Autor Wątek: Badania Przed Przjęciem Do Psp  (Przeczytany 4304 razy)

Offline Hanti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Badania Przed Przjęciem Do Psp
« dnia: Styczeń 02, 2004, 22:15:04 »
Możecie mi coś powiedzieć na temat procedury badań i testów przed przyjęciem do PSP( kolejność, jakieś triki, słowem jak to wygląda)
Pozdrawiam, Hanti.

Offline arkadiusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
    • http://www.ratownictwo.galeria.prv.pl
Badania Przed Przjęciem Do Psp
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2004, 10:50:16 »
dokładnie nie wiem ale napewno lekarz z ramienia MSWIA kieruję cie na badania specjalistyczne chyba to dotyczy badań-wzroku..wydolności fizycznej..podstawowych badań  ..krerw..mocz itd..o czywiście a potem chyba komisja lekarska MSWIA orzeka po zapoznaniu się z wynikami badań i wywiadze laekarskim czy jesteś zdolny do pełnienia służby w szeregach PSP..oczywiście tez soja rolę wypelnia psycholog lub poradnia specjalistyczna w tym zakresie...jak coś więcej o tym znajde to cię poinformuję mój kolega fireman jest aspirantem pożarnictwa on także powinien ci pomóc w tej sprawie...pozdrawiam cie serdecznie ARKADIUSZ TASIOR

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Badania Przed Przjęciem Do Psp
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2004, 16:41:40 »
Dostajesz obiegówkę do załatwienia na której jest 9 czy 10 lekarzy. No i zaczynasz chodzić po poliklinice od jednego lekarza do drugiego. Poszczególni lekarze przeprowadzają swoje badania np. okulista - wzrok, dermatolog - skórę, neurolog - stawy i tak dalej. Wiem, że są problemy z psychologiem u którego dostajesz do rozwiązania test, no ale i inni specjaliści też odrzucają. Jeżeli załatwisz wszystkich specjalistów, składasz to wszystko do komisji lekarskiej, która decyduje czy zostaniesz przyjęty do PSP.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Badania Przed Przjęciem Do Psp
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2010, 22:07:16 »
Wie ktoś może czy komisja lekarska czepia się za niskiego poziomu cholesterolu? Miał ktoś taki problem?

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Badania Przed Przjęciem Do Psp
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2010, 22:17:03 »
nie wiem jak reaguja na niski choresterol ale ja mialem dosc sporo podwyzszony i przeszlo przez komisje w miare bez problemu:)

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Badania Przed Przjęciem Do Psp
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2010, 22:20:11 »
Miałeś powyżej normy?

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Badania Przed Przjęciem Do Psp
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2010, 22:26:56 »
dokladnie tak. nie bylo zadnego problemu choc babka w komisji zwrocila uwage na ten moj choresterol:)

Offline michol89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Badania Przed Przjęciem Do Psp
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2010, 21:21:46 »
Lepiej mieć za niski niż za wysoki :mellow: Nie czepiają sie :straz:
Zwykli ludzie, niezwykła robota!:)

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Badania Przed Przjęciem Do Psp
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2010, 21:04:43 »
1. Psychotesty (słynne 2 i 7 parzyste/nieparzyste) potem testy i kwestionariusz
2. Lekarze (Krew, EKG, Spirometria, Laryngolog, Okulista, Ortopeda, Dentysta, Dermatolog, Neurolog, ... Psychiatra)
3 Komisja Lekarska MSWiA

Jeśli chodzi o cholesterol to komisja, na której byłem skrupulatnie sprawdzała wyniki i jeśli ktoś miał stanowczo za niski lub za wysoki to musiał poprawiać wyniki.
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson