Autor Wątek: Wybieram sie do SA PSP Krakow  (Przeczytany 4491 razy)

Offline pilot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Wybieram sie do SA PSP Krakow
« dnia: Luty 21, 2007, 13:45:14 »
Witam. Mam zamiar wstapic do SA PSP Krakow. Jesli ktos skonczyl aspirantke, albo ma jakies doswiadczenia zwiazane z ta szkola niech sie wypowie. Wasze rady na pewno mi sie przydadza. Pozdrawiam -_-

Offline kudlaty21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Wybieram sie do SA PSP Krakow
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2007, 16:28:29 »
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 13:03:13 wysłana przez kudlaty21 »
Żeby inni mogli przeżyc

Offline pilot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Wybieram sie do SA PSP Krakow
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2007, 17:16:12 »
Dzieki dzieki kudlaty21  -_-  Robie co moge zeby dac popalic dla tych 900 kandytdatow. Tobie rowniez zycze powodzenia -_-

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: Wybieram sie do SA PSP Krakow
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2007, 12:07:44 »
może jakieś konkretne pytania??co Cie interesuje??, bo temat jest bardzo obszerny...
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline pilot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Wybieram sie do SA PSP Krakow
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2007, 13:09:11 »
 Czytalem na stronie sa psp krakow ze osoba ktora posiada minimum 4 na swiadectwie maturalnym z chemii i z fizyki oraz jest laureatem otwp na jakims tam szczeblu jest zwolniona z pisania testow teoretycznych.  Ile w tym prawdy?

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Wybieram sie do SA PSP Krakow
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2007, 13:15:47 »
Chodzi o ludzi, którzy zajęli miejsca 1-3 albo 1-5 na Centralnym (Ogólnopolskim) etapie OTWP. To 100% prawdy. Nie pamiętam tylko, czy pierwsze 3 czy pierwszych 5 miejsc.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline urbi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Wybieram sie do SA PSP Krakow
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2007, 16:41:43 »
Tak tylko miejsca 1-3. i przynajmniej rok poprzedzajacy nabor do szkoły.
Głowa do góry!- rzekł kat zarzucając stryczek...

Offline pilot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Wybieram sie do SA PSP Krakow
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2007, 23:00:05 »
A czy moze byc tak ze po aspirantce zloze jakies podania do komendanta o przydzial do wybranej jednostki w Polsce? Czy to komendant daje przydzial i nie ma innej mozliwosci? Jak to z tym jest?

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Wybieram sie do SA PSP Krakow
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2007, 13:33:36 »
Z tego co czytałem, to dostaje się przydział w jednostce w miarę bilskiej miejsca zamieszkania. Jak to wygląda w praktyce - musi powiedzieć ktoś, kto po SA PSP dostał przydział.

A tak wogóle wszystkie informacje są dostępne na stronach wszystkich SA, wystarczy tylko dobrze poszukac. :)

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: Wybieram sie do SA PSP Krakow
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2007, 10:32:18 »
A czy moze byc tak ze po aspirantce zloze jakies podania do komendanta o przydzial do wybranej jednostki w Polsce? Czy to komendant daje przydzial i nie ma innej mozliwosci? Jak to z tym jest?

:) ja jestem właśnie na 2gim roku SA w Poznaniu ... w środku 2go roku dają Ci do wypełnienia taką "ankietę" gdzie chciałbyś pracować po skończeniu szkoły i tam możesz sobie wpisać jednostkę najbliżej miejsca zamieszkania lub tam gdzie chciałbym po prostu pracować - potem wysyłają informację do tej jednostki z zapytaniem czy taki "aspirant" będzie im potrzebny i jak już wcześniej rozmawiałeś o tym z Twoim przyszłym Komendantem to masz załatwioną robotę pod domem ... tylko że w tamtym roku już też było wszystko ustalone a na koniec przyjechali ważniaki z KG i porozsyłali ludzi gdzie im pasuje wcale nie patrząc na to kto gdzie chciał iść .... oby w tym roku tak nie było :)

pozdrawiam
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Wybieram sie do SA PSP Krakow
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2007, 12:44:43 »
A czy moze byc tak ze po aspirantce zloze jakies podania do komendanta o przydzial do wybranej jednostki w Polsce? Czy to komendant daje przydzial i nie ma innej mozliwosci? Jak to z tym jest?

Pilot SA PSP kraków skończyłem w 1996 i można było wtedy załatwiać przydziały na własną rękę ale trzeba było poinformować swoją KW że chcesz pracować w innym województwie gdyż trzymali dla ciebie miejsce.
Ale przydziały szkolne też istniały wszystko zależy od tego gdzie jest wolne miejsce.

pozdrawiam i jeśli się dostaniesz to pozdrów bryg.Drążka od aspirantów z Bielska Białej.
trzymaj się i powodzenia w szkole bo to naprawdę fajna uczelnia.

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Wybieram sie do SA PSP Krakow
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2007, 23:44:47 »
Pytanie do tych, co zdali w zeszlym roku (ewentualnie wcześniej, bo zasady punktacji niewiele chyba się zmieniły) - na stronie SAPSP pisze, że limitem było poprawne rozwiązanie co najmniej 29 zadań (czyli 116 pkt). Jak to wyglądało w praktyce? Czytałem, że baaardzo mało osób osiągnęło wogóle tą granicę i trzeba było ją zaniżać.. Czy to prawda?

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Wybieram sie do SA PSP Krakow
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2007, 21:54:07 »
Ja konczylem SA PSP Krakow w 2006r.Najpierw kazdy zalatwial sobie sam prace ale pozniej przyjechali panowie z KG powiesili mape na scianie i zaczelo sie:)Tam gdzie bylo duzo asp nawet nie bylo mowy zeby isc do pracy.Proponowali gdzie mozna pracowac jezeli nie ma miejsca tam gdzie chciales w wyniku czego duzo osob wyladowalo np na Mazurach albo na Pomorzu a byli z poludnia Polski...Z tego co wiem to niektorym juz udalo sie przeniesc.

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: Wybieram sie do SA PSP Krakow
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2007, 08:31:42 »
Pytanie do tych, co zdali w zeszlym roku (ewentualnie wcześniej, bo zasady punktacji niewiele chyba się zmieniły) - na stronie SAPSP pisze, że limitem było poprawne rozwiązanie co najmniej 29 zadań (czyli 116 pkt). Jak to wyglądało w praktyce? Czytałem, że baaardzo mało osób osiągnęło wogóle tą granicę i trzeba było ją zaniżać.. Czy to prawda?

z tego co wiem to prawda - bardzo mało osób osiągneło ten pułap - wtedy najpierw wzieli garby z odwołania a potem jak zostały jeszcze jakieś miejsca to poszły kolejne osoby z listy z największą liczbą ptk :]
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Wybieram sie do SA PSP Krakow
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 13, 2007, 13:39:29 »
dzieki Kangoor za info, widze ze mialem rowinez racje jesli chodzi o podejscie polowy ludzi do egzaminów - jak napisales w innym temacie (troche mnie to zdziwilo a nawet zaszokowalo  ^_^ ) polowa ludzi nie zna wymagan  :rolleyes: