Autor Wątek: cywilne etaty  (Przeczytany 6570 razy)

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
cywilne etaty
« dnia: Luty 18, 2007, 00:56:07 »
Mam pytanie:
Czy w tej chwili któraś komenda w kraju otrzymała tak hucznie zapowiadane etaty cywilne?.
Bo u nas roboty kupa a o etatach cisza jak makiem zasiał.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2007, 06:43:35 »
W naszej KP nawet zlikwidowano jeden - jedyny cywilny etat/ 1/2 etatu:radca prawny i 1/2 etatu: sprzątaczka/. A żadnego cywila  nie przyjeli.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2007, 09:57:41 »
U nas zlikwidowali 1/2 etatu sprzątaczki.
Jest jeden etat cywilny księgowej ale to od dawna. O żadnym nowym etacie cywilnym nie słychać.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2007, 20:40:03 »
żadne etaty cywilne nie ma ani słuchu , pracuje w firmie 18 lat i żadnego nowego cywila nie zatrudnili ,więc chyba nie zatrudnią (nie licząc stażystów)

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2007, 12:23:00 »
Huczne zapowiedzi ze będą cywilne etaty i jak do dzisiaj cisza.
U nas w niektórych wydziałach były dwa trzy etaty a teraz po reorganizacji są to pojedyncze komórki. Kom. obiecywał ze dostaniemy jakiegoś cywila ale na obietnicach jak zarazie się skończyło.
A ½ etatu sprzątaczki u nas też zlikwidowano.
 :angry:

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2007, 12:32:31 »
zlikwidowane etaty sprzątaczek? a od czego jesteśmy my z podziału, przecież nie będziemy odpoczywac trzeba pracować efektywnie -prawda paanie kom. gł? a więc mopy w łapę i heja do roboty

Offline goodman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2007, 14:10:11 »
zlikwidowane etaty sprzątaczek? a od czego jesteśmy my z podziału, przecież nie będziemy odpoczywac trzeba pracować efektywnie -prawda paanie kom. gł? a więc mopy w łapę i heja do roboty
przeciez "sama tego brac strazacka chciala cyzbym sie mylil??? za duzo w komendach za malo w podziale to urzadzili nas w komendach mniej do akcji tyle samo strazakow a sprzatac beda .... z podzialu cos tu nie zagralo w tej reorganizacji.
ale najwazniejsze sa godziny co nie.
pozdrwaim wszystkich

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2007, 20:37:43 »
Dzięki Bogu przepracowałem już trochę lat na podziale na dużych JRG gdzie D-ca i Z-ca D-cy JRG zawsze po sobie sprzątali biura, i niemusiałem nigdy wysyłać chłopaków do tej roboty, ale rozmawiając z kolegami z powiatówek to wiem że gdy nie ma sprzątaczek to oni sprzątają biura i uważam że jest to trochę uwłaczające, dlaczego nie potrafią po sobie posprzątać 8 godzinni, ja jestem tylko d-cą zmiany i mam 21 gości na zmianie ale zawsze sobie sam sprzątam biuro i swój pokój. Dlatego nie płaczcie po stracie sprzątaczek, można też czsami posprzątać po sobie, a trochęruchu teżnie zaszkodzi.
Lepsze jutro, było wczoraj.

kacper88

  • Gość
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2007, 22:19:58 »
Ja się żadnej pracy nie boję, mogę biurko szybko i sprawnie oczyścić z kurzu, okna umyć, czemu nie, tak dla relaksu to mi nawet nie uwłacza.
Ale w zamian proszę o wsparcie przy praniu Nomexu, zacerowaniu dziur i wypastowanie butów,. Też dla relaksu można. No i pomoc przy czyszczeniu auta i ropowaniu. ^_^ Pomagajmy sobie wszyscy nawzajem! Dziękuje.
Pozdrawiam ^_^

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2007, 09:59:03 »
u nas powiedzieli że nie za szybko pojawią się etaty cywilne, bo w tym roku za duzo będzie trzeba wydać na mundurowych

Offline EMER47

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2007, 11:40:53 »
Etaty cywilne to nie tylko etaty sprzątaczki ale ucywilnienie logistyki tz kadrowców, organizacyjnych kwatermisttrzostwa i księgowości. i to zapowiedział były minister MSWIA ma to nastąpić do 2009 rok we wszystkich służbach podległych ministerstwu

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2007, 12:10:59 »
to zapowiedział były minister MSWIA ma to nastąpić do 2009 rok we wszystkich służbach podległych ministerstwu

