Autor Wątek: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG  (Przeczytany 64975 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Jesli faktycznie tak jest u Ciebie to Ci wspólczuje....

Tak jest w większości stanowisk kierowania ....

Firepl:
jeszcze można coś dodać:
- nie mogę umyć albo "pogrzebać" przy samochodzie,
- nie mogę liczyć na ZZ i kolegów z podziału  ^_^

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Ludzie opamiętajcie się !!!
Pracowałem w kilku firmach, pracowałem w biurze, pracuję na punkcie i nikt mi nie powie, że praca w straży jest zła.
Owszem, różni się na konkretnych stanowiskach ale to chyba oczywiste.
Gadanie o niebezpiecznej robocie to mżonki - nieszczęścia z natury spotykają głupich (czyt. niemyślących). Tylko czasami przytrafi się niezawiniona tragedia - ale to życie, tak po prostu już jest.
Oczywistym jest, że chcemy sprawiedliwości czasu pracy, możliwości awansowych i warunków pracy.
Nie róbmy burdy zaglądając sobie do "talerza" - to woda na młyn tych na górze. Jak świat światem - łatwiej rządzić skłóconym narodem.
W jedności siła -> wypracujmy jakieś twarde podstawy dyskusji.
Wg mnie aksjomatem rozmów powinny być:
- czas służby;
- zasady awansu;
- zakres odpowiedzialności;
- wynagrodzenie (w znaczeniu ile za co).
Pozdrawiam

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Mario68

Cytuj
Polskie piekło w całej rozciągłości.

To następny argument na zrobienie porządku bez oglądania się na niektórych oszołomów i pieniaczy (zanim społeczeństwo nie zorientuje się ile zarabiamy, jakie mamy przywileje i po ilu latach i z jaką emeryturą  odchodzimy na zaopatrzenie emerytalne).

I to wcale nie jest żadne wazeliniarstwo jak zapewne wytkną mi pewne jednostki w stylu MCh, tylko trzeźwe myslenie!

Drażni mnie to jak ktoś z byle powodu nadużywa pewnych sformułowań  "Polskie piekło w całej rozciągłości." do których tak w zasadzie sam się przyczynia (świadomie lub nie) swoim postępowaniem. Dopiero co chłopie pomstowałeś na kiepskie zaszeregowanie dyżurnych SK, winą obarczałeś poprzedniego KG i jego współpracowników. Teraz twierdzisz, że wnioski innych grup zawodowych w PSP to wnioski "oszołomów i pieniaczy". CZyli co ? Tobie wolno stawiać wnioski i argumentować je. Na Ciebie KG ma sie "oglądać" a na innych nie bo to "oszołomy i pieniacze" Jak Ty żądasz i krytykujesz to nie ma "polskiego piekiełka" jak inni próbuja do czegoś przekonać KG to jest. Zaiste świetne rozumowanie. Jak dla mnie to z "trzeźwym myśleniem" Twój tekst ma  niewiele wspólnego. Mam obawy czy Ty w ogóle myślałeś pisząc takie dyrdymały.

 

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
to.masch, a na podziale pracowałeś, bo sie tego doczytać nie mogę. szanuje bardzo prace dyspozytorów, ale nie gadaj głupot ze strażak z podziału nie ryzykuje.  :angry:

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Madmax
Nie pracowałem na PB; dawno temu (KRejonowe) tylko byłem dyspozycyjny (tzn dowodzący przy jakiś tam zdarzeniach).
Doczytaj dokładnie co napisałem wcześniej ;) Jeśli myślisz, potrafisz przewidywać i postępujesz zgodnie z zasadami itp -> nic złego Cię nie spotka. No chyba, że masz pecha ale w takim przypadku to i w drewnianym kościele cegła spadnie ...
Pozdrawiam
PS
Chodzi mi o to, że mamy trzymać się razem i robić to co potrafimy i lubimy.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Chodzi mi o to, że mamy trzymać się razem i robić to co potrafimy i lubimy.

