Autor Wątek: 28 sekund  (Przeczytany 133928 razy)

Offline tommi32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Prawdziwą cnotą jest pokora...
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #400 dnia: Luty 07, 2008, 11:48:21 »
Witam wszystkich
Rzadko zabieram głos na tym forum, częściej natomiast czytam posty i staram się wyciągnąć nich jakieś konstruktywne wnioski. Ze szczególną uwagą jednak śledzę posty dotyczące rozważań i założeń taktycznych  wynikających z akcji prowadzonych w programie 28 sekund. Uważam, że forum dyskusyjne może posłużyć jakiejś ocenie działań, jednak nie będzie to ocena obiektywna, jeśli dokonywana jest przez osoby nie biorące udziału w działaniach. Osobiście stram się dokonywać analizy każdej poważniejszej akcji z całą zmianą na gorąco, tuż po jej zakończeniu. Nie twierdzę, że wymiana uwag na na tym forum nieczemu nie służy, wręcz przeciwnie. Zmierzam jednak do jednej poważnej konkluzji - jeśli oceny dokonuje siedemnastolatek, który brał udział w kilku akcjach OSP (przy całym szacunku dla naprawdę doświadczonych strażaków z tej formacji) to jest to co najmniej nieporozumienie. Jestem związany z PSP 13 lat, cały czas uczę się pokory wobec własnej niewiedzy, czasem popełnianych błędów i znam ludzi którzy po 20 latach służby samokrytycznie twierdzą, że zasób doświadczeń i wiedzy jaką musimy się wykazać jest niewyczerpany.
Dlatego szanowny druhu Kuba-nie powiem Ci żebyś nie zabierał głosu na tym forum bo resztki demokracji w tym kraju dają Ci takie prawo. Jednak zastanów się czasem solidnie zanim coś napiszesz, zanim ocenisz profesjonalistów, którzy przez jedną połowę Twojego życia uczyli się tego zawodu a przez drugą zdobywali doświadczenie.

Offline tommi32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Prawdziwą cnotą jest pokora...
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #401 dnia: Luty 07, 2008, 11:57:34 »
Aha, ważne...
Pragnę niektórym przypomnieć że został na forum założony odrębny wątek pod tytułem:
28 sekund  adresy plików. Chyba nieprzypadkowo ktoś go założył, żeby obecny wątek mógł posłużyć komentarzom programu, prowadzonym akcjom, spostrzeżeniom itp.
Dlatego uszanujcie to i przenieście swoje problemy ze ściąganiem na tamten wątek.
Pozdrawiam

Grześ89

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #402 dnia: Luty 07, 2008, 12:40:14 »
Cytuj
Aha, ważne...
Pragnę niektórym przypomnieć że został na forum założony odrębny wątek pod tytułem:
28 sekund  adresy plików. Chyba nieprzypadkowo ktoś go założył, żeby obecny wątek mógł posłużyć komentarzom programu, prowadzonym akcjom, spostrzeżeniom itp.
Dlatego uszanujcie to i przenieście swoje problemy ze ściąganiem na tamten wątek.
Pozdrawiam
To ja pragnę Cię poinformować, że tamten wątek jest zamknięty i zmiany w nim mogą wprowadzać określone osoby przedewszystki Eddie.

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #403 dnia: Luty 07, 2008, 17:43:25 »
Witam wszystkich
Rzadko zabieram głos na tym forum, częściej natomiast czytam posty i staram się wyciągnąć nich jakieś konstruktywne wnioski. Ze szczególną uwagą jednak śledzę posty dotyczące rozważań i założeń taktycznych  wynikających z akcji prowadzonych w programie 28 sekund. Uważam, że forum dyskusyjne może posłużyć jakiejś ocenie działań, jednak nie będzie to ocena obiektywna, jeśli dokonywana jest przez osoby nie biorące udziału w działaniach. Osobiście stram się dokonywać analizy każdej poważniejszej akcji z całą zmianą na gorąco, tuż po jej zakończeniu. Nie twierdzę, że wymiana uwag na na tym forum nieczemu nie służy, wręcz przeciwnie. Zmierzam jednak do jednej poważnej konkluzji - jeśli oceny dokonuje siedemnastolatek, który brał udział w kilku akcjach OSP (przy całym szacunku dla naprawdę doświadczonych strażaków z tej formacji) to jest to co najmniej nieporozumienie. Jestem związany z PSP 13 lat, cały czas uczę się pokory wobec własnej niewiedzy, czasem popełnianych błędów i znam ludzi którzy po 20 latach służby samokrytycznie twierdzą, że zasób doświadczeń i wiedzy jaką musimy się wykazać jest niewyczerpany.
Dlatego szanowny druhu Kuba-nie powiem Ci żebyś nie zabierał głosu na tym forum bo resztki demokracji w tym kraju dają Ci takie prawo. Jednak zastanów się czasem solidnie zanim coś napiszesz, zanim ocenisz profesjonalistów, którzy przez jedną połowę Twojego życia uczyli się tego zawodu a przez drugą zdobywali doświadczenie.


Przepraszam was wszytkich że tak napisałem chciałem to nawet usunąć lecz w trakcie dyskusi nie będe zmieniał bo nawet nie wypada. Krytyka na moją uwagę była może i słuszna lecz proszę nie ciągnijcie tego już. Ja jak zostało napisane mam 17 (w kwietniu kończę 18) lat i mam małe doświadczenie jeszcze lecz po woli je nabieram i przyznajcie że wy w moim wieku też czasem coś głupiego napisaliście. Ja postaram się już czegoś takiego nie pisać sorki. A wracając do tematu to w ostatnim odcinku coś mnie rozśmieszyło. Ponieważ w pierwszej części nie było właściwie żadnego pożaru a na to osoba która ze mną oglądała powiedziała że my zamiast straż pożarna powinniśmy byś strażą ratowniczą

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #404 dnia: Luty 07, 2008, 17:49:07 »
Cytuj
powinniśmy byś strażą ratowniczą
Od kiedy dodano do zadań ratownictwo techniczne, chemiczne, ekologiczne, medyczne to w zasadzie nią jesteśmy :mellow:

sikor

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #405 dnia: Luty 10, 2008, 11:21:21 »
Dlaczego nie ma już wątku "28 sekund-adresy plików " .Czyżby już nie będą adresy ???

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #406 dnia: Luty 10, 2008, 11:27:52 »
Dlaczego nie ma już wątku "28 sekund-adresy plików " .Czyżby już nie będą adresy ???

Poszukaj a znajdziesz!

W innym dziale! A u nas panie to..
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2008, 11:29:35 wysłana przez MGNACZUS »
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

sikor

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #407 dnia: Luty 10, 2008, 15:19:53 »
Dlaczego nie ma już wątku "28 sekund-adresy plików " .Czyżby już nie będą adresy ???

Poszukaj a znajdziesz!

W innym dziale! A u nas panie to..
Dziękuje bardzo :)

Grześ89

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #408 dnia: Marzec 03, 2008, 15:51:58 »

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #409 dnia: Marzec 04, 2008, 21:18:26 »
A dziś wtorek 21.15 gonię jak głupi to tv a tu "na każdą kieszeń":
Chyba seria się skończyła na 25 czy też 26 odcinku


PROSZE WYKASOWAC TEGO POSTA
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2008, 21:23:49 wysłana przez beniok »
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #410 dnia: Marzec 04, 2008, 21:21:16 »
Wtorek 21.15 gonię jak głupi do tv a tu "na każdą kieszeń" - chyba seria 2 się skończyła na 25 czy też 26 odcinku.
Napisałem do nich maila z zapytaniem.
Ciekawe czy odpiszą.
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #411 dnia: Marzec 04, 2008, 21:26:06 »
Coś mi się zdaje, że los tego programu jest przesądzony...a szkoda, wielka szkoda...
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #412 dnia: Marzec 04, 2008, 21:44:32 »
Coś mi się zdaje, że los tego programu jest przesądzony...a szkoda, wielka szkoda...

W programie na najbliższe dni nie zauważam 28 Sekund.
Tak więc piszmy do TVNu o przywrócenie programu, może coś pomoże.
Może nie jako strażacy a jako widzowie, tak aby wiedzieli, że nie tylko my to oglądamy?
www.tvnturbo.pl

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #413 dnia: Marzec 05, 2008, 11:54:17 »
Skoro na stronie CS PSP w Częstochowie jest info że będzie prezentacja gaszenia gaśnicami w TVN Turbo , to może ruszy następna edycja. Ja też czekam na następne odcinki. Może admin w imieniu forumowiczów powinien wystosować jakieś pisemko  do TVN Turbo lub po prostu dowiedzieć się o co chodzi z tą przerwą w dostawie kolejnych odcinków.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2008, 11:56:16 wysłana przez robert28 »

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #414 dnia: Marzec 05, 2008, 12:06:37 »
Wątpię...taki pokaz nie pasuje tematycznie do 28s...trafi raczej do 'Jazdy Polskiej'.

Może po prostu mamy przerwę wielkanocną?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #415 dnia: Marzec 05, 2008, 12:33:34 »
Wystarczy zorientować się wśród chłopaków z warszawskiej jrg3 lub KM. powinni mieć informacje z pierwszej reki od zaprzyjaźnionych operatorów.
pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #416 dnia: Marzec 09, 2008, 14:45:21 »
Odcinek 26 na rapidzie.
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline tommi32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Prawdziwą cnotą jest pokora...
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #417 dnia: Marzec 10, 2008, 18:24:51 »
Witam
Wszystkich zaniepokojonych brakiem emisji 28 sekund informuję, że operatorzy kamer ciągle odwiedzają nasz oddział, tzn. JRG-3. O dalszych losach programu dowiem się się bezpośrednio od nich w środę na służbie.
Pozdrawiam

