Autor Wątek: dod. służbowy w wysokości 50 %  (Przeczytany 13367 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 22, 2007, 15:33:19 »
Zskoad gadać, jak baby w biurze mają więcej od chłopaków na podziale (może oprócz d-cy zmiany), gdzie jest sprawiedliwość???

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 23, 2007, 10:12:09 »
u nas nie ma że księgowa, kadrowa i reszta babskiej obsady mają wiecej niz podzial

Offline donpedro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 23, 2007, 18:35:04 »
u mnie księgowa ( oczywiście pani oficer ) ma 200 zł więcej od d-cy zmiany
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 19:45:15 wysłana przez donpedro »

Offline mały

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 24, 2007, 15:19:22 »
Co za kwota 200zł. więcej, mało kto na podziale wogóle osiąga pułap 200
a jeszcze chcą tworzyc następne dodatki na których podział napewno
nie skorzysta.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 24, 2007, 15:22:28 »
Władza chce nas uszczęśliwić i wie jak (patrz: zcas słuzby i podwyzki),a my nie wiedziec czemu nie chcemy się zgodzić, no i weź i pójdź ludziom na rękę....jak nie chcą jej na ziemi położyć :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 24, 2007, 15:29:51 »
U nas stażysta na podziale - 10 zł. natomiast stażystka w KP 40% / ponoć za znajomość jezyka obcego- sic. /
na zmianach standart -10%- 20% , w KP znacznie wiecej
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 24, 2007, 15:40:57 »
Cytuj
na zmianach standart -10%- 20%
Cytuj
natomiast stażystka w KP 40% / ponoć za znajomość jezyka obcego- sic. /

Trzeba się chyba wziąć za naukę języka?

PS. Z czego ta stażystka jest taka biegła? Z francuskiego? :mellow:
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2007, 15:52:17 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 24, 2007, 15:50:18 »
Z pewnoscią zna kilka waznych zwrotów w obcym języku:

" Jam twój sługa unizony"
" Służe mój Panie"
" Melduję się na rozkaz JW Panie Komendancie"

Pozdrawiam.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 27, 2007, 18:20:19 »
@robard
Nie wiem z jakiego języka, ale niema na papieru z egzaminu.
Jak by podnosili dodatek tylko za jezyki ,to wielu z nas musiało by mieć chyba maxa.
Mam na zmianie biegle mówiących po niemiecku, rosyjsku, ukraińsku, a nawet jednego mówiącego językiem romów. Też nie mają na to papieru.
Prywatne dochodzenie moje trawa, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy z panią stażystką.
Domyślam się , ale muszę się upewnić . Jak będę na 100% pewny to napiszę.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 27, 2007, 22:03:44 »
Witaj mirek1, wiesz jak jest, zależy do kogo należy ten język obcy i jak często się go używa. A zresztą ty i ja jesteśmy tylko strażakami a nie ( mam nadzieję ) ładną stażystką z KP.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 28, 2007, 08:43:34 »
Myślałem że u mnie jest źle z dodatkami ale teraz się utwierdziłem że wcale nie. O dziwo u nas wszyscy mają mniej więcej równo. 50% ma 01 i 02, około 30% ma d-ca jednostki a cała reszta łącznie z biurem(i paniami) ma około 15%. Aż dziwne :huh:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 28, 2007, 10:07:11 »
Cytuj
Zskoad gadać, jak baby w biurze mają więcej od chłopaków na podziale (może oprócz d-cy zmiany), gdzie jest sprawiedliwość???

Sprawiedliwość kończy się tam, gdzie zaczynają się pieniądze !!!
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2007, 12:01:45 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 01, 2007, 16:01:10 »
Sprawiedliwość kończy się tam, gdzie zaczynają się pieniądze !!!
Gdzie kończą się pieniądze, tam zaczyna się wojna płci!!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 06, 2007, 12:19:22 »
Witam!
No to można chyba /na razie..?/ zapomnieć jak w temacie :angry::
http://www.zgnszzpp.republika.pl/index.htm
Pozdr.
Ps. Coś mi się wydaje, że trzeba było się "ewakuować" w czasie ^_^
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 06, 2007, 12:26:03 »
Juz druga osoba podaje linka do strony głównej, ale niestety w tym wypadku ostatni dokument jaki widać datowany jest na 24.02.2007, proponuję wchodzić przez link w watki strony związkowe, jest aktualne, nie wiem o co chodzi z podanym linkiem przez Ajaxa, może to tylko u mnie tak?
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2007, 12:30:23 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 06, 2007, 12:47:19 »
W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia
8 września 2006 r. w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. Nr 167, poz. 1189) wprowadza się następujące zmiany:

