Autor Wątek: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.  (Przeczytany 38726 razy)

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 05, 2007, 22:20:18 »
Panowie. A miały to być pytania do prezesa (który notabene tutaj ju nie zaglada) a nie przygadujki sobie nawzajem. Myśle, że każdy ma po troszku racji. Ale jestem bliższy wypowiedzi strazakg. OSP to stwowarzyszenie. A stowarzyszenie to raczej publiczne pieniadze. Więc jeśli mam je wydać to oglądam każdą złotówkę z dwóch stron zanim sie jej pozbędę. Wiec jeśli mam zrobić zakup to tam gdzie jest taniej. Oczywiście koszula bliższa ciału, wiec powinienem niby kupować w związkowym zakładzie jakim są Brzeziny. Ale jeśli mogę kupić np. w Opolu w SPRZĘT-POŻu sprzęt i ubrania taniej to dlaczego mam płacić wiecej w Brzezinach. Na pewno jest wiele jednostek, które czerpią korzyści z bycia w zwiazku. Nie mam nic przeciwko temu aby one kupowały w Brzezinach bo tak uważają. Ale mamy wolny rynek. Więc kupujmy tam gdzie nam taniej, tam gdzie uważamy, gdzie nas lepiej obsłużą, gdzie dadzą lepsze terminy płatności i już. Ktos mi kiedyś powiedział z władz wojewódzkich, że w końcu Brzeziny pracują na utrzymanie związku. I ma racje. Ale my na najniższym szczeblu musimy patrzeć na stan naszej kasy a nie na utrzymanie kogokolwiek. Dla mnie osobiscie zwiazek za wiele nie zrobił. Jako komendant gminny musze sobie radzić sam. Szczęście że mam dobrą gminę. I nie patrzmy co z kim zrobiono (nawiązujac do Suponów - a przy okazji to uważam, że nie jest to najlepsza z firm po tym jak ostatnio widziałem jak chcieli zrobić przeglad gaśnic). Jest wolny rynek i mamy to szczęście że mozemy wybierać. A jest w czym. Są Brzeziny i są inne konkurencyjne firmy.
A skoro jestem tu znów, to chciałbym przypomnieć Panu Prezesowi że ciagle czekam na odpowiedź na moje 10 pytań zadanych w pierwszym, wróć w drugim poście.
Pozdrawiam

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 12, 2007, 07:35:41 »
Prezesa nie ma dlatego, że Panowie u władzy boją się trudnych pytań. Zanim tu przyszedł i coś powiedział, to myślał, że wszyscy jesteśmy głupkami i mamy mydło w oczach.

... resztę usunąłem bo kole w oczy :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2007, 07:39:27 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 12, 2007, 09:30:13 »
Prezesa nie ma dlatego, że Panowie u władzy boją się trudnych pytań. Zanim tu przyszedł i coś powiedział, to myślał, że wszyscy jesteśmy głupkami i mamy mydło w oczach.

Tak Proszę Pana społeczeństwo nie jest już takie głupie jak w czasach PRL-u. Widzimy coraz więcej, orientujemy się coraz lepiej i ostrzegam miejcie się na baczności, bo kiedyś przyjdzie czas, że społeczeństwo Was rozliczy - a jak nie społeczeństwo to Pan Bóg !!!

BRAVEHEART a co Ci zrobił Prezes że go tak ganisz i straszysz ?
Fakt może nie chce z nami podyskutować , to mu się nie chwali , ale żeby od razu grozić .
Jak jesteś taki zacięty na niego , to idą wybory – stwórz lobbig i go zmień .
Ale tutaj pohamuj trochę emocje , bo to że KG PSP się odważył dyskutować i to też tylko z swoimi bo do nas nie zagląda , choć dupę swoją siłą bronimy jego Ludziom i Jemu , to nie znaczy że każdy następny decydent będzie to robić .

I co ma Ci ten Prezes odpisać , że zmieni statut w twojej OSP , że pójdzie z tobą do Wójta za rączkę , że przekona swoich przeciwników politycznych , by zamiast aborcją i lustracją zajmowali się ochotnikami ?? .
Fakt jest taki , że nic nie jest idealne , ale coś tam ten Związek robi , zawsze niezadowoleni mogą wystąpić , lub przez swoich przedstawicieli kreować nowe leprze działanie .
Osobiście bardziej bym się cieszył jak by Komendant Główny chciał trochę z ochotnikami podyskutować .

Pozdrawiam   

Offline paliwoda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 12, 2007, 09:51:04 »
Panowie znam Miko od dawna i jeżeli porusza temat dotyczący OSP ( trudnych pytań i trudnych  tematów) to na pewno ma rację. Zawsze jest o krok do przodu, trudno za nim nadążyć. Jest długoletnim Naczelnikiem OSP i zna się  na swojej robocie jak mało kto.
Polecam i Pozdrawiam.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 12, 2007, 10:01:16 »
Dlaczego??? Dlatego, że mam prawo tak samo jak Ty a może bardziej - bo zarówno OSP jak i ta "ekipa" do góry istnieje z m.in. moich pieniędzy.
Jeśli ktoś zajmuje stanowisko rządowe czy takiej oraganizacji jak OSP, tzn. że reprezentuje spoleczeństwo. Skoro reprezentuje, to niech ma odwagę z nami podyskutować.
Może przekona mnie, że inaczej nie można. Jak na razie tego nie zrobił. Ty też nie.

Skoro my dla nich jesteśmy szarą masą - i tak nas postrzegają to dlaczego ja nie mogę na nich tak patrzeć.
Moja ocena - moja sprawa - tak samo jak wydawane pieniądze z budżetu. Mam prawo wiedzieć co się z nimi dzieje.

Jeżeli jesteś zakochany w obecnym rządzie Twoja sprawa. Gdyby było dobrze to tysiące Polaków nie uciekalo by z kraju za chlebem.

Jestem zły, wściekły i rozgoryczony. Po to powstał ten topik.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2007, 10:03:46 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 12, 2007, 11:16:49 »
Strazakg gdybyś był ciut lepszym prawnikiem niż psychologiem to wiedziałbyś, że publicznej kasy nie można wydawać z pominięciem ustawy o zamówieniach publicznych. Nikt Ci nie każe kupować sprzętu w oddziałach związku. Jeśli tak działają Twoje struktury związku, no cóż... nie ja Ci ich wybierałem, jak sobie wybrałeś (wybraliście) tak masz. Pochodzę z regionu, w którym jest najmniej orkiestr, za to najwięcej MDP. Ale nie popadaj w frustrację za pięć lat nowa kadencja pokaż co potrafisz. Jako członka komisji rewizyjnej ogarnia mnie czasami przerażenie kiedy widzę jaki poziom reprezentują niektórzy delegaci i przedstawiciele wybrani przecież przez NAS. Wolał bym merytoryczne wypowiedzi na forum a nie młócenie słomy.
A teraz do rzeczy KWAS czym ty chcesz nas znowu uszczęśliwić, czy nie masz na co wydawać pieniędzy, tzw. rozporządzenie BHPowskie dotyczy PSP bo zostało wprowadzone w oparciu o ustawę o PSP, nas dotyczy tylko w takim zakresie w jakim PSP ma na nas wpływ. Lepiej byś za te pieniądze kupił strażakom porządne rękawice, buty czy kominiarki lub ich czas przeznaczył na porządne szkolenie doskonalące a nie dręczył ich 10 czy 15-tym zanudzaniem na temat BHP, pogoń lepiej do roboty naczelników w zadaniu doskonalenia.
Sprawa druga po odpowiedzi na interpelację dotyczącą m.in. ulg dla pracodawców można mniemać, że ministerstwo pracy i PS jest otwarte na propozycje. Tylko jest pewien problem jakie to mają być ulgi, bo choć sam jestem przedsiębiorcą (nie zatrudniam pracowników) to nie za bardzo wiem co można sensownie zaproponować. Sprawa może być dość pilna, ponieważ podobno do nowelizacji idzie ustawa o ochr. p.poż.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2007, 13:12:31 wysłana przez Fredek »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 12, 2007, 15:12:58 »
Panowie jak dochodzimy do konkretów to ok.
Związek działa jak działa , zawsze jedni mają leprze przełożenie inni gorsze . Fakt powstawania JOT , normatywów jest dobrym symptomem . Oczywiście są to rzeczy które wymagają  jeszcze długiej drogi i wielu poprawek , ale jest na to czas , poza tym są to wytyczne do których możemy , ale nie musimy się stosować .Kupuje np. sprzęt z dotacją ZOSP i bardzo sobie to chwalę , bo mogę go kupić więcej lub lepszej jakości .
Inna sprawa to , rekompensata za naszą pracę . Jeżdżę dużo w ubiegłym roku prawie 300 wyjazdów i ponad 400 godzin . Ekwiwalentu się zrzekliśmy , i jest ok. mamy za to nowoczesny sprzęt , bardzo dobre zabezpieczenie ratowników . Nasza wola , nasz wybór , ale pracuje się nam bezpieczniej i wygodniej . Gorzej jak byśmy ekwiwalentu nie mieli i w poszarpanych ciuchach jeździli .   
Co do rekompensaty , to uważam osobiście , że koncepcja 0,5 % do emerytury najlepiej do mnie przemawia . Jednak za 15,20,30 dni w roku w akcji . Niestety koledzy jest nas , za dużo , z jednej strony to dobrze , z drugiej nie . Jednak czy za to że , np. Żona Prezesa jest w OSP i zajmuje się tylko pracą związkową , to powinna dostać 0,5 % ? To tak jak by była w Harcerstwie , klubie bab wspaniałych , lub kółku różańcowym i tam nikomu do emy się nie dokłada .
 JOT , KSRG czemu osobiście jestem przeciwny – bo sprzeciwiam się wszystkim podziałom w OSP , to dla mnie takie dążenie do wyłonienia , tych jednostek najlepszych , najbardziej obciążonych wyjazdami . Jak to przeliczymy to z 600000 tyś. zrobi się 60000 tyś strażaków i chodź jestem temu przeciwny , bo uważam że reszta nie musi być wcale gorsza to wyłonimy ludzi którym będzie można coś dać .
Jeśli liczymy na pieniądze od Państwa  to naprawdę uzyskać przywileje dla 600000 czy 700000 tyś. Ludzi będzie bardzo trudno . Jeśli spadnie to na Samorządy to wiele z nich już tego nie uciągnie .
Od samorządów koledzy powinniśmy np. wymóc bardzo dobre ubezpieczenia , zapewniające Nam i naszym rodzinom poczucie bezpieczeństwa . Zarówno to związane z wypadkami w trakcie akcji , ale również zabezpieczające nas od skutków błędnej decyzji . I tu widzę duże pole dla ZG ZOSP  by rozmawiać z Ubezpieczycielami  o nowych produktach .

Uważam że OSP to praca społeczna , więc nie liczę na przywileje i gratyfikację ale nie możemy jeszcze do tego biznesu dokładać !!!!!

Jak już wspominałem uważam , że nie mniej ważna jak nie ważniejsza jest obecnie dyskusja z KG PSP . Gdyż jak tam powstaną przepisy to nie będzie odwrotu . Poza tym coraz więcej zadań spada na OSP , szczególnie w momencie gdy PSP jest w trudnej sytuacji etatowej. Widziałem ostatnio pismo w którym Pan KG , obliguje KW do przygotowania planu oddania nadgodzin . Jak myślicie w oparciu o co ?  W oparciu o zmniejszenie stanów minimalnych w czasie mniejszego obciążenia zdarzeniami ??? Nie wiem jak można stwierdzić kiedy to jest . Oraz o większe wykorzystanie jednostek OSP w KSRG . I to mnie ciekawi , co w zamian dostaniemy za to że będziemy jeszcze więcej jeździć , by PSP oddawało wolne ?

Pozdrawiam

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 12, 2007, 15:24:14 »
Kolego Fredek a co Ty za dyrdymały wypisujesz co do mojej wypowiedzi, kompletnie jej nie rozumiesz.
A co do zakupów to powiem Ci, że sam jestem Komendantem Gminnym, Naczelnikiem juz drugą kadencje a zakupy od dawna robie z pominięciem Biura Zarządu dzieki temu sprzetu jednostka moja ma dużo więcej od tych, które marnotrawią pieniądze wydająć w Związku.
Co do znajomści prawa i wydawania pieniędzy publicznych i Twojej sugestji o mojej słabości w tym zakresie (nie wiem na jakiej podstawie zresztą), to dodam tylko, że jestem kwatermistrzem w KPPSP.
Zanim coś napiszesz zastanów się dwa razy.
Pozdrawiam.

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 12, 2007, 16:50:53 »
Sory kolego STRAZAKG, co do znajomości zasad wydawania publicznych pieniędzy moja wypowiedź dotyczy innych uczestników, rozpędziłem się. Ale wybacz potrafię czytać po polsku i aby nie zaśmiecać tego forum odpowiem Ci tylko, że bardziej wolę elektonikę od polityki. Chciałeś sobie ulżyć, to najpierw zastanów się co wypisujesz. Działacz to ze mnie taki, że co roku od kilkunastu lat przygotowuję pytania i uczestniczę w komisjach OTWP (gmina, powiat), ciesząc się, że nasi laureaci zajmują dość znaczące miejsca, zaniedbując przy okazji moją własną firmę (mam nadzieję że żona i wspólnik tego nie czyta). Wakacje zamiast z dziewczyną spędzałem na obozach MDP jako opiekun. Jestem również prezesem OSP i przew. gminnej kom. rew. delegatem na zjazd wojew. przygotowywałem również opinie na temat propozycji kilku aktów prawnych bo delegowani do zarządu ludzie nie mieli czasu, ochoty? sam sobie odpowiedz. I nie martw się nikt do mnie nie dopłaca. Na posiedzenia jeżdżę samochodem za własne, a na imprezy niestety szkoda mi czasu. A jeśli chodzi o związek to dopuki będziemy się kierować zasadą aby najwięcej z niego wyciągnąć i do zarządów delegować tylko polityków i urzędników gminnych to nie liczmy na to, że merytorycznie o nas zadba. Z ostatnich kontroli w ZW wiem, że najwięcej próbują ze związku wydoić te gminy, które w zamian nic nie dają i nic nie robią.
Pozdrawiam.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 12, 2007, 19:56:04 »
Fredek skoro prowadzisz firmę i nie zatrudniasz pracowników to chyba masz mgliste pojęcie o sprawach bhp. Ale nie dziwię ci się, większość pracodawców tak ma. A to wbrew powszechnej i mylnej opini są ważne sprawy. Przy 10 czy 15 szkoleniu na pewno coś tym ludziom w głowach zostanie. Dzięki temu moi ludzie wiedzą jak sie zachować bo co roku mają o tym przypominane. Do tego jeszcze dochodzi omówienie bezpieczeństwa na ćwiczeniach i szkoleniach doskonalących i jest z tym ok. Ja osobiście widzę lukę w prawie jeśli chodzi o osp gdyż sie zajmuję bhp zawodowo. Ty widzę że tego nie widzisz. Bywa. I wcale takie szkolenie w moim przypadku nie kosztuje wiele bo 0,00 zł. W końcu jestem strażakiem ochotnikiem i pracuję społecznie, a mając uprawnienia do szkolenia robie to co umiem najlepiej z pożytkiem dla moich osp. I nie abym się chwalił. Po prostu to mój taki mały wkład w działalność społeczną. Jeden widzi braki sprzętowe, inny braki szkoleniowe, jeszcze inny sprawy bhp.
Jak zwiazek działa? Każdy ma własne doswiadczenia i własny punkt widzenia na ten temat. I myślę, że każdy z nas ma w jakimś stopniu rację. Jak już pisałem wcześniej to jest wolny kraj i wolny rynek i każdy może robic zakupy gdzie chce. A że to wolny kraj to każdy ma prawo do wyrażania własnych zdań i sugestii.
Wiec:
po pierwsze - nie skaczmy sobie do oczu jak ktoś powie coś co nam się nie podoba, nie każdy myśli tak jak my, nie każdy wszystko wie i rozumie, i każdy może się pomylić lub czegoś nie zrozumieć, ale to nie powód aby sobie skakać do oczu
po drugie - ten temat miałbyć skierowany do prezesa a nie do prowadzenia kłótni
po trzecie - jeśli są chętni i tacy bojowi to załóżmy temat np. walka na  słowa i racje i sobie wtedy tam możemy pofolgować
po czwarte - skoro to był post do prezesa to zadawajmy mu pytania i już
po piąte - braveherta (ale żeś sobie chłopie nick wymyślił) poniosło więc wybaczcie mu to straszenie prezesa tak jak i ja mu wybaczam, przecież on nie zrobiłby nikomu krzywdy
po szóste - skoro już zaczeliśmy ten temat i prezes od razu się pojawił i wiecej obiecał że odpowie na zadane pytania w najbliższym czasie (sam to powiedział tutaj 11 lutego 2007 r. o 22.32) i jak do tej pory sie nie pojawił to nie najlepiej o nim świadczy i można mieć do niego o to pretensje (ja osobiście mam). W końcu jest naszym prezesem, jest osobą publiczną. A od osoby publicznej zawsze wymaga się wiecej
po siódme - panie prezese wystarczyło tu na forum odpowiedzieć, że adresatem części moich pytań jest KG PSP a nie ZG ZOSP a nie męczyłbym pana tylko wysłał pismo od razu do KG PSP i nie musiałoby biuro ZG ZOSP odsyłać jego do KG PSP
po ósme - po odpowiedź na resztę pytań i tak wyślę do pana znów pismo
po dziewiąte - jak uzyskam odpowiedź to na pewno się nią tutaj podzielę
po dziesiate - mówi się że OSP to olbrzymia siła, a patrząc na to forum mam wrażenie że to stado bab z koła gospodyń wielskich kłócących się o nie wiadomo o co. Takie stare konie a zachowują się jak dzieci w piaskownicy. Mamy różne doświadczenia, skala problemów w różnych jednostkach i gminach jest inna lub podobna. A każdy patrzy tylko na swoje podwórko i uważa że jest tak wszędzie. Wymieniajmy się pozytywnymi informacjami, propozycjami, doświadczeniami a nie biadolmy i skaczmy sobie do oczu.
po jedenaste - jeśli kogoś uraziłem, komuś dopiekłem to sorry, a jeśli ktoś mnie nie zrozumiał lub źle zrozumiał to też sorry za to że brak mi jasnych myśli do przekazania problemu
po dwunaste - zrobiłem jakiś taki malutki program w excelu z danymi 4 jednostek osp w gminie na podstawie wytycznych takich i owakich i chętnie posłuchałbym recenzji i tych pozytywnych i tych negatywnych (i ty pozwalam sobie poskakać do mnie) - ale moge je dopiero zainteresowanym wysłać po 22 marca
po trzynaste - niech sie dzieje co chce, ja za 24 godziny odlatuję do egiptu na bajkowe tygodniowe nurkowanie a jak wrócę to wypoczęty znów się wezmę za to co wciągneło mnie bez reszty czyli za moje osp, i prosze do tego czasu nie zmieniać żadnych ustaw, wytycznych, zarządzeń bo znó będę do tyłu i będe męczył prezesa pytaniami  -_-
Pozdrawiam wszystkie zwaśnione strony i tych którym to wszystko rybka



Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 12, 2007, 20:14:55 »
PANOWIE:
Moja propozycja – z podobną dyskusją (a jest ona niewątpliwie ciekawa) przenieśmy się na OSP, – Jaka przyszłość.
<TU> natomiast proszę umieszczać tylko ewentualne pytania – wszystkie inne wypowiedzi będą usuwane!
Jako informację podam, że Prezes czyta, ale nie mam pojęcia, dlaczego nie odpisuje. Zapraszam do zadawania pytań - może doczekamy się odpowiedzi.
Pozdrawiam
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline OSP Lichnowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 16, 2007, 07:25:46 »
 Ja mam pytanie do Prezesa Waldemara Pawlaka. Czy ZG ZOSP RP rozważał możliwość wystąpienia
 do MSW i A  w sprawie dokonania uzupełnienia paragrafu 7 w Rozporządzeniu MSWiA z dnia 17 lipca
 1998 r. Dz.U. Nr.94 poz. 598 w sprawie terenu działania jednostek ochrony przeciwpożarowej, okoli-
 czności i warunków udziału tych jednostek w działaniach ratowniczych poza terenem własnego dzia-
 łania oraz zakresu szczegółowych warunków i trybu zwrotu poniesionych przez nie kosztów.

 Jeżeli nie, to prosiłbym o podjęcie tego tematu przez ZG ZOSP RP.

 Mój wniosek jest taki aby par. 7  uzupełnić o pkt. 4 - zwrot poniesionych kosztów wypłaty ekwiwa-
 lentu pieniężnego za udział w działaniu ratowniczym.

 Dlaczego poruszam ten temat, w przeszłości przez kilka dni uczestniczyliśmy podczas powodzi w
 działaniu ratowniczym poza terenem własnego działania. Do działań zostaliśmy wezwani przez KW
 PSP. Uczestnikom tych działań ( członkom OSP ) Urząd Gminy wypłacił ekwiwalenty pieniężne, była 
 to znaczna kwota, która obciążyła budżet gminy a tym samym budżet wszystkich OSP z terenu
 gminy. OSP musiały zrezygnować z zaplanowanych zakupów wyposażenia z powodu braku środków.
 Za udział w działaniu ratowniczym PSP zwróciła tylko koszty zużycia paliwa.
 Jednostka OSP biorąc udział w działaniach ratowniczych poza terenem własnego działania ponosi
 koszty z tytułu wypłacanego przez gminę ekwiwalentu, przez co może zakupić mniej sprzętu i
 wyposażenia z planowanych środków z budżetu gminy.
 Uważam, że należałoby zwracać dla OSP lub gminy również koszty wypłaconego ekwiwalentu.





Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 17, 2007, 22:47:54 »
Panie Prezesie ZG ZOSP RP jakie są dalsze losy zmiany ustawy o  ochronie przeciwpożarowej oraz niektórych innych ustaw złożonych w dniu 8.10.2006 na ręce marszałka Sejmu przez grupę posłów.

Offline dyziaczek2000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 27, 2007, 22:54:01 »
Witam serdecznie. Mam pytanie oto czy nie dałoby sie wprowadzić przepisu ,który zezwalałby na uproszczone usunięcie członka zarządu za nadużywanie używek (alkohol, narkotyki) i tym samym niewypełnianie obowiązków członka zarządu? Co prawda istnieją przepisy to regulujące ,ale w praktyce są nierealne do zrealizowania. Wizerunek strażaka-pijaka bardzo szkodzi naszej organizacji  a zwłaszcza jeżeli dotyczy jego reprezentantów.Czy nie byłoby celowym powołanie przy oddziałach powiatowych lub wojewódzkich takich komórek , które rejestrowałyby sygnały z terenu i w miarę konieczności reagowały odpowiednio.Przez niereformowalność niektórych druhów organizacja traci i pieniądze i należny szacunek wśród społeczeństwa. Pozdrawiam.

Offline OSP Lichnowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 17, 2007, 23:05:08 »
 W związku z poprawkami sejmowymi ustawy o ochronie p.poż. Dlaczego nie ma w
 projekcie zmiany ustawy tematu ujednolicenia w kraju stawki 7 lub 22 % Vat na zakupy
 wyposażenia dla jednostek  ochrony przeciwpożarowych w przypadku, gdy nabywcą
 jest np. OSP a płatnikiem na fakturze Vat Gmina ?.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 15, 2007, 19:22:53 »
A moze tak panowie napisac mu cos na blogu !!!
 Tak , tak pan prezes cos takiego prowadzi - trzeba mu zapodac temat ustawy bo jak narazie tylko polityka sypie tam i teczkami strasza.

http://waldemarpawlak.blog.onet.pl/

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 16, 2007, 15:08:36 »
Lepiej nie zawracaj Panu Prezesowi gitary bo teraz jest popyt na "LUSTERKA" - wszelkiego typu. I tak Ci nie odpowie - może z 2 lata jak się nastepne wybory będą szykowały, to może wtedy bedzie o Ciebie zabiegał... tfu o Twój głos :)

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 16, 2007, 21:13:47 »
A moze tak panowie napisac mu cos na blogu !!!
 Tak , tak pan prezes cos takiego prowadzi - trzeba mu zapodac temat ustawy bo jak narazie tylko polityka sypie tam i teczkami strasza.

http://waldemarpawlak.blog.onet.pl/

Powiem szczerze… Czuję ogromny niesmak.. Swojego czasu udało mi się namówić Prezesa by pojawił się na forum. Pojawił się.. Jednak jego obecność ograniczyła się do trzech wypowiedzi i .. No właśnie na tym koniec. Nie mam pojęcia może przeczytał forum zawodowców i ich dyskusje z KG?? Nie wiem może. A może po prostu brak czasu? A może nie czuje potrzeby pisania do nas – społeczności strażackiej.
No, ale!! Przecież świat się nie zawali – a i bez jego „głosu” my będziemy pisać i żyć dalej.
Co do tematu ustaw i innych problemów - akcja pisania na jego blogu?? Czemu nie - zaznaczmy swoją obecność!!
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 19, 2007, 21:18:02 »
Wierzcie mi że już próbowałem i efekt podobny do tego z forum. A przecież o ile mnie pamięć nie myli zbliża się Zjazd Krajowy. Może ktoś w końcu wyciągnie wnioski i Prezesem zostanie strażak a nie polityk?!
Chyba jednak mam zbyt bujną wyobraźnię.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 19, 2007, 21:28:34 »
Chyba jednak mam zbyt bujną wyobraźnię.

I to nawet nie wiesz jak bardzo. Nie ma mowy by przegrał!!
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 22, 2007, 12:15:22 »
I to nawet nie wiesz jak bardzo. Nie ma mowy by przegrał!!

Dzięki że mnie pocieszyłeś!!!
Więc przez kolejne lata nic z naszych postulatów nie ruszy!

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 22, 2007, 13:00:16 »

I to nawet nie wiesz jak bardzo. Nie ma mowy by przegrał!!

TO skad ma takie poparcie od "ludowców" ktorzy zyja po wsiach  :huh: nie znam sie na [polityce ale dla przykladu w PSP jak komendant głowny sie nie podoba to wylatuje i to z  szybka rotacja ostatnio a tu u nas stagnacja od lat.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 22, 2007, 19:17:46 »
Czemu nie jestem zdziwiony postawą prezesa. Pewnie dlatego, że prezes to prezes polityk a nie prezes społecznik. I to że nie odezwie sie tutaj na tym forum to jego osobista wina.
A że nie ma mowy żeby przegrał? Tu już jest wina pozostałych członków związku. Ale nie tych na samym dole. Uważam że tu już jest wina zarządów wojewódzkich. To takie kółka wzajemnej adoracji. Nie obserwowałem, ale przypuszczam że pewnie zarządy wojewódzkie za bardzo nie zmieniają swoich składów osobowych. Wiec i zarząd główny sie nie zmienia. I dlatego stanowisko prezesa jest nie zagrozone. Stary skostniały jak to się teraz modnie mówi "układ". Ostatnio, jak zaproponowałem załatwienie jednej rzeczy inaczej niż zawsze, usłyszałem od jednego prezesa powiatowego cytuję "jak będziesz na miejscu Pawlaka, to będziesz mógł tak zrobić". Wiec skostniałość tego układu może zaczyna się już na szczeblu powiatu? Myślę, że tu trzeba zmian mentalnościowych i pokoleniowych. A na to trzeba czasu. A z drugiej strony, jakie dla mnie osobiście, jako dla komendanta gminnego, ma znaczenie kto będzie prezesem. Ktokolwiek będzie to i tak nie da mi kasy na nowy sprzęt, bo moja gmina jest bogata (mam na to przykłady z tego i poprzednich lat). Ktokolwiek będzie to i tak nie poprawi nic w moich jednostkach. Uchwalą nowe uchwały. Znów znajdzie się w nich coś nie sprecyzowanego. Uchwalą nowe programy. Znów psując coś w nich. Ustawy i tak uchwala sejm. A ten rządzi sie swoimi prawami. Gorszymi niż te w naszym zwiazku. Więc panie prezesie, bądź sobie pan tym prezesem. Moim chłopakom i tak to jak to się mówi "wisi". Wiedzą że mogą liczyć tylko na siebie.
Pozdrawiam

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 28, 2007, 07:40:20 »
Chyba jednak mam zbyt bujną wyobraźnię.

I to nawet nie wiesz jak bardzo. Nie ma mowy by przegrał!!

Jak może przegrać skoro będą wybierać jego własni ludzie ??? Tak zbudowane są regulaminy i ustawy w III i IV RP !

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 29, 2007, 17:45:44 »
Kochani druhowie poczytajcie statut. Aby być członkiem zarządu głównego, trzeba być też członkiem zarządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego wszystkich na raz lub wejśc do składu któregoś z zarządów  jako 1/5  spośród instytucji współpracujących, bo to zarządy wybierają przedstawicieli do zarządów wyższego szczebla a OSP do zarządu gminnego. Czy trzeba jeszcze więcej demokracji?
Zamiast, narzekać, utyskiwać zapanujcie nad tym (przede wszystkim czytajcie statut) i wypromujcie gościa, który zechce tę społeczną funkcję pełnić godząc ją ze swoimi obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi, przedstawcie go na forum, wy już go wybraliście na walnych zebraniach w OSP.