Autor Wątek: Instrukcja czy powinna być?!  (Przeczytany 1607 razy)

Offline chicken7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Instrukcja czy powinna być?!
« dnia: Luty 14, 2007, 12:56:30 »
Mam pytanie i proszę o szybką odpowiedź. Chodzi o instrukcję bezpieczeństwa pożarowego. Toczę spór z właścicielem budynku o instrukcję bezpieczeństwa pożarowego. On twierdzi, że nie jest obowiązkowa dla jego biurowca ja twierdze, że jest. Biuro składa się z parteru i 2 pięter. Każdy poziom jakieś 500m2 czyli razem jakieś 1500m2(parter+2 piętra). Budynek około 10 m wysokości.
Nie potrafie za bardzo obliczyć kubaturę brutto a chcę być pewien, że przekracza on te wytyczne by właścicel nie mógł zbić moich argumnetów tym zapisem:
4. Instrukcje bezpieczeństwa pożarowego nie są wymagane dla obiektów lub ich części, o których mowa w ust. 1, jeżeli nie występuje w nich strefa zagrożenia wybuchem, a ponadto:
  1)  kubatura brutto budynku lub jego części stanowiącej odrębną strefę pożarową nie przekracza 1.000 m3, z zastrzeżeniem pkt 2;
  2)  kubatura brutto budynku inwentarskiego nie przekracza 1.500 m3;
  3)  powierzchnia strefy pożarowej obiektu innego niż budynek nie przekracza 1.000 m2.e za bardzo potrafię obliczyć kubaturę brutto.

Biurowiec wynajmowany jest redakcji gazety. Nie ma podpisanej umowy cywilno-prawnej między właścicielem a użytkownikiem na temat ppoż.
Czy to jest budynek funkcji użyteczności publicznej a co za tym idzie jest obowiązek stworzenia Instrukcji bezpieczeństwa pożarowego?!
Proszę o odpowiedź. Przepraszam za chaotyczność wpisu.

Nie piszemy post po swoim poście. Jak chcesz coś dodać użyj funkcji MODYFIKUJ - pozdrawiam Mgnaczus

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2007, 16:41:18 wysłana przez MGNACZUS »

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Instrukcja czy powinna być?!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2007, 19:39:17 »
Obliczasz normalnie kubaturę czyli: metry kwadratowe razy wysokość, i jeżeli jest to budynek użyteczności publicznej powinien posiadać taką instrukcję. A co do wyposażenia obiektu w sprzęt p.poż. i instrukcję to obowiązek ten spoczywa na właścicielu obiektu, lub jeżeli jest podpisana taka umowa to na najemcy. Jeżeli jest więcej niż jeden najemca to przeważnie praktykowane jest, że te sprawy załatwia właściciel obiekytu
Lepsze jutro, było wczoraj.