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #418 dnia: Marzec 11, 2008, 11:38:08 »
No nareszcie jakieś konkrety.
Dzięki za info i czekamy na dalsze wieści.
Pozdrawiam. -_-

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #419 dnia: Marzec 15, 2008, 19:41:16 »
Był u nas dziś jeden z operatorów programu. Z informacji od niego emisja ma być wznowiona na przełomie sierpnia i września.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #420 dnia: Marzec 15, 2008, 19:59:47 »
to co my będziemy robić i oglądać przez taki kawał czasu...pozostaje tylko delektowanie sie odcinkami zamieszczanymi przez kolege eddiego na rapidzie...;/

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #421 dnia: Marzec 15, 2008, 20:50:08 »
to co my będziemy robić i oglądać przez taki kawał czasu...pozostaje tylko delektowanie sie odcinkami zamieszczanymi przez kolege eddiego na rapidzie...;/

Kamery w dlon i robic wlasne filmy :)

A swoja droga, nie dziwie sie, ze zdjeli program - to znaczy dla mnie jako dla strazaka interesujacy jest kazdy szczegol, na jaki czlowiek spoza branzy nie zwroci uwagi - ale PIĘTNO dla rezysera odcinkow, z ktorych KAZDY przebiega wedlug jednego scenariusza - jadą alarmowo, działają, meldują - KONIEC.

Każdy materiał zaczyna się w drodze - jakby kamerzysta spał w wozie i się obudził - nie ma ani dzwonów, ani ześlizgu... ani powrotu brudasów po akcji, ani zajęć (przeciętny telewidz mysli, ze strazacy do godziny 15 nic nie robia), ani posilkow, ani niczego innego poza wyjazdami - żenada i podstawowe błędy za które w filmówce uleją na drugim roku :] To tak jakby zrobić dokument o fabryce samochodów i nie pokazać produkcji, montażu - tylko testy drogowe gotowego wyrobu.

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #422 dnia: Marzec 20, 2008, 10:57:09 »
to co my będziemy robić i oglądać przez taki kawał czasu...pozostaje tylko delektowanie sie odcinkami zamieszczanymi przez kolege eddiego na rapidzie...;/

Kamery w dlon i robic wlasne filmy :)

A swoja droga, nie dziwie sie, ze zdjeli program - to znaczy dla mnie jako dla strazaka interesujacy jest kazdy szczegol, na jaki czlowiek spoza branzy nie zwroci uwagi - ale PIĘTNO dla rezysera odcinkow, z ktorych KAZDY przebiega wedlug jednego scenariusza - jadą alarmowo, działają, meldują - KONIEC.

Każdy materiał zaczyna się w drodze - jakby kamerzysta spał w wozie i się obudził - nie ma ani dzwonów, ani ześlizgu... ani powrotu brudasów po akcji, ani zajęć (przeciętny telewidz mysli, ze strazacy do godziny 15 nic nie robia), ani posilkow, ani niczego innego poza wyjazdami - żenada i podstawowe błędy za które w filmówce uleją na drugim roku :] To tak jakby zrobić dokument o fabryce samochodów i nie pokazać produkcji, montażu - tylko testy drogowe gotowego wyrobu.

Również się zgadzam że prócz samych akcji (na które przważnie kamerzysta sie spóźnia) powinno byc pokazane więcej szzcegółów z życia strażaków wiecej pokazać jeszcze np. szkoły tzn pokazać co trzeba zrobic by strażakiem być . POkazać różne ciekawostki z remizy. Niewiem czy oglądaliście ale kiedyś leciał program o amerykańskich strażakach i tam pokazywali i akcje i życie w remizie co szczerze mówiąc bardziej podobało mi się od naszego 28 sekund. Ale cóż od razu błędów się nie pozbędziemy

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #423 dnia: Marzec 20, 2008, 11:25:55 »
no niby tak ale np"uwaga pirat" tez tylko pokazuja same zatrzymywanie i program ma jakas tak ogladalnosc wiec nie sadze aby 28 sekund sciagnieto z anteny za mala ogladalnosc. Moze poprostu jest tylko taki przestoj z miesiac aby narobic nowych ciekawych odcinkow bo te ostanie z 2 serii to juz nudne byly troszke

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #424 dnia: Marzec 20, 2008, 11:27:46 »
no niby tak ale np"uwaga pirat" tez tylko pokazuja same zatrzymywanie i program ma jakas tak ogladalnosc wiec nie sadze aby 28 sekund sciagnieto z anteny za mala ogladalnosc. Moze poprostu jest tylko taki przestoj z miesiac aby narobic nowych ciekawych odcinkow bo te ostanie z 2 serii to juz nudne byly troszke

No też mi się tak wydaje z tym przestojem przecież pomiędzy 1 a 2 sezonem tez był przestuj o ile pamiętacie. No a na pewno programu nie zdejmą z anteny ponieważ kręcili program w CP PSP a tego nam nie pokazali