Autor Wątek: OTWP 2007 - śmiech narodu  (Przeczytany 20045 razy)

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
OTWP 2007 - śmiech narodu
« dnia: Luty 19, 2007, 20:45:11 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2009, 15:21:06 wysłana przez agusiaczek »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2007, 22:21:53 »
Szkoda, że to tak wygląda... Szczerze mówiąc ja o czymś takim jak OTWP dowiedziałem się dopiero w liceum (wcześniej nie miałem większej styczności z tematyką straży pożarnej) - po prostu wcześniej nic o tym nie słyszałem. Zadziwiło mnie to, bo jeśli ktoś organizuje konkursy to stara się przyciągnąć do nich jak najwięcej ludzi, żeby propagować daną tematykę etc. Szkoda, bo celem tego turnieju nie powinno być jego wygranie czy ułatwienie sobie wstępu do SGSP czy SAPSP, ale (przynajmniej według mnie) propagowanie zasad bezpieczeństwa, rozwijanie zainteresowań w kierunku pożarnictwa itp.

Niestety, z tego opisu wynika, że gdzieniegdzie OTWP jest zwykłą farsą, odbywającą się, bo "tak ma być"... oby tylko tak nie było wszędzie. A co do popularności konkursu poza kręgami strażackimi to wątpie, żeby 1 przechodzień na 10 zapytanych wiedział co to jest OTWP... ubolewam nad tym bardzo, bo sam wcześniej brałbym udział w tym turnieju a tymczasem kojarzy mi się on z czymś "tylko dla wtajemniczonych". Gdzieś tu na forum czytałem, że o wskazówki dotyczące OTWP powinno się pytać nauczyciela PO w szkole - mój jakoś nie dzielił się wiedzą o nim :P No i chyba ostatnia rzecz - niemalże błagalne prośby na Forum o jakieś w miarę poukładane materiały, z których można byłoby się przygotowywać.
 
To tylko moje zdanie (chyba za bardzo krytyczne :P ), mam nadzieję, że nie wszędzie OTWP wywołuje podobnie negatywne emocje jak w poście agusiaczka i moim

pozdrawiam :mellow:
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2007, 22:26:51 wysłana przez nowy88 »

Offline urbi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2007, 23:47:22 »
Poprostu ludziom , nie chce sie troche popracowac i przeprowadzic dobrze rzeczy która warto... tak to jest w zyciu. :angry:
a agusiaczek dostalas sie dalej? tzn na powiat ?
Głowa do góry!- rzekł kat zarzucając stryczek...

Offline cool_as_ice

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2007, 11:35:05 »
u nas(powiat Słupecki) było porządnie zorganizowane, widać się przyłożyli, ale na poziomie szkół średnich to też kiepsko, wiedzieli tylko wtajemniczeni, ja na szczęście się załapałem bo to organizowała moja wychowawczyni, wiedziały tylko klasy w których ona uczy...
ale pytania nie były proste, ale kosmicznych też nie było:)
...:::OSP DOLANY:::...

Offline ŁukaszC

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2007, 11:50:49 »
Czesc. Nie matwcie sie u mnie bylo podobnie.(pow Łancut). Masz znajomosci to przejdziesz. ale nie zawsze. Pisalem powiatowy etap. Byli kolesie co dochodzili na ogolnopolski. Dwuch siedzialo i odpisywali od siebie a kazdy co nas pilowali zamykali oczy na to. A gorsze bo jeden prezes popowiadał. Ja bylem w zalozeniu ze nie bede sciagał bo moga mnie udupic i gadac ze mam znajowscie wiec pisalem sam. Kolsie co pisali do konca i sciagali to mial nademna przewage 3 punktów. (to ładnie pierwszy raz startuje i taka mala strata a oni byli na wojewodzkich a nawet i dalej). Wszystko sie roztrzygneło na egzaminach ustnych. Przychodzi ten co po pisemnym wygrywał i sie pytam ile masz punktów a on ze jeden. (mysle to beda szanse). I dobrze mi sie zdawalo dostalem 4 na ustynch. Wygralem bo mialem wiecej na egzaminie ustynym -_-.

Wszystkim mówie nie musisz miec znajomosci zeby wygrywać. Przyłużcie sie i bedzie spoko. Mówie wam bo ja pierwszy raz startuje a jestem juz na etapie wojewodzkim.

POZDRO. czesc  :mellow:

Offline soomo18

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2007, 09:29:41 »
a mi brakły 2 punkty żeby przejść na centralne :angry: szlag mnie chciał trafić

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2007, 18:33:31 »
A mi zabrakły tym razeze 2 a rok temu 1 no ale zostaje jescze 1 raz

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2007, 12:37:14 »
pocieszę Was- prawie wszędzie są przekręty i podpowiadanie, np. na województwie często strażacy-vipowie z pierwszego rzędu podpowiadają i nic nie można zdziałać, na szczęście w tym roku u mnie obyło się bez ekscesów niepotrzebnych
pozdro

Offline parysia1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2007, 22:23:05 »
powiatowe są najgorsze.....
wiem coś o tym
w białowieży byłam 7, a w powiecie 2 niestety

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2007, 20:33:47 »
a jesli chodzi o to ile ludzi przechodzi dalej - z powiatowych ? ;> same 1 miejsca czy u Was jest inaczej ? :huh:
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2007, 14:49:00 »
W tym roku u mnie przechodziły dwa pierwsze miejsca z każdej grupy.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 01, 2007, 18:05:28 »
A czy ktoś wie kto to ustala ?  hmm powiat ? wojewodztwo ?
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Archon

  • Gość
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2007, 18:59:02 »
Jeżeli chodzi o to ile osób przechodzi z eliminacji gminnych do powiatowych,to ustala to powiat,jeżeli chodzi o to ile osób z powiatu przechodzi do eliminacji wojewódzkich to ustala to zarząd wojewódzki,natomiast liczbę osób na eliminacjach centralnych,ustala zarząd centralny.