Jakoś mi sie nie chce wierzyć - w mojej byłej KM informatyk, który w 2004 r. był cywilem obecnie jest panem sekc. (jeszcze kilka dni temu był str. ;) ). Koledze Michałowi wróżę szybką ścieżkę kariery - za góra trzy lata mł. kapitan. Tylko niech mnie ktoś przekona, że samodzielne stanowisko ds. informatyki i łączności to musi być etat mundurowy i dlaczego ma to być samodzielne stanowisko (przeważnie sprawami informatyki i łączności zajmuje się wydział techniczny).
Kolejna ciekawostka - w styczniu w tej samej komendzie została przyjęta osoba na stanowisko gł. księgowy (naczelnik wydziału finansów). Obecnie w stopniu strażaka - podlega jej pięć pań w stopniach od mł. ogn. do asp. Zagadka - kiedy pani Donata otrzyma stopień mł. kpt?
a)nigdy
b)za dwa lata
c)jeszcze w tym roku w maju
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2007, 09:18:08 »
wybieram odpowiedź " C " - znając realia straży to napewno wygram jakąś nagrodę. ^_^
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2007, 11:00:33 »
Wszystko ładnie, pięknie. Tylko na większośc etatów cywilnych będzie pewnie wymóg wyższego wykształcenia. Kadrowiec, logistyk, księgowy. Kto z wyższym wykształceniem, a nieraz z doświadczeniem zawodowym przyjdzie do straży na etat cywilny za marne 1200 - 1500 zł. Bo więcej nie dostanie jako cywil. Załapie się gdzieś w firmie prywatnej gdzie zarobi lepsze pieniądze, albo ucieknie na zachód jak już wielu rodaków to zrobiło. Poza tym nie wyobrażam sobie logistyki w PSP cywilnej. Owszem finanse, kadry, na 100% powinny byc etatami cywilnymi. Ale coi do logistyki - kwatermistrzostwa to bym był bardzo ostrożny.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2007, 12:45:12 »
Kto z wyższym wykształceniem, a nieraz z doświadczeniem zawodowym przyjdzie do straży na etat cywilny za marne 1200 - 1500 zł. Bo więcej nie dostanie jako cywil.

A jak myślisz kto się stara o pracę w Starostwach Powiatowych, Urzędach Skarbowych, Urzędach Miasta i Gminy i wielu innych instytucjach, gdzie funkcjonuje Służba Cywilna? Przecież to jest ta sama siatka płac. To nie jest argument przeciw etatom cywilnym...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sympatyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2007, 14:00:50 »
W służbie cywilnej nie ma siatki płac - są mnożniki do kwoty bazowej.

Pensje cywili w straży są dwa razy niższe niż na tym samym stanowisku w służbie cywilnej w jakimkolwiek urzędzie. W straży dla specjalistów z danej dziedziny z praktyką i doświadczeniem stosowany jest standardowo mnożnik 0,85 podczas gdy w pozostałych urzędach zaczyna się od 1,4. Mnożnik stosowony jest do kwoty bazowej, która wynosi około 1700 zł (brutto). Jednocześnie przypominam kolegom funkcjonariuszom, że pensja netto cywili jest to niespełna 70% pensji brutto (dla funkcjonariuszy to około 81%). Tak, ze na stanowiska cywilne do straży przyjdzie albo ktoś kto ma "obiecane" przejście na funkcjonariusza, albo desperat nie mogący znaleźć innej pracy.

kacper88

  • Gość
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2007, 20:50:23 »

Kto z wyższym wykształceniem, a nieraz z doświadczeniem zawodowym przyjdzie do straży na etat cywilny za marne 1200 - 1500 zł. Bo więcej nie dostanie jako cywil.

Bez przesady to na początku nie jest tak mało, a ludzi po studiach z doświadczeniem jest jeszcze dużo. Daj hasło ze w Twojej komendzie jest Praca w straży, to zobaczysz 100 podań, w ciągu tygodnia. U nas są stażystki i stażysta i robią wszystko za 450zł. Kogo Ty chcesz tym zniechęcić!?. Tak ciężko umysłowo i stresująca jest praca w biurze? W policji w wojsku jest już coraz więcej cywili. A propos na podziale na początku płacą 900zł., tam jest trochę „lżej”.

Offline EMER47

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 22, 2007, 09:13:31 »
strażak998  Do czego kwarermistrzowi i technikowi potyrzebne jest wykształcenie pożarnicze? Do czego potrzebna mu znajomość taktyki gaśniczej, fizykochemi spalania itp Daj mi jeden sensowny przykład bo ja nie widzę.

Pożdrawiam wszystkich

Offline bax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 22, 2007, 10:17:06 »
W pełni podzielam twoją opinię Emer47. Przykłady można jednak tworzyć ale niestety bezsensowne.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 22, 2007, 11:23:07 »
A chociażby po to żeby tak jak to się wypowiedział KG mógł odróżnić GBA, czy GCBA od śmieciarki. Żeby mógł zapewnić strażakowi bezpieczeństwo podczas działań i wiedział jakie ubrania ma zakupić i co wydać strażakowi. Jaki sprzęt jest potrzebny do działań ratowniczo - gaśniczych. Uważasz, że cywil będzie fachowcem od tego? Będzie wiedział jakie urządzenia np. hydrauliczne ma kupić dla danej jednostki? Jakie samochody i wyposażenie w nich powinno się znajdować? Jeśli tak proszę bardzo. Tylko żebyśmu nie obudzili się z ręką w nocniku jak będzie już za późno bo jakiś "fachowic" zakupi coś, co zupełnie odbiega od realiów wykonywanych działań bądź zupełnie będzie nie przydatne, bądź bezpośrednio będzie narażało życie i zdrowie zarówno ratownika jak i osób, którym trzeba udzielić pomocy.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2007, 11:26:27 wysłana przez strazak998 »

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 22, 2007, 11:30:22 »
ja jestem stażystą w straży i naprawde udało mi sie, nikt mnie nie zmuszal sam chciałem i jestem bardzo zadowolony.pozdrawiam wszystkich stazystów:)
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2007, 11:45:23 »
Ja jestem kwatermistrzem w KP od stycznia i mówie uczciwie nie ma najmniejszej potrzeby by to stanowisko zajmował strażak. Moja wiedza potrzebna w służbie praktycznie wogóle sie nie przydaje. To samo twierdzi kolega, który siedzi z boku i zajmuje się transportem.
Wiedze potrzebną do odrózniania GBA od śmieciarki mozna nabyć na szkoleniu tygodniowym a nie kursach kilku miesięcznych, czy szkołach pożarniczych.
A co do zakupów. Ci co mówią, że kwatermistrz bezpośrednio decyduje co jest potrzebne to nie mają najmniejszego pojęcia o tej robocie.
Myślę także, że spokojnie cywilnymi etatami powinna być księgowość, kadry, organizacyjna a co do prewencji nie mam zdania.

Osobiście bardzo chcielibysmy z kolega wrócić na podział z oddaniem tych kokosów, które to niby ma się w biurze.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2007, 14:22:58 wysłana przez strazakg »

Offline EMER47

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 22, 2007, 13:15:44 »
kontolno rozpoznawcza / prewencja/ to pierwsza nie powinna być w straży  lecz na przykład przy nadzorze budowlanym a prawdziwy strażak niech zajmie się tym do czego jest powołany i szkolony.
Wiem że prewencjoniści się oburzą, ale taka jest prawda!!!!!

Pozdrawiam wszystkich



Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 22, 2007, 14:37:40 »
Czy wy czasem zastanowicie się nad tym co tak naprawdę piszecie????

Kto normalny - osoba cywilna - przyjdzie zapierdzielać do kwatermistrzostwa za takie pieniądze i pisać min specyfikacje na jakieś głupie zamówienia publiczne, wozić się z nimi do powiatowych lub wojewódzkich funduszy OŚiGW? Znajomy za taką robotę ma w firmie 3 razy pensje taką jak ja a tylko to robi. A gdzie cała śmieszna reszta czyli dziwne pisma z kw, zamówienia, mundurówki i przede wszystkim organizowanie funduszy na IMPREZY.

Druga sprawa - te nikomu nie potrzebneksięgowe - który facet przyjdzie orac tą "ziemie" za te pieniądze. Przy DOBRYCH wiatrach księgowa dostaje 2500 u nas w firmie i nikogo nic nie obchodzi oby kasa była na czas. A gdzie zusy i smieszne pity, księgowanie na czas, sprawozdania do starostwa i kw, odpowiedzi na pisma po 7 razy na podobną tematykę tylkjo inaczej ułożona tabelka, faktrury, zestawienia itp pierdoły za te pieniądze. U prywaciarza dostanie ona tylko za prowadzenie ksiąg ok 6000-7000 w całkiem juz średniej firmie. A przede wszystkim  musi miec wykształcenie kierunkowe bo inaczej nici!

to samo w kadrach. Może jedynie w sekretariacie mógłby pracować cywil ale w wiekszości powiatów jest to połączone z kadrami i organizacją oraz bardzo miłe archiwum do kompletu.

Poza tym nasza władza nie pozwoli zarabiać im więcej od nas bo dla funkcjonariusza wtedy nie byłoby to opłacalne.

I o czym my marzymy???? Jakie etaty cywilne i gdzie w naszych strukturach dla nich znajdzie się miejsce

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 22, 2007, 15:01:26 »
strazak998 - podziwiam twoją wiarę w kompetencje mundurowych kwatermistrzów. Taaaa.... masz absolutnie rację. Szczególnie taki mł. kpt., który karierę rozpoczynał od stażysty (KKS i P "administracyjny", oczywiście łączony, aspirantka w trybie przemiennym i szybciutki awans, bo przecież Pan mgr (po Wyższej Szkole Tańca Góralskiego albo czymś w tym rodzaju). O tym co ma trafić do danego pododziału byłoby dobrze, gdyby w znacznym zakresie decydowali przyszli użytkownicy. A Panowie z kwatermistrzostwa zajmowali by się organizowaniem przetargów i prowadzeniem magazynów. Cywil po jednej minucie będzie potrafił odróżnić ubranie koszarowe od ubrania specjalnego. I jestem pewien, że do tego nie jest potrzebny nawet KKS...
PS. W Policji logistyka już dawno jest ucywilniona (wielu też płakało)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 27, 2007, 11:17:11 »
No to z innej beczki. Skoro mundurowy nie musi być kwatermistrzem, a na jego miejsce potrzebny jest cywil, to co zrobić ze strażakiem? Na podziale nie ma dla niego miejsca, w Komendzie też nie. To co nam zostaje? Przeniesienie do innej często oddalonej jednostki, lub emerytura = cywil.
Jak najbardziej powinno się ucywilnić PSP ale w tych obszarach, które tego wymagają. Księgowość, finanse, może część Kadr. Ale na zdrowy rozum. Kto za tak marne pieniądze przyjdzie do pracy. Ostatnio miałem rozmowę z kolegą z jednej z KW, gdzie szukali sekretarki dla KW. Zgłosiło się 24 sztuki. Każa z nadzieją, że może przejdzie za jakiś czas na funkcjonariusza. Lecz ta opcja nie wchodziła w grę. Jak się dowiedziały ile bedą zarabiały tak na drugą częśc rozmowy kwalifikacyjnej nie przyszła ani jedna. 1100 na rękę. A wymagania, znajomośc obsługi komputera, Excel, bazy danych, język obcy kounikatywny. I niestety.
Osobiście jestem przekoany i tego zdania będę się trzymał, że za sprzęt i inne sprawy logistyczne powinni byc odpowiedzialni funkcjonariusze, owszem do pomocy mogą mieć cywili.
Ucywilnienie i te wszystkie reformy, kłótnie wśród strażaków, i tak w niedłum czasie doprowadza do tego, że wypieprzą nas z resortu i będziemy służbą komunalną bez jakikolwiek przywilejów na równi z OSP.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: cywilne etaty
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 27, 2007, 14:32:44 »
@ strazak998
Jak nasz "wypiepszą" z resortu pod urzędy maist ,to tym bzrdziej nie będzie kwatermistrzostwa, kadr, księgowości , czy nawet bhp i kancelarii tajnych w straży tylko w urzędach miast.Bo żadem burmistrz czy prezydent miasta nie pozwoli sobie na trzymanie takiej rzeszy  dodatkowej admninistracji/potrzebnej czy niepotrzebnej to już inna sprawa/.Ale za to napewno bedziemy pracować 40 godzin w tygodniu, tak jak chłopcy z zakładowych straży i WSP.
  Piszesz osekretarkach , a umnie z kandydatami do słuzby jest kiepsko bo nikt kto ma rodzine na utrzymaniu za 900-1000 zł nie chce pracować przez trzy lata.Jak sie dowiadują ile dostawać będą przez trzy lata to szybko rezygnuja . Do służby trafiają tacy, co traktuja PSP jako dodatkową pracę i opłacone ubezpieczenie/ zdarzy sie do czasu do czasu jakiś fanatyk z OSP ale to pojedyncze przypadki.
Tak czy inaczej ucywilnienie naszej służby musi nastepować może nie odrazu i natychmiast ,ale  odchodzących funkcjonariuszy z administracji powinni zastępować cywile.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein