Autor Wątek: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG  (Przeczytany 65091 razy)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #225 dnia: Kwiecień 06, 2007, 14:22:11 »
Nasz JEKG jest prawdziwym politykiem-mówi tak,żeby tylko nieliczni go zrozumieli i to co oni chcą usłyszeć.
Pozwolę sobie się niezgodzić tak jak wspomniałeś prawdziwy poityk mówi to co chcesz usłyszeń. No chyba, że artes jesteś z tych co to zgodzą się na więcej godzin pracy za tę samą kwotę wypłaty, chyba, że jesteś tym , który uważa że urlop a właściwiej jego wymiar trzeba obniżyć w niektórych wypadkach do zera. itd przykłady można mnożyć.

To nie polityk, jak nie mam nic do powiedzenia lub czegoś nieumię to nic nie mówię i nie robię, bo poprawa spiprzonej przeze mnie pracy trwałąby za długo. Zatem robię tylko to na czym się znam i mówię tylko to co myślę, a nie to co inni chcieliby usłyszeć.
Co z tego mam nazwę pogiętego człowiek ale czyste sumienie i z tego się cieszę.

Niektórzy już zapomnieli, że przełożonym się bywa, a człówiekiem jest się zawsze.

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #226 dnia: Kwiecień 08, 2007, 20:06:29 »
Fireman ;)
Bywa się artystą !
A dyrektor to zawód nie stanowisko - to powinieneś wiedzieć już dawno...
Proponuję lekturę codzienności:)
Pozdrawiam
i mokrego zająca :)

Offline chyba_uczciwy

  • Chyba Uczciwy
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #227 dnia: Kwiecień 10, 2007, 19:55:47 »
Takie pytania zadalem Komendantowi Glownemu PSP:

1) kiedy zaoczne kształcenie zawodowe (studia inżynierskie i uzupełniające magisterskie) w naszej uczelni SGSP będzie bezpłatne dla strażaków PSP ? - to skandal, że dla nas sa odpłatne;

2) kiedy liczba strażaków pionu kontrolno-rozpoznawczego na powiecie będzie ustalana nie na podstawie widzimisię Komendanta Powiatowego i aktualnych mozliwości etatowych, a wskaźnikowo na podstawie np. liczby mieszkańców powiatu, liczby miast, liczby gmin, obiektów uzyteczności publicznej i zamieszkania zbiorowego, obiektów handlowych, magazynowych i produkcyjnych itp. ? - obecna sytuacja po reorganizacji wprowadza szereg anomalii, a wręcz można odczuć, że prewentyści są gatunkiem na wymarciu;

3) kiedy zwykły strażak biurowy (także podziału bojowego, PSK i PA) posiadający ponad 20 lat (uczciwej służby), stosowne kwalifikacje (wykształcenie, kursy, umiejętności etc.) niezależnie od tego czy jest ładny czy brzydki, czy jest kolegą komendanta czy nie - otrzyma dodatek służbowy przekraczający (dla mnie magiczną liczbę) 40% ?

4) kiedy komendanci powiatowi ustalą i zaczną wypłacać dodatek kontrolerski dla strażaków pionu kontrolno-rozpoznawczego ?

5) a w kontekście Pana wypowiedzi
''Cytat: w_skomra  Marzec 15, 2007, 21:19:41
Kolego Firek998. Podział między biurowymi, a podziałem jest tak stary jak straż pożarna. Te podziały teraz jeszcze się pogłębiły ...... Pozdrawiam. Skomra''
co Pan zrobi żeby uzdrowić sytuację i zakończyć sączenie jadu przez naszych szefów ? - Uważam, że podział pomiędzy pracownikami biurowymi, podziału bojowego a obecnie dodatkowo PSK i PA jest sztuczny. Każdy z nas ma zadanie do wykonania w PSP i to sie liczy. Może powinien Pan zabronić Komendantom Wojewódzkim i Komendantom Powiatowym uprawiania na terenie podległych jednostek polityki "mętnej wody" pogłębiającej te tzw. "podziały". Może zamiast trwonić energię na skłócanie środowiska nasi Szefowie zajęliby się czymś pożytecznym np. walką o nasze płace, sprawiedliwym rozstrzyganiem sporów, godnym reprezentowaniem naszej formacji na zewnątrz etc.

