezamierzone w związku z tym jezeli wypadnie w czasie zaplanowanego wolnego to chory na tym traci.
W/g mnie zaplanowany grafik powinien być nietykalny i nie można wpisywać tych godzin o których mówisz, no chyba ,że dla dobra kolegów chory się podłoży.
Inna sytuacja jest jeżeli ktoś jest chory długotrwale , wtedy rozpisujesz  chorobę na tyle godzin ile wynosi nominał miesięczny.
W obecnym czasie najlepiej jest chorować długotrwale , gdyż w ten sposób można zapewnić sobie 40 godz/tyg.   :mellow:
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline matjack998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: CHOROBOWE I NADGODZINY
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2007, 17:58:51 »
O ile się nie mylę to ten temat już na forum przerabialiśmy.
Rozumiem ,że posługujesz sie programem z KG.
W/g tego programu musisz zaplanowac grafik miesięczny.
Choroba jest to zdarzenie raczej niezamierzone w związku z tym jezeli wypadnie w czasie zaplanowanego wolnego to chory na tym traci.
W/g mnie zaplanowany grafik powinien być nietykalny i nie można wpisywać tych godzin o których mówisz, no chyba ,że dla dobra kolegów chory się podłoży.
Inna sytuacja jest jeżeli ktoś jest chory długotrwale , wtedy rozpisujesz  chorobę na tyle godzin ile wynosi nominał miesięczny.
W obecnym czasie najlepiej jest chorować długotrwale , gdyż w ten sposób można zapewnić sobie 40 godz/tyg.   :mellow:
Pozdr
zgadzam się z tobą , chwilę temu wysłałem podobny post ale gdzieś  się zawieruszył,dodam tyko,że niedopuszczalne jest zmienianie wolnych służb/wstawiając je w chorobowe/ ale trudno teraz powiedzieć jak jest w twoim przypadku bo brak szczegółów.Gdyby tak było zainteresuj sprawą ZZ

Offline wacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: CHOROBOWE I NADGODZINY
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2007, 18:46:09 »
pozdrawiam wszystkich !

Z tymi chorobowymi to jest naprwdę mina. Dlaczego?
Poprostu jak ktoś się połamał czego nikomu nie życzę, to jest ok niech idzie.  Jak pisaliście nich mu się wpisze te godziny z danego miesiąca, ale jak ktoś regulernie choruje bo potrzebuje wolne???? a wcześniej juz wykorzystał wszystkie przewidziane na dany miesiąc ,a co jeszcze się zdaża nawet do przodu?
To poprostu robi tylko na niekorzyść całej zmianie, bo przecież ktoś nie pójdzie na wolne a godziny w ogólnym rozliczeniu mogą przepaść.

pozdrawiam.

Offline Rych

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: CHOROBOWE I NADGODZINY
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2007, 19:08:45 »
Dokładnie było tak :miałem zaplanowane wolne na 2,8 i 26 luty.
2 i 8 wolnego nie miałem bo było mało ludzi i trzeba było przyjść do służby, miałem wolne 17 lutego. W poniedziałek zachorowałem (wypadek ) wiec przynoszę zwolnienie do końca miesiąca, a d-ca wyciąga listę i będzie planował wolne w tym okresie kiedy mam przebywać na chorobowym. Ja mówię że wolne mam zaplanowane na 26 i ono zostaje wpisane w liście (idzie na straty ) OK. zgadzam się .Ale na dopisywanie niezaplanowanego wcześniej wolnego się nie zgadzam. ( po co mi zwolnienie jak i tak mi wpiszą wolne )

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: CHOROBOWE I NADGODZINY
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2007, 19:25:06 »
dajecie się dymać koledzy; każdy dzień ZLA od poniedziałku do piątku to 8 godzin zdjęte z normatywu - nieważne, czy w grafiku było wpisane wolne czy służba; na weekendach się traci, ale chyba nikomu nie wypada L4 na sob.-niedz.?
obrazowo - 7 dni ZLA = -40h z normatywu miesięcznego (chociaż obecnie to powinno być chyba 48? ;) - soboty też liczyć czy jak)- jeżeli robią z wami inaczej, tzn., że dajecie się dymać

pozdrawiam chorowitych
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: CHOROBOWE I NADGODZINY
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2007, 10:16:44 »
u nas w jednostce bylo kiedys tak ze chlopak poszedl na zwolnienie po kilku godzinach na podziale bojowym ale lekarz zwolnienie napisal dopiero od nastepnego dnia. Wiec npprzepracowal 8 a na następne 16 poszedł juz do domu i nie mial papierka. Wtedy kadrowa powiedziala mu ze albo bedzie musial to odrobic w ramach wolnej sluzby albo zdejmie mu te godziny z nadgodzin.

Offline ZSZPF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: CHOROBOWE I NADGODZINY
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2007, 11:00:41 »
Panowie to u mnie w KP jest lepiej.
Ponieważ chorobowe i owszem jest podszyte wolnymi służbami, ale nie wszystko podobnie jest z delegacjami a nawet z urlopem szkolnym. Bo kadry uważają że będąc w SA PSP czy SGSP lub na obozie nurkowym się nie pracuje, wiec należy podłożyć tyle U by wyszło 40 h tygodniowo. więc ani cię nie ma w pracy ani w domu jednym słowem przerwa w życiorysie a jak się np. urlopu szkolnego nie wykorzysta to i dobrze bo nigdzie nie pisze że urlop przyznany umową odnośnie podnoszenia kwalifikacji nie trzeba wykorzystać.