Autor Wątek: 28 sekund  (Przeczytany 133932 razy)

Mariusz_43

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #375 dnia: Styczeń 04, 2008, 21:10:23 »
Jak sie dobrze orientuję to w dzień mają pół minuty a w nocy 60 sekund. Co za problem od dzwonka zbiec (zjechać po zeslizgu) na dół założyć buty i ubranie i wsiąść do samochodu. Zero filozofii i wysiłku. No wiadomo jak bedziecie sie stroić ja na randkę z dziwczyną to nigdy nie strczy tych 30sek. To chodzi o to aby to co można na siebie włożyć a co nie to wziąść w rece i ośka do samochodu reszte się robi w drodze do zdarzenia.

No to się chyba źle orientujesz, bo w mojej jednostce w dzień mamy 1,5 minuty, a w nocy aż 3. :-) Jeżeli dla Ciebie wyjechać do akcji w 30 sekund to żadna filozofia... zapraszam do nas. :-) Tak jak wspomniał któryś z kolegów poprzedników - trzeba brać pod uwagę także wzięcie dojazdówki, ubranie się, odpalenie aut... I ostatnia sprawa dotycząca ześlizgów. Wiele jednostek ma ześlizgi bez atestu i nie mają pozwolenia na używanie ich  -_- Trzeba zbiegać po schodzach, a to dodatkowe sekudny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2008, 21:33:19 wysłana przez Mariusz_43 »

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #376 dnia: Styczeń 20, 2008, 21:30:41 »
Witam!! -_-

Mam pytanko...A mianowicie dlaczego gdy wchodzę na link od 13 odcinka na sendspace..to tam nie ma linku do ściągnięcia tylko coś tam pisze "Sorry, the file you requested is not available." Tłumacząc na polski "Przepraszamy, plik, który poprosiłeś nie jest uchwytny"...
Proszę o pomoc ponieważ pisze tak w paru odcinkach a ich nie mam;/

Z góry dziękuje i pozdrawiam -_-
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #377 dnia: Styczeń 20, 2008, 21:34:51 »
Myślę że spowodowane tym że jeśli plik dłuższy czas nie jest "ściągany" to zostaje usunięty.
Poszło małe info na PW


« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2008, 21:43:15 wysłana przez beniok »
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Mariusz_43

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #378 dnia: Styczeń 20, 2008, 21:38:18 »
Informacja którą umieściłem w tym poście jest już nieaktualna. Proszę moderatorów o usunięcie tego postu :-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2008, 21:54:08 wysłana przez Mariusz_43 »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #379 dnia: Styczeń 21, 2008, 19:24:39 »
witam! kolego eddie kiedy możemy spodziewac sie 20 odcinka 28 sekund do ściągnięcia??? czekam z niecierpliwością...pozdrawiam gorąco

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #380 dnia: Styczeń 23, 2008, 14:44:03 »
Eddie - Bedzie 20 odc 28 sekund na sandspace?? bo z rapidem nie moge sobie poradzic z tymi plikami ;/
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #381 dnia: Styczeń 23, 2008, 15:17:18 »
Eddie - Bedzie 20 odc 28 sekund na sandspace?? bo z rapidem nie moge sobie poradzic z tymi plikami ;/

Zle to o Tobie swiadczy, kolego. Eddie sie stara, laduje kazdy odcinek, na serwer a tu mu jeszcze narzekaja - zwlaszcza ze temat byl walkowany dziesiatki razy na tym forum ! Sciagnij program 7-Zip, zaznacz sciagniete pliki .001 i .002, wypakuj - co tu moze nie dzialac ? Przeciez to prostsze niz zwiniecie odcinka !

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #382 dnia: Styczeń 23, 2008, 19:40:37 »
085 - Co o mnie źle świadczy?? To że zapytałem czy będzie na sandspace??Wiem ze sie stara i chwała mu za to ze dodaje odcinki...I to ze nie potrawie otworzyć tych plikow to nie moja wina chyba no nie?? Nie odrazu ,kolego Kraków zbudowali!!Czlowiek sie uczy przez cale życie!!I wydaje mi sie ze forum jest po to aby zadawac pytania i oczekiwac odpowiedzi!!!Pozdro!!


P.S Dzieki za wytłumaczenie jak to mam zrobić...
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #383 dnia: Styczeń 23, 2008, 20:55:23 »
085 - Co o mnie źle świadczy??
P.S Dzieki za wytłumaczenie jak to mam zrobić...

Ojojoj, nie zlosc sie :P Tyle tylko, ze bylo na forum - pamietaj, kto SZUKA nie bladzi - jakby tak kazdy pytal, co zrobic z plikami .001 (eddie zreszta umiescil informacje na ten temat) to bylby tlok i zamieszanie. Pozdrawiam! :)

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #384 dnia: Styczeń 31, 2008, 18:55:31 »
W ostatnim  odcinku m.in. ciekawe ćwiczenia na gruzowisku z pieskami !!!!
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #385 dnia: Styczeń 31, 2008, 22:31:45 »
No bardzo fajny odcinek był a te ćwiczenia szczególnie. Tylko 1 rzecz mnie troche rośmieszyła. Jak oni się ścigali kto prędzej dojdzie do poszkodowanego czy rozwalając drzwi czy ściane okazało się że ścianada się szybciej wejśc lecz co z tego skoro gdy straż musi dostać się do pomieszczenia w normalnym budynku to ściany rozwalić i tak nie mogą

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #386 dnia: Styczeń 31, 2008, 23:56:41 »
Jak to nie mogą?
Kierujący akcją ratowniczą lub innym działaniem ratowniczym prowadzonym przez jednostki
ochrony przeciwpożarowej jest uprawniony do zarządzenia  prac wyburzeniowych oraz rozbiórkowych, w szczególności w sytuacjach:
a) zagrożenia ludzi, zwierząt lub mienia,
b) potrzeby dotarcia do źródeł zagrożenia w celu jego rozpoznania oraz ograniczenia wzrostu,
c) potrzeby użycia środków gaśniczych i neutralizatorów oraz odprowadzenia substancji
toksycznych,
d) potrzeby zapewnienia dróg dojścia i ewakuacji

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #387 dnia: Luty 01, 2008, 01:36:31 »
Co widze kolejny odcinek 28 sekund, to mnie trzesie ! Na KAZDYM chyba pozarze slysze pisk sygnalizatorow bezruchu :/ To jest zenada, czego uzywamy - znam problem z autopsji, reset nie pomaga, wylaczenie nie pomaga, sa jakies felerne egzemplarze czy fatum wisi nad niektorymi, ale to nie jest tamagotchi za 10 zlotych, zeby moglo sie psuc ot tak :/

Skutek tego jest taki, ze na sygnal fajerflaja zamiast zwiekszyc czujnosc, reaguje sie obojetnie - tak chyba byc nie powinno !

Grześ89

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #388 dnia: Luty 01, 2008, 07:01:34 »
Tak ja poprzednik! Poprostu nie reagujesz na sygnał, a tak być nie powinno. Teoretycznie kiedyś może dojść do tragedii właśnie przez to dziadostwo!

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #389 dnia: Luty 01, 2008, 07:37:40 »
Jak to nie mogą?
Kierujący akcją ratowniczą lub innym działaniem ratowniczym prowadzonym przez jednostki
ochrony przeciwpożarowej jest uprawniony do zarządzenia  prac wyburzeniowych oraz rozbiórkowych, w szczególności w sytuacjach:
a) zagrożenia ludzi, zwierząt lub mienia,
b) potrzeby dotarcia do źródeł zagrożenia w celu jego rozpoznania oraz ograniczenia wzrostu,
c) potrzeby użycia środków gaśniczych i neutralizatorów oraz odprowadzenia substancji
toksycznych,
d) potrzeby zapewnienia dróg dojścia i ewakuacji


Do pomieszczenia prowadziły drzwi jeszcze więc żaden by nie rozwalał ściany tylko przez drzwi

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 01, 2008, 09:52:52 »
Jak to nie mogą?
Kierujący akcją ratowniczą lub innym działaniem ratowniczym prowadzonym przez jednostki
ochrony przeciwpożarowej jest uprawniony do zarządzenia  prac wyburzeniowych oraz rozbiórkowych, w szczególności w sytuacjach:
a) zagrożenia ludzi, zwierząt lub mienia,
b) potrzeby dotarcia do źródeł zagrożenia w celu jego rozpoznania oraz ograniczenia wzrostu,
c) potrzeby użycia środków gaśniczych i neutralizatorów oraz odprowadzenia substancji
toksycznych,
d) potrzeby zapewnienia dróg dojścia i ewakuacji


Do pomieszczenia prowadziły drzwi jeszcze więc żaden by nie rozwalał ściany tylko przez drzwi

Chyba kolego nie znasz specyfiki pracy GPR-ów. Grupy pracują na uszkodzonych, często zawalonych budynkach. kogo tam obchodzą jakieś ściany???
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2008, 13:18:44 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #391 dnia: Luty 02, 2008, 13:50:48 »
No dpobra ja się wyłańczam tylko dodam iż jakby to się działo w normalnym budynku to by tak nie robili o to mi chodziło

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #392 dnia: Luty 02, 2008, 16:24:43 »
Zgadzam się. Tylko w normalnym budynku nie byłoby potrzeby użycia grupy poszukiwawczo-ratowniczej. Strażak z wyważarką lub jakiś SH w zupełności wystarcza.
Jednak GPR-y muszą ćwiczyć wykonywania przebitek przez ściany, stropy itp. z uwagi na fakt, iż w rzeczywistych warunkach to będzie dla nich jedyna droga dojścia do poszkodowanych.

pozdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2008, 11:58:39 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #393 dnia: Luty 02, 2008, 17:42:47 »
dhkuba- chłopie, zastanów się najpierw co, kto i po co zrobił tak a nie inaczej a potem krytykuj innych, nie wiesz jakie było założenie, jali był cel działań dlaczego jeden był z wyważarką a inni walili ściane..... a kozakujesz, wkurzają mnie tacy. Ale wyjaśnie ci, że zostały najpierw zrobione odwiery i kamera pokazała gdzie jest poszkodowany i jeszcze to że pomieszczenie było podzielone stalową kratą. Więcej nie chce mi się wyjaśniać bo zaraz się znajdzie następny mądrala co by on tak nie zrobił itp.

Pozdrawiam

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #394 dnia: Luty 03, 2008, 09:40:26 »
Kurde, będzie jakaś powtórka tego odcinka z pieskami? :( albo jest to gdzieś w necie ??

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #395 dnia: Luty 03, 2008, 10:02:18 »
Dziś o 18 w tvn turbo. Ale który odcinek to nie wiem, pewnie ostatni

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 672
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #396 dnia: Luty 05, 2008, 16:05:43 »
Ostatnie linki prowadzą do odcinka z 22 stycznia. Gdzie kolejne, sporo czasu już minęło :)
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Grześ89

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #397 dnia: Luty 05, 2008, 16:49:43 »
Pragnę wam przypomnieć że Eddie robi to bezinteresownie, to że nagrywa i wrzuca do neta. Więc nie poganiejce go ani się nie dopominajcie kolejnych. On to robi na zasadzie wolontariatu hehe z swojej nie przymuszonej woli więc pozostaje nam czekanie!!

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 672
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #398 dnia: Luty 05, 