Offline kecaj11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 06, 2007, 22:21:34 »
Proponuję wymianę pytań i odpowiedzi, mam ich kilkaset, wspólnie możemy tworzyć i sprawdzić ich poprawność. Mając bazę pytań i odpowiedzi można je pogrupować wg kategorii wiekowych i np. w przyszłym roku możemy na poziomie gminnym lub powiatowych zaproponować zestawy konkretnych pytań. Jeśli ktoś jest zainteresowany taką wymianą prosze o info.

Pozdrawiam

Jacek
Pozdrawiam

Offline parysia1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 15, 2007, 17:03:39 »
ja mogę sie wymnienić .. tylko co cie interesuje ??

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 15, 2007, 19:09:13 »
W tym roku u mnie przechodziły dwa pierwsze miejsca z każdej grupy.

u mnie tylko jedna na powiatowych przeszła dalej, a ja byłem drugi.. i do wrocka na wojewódzkie nie pojechałem... ale to była minimalna różnica punktów miedzy nami. pech, może za rok sie poprawie;)
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 15, 2007, 19:35:51 »
Tommy u mnie tak samo:) ale ja mam teraz 3 lata OTWP na poziomie szkoły średniej przed sobą. Teraz muszę walczyć, tym bardziej że liczy się to do SA:)

o ile dobrze pamiętam (poprawcie jeśli się mylę) to do SA liczy sie OTWP tylko w ostatnim roku liceum.
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline aaneczkaa998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 23, 2007, 21:27:49 »
Witam. tak to jest jak komus sie nie chce poszukac.. i woli poprostu sciagnac.
szczerze mowiac to ja w tym roku malo sie przygotowywalam, bo teorie pamietam z ubieglych lat, ale wlasnie duzo przegladalam testow.. bo pytania czesto sie powtarzaja. Pozdrawiam.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 23, 2007, 21:56:09 »
a Ty aaneczkaa jakie województwo?

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline strazakbj998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 19, 2007, 18:22:18 »
u mnie (powiat zamojski) przebiega zawsze w porządku. jedynie w tamtym roku dyr. terenowego biura ZOSPRP troche mnie wkurzyła- po ustnych które trochę źle mi poszły , naskoczyła na mnie  przy wszystkich ludziach że powinienem się wstydzić że tego nie wiem. wynikało to z tego że nie lubi mnie , oraz że w 2004 bułem na centralnych), mogla  to powiedziec na osobnosci. w 2005 na wojewodzkich w lublinie byl prawdziwy cyrk- usiadlem razem z kumplem (ktory rok wczesniej byl 2 na centralnych) , zerknalem na jego karte i zczailem sie ze ma takie same pytania tylko w innej kolejnosci- sciagnalem 2 a on 1. bylem na ustnych, zajalem 3 miejscei mialem jechac na centralne, 2 tygodnie przed dzwonia do mnie ze sie zmienil regulamin i ze jad 2 pierwsze miajsca- bylem juz wtedy obkuty. juz zaczalem sie przygotowywac na 2008.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 25, 2007, 18:19:34 »
co do podopowiadania i nie kompetencji jury to ja bym na waszym miejscu zrobił tak, kamery cyfrowe są już coraz tańsze przez co coraz więcej ludzi taką kamerkę ma można od kogoś porzyczyć i nagrywamy wszystko co się dzieje, jeżeli jesteście pewnie że coś poszło nie tak to to zgłaszacie cofacie kamere i pokazujecie przewodniczącemu jury, trzeba takie coś w zarodku niszczyć. u mnie kiedyś jury nie usłyszało błędnej odpowiedzi koleżanki znaczy usłyszało ją jako poprawną;) naszczęście wiele osób to słyszało i zrobiłem paną oficerą wioche :wacko: "rzeczywiście nie przysłuchiwałem się tej odpowiedzi" powiedział jeden z nich... no śmiech na sali...
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 26, 2007, 02:52:29 »
dj kula może trochę nie na temat ale na zawodach sportowo pożarniczych sąsiednia OSP miała ewidentnie nagrane na kamerze że jest wszystko ok a sędziowie mieli swoich faworytów i widzieli że były przewinienia a co za tym idzie punkty karne. Odwołania nic nie dały i chłopaki zajęli 4 miejsce a tak znaleźli by się na pudle :wacko:

Wracając do sprawy to nawet jeśli udowodnisz jury że postąpili niesprawiedliwe bo ojciec kolegi xxx jest oficerem w PSP czy kimś wpływowym to nigdzie Cię nie wysłuchają, a odwoływanie się jest nie opłacalne bo wiadomo że i tak masz wtopione :angry:

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 26, 2007, 10:57:54 »
A według mnie powinniśmy walczyc o swoje i popieram zdanie djkula ..spróbowac zawsze można a nie siedzieć i patrzeć jak osoby, które nie powinny wchodzić do fianału a np wchodzą bez najmniejszego problemu z powodu pleców w PSP albo zwykłego nie dopatrzenia komisji..
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 26, 2007, 11:14:04 »
Do odważnych świat należy, nie bać się, tylko głośno o tym mówić ... W końcu to nie wesele.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 26, 2007, 15:52:27 »
no to takim co się do błędu nie przyznają mimo że jest to nagrane na taśmie to już bym nie darował...
wrzucił bym to na forum z podpise opinie pana np. kpt. Jana Kow...go  z PSP xxx   i by mieli niezłą siare....
nie można dawać  możliwości robienia ludzi w balona  trzeba to w zarodku niszczyć!
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...