1 po § 6 dodaje się § 6a i 6b w brzmieniu:
„§ 6a. Dodatek służbowy przyznany strażakowi na zajmowanym stanowisku, może być na czas określony zwiększony o stawkę kwotową nie przekraczającą 30 % otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień, w szczególności w przypadku:
1) wykonywania zadań poza granicami państwa, a także udziału w akcjach ratowniczych poza terenem działania własnej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej;
2) zwiększenia zakresu zadań, na czas określony, wykraczających poza zakres obowiązków na zajmowanym stanowisku.
§ 6b. Okolicznościami uwzględnianymi przy ustalaniu i zmianie wysokości zwiększenia dodatku służbowego są czas i zakres obowiązków, określony w § 6a”;
2)   załącznik nr 1 otrzymuje brzmienie określone w załączniku do niniejszego rozporządzenia.


I znów wyjdą kwiatki....jak rozumiem naszym możnowładcom mało jest i robią sobie furtkę aby zwiększyć dodatek z 50% do 80%.
Oddeleguja takiego do KG , dostanie plus 30% i odejdzie spokojny na emeryturkę.
A my bidaki z podziału kiedy to zobaczymy??? Te 80%.???
W zyciu nie wierzę w dobre intencje, akurat tymi to jest piekło wybrukowane.
A do tego jeszcze uzasadnienie tej zmiany cyt.:

Wprowadzenie możliwości okresowego podwyższania przyznanego dodatku służbowego w określonej kwotowo wysokości ma na celu zmotywowanie strażaków do realizacji dodatkowych zadań nie wynikających z zakresu czynności. Przyjęte rozwiązanie umożliwia dodatkowo okresowe przyznanie strażakowi określonej kwoty w ramach dodatku służbowego w przypadku wykonywania zadań ratowniczych poza granicami państwa lub w przypadkach delegowania strażaka do działań poza rejonem macierzystej jednostki, a także zwiększenia zakresu zadań, na czas określony, wykraczających poza zakres obowiązków na zajmowanym stanowisku, w tym prac w grupach problemowych, komisjach oraz zespołach doradczych.

Znów narobi sie doradców i pomocników do utrudniania pracy w straży. Żeby chociaż beszczele zaproponowali w zamian cos dobrego dla nas...a tu nam zapier...ć a sobie dołożyć.... To chore..............................................................................
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline maz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 06, 2007, 12:56:37 »
Juz druga osoba podaje linka do strony głównej, ale niestety w tym wypadku ostatni dokument jaki widać datowany jest na 24.02.2007, proponuję wchodzić przez link w watki strony związkowe, jest aktualne, nie wiem o co chodzi z podanym linkiem przez Ajaxa, może to tylko u mnie tak?

Jak wejdziesz odśwież stronę (automat nie zawsze działa).

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 06, 2007, 13:04:55 »
Pismo BKS-I-100/1-3/07 KG PSP do związków zawodowych:

Cytuj
Natomiast obawy dotyczące braku możliwości czasowego podwyższenia dodatku służbowego strażakom, którzy nie posiadają dodatku służbowego w wysokości maksymalnej tj. 50% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień, nie znajdują podstaw prawnych. Powyższe wynika z faktu, iż czasowe zwiększenie dodatku służbowego o stawkę kwotową nie przekraczającą 30% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień, wzrasta w stosunku do dodatku służbowego przyznanego strażakowi na zajmowanym stanowisku.

Do wszystkich obrońców JEKG, przecież już wyraźniej nie można powiedzieć, że JEKG ma nas w (_i_).
My mówimy swpje, że dodatek ten został stworzony aby móc dołożyc kasę tym, którzy mają już max (50%), a On wyraźnie pisze, że nie przejmujcie się,nowy dodatek motywacyjny jest niezależny od wysokości dodatku służbowego.
Normalnie jaja, JEKG traktuje nas ja skończonych debili !
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 06, 2007, 18:26:07 »
Witam!
No to już wiesz m.in. robard o co chodzi z tym dodatkiem  :wacko: Taki kolejny tzw. <knyf> Chyba więc odchodząc /na razie/ możemy sobie o nim pomarzyć - to przecież nic nie kosztuje :angry: Może ja czegoś jednak nie rozumiem?
Pozdr.

Ps. Już bynajmniej jasno wiadomo po co zbierano informację o ilości przyznanych max. dodatków odchodzącym na emeryturę. Tylko, że jednym po 15 latach 50% innym po 30 np. 30% !!! Ot... całe PiS
Informację skrupulatnie zbierano również na inne tematy służby. Więc po <analizie> zapewne niebawem dowiemy się kolejnych "rewelacji".
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 06, 2007, 18:31:47 »
Witam!
No to już wiesz m.in. robard o co chodzi z tym dodatkiem  :wacko: Taki kolejny tzw. <knyf> Chyba więc odchodząc /na razie/ możemy sobie o nim pomarzyć - to przecież nic nie kosztuje :angry: Może ja czegoś jednak nie rozumiem?
Pozdr.

Ps. Już bynajmniej jasno wiadomo po co zbierano informację o ilości przyznanych max. dodatków odchodzącym na emeryturę. Tylko, że jednym po 15 latach 50% innym po 30 np. 30% !!! Ot... całe PiS
Informację skrupulatnie zbierano również na inne tematy służby. Więc po <analizie> zapewne niebawem dowiemy się kolejnych "rewelacji".
NIe zauwazyłes róznicy..teraz zamiast dodatku motywacyjnego wymyślili że moga sobie podnosic dodatek czasowo ponad posiadane 50%.
Przeciez nie nam tylko sobie i przydupasom.
Chociaz dobre , że motywacyjny sobie z głowy wybili......to już nasza forumowa zasługa jak mniemam, żeby się towarzystwo zamkło...ale nadal zasady sa dla nich a nie dla nas.... Znaczy inaczej, robiątak żeby powiedzieć że będziemy mogli mieć to co oni będą posiadac na stałe i zawsze przed emeryturą.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 06, 2007, 18:40:50 »


Cytuj
Natomiast obawy dotyczące braku możliwości czasowego podwyższenia dodatku służbowego strażakom, którzy nie posiadają dodatku służbowego w wysokości maksymalnej tj. 50% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień, nie znajdują podstaw prawnych. Powyższe wynika z faktu, iż czasowe zwiększenie dodatku służbowego o stawkę kwotową nie przekraczającą 30% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień, wzrasta w stosunku do dodatku służbowego przyznanego strażakowi na zajmowanym stanowisku.

IQ mam w normie , ale tych dwóch zdań nie mogę zrozumieć  :huh:
Proszę o przetłumaczenie na język potoczny.
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 07, 2007, 09:46:21 »
Zdanie pierwsze:
1.Natomiast obawy dotyczące braku możliwości czasowego podwyższenia dodatku służbowego strażakom, którzy nie posiadają dodatku służbowego w wysokości maksymalnej tj. 50% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień, nie znajdują podstaw prawnych.

Jak na moje oko, to JEKG się zapędził z tymi nazwami dodatków i oba - służbowy i motywacyjny (planowany) - nazywa w tym piśmie "slużbowym". To zdanie nalezy rozumieć tak, że nie ma podstaw prawnych ani innych zgłaszanych przez związki zawodowe, aby rościć pretensje, iż dodatek motywacyjny będzie przyznawany tylko tym, którzy mają już max w dodatku słuzbowym tj. te 50%.

Zdanie drugie:
2.Powyższe wynika z faktu, iż czasowe zwiększenie dodatku służbowego o stawkę kwotową nie przekraczającą 30% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień, wzrasta w stosunku do dodatku służbowego przyznanego strażakowi na zajmowanym stanowisku.

Z tego zdania wynika, że JEKG broniąc intencji wprowadznia tego dotatku motywacyjnego, informuje nas, że dodatke motywacyjny, którego wysokość może osiągnąć maksymalnie 30% grupa+dodatek za stopień i jest przyznawany niezaleznie od wysokości dodatku służbowego, który posiada strażak.

A teraz Bacowanie:

Prawda:dodatek motywacyjny otrzymają moim zdaniem i dużej ilości kolegów z którymi na ten temat się zastanawialiśmy, tylko Komendanci i strazacy na stanowiskach kierowniczych, gdyż nie mają juz innej możliwości pompowania zarobków, ponieważ mają juz bardzo wysokie dodatki.

Tyz prawda:środki finansowe na dodatek motywacyjny tworzą się najprawdopodobniej z tej reszty, która pozostaje w budżecie komendy po odjęciu kwoty podwyżki od średniej przyznanej na strażaka 213 zł z groszami.
Szybkie liczonko, dla małej JRG (30 osób): jesli założymy, że w kazdej jednostce pracuje kilku stazystów np. 5, to 5x140 zł (kwota pozostała ze średniej 213 w budżecie KP z każdego stazysty po przyznaniu podwyzki w wys.ok70 zł)=715zł; 25 osób z których średnio po przyznaniu podwyżki pozostaje 40 zł, daje 25x40zł=1000zł; SUMA:1000+715=1715 zł pozostaje w budżecie komendy z najmniejszej JRG, czyli nie za wiele, żeby się dzielić ze wszystkimi tylko komendanci, a moja KM liczy ok 250 osób, to jeszcze załapie się kilku naczelników  :mellow:
Gówno prawda:wmawianie strażakom przez JEKG, że jest to dodatek motywacyjny - raczej komendancki, niedugo poczytamy na forum ilu to kolegów zostało zaszczyconych tym dodatkiem, pewnie nawet nie będą wiedzieli, że coś takiego w ich komendzie jest!?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 07, 2007, 10:50:23 »
Masło maślane w 50% jest z maślanki (mleka), ale istnieje możliwość  podwyższenia masła w maśle o 30%, jeżeli to masło ma już 50%, a Bacy pozostaną maślane oczy :).
To jest wałowanie już zwałowanych do granic wytrzymałości ludzi pracujących dla dobra społeczeństwa.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 07, 2007, 11:00:05 »
Myślę tak sobie usilnie... najczęsciej przy piwie... wiec umysł jest wtedy bardziej otwarty i widzenie jakby szersze...i tak sobie wymyśliłem ...z pewnoscią calkowicie błednie....że nawet KOSMOS nie jest tak PUSTY jak decyzje które weszły w zycie lub dopiero nadciągają.
Pozbawione resztek WSTYDU i wyzute z ostatniego kawałka normalnej zwykłej ludzkiej PRZYZWOITOŚCI.
Wszystko w białych rekawiczkach pod płaszczykiem walki o dobro PODATNIKA i BEZPIECZEŃSTWO.
Śmiech na sali.
ŻENADA.
We wszechswiecie pomijając całą masę większych czy mniejszych kamieni jest przedewszystkim ŚWIATŁO..... a u nas ...zupełnie jak w pożarze piwnicy nie widac nic na wyciągniecię ręki.

Dymi i dymi ten nasz KG....oby tylko starczyło mu powietrza w aparacie...

Zrobili nas  jak emerytów...którym nawciskali bajek o wielkim jednorazowym dodatku a tak naprawdę nalezała im się duzo wyższa rewaloryzacja.

Pozwolę sobie zmodyfikować nieco wypowiedź wielkiego polityka - Winstona Churchilla

"Jeszcze nigdy tak wielu zawdzieczało tak NIEWIELE tak nielicznym"

I na koniec wiem ze to nieładnie ale zacytuje sam siebie :)
Cytuj
Zasady wg KG:
ZABRAĆ...a jak się nie uda to...OGRANICZYĆ...a jak nie to i trzeba już DAĆ to JAK NAJMNIEJ..... po jakimś czasie wracamy do tego co się już dało i znowu zaczynamy....ZABRAĆ...a jak się nie uda to...OGRANICZYĆ...a jak nie to... itd
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2007, 14:29:29 wysłana przez strazakSam »

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: dod. służbowy w wysokości 50 %
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 07, 2007, 18:12:41 »
Dzięki robard
w szczególności za wyliczenie kwotowe.
Idąc dalej tym tropem to można by te 1715 podzielić na 30 (tyle jest osób w jednostce) wychodzi 57 zł , dla stażysty, który w tabeli do grupy
ma 60 zł to spora kwota.( dla mł.rat. zresztą też).
Załóżmy , że jest dobra wola i te pieniądze ominą KG, KW, KM i spłyną do jednostki to na jakiej podstawie dowódca Ci je przyzna.
Złosliwy dowódca odda je z powrotem .
„§ 6a. Dodatek służbowy przyznany strażakowi na zajmowanym stanowisku, może być na czas określony zwiększony o stawkę kwotową nie przekraczającą 30 % otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień, w szczególności w przypadku:
1) wykonywania zadań poza granicami państwa, a także udziału w akcjach ratowniczych poza terenem działania własnej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej;
2) zwiększenia zakresu zadań, na czas określony, wykraczających poza zakres obowiązków na zajmowanym stanowisku.


Należałoby uścislić obwarowania do przyznania tego dodatku.
Te dwa punkty mówią dużo , ale tylko w wypadku jeżeli będzie dobra wola strony służbowej.
Jeżeli będzie odwrotnie możemy na PB o tym dodatku zapomnieć.
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.