6) kiedy uporządkuje Pan sprawy mieszkaniowe na terenie woj. opolskiego ? - myślę, że powinien Pan bardzo wnikliwie przyjrzeć się praktykom odbierania dodatków za brak lokalu mieszkalnego strażakom, a jednocześnie przypadkom posiadania przez niektórych "wyróżnionych" dwóch lokali mieszkalnych, swojego i służbowego - rzecz jasna z możliwością wykupu, albo juz wykupionych. Ja podpowiadam Panu jedno - precz z takimi ze służby. Nie przypadkowo tzw. "wyróżnieni" są na kierowniczych stanowiskach.

7) kiedy amatorzy i ludzie z komunistycznego układu odejdą z kierowniczych stanowisk na terenie opolszczyzny ?

8) kiedy emeryci z kierowniczych stanowisk i to nie niskich przestaną mieszać się w sprawy służbowe  PSP ? Mógłbym tu kilka nazwisk zacytować ale po co ? Może Ci Panowie mają jakiś interes ?

9) kiedy zrobi Pan porzadek z koligacjami rodzinnymi w strazy pozarnej tj. w przypadkach zaleznosci sluzbowej ? To pytanie zadaje na zyczenie jednego z kolegow z forum, uwazam ze problemem tym, przewijajacym sie w wielu watkach forum, dotknieta jest cala PSP. Jako przyklad, te akurat z przeszlosci, podaje  np. Komendant - syn prewentysta lub Komendant - brat Zastepca D-cy JRG - syn na podziale bojowym etc. etc.

Niestety pytania pozostaly bez odpowiedzi, chyba ze ...  hmm ... np. jakis specjalny zespol doradcow przygotowuje odpowiedz ;)


Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #228 dnia: Kwiecień 10, 2007, 20:47:58 »
kolega chyba_uczciwy zadał sobie wiele trudu, żeby zebrać w tym miejscu pozostawione bez echa pytania zadane JEKG, za co serdecznie dziekuję  :wacko:
Daje nam to jakis obraz, gdzie jesteśmy w ciele JEKG - chyba nie w sercu, a w...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #229 dnia: Kwiecień 12, 2007, 08:51:45 »
Tak jak każdy z forumowiczów (tych normalnych) powiem stało sie nic dodać nic ująć PSK ,SK w plecy, reszta też .Cisną mi się na język dość obficie niecenzuralne słowa. Określę ten temat(Pytania do i odpowiedzi KG) jednym zdaniem PLUJ MU W OCZY A ON I TAK POWIE ŻE DESZCZ PADA

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #230 dnia: Kwiecień 12, 2007, 17:12:17 »
przedtem nadzór należał do ministra teraz mamy oszczędne państwo i mamy departament zarządzania kryzysowego i spraw obronnych,
a to dopiero początek dna, to jest tak jak cywil chce dorównać mundurowemu !!!
nie weźmie pod uwagę najważniejszej sprawy - My narażamy życie i zdrowie i to My powinniśmy być chronieni trochę bardziej niż inni przez rząd !!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #231 dnia: Kwiecień 12, 2007, 21:32:30 »
Za moich czasów szkolnych po 13  grudnia pisało się wszędzie gdzie popadnie na pana generała WJ"Gdzie nas ślepcze prowadzisz" (on miał ciemne okulary, żeby ludzie nie widzieli fałszu z jego oczu).A teraz pytam Pana Komendanta Głównego:Panie Komendancie dokąd nas Pan prowadzi?Chyba nie prosto do celu bo z przodu jest przepaść.(nie nosi Pan okularów ale to co pan nawet wymijająco napisał to nie chcę panu patrzeć w oczy bo czuję się jak większość oszukany) Ale co można powiedzieć (wcisnąć  kit) tym za 7,60 lub jakieś tam 7 i tycityci   

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #232 dnia: Kwiecień 12, 2007, 22:32:53 »
Na stronie http://www.skpnszz.org/news.php są nowe ciekawe uchwały.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #233 dnia: Kwiecień 12, 2007, 23:38:27 »
Tia..idziem na wojnę z KG i MSWiA....taczka już się grzeje.....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #234 dnia: Kwiecień 15, 2007, 22:29:28 »
Kupka obornika też się znajdzie.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #235 dnia: Kwiecień 19, 2007, 11:58:52 »
Ogniowy - dobrze, że sezon działkowców się zaczął zawsze można zebrać kilka taczek, poza tym w komunikacie brakuje jasnego polecenia aby strażacy przejżeli podręczne toporki i w razie konieczności podostrzyli nieco...
Dla mnie rzecz oczywista w takim stanie trwać to cofać się dla całej formacji.

Offline baku33

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #236 dnia: Kwiecień 19, 2007, 12:06:21 »
Panie KOmendancie to naprawdę wstyd żeby służba, która ma 96% poparcia społecznego ostatnia brała podwyżki. Czy nikt z Pańskich (i Pan samchyba też jest Pan strażakiem) podwłądnych nie potrafili dogadać się z Prokuratorem .....o przepraszam Misistrem SWia?

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #237 dnia: Kwiecień 19, 2007, 12:15:21 »
oj po prostu chyba GÓRA nie wie ile sobie naliczyć podwyżki tak aby DÓŁ nie podskakiwał oj a jakie ma zaufanie KG na PB chyba te brakujące 4% bedzie odpowiednie oj przesadziłem chyba 0,4%

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #238 dnia: Kwiecień 22, 2007, 19:17:49 »
Cytat KG:
Cytuj
Gdyby coś szkodliwego dla strażaka miało się ukazać będę pierwszym na szybkiej emeryturze na własną prośbę.
Jest to nie wątpliwie budujące i optymistyczne ^_^
Wszyscy strażacy co mają kilka lub kilkanaście lat służby (ale mniej niz 15) napewno są zachwyceni...
Jakaż troska o ich przyszłość....
Niestety Straż to nie tylko Ci co nabyli już świadczenia emerytalne (ja nabyłem). To także Ci co ich jeszcze nie nabyli. A tak wygląda to, że z nimi nikt się nie liczy. Nie dość że jesteśmy podzieleni na dziennych i podziałowych to jeszcze podzielmy się na takich co nabyli i nie nabyli praw emerytalnych.
JEKG napisał to o problemie świadczeń emerytalnych.
Bo jeśli chodziłoby o całokształt tego "Gdyby coś szkodliwego dla strażaka miało się ukazać"to :
- wydłużono czas służby do 48 godzin (jedyna służba w Polsce
- podwyżka nie rekompensuje wydłużonego czasu służby a wręcz przeciwnie jesteśmy "do tyłu".
- ....(tu kazdy niech sobie sam dopisze co jest wg. niego krzywdzące)......
Czyżby to nie było nic szkodliwego dla strażaka ??  :huh:
A jakoś nie widzę, żeby KG odchodził na emeryturę.....

A poza tym to takie zdanie wypowiedział już poprzedni KG. "Jeżeli miałby wprowadzić coś na szkodę strażaka to zrezygnuje, bo nie będzie okradał strażaków" . I nie rzucał słów na wiatr.....

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #239 dnia: Kwiecień 22, 2007, 22:42:45 »
Brawo Geddeon, bardzo trafne spotrzeżenia. Prawidłowa analiza.
Radzę Ci przybrać durnowaty wyraz twarzy i zacząć pisać trochę bez sensu, bo w przeciwnym razie możesz dostać propozycję rzecznika KG :).

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #240 dnia: Kwiecień 27, 2007, 14:25:07 »
Jego Ekscelencji Komendanta Głównego już nie ma.... (nareszcie) :wacko:
Powstaje pytanie (w zasadzie retoryczne) kto bedzie nam teraz pisał głupoty na forum, bo wątpię aby nowy KG PSP rozpoczął taka formę kontaktów z podwładnymi.
Ciekawe jaki będzie ten NOWY? Wierzę, bo wiara czyni cuda, żebedzie przynajmniej za strażakami.
Na wiele pytań do JEKG odpowiedzi już nie dostanimy, chyba że bedzie chciał nam napisać, żezz nie dały mu sięwykazać, a takie miał plany...
PS. Prawdziwego faceta poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna...(jak to kiedyś stwierdził L. Miller) :mellow:
Nadal aktualne
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #241 dnia: Kwiecień 27, 2007, 16:27:19 »
Geddeon ma rację. Analizując słowa JEKG, kto miał zamiar odejść na EM, ten musi odejść.

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #242 dnia: Kwiecień 27, 2007, 17:09:25 »
Po wczorajszej wypowiedzi ministra MSWiA (posiedzenie sejmu)zapewniającej wszystkie służby mu podległe w tym PSP, że nie będzie nic kombinowane przy naszych emeryturach trochę się uspokoiłem,ale na krótko, bo znów w gazetach piszą ,że to nie koniec prac obecnego rządu nad ustawą emerytalną.  Znając ambicje naszych braci bliźniaków nic nie wiadomo.Stosują zasadę kto nie z nami to przeciw nam lub kto się znudził temu kopa.Chwilowo te widmo zostało odsunięte od nas .Ważne jest jaki będzie nasz nowy KG? Już zaczął być przez niektórych chwalony.Tamtego też co niektórzy chwalili (szczególnie ci co pisali u niego pracę dyplomową - byli tacy na forum) a co się okazało?Może ten okaże się na poziomie naszych oczekiwań no i nie zapomni SK i PSK.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #243 dnia: Kwiecień 27, 2007, 17:16:35 »
Te nasze EMki to chyba KACZKA dziennikarska!!!!!!!!!

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #244 dnia: Kwiecień 27, 2007, 17:18:11 »
Cytuj
Powstaje pytanie (w zasadzie retoryczne) kto bedzie nam teraz pisał głupoty na forum,
Ok to zeby nie było szoku ja czasem coś głupiego popiszę.....  :wacko:

Offline szakal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #245 dnia: Kwiecień 27, 2007, 19:48:10 »
Żegnając "najlepszego i jedynego który się nadaje  na stanowisko KG"zaśpiewam raz jeszcze  ŻEGNAMY CIĘ ALLELUJA!!! ^_^ :wacko: ^_^

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #246 dnia: Kwiecień 27, 2007, 20:01:27 »
Po wczorajszej wypowiedzi ministra MSWiA (posiedzenie sejmu)zapewniającej wszystkie służby mu podległe w tym PSP, że nie będzie nic kombinowane przy naszych emeryturach trochę się uspokoiłem,ale na krótko, bo znów w gazetach piszą ,że to nie koniec prac obecnego rządu nad ustawą emerytalną...............

Panowie nie reagujcie na słowo emerytura jak byk na czerwoną płachtę, trzeba rozróżnić, przy której emeryturze będą prowadzone prace. Nasza emerytura a emerytura ZUS-owska to dwie różne ustawy, wiec najpierw trzeba wiedzieć, o której się mówi czy pisze a dopiero potem można podnosić alarm.

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #247 dnia: Kwiecień 27, 2007, 20:54:00 »
Po wczorajszej wypowiedzi ministra MSWiA (posiedzenie sejmu)zapewniającej wszystkie służby mu podległe w tym PSP, że nie będzie nic kombinowane przy naszych emeryturach trochę się uspokoiłem,ale na krótko, bo znów w gazetach piszą ,że to nie koniec prac obecnego rządu nad ustawą emerytalną...............

Panowie nie reagujcie na słowo emerytura jak byk na czerwoną płachtę, trzeba rozróżnić, przy której emeryturze będą prowadzone prace. Nasza emerytura a emerytura ZUS-owska to dwie różne ustawy, wiec najpierw trzeba wiedzieć, o której się mówi czy pisze a dopiero potem można podnosić alarm.

Może jednak jestem przewrażliwiny i nie chcę panikować .Może na usprawiedliwenie dodam,że przez prawie dwadzieścia lat niejdno widziałem co się wyrabia w straży a okres ostatnich żądów KG I i KG II mógł nejednego zdezorientować jężeli zostało to uznane za sianie zamętu i pobudzanie  do paniki ,to z góry przepraszam.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #248 dnia: Kwiecień 27, 2007, 21:21:25 »
MOR jestem w podobnej sytuacji, też mam ponad 20 służby i śledzę to co się mówi i pisze o emeryturach, zwłaszcza w ostatnim okresie, ale jak będziemy tak reagować na słowo emerytura to prędzej pójdziemy na rentę, niż na zasłużoną emke.

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Ściąga II - Komentarze i wypowiedzi nie będące bezpośrednim pytaniem do KG
« Odpowiedź #249 dnia: Kwiecień 27, 2007, 21:33:56 »
MOR jestem w podobnej sytuacji, też mam ponad 20 służby i śledzę to co się mówi i pisze o emeryturach, zwłaszcza w ostatnim okresie, ale jak będziemy tak reagować na słowo emerytura to prędzej pójdziemy na rentę, niż na zasłużoną emke.

Musisz jednak przyznać , że ostatnimi czasy huśtawka emocji sięgała apogeum