I o to chodzi !!!
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2007, 17:14:08 wysłana przez Geddeon »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Pisząc swój post byłem świadom tego że wszelka ironia jaka może być w nim zawarta może nie zostać odczytana. Można go odczytać wprost i nie-wprost. Ale to akurat nie ma znaczenia.

Uświadom sobie, że wskutek tego co wyprawiamy na tym forum, to my wszyscy (ja również) w oczach KG możemy uchodzić za "oszołomów i pieniaczy".
Związki zawodowe, które nie dość, że nie potrafią dojść między sobą do porozumienia to jeszcze udają że nie widzą problemów własnych członków, zarządy tych związków, dla których ważniejsze są stanowiska i stopnie "załatwiane" przez komendantów, koledzy z podziału bojowego którzy za jakiś czas nawzajem zaczną sobie podgryzać gardła za grupy zaszeregowania, jawna wrogość podziału bojowego do funcjonariuszy z komend (nie wiadomo dlaczego i przez kogo ciągle podsycana).......
Mało?
To poczytaj sobie posty z ostatnich kilku dni.

Jeżeli będziesz miał choć trochę chęci to zerknij w wątek "Ogólnopolski protest dyzurnych operacyjnych". Zauważ że od 06 stycznia przeprowadzilismy dwie akcje polegające na przesłaniu do ZZ i strony służbowej dwóch protestów w/s sytuacji dyżurnych operacyjnych. Oprócz tego "nadalismy" sprawę do kilku mediów lokalnych i ogólnopolskich (zobaczymy co z tego będzie). My, wszyscy dyżurni doszliśmy do porozumienia - wystarczyło nam kilka dni i kilka postów na forum aby sprecyzować to o co nam chodzi!
Dlaczego nie możemy tego osiągnąć jako wszyscy strażacy?

Z przerażeniem uświadommy sobie to, że skoro reprezentanci kilku różnych grup w PSP nie mogą dojść do porozumienia tzn., że reprezentują sprzeczne interesy - więc jak inaczej ma nas postrzegać nasz przełożony?


Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Do marrio68.
W TV podano podwyżki dla wojska,sł więziennych( i już nie pamiętam kogo jeszcze). Tam podano ilość pieniędzy na osobę.W PSP zawsze podaje się średnią i zmianowi zawsze są w d..ę bici .





PS
Trzeba zacząć działać bo ZZ nic nam nie załatwią!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Akurat do tego to co podają w TV nie przywiązywałbym wiekszej wagi. Przeważnie używają tam skrótów myslowych i uproszczeń więc kwoty które podali też na pewno są kwotami "średnio na funkcjonariusza".
A jeżeli chodzi o drugą część Twojego posta to usiłuję to wszystkim powiedzieć od początku mojego funkcjonowania na forum.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Wysłane: Dzisiaj o 06:38:57
Wysłany przez: arters
Cytuj
PS
Trzeba zacząć działać bo ZZ nic nam nie załatwią!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie wiem skąd jesteś kolego, ale niedługo jadę do warszawy, więcmogę Cię podrzucić pod Sejm, postoisz sobie i pokrzyczysz, bez związków, bez nikogo, bo przecież nikogo nie potrzebujesz  :mellow:

Tak więc, jakby co to daj znać, nara!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sympatyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 20, 2007, 20:35:51 »
do Langa

Pensje cywili w straży są dwa razy niższe niż na tym samym stanowisku w służbie cywilnej w jakimkolwiek urzędzie. W straży dla specjalistów z danej dziedziny z praktyką i doświadczeniem stosowany jest standardowo mnożnik 0,85 podczas gdy w pozostałych urzędach zaczyna się od 1,4. Mnożnik stosowony jest do kwoty bazowej, która wynosi około 1700 zł (brutto). Jednocześnie przypominam kolegom funkcjonariuszom, że pensja netto cywili jest to niespełna 70% pensji brutto (dla funkcjonariuszy to około 81%). Tak, ze na stanowiska cywilne do straży przyjdzie albo ktoś kto ma "obiecane" przejście na funkcjonariusza, albo desperat nie mogący znaleźć innej pracy. -_-

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
robard
nie chodzi o to aby się niepotrzebnie irytować, ale jak na razie wszytko wygląda na to że ZZ (przynajmniej na poziomie krajowym) nie robią wszystkiego wystarczająco starannie. A niestety odium spada też na organizajc eponiżej krajówki. Wy niestety musicie spijać piane z tego beera.
Wydaje mi się że znaleźliśmy się (jako PSP) w takiej sytuacjji, że wszelkie ambicje, urażone dumy, poczucie honoru - zarówno z jednej jak i z drugiej strony - związkowej i służbowej powinny zostać głęboko schowane. Musimy chyba załozyć, że zarówno związkom jak i KG zależy na dobru służby a ich wzajemnemu porozumieniu nie służą złośliwości i kąśliwe uwagi. Są na tym forum osoby o wypracowanym juz autorytecie  (m.in. ty, Geddeon, Ajax, Piotr998) które powinny zaproponować "zawieszenie broni" na czas przygotowania do spotkania. Potrząśnijcie swoimi krajówkami żeby wreszcie opanowali emocje i zrobili coś konstruktywnego.
A jeżeli chodzi o forumowiczów - przestańmy wreszcie dzielić się na biuro, podział, stanowiska kierowania, cywili bo to niczemu nie służy.
Pzdr. wszystkich strażaków. -_-

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
@mario68, ciągłe plucie na zz też niczego nie załatwia (jak to robi wielu, a między innymi i koelga arters), nikogo nie zmobilizuje bardziej niż zmobilizował obecnie JEKG. powinieneś wiedzieć, że nie jest to takie proste zorganizować posiedzenie zarządu krajówki, tym bardziej, że należy z pewnym wyprzedzeniem rezerwować miejsca nawet w ośrodkach jakimi dysponuje PSP.
Ze strony "S"moge zdradzić, że podobno planowane jest posiedzenie Rady KSP NSZZ "S" na koniec Lutego, tyle wiem, sam czekam na dalsze informacje. Poza tym, jednoczesnie ze wszystkich stron struktury wojewódzkie atakuja centralę, żeby próbować załatwiać inne sprawy drażliwe dla tych zainteresowanych województw, a które nie są tak nagłasniena jak światokrzyskie, czy lubelskie, a uwierz 9zresztą sam powinieneś wiedzieć), że w każdym regionie jest masa różnych i tez wydawałoby się niecierpiacych zwłoki spraw. Ten cały majdan spoczywa na kilku osobach ze ścisłego Prezydium KSP, którzy oprócz swoich spraw słuzbowych i rodzinnych zajmują się nami wszystkimi, to naprawde nie takie proste.
Osobiście powiem, że sam z niecierpliwością czekam na posiedzenie rady, ale cóż cierpliwość jest cnotą (nie żebym był szczegolnie cierpliwy, ale ćwiczę  :mellow:).
Pozdrawiam
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
@Robard:
wydaje mi się że należy rozróżnić "plucie" od krytyki, która ma wymusić pewne oczekiwane przez wszystkich (a przynajmniej przez większość) działania - wide przypadek dyzurnych n/t których do dzisiaj żaden związek na poziomie centralnym nie wyraził stanowiska.
Czasami co prawda krytyka ta przyjmuje formy wręcz skrajne i patologiczne ale dlatego powinniście zaapelować o rozsądek i umiar.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Cytuj
Jeżeli będziesz miał choć trochę chęci to zerknij w wątek "Ogólnopolski protest dyzurnych operacyjnych". Zauważ że od 06 stycznia przeprowadzilismy dwie akcje polegające na przesłaniu do ZZ i strony służbowej dwóch protestów w/s sytuacji dyżurnych operacyjnych. Oprócz tego "nadalismy" sprawę do kilku mediów lokalnych i ogólnopolskich (zobaczymy co z tego będzie). My, wszyscy dyżurni doszliśmy do porozumienia - wystarczyło nam kilka dni i kilka postów na forum aby sprecyzować to o co nam chodzi!
Dlaczego nie możemy tego osiągnąć jako wszyscy strażacy?

Czego osiągnąć ? Przecież po pierwsze nie wszyscy dyzurni doszli do porozumienia, jest was kilkunastu co najwyżej i w jakiej kwestii tak naprawdę doszliście do porozumienia ? Wysłaliście kilka protestów i to całe porozumienie. Gdyby nie fakt, iż na forum pojawił się KG nadal czekalibyście na wyniki swoich poczynań. A tak na prawdę to powiedz jakie korzyści osiągnęliście ? Żadne, na chwilę obecną dosłownie nic nie macie oprócz tego, ze KG obiecał, iż w przyszłym roku dyżurni SK powinni byc wyżej zaszeregowani. Jak myślisz czemu w przyszłym roku a nie w tym ? Czy Ty nie widzisz, ze w jednym wątku piszesz jedno a w drugim coś zupełnie odwrotnego ? W tym wątku twierdzisz, że powinniśmy się zmobilizować wszyscy i mówić jednym głosem. Tylko ja się Ciebie pytam po co skoro w wątku "Ściąga KG" twierdzisz, że KG powinien nie oglądając się na nikogo robić swoje tzn. dalej brnąć w ślepą uliczkę. Widzę, że ogólnie masz bardzo mgliste pojęcie o działalności ZZ, nie znasz zasad jakimi muszą się kierowac działacze ZZ. Bez ZZ (jakichkolwiek) możesz sobie tylko i wyłacznie pisać na forum i wymieniać poglądy lecz pożytku z tego będziesz miał tyle co kot napłakał.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Przecież po pierwsze nie wszyscy dyzurni doszli do porozumienia, jest was kilkunastu co najwyżej i w jakiej kwestii tak naprawdę doszliście do porozumienia ? Wysłaliście kilka protestów i to całe porozumienie.
Są to Twoje pobożne życzenia Panie Związkowcu - pierwszy protest rozesłało do ZZ grubo ponad 1000 dyżurnych operacyjnych (informacja z forum bodajże od robarda), wynikiem drugiego protestu była prośba na stronie jednego z ZZ  o przestanie jego wysyłania (zapewne w związku z zapychaniem skrzynki). Boli Cię to, że bez odrobiny koordynacji ze strony ZZ ktoś był w stanie zrobić coś co wywołało jakiś oddźwięk? Może to i nic nie da ale okazało się jedno - ZZ wcale takie niezbędne do życia nie są!

A tak na prawdę to powiedz jakie korzyści osiągnęliście ? Żadne, na chwilę obecną dosłownie nic nie macie oprócz tego, ze KG obiecał, iż w przyszłym roku dyżurni SK powinni byc wyżej zaszeregowani
Szczerze? Przynajmniej cos obiecał. I będzie w kogo rzucać mięsem w przyszłości. A Panowie związkowcy nic nie obiecują (i nic nie robią w tej sprawie)

Zadałem sobie trochę trudu i przejrzałem Twoje posty. Zastanawia mnie fakt, że każdego forumowicza, który choc w najmniejszym stopniu wyraża krytykę ZZ lub podziela w jakimś stopniu poglądy KG starasz się zgnoić i zdeprecjonować jego zdanie i poglądy. Masz monopol na prawdę?

nie znasz zasad jakimi muszą się kierowac działacze ZZ. Bez ZZ (jakichkolwiek) możesz sobie tylko i wyłacznie pisać na forum i wymieniać poglądy lecz pożytku z tego będziesz miał tyle co kot napłakał.
Niestety nie znam - większość związkowców jakich znam nie ma zasad - powiem więcej nie ma honoru.
Słowo stało się ciałem - mam ze związków tyle pożytku co kot napłakał więc piszę sobie na forum (jest nas tu więcej)

Widzę, że dyskusja z Tobą na poziomie jako takiej poprawności intelektualnej niewiele daje. Na jednym z postów tego wątku zaproponowałem tytuł dla pracy naukowej: "Stopień frustracji w korpusie aspirantów w zależności od kierunku ukończonych studiów cywilnych" - po nicku (MCh - to chyba młodszy chorąży) mam nieodparte wrażenie że łapiesz się do badanej próbki statystycznej.
Polemikę z Toba kolego uważam za zakończoną. Daję ci prawo ostatniego słowa i bez względu na to co napiszesz nie mam zamiaru ripostować.
Powiem więcej - zastanawiam się wogóle nad sensem pisania czegokolwiek na forum - skoro kończy się to w większości wypadków pyskówkami pomiędzy forumowiczami. Ale nawet jeżeli tacy jak ja nie będą tu pisać to i tak zostaną tu tacy jak ty - nieoszlifowane brylanty , elita PSP i ZZ.

Pzdr.

« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2007, 22:30:02 wysłana przez mario68 »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
mario68  -  I tak trzymaj dalej.
Są to problemy, które same się nie rozwiążą.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Cytuj
Zadałem sobie trochę trudu i przejrzałem Twoje posty. Zastanawia mnie fakt, że każdego forumowicza, który choc w najmniejszym stopniu wyraża krytykę ZZ lub podziela w jakimś stopniu poglądy KG starasz się zgnoić i zdeprecjonować jego zdanie i poglądy. Masz monopol na prawdę?

Krytykować możesz ale konstruktywnie. Póki co piszesz tylko to co Ci się wydaje i robisz to bardzo chaotycznie. Plujesz na prawo i lewo a potem twierdzisz, że trzeba sie trzymać razem a jeszcze potem znowu plujesz i tak w kółko. Nie masz prawa kwestionowac tego co dokonały jakiekolwiek ZZ w tej czy innej sprawie. Po prostu nie masz wiedzy aby to czynić. Wydaje sie Tobie, że sprawa dyżurnych SK to jedyna która wymaga pilnego i błyskawicznego traktowania. Mylisz się, sprawa 48 godzin jest sprawą dużo ważniejszą. Próbujesz dyskutować o wielu sprawach na raz lecz o wielu nie masz pojęcia. jestęś człowiekiem dwulicowym, widać to po dyskusji jaka prowadzisz na forum. Piszesz, że nie masz pożytku ze ZZ. A dlaczego miałbyś miec pożytek skoro do nich nie należysz ? Zapisz się , płać składki i wtedy wymagaj. Jak twierdzisz, że szefowie ZZ to kanalie to pokaż, że może być inaczej. Zacznij działać, jeśli będziesz taki dobry to ludzie szybko Ciebie wybiorą na szefa ZZ. Wtedy będziemy mogli podyskutować. Dzisiaj Twoja wiedza na podobne tematy jest zbyt mała.

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Moi drodzy ufam, ze idea mobilizowania zwiazków zawodowych nie wynika tylko i wyłącznie z waszego partykularnego interesu. Ufam takze że wasz zapał przetrwa gdy juz nie bedziecie mieli powodów by wpływac na działalność związków zawodowych. A pluć zawsze mozna!!!!!

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
robard
Dzieki za zaproszenie.
Wydaje mi sie ,ze ZZ powinny bronic interesów wszyskich strażaków a nie tylko związkowych.
Kiedyś poszedłem na zebranie ZZ S jeszcze nie należąc do nich(orientacja o co chodzi)-zostałem wyproszony z zebrania.To jeden z wielu powodów nastawienia anty do ZZ.
Należałem do F ,to przewodniczący został wybrany na zasadzie-ma na pieńku z KP to jak będzie przewodniczącym krzywda mu sie nie stanie.
A moze jakiś wojewódzki przedstawiciel ZZ powinien jeździć po KP i bardziej się orientować co dzieje sie w terenie-chociaż jedna jrg na miesiąc.
Więc nie dziw mi sie że mam takie nastawienie do ZZ.Bo ZZ to nie tylko zorganizowanie pod sejmem demonstracji.
Ciągle podpinacie się pod kogos to policja to SG.A może czas na samych Strażaków(czyt.zmianowych-nie dzielę na PB i SK-to też zmianowi).Moze niech nas w końcu ktoś zauważy-z góry.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Cytuj
Wydaje mi sie ,ze ZZ powinny bronic interesów wszyskich strażaków a nie tylko związkowych.

Jak słusznie zauważyłeś tylko się Tobie wydaje. Naturalnie w sporach ogólnych kiedy problem dotyczy wszystkich (np. płace) ZZ bronią wszystkich strażaków (pracowników) W sporach indywidualnych czy grupowych ZZ mogą zająć się obroną ale nie muszą. Jak myślisz  co powiedzieli by ci którzy należą do ZZ i płacą składki w sytuacji gdyby ZZ nie brały tego faktu pod uwagę. Po co w ogóle należeć wtedy do ZZ ?

Cytuj
Kiedyś poszedłem na zebranie ZZ S jeszcze nie należąc do nich(orientacja o co chodzi)-zostałem wyproszony z zebrania.To jeden z wielu powodów nastawienia anty do ZZ.

I nic dziwnego, że Ciebie wyprosili, po prostu byłeś osobą nieupoważnioną do uczestniczenia w tym zebraniu. To faktycznie powód aby być anty.

Cytuj
A moze jakiś wojewódzki przedstawiciel ZZ powinien jeździć po KP i bardziej się orientować co dzieje sie w terenie-chociaż jedna jrg na miesiąc.

A może by tak ktoś zaprosił tego przedstawiciela ZZ ?

Cytuj
Moze niech nas w końcu ktoś zauważy-z góry.

A może czas ruszyć cztery litery i coś zrobić w tym kierunku aby ktoś was zauważył ?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Wydaje mi sie ,ze ZZ powinny bronic interesów wszyskich strażaków a nie tylko związkowych.
...A może czas na samych Strażaków(czyt.zmianowych-nie dzielę na PB i SK-to też zmianowi).
Wiadomo że działalność związkowa pociąga za sobą jakieś koszty, które ponoszą członkowie danego związku. Najwygodniej nie ponosząc żadnych kosztów żądać ochrony związkowej, dodatkowo naśmiewając się z członka związku, że zamiast na składkę wolisz wydać na piwo, a związek i tak ciebie będzie bronił.
Ponadto postulując jedność jednocześnie dzielisz - strazacy czyt. zmianowi, a pozostali to nie strazacy?
Daleki jestem od stwierdzenia że np. kadry czy księgowość muszą być funkcjonariuszami, ale cała liniówka z dowódcami i komendantem to co - cywile?  ^_^
Sam sobie zaprzeczasz stając się niewiarygodnym.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Zgadzam się z Tobą Piotrze w 110%. W mojej organizacji zw. walne zebranie wręcz zabroniło przewodniczącemu występować w obronie osób nienależących do związku. Myślę że czas skończyć z cwaniactwem typu, nie należę, nie płacę składek, nie narażam się, a i tak będę korzystał z ochrony ZZ. Uważam, że osoby niezrzeszone w organizacjach związkowych nie mają moralnego prawa krytykować poczynań związków. To tyle.
PS. ten temacik powinien być w innej zakładce - ZZ

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Do MCh
Jak mozna zapisać sie do ZZ nie wiedząc co on chce zrobic.
To tak samo jakby najpierw zostać kierowcą a później zdawać egzamin na prawo jazdy.
Może gdzie indziej jest inaczej???????

Do piotr998
Tu nie chodzi o koszty bo są niewielkie.
A jeśli chodzi o dzielenie to nastepnym razem będę wyliczał wszystkich pokolei.
Zmianowi w moim rozumieniu:
zmiana 1,2,3
SK
strazakami są równiez d-ca JRG i KP   reszta to administracja PSP.
Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.
Nastepnym razem wejde na str ZZ.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Cytuj
Do MCh
Jak mozna zapisać sie do ZZ nie wiedząc co on chce zrobic.
To tak samo jakby najpierw zostać kierowcą a później zdawać egzamin na prawo jazdy.

Niekoniecznie trzeba bywać na zebraniach ZZ. Wystarczy poczytać statut z którego jasno wynika kierunek działania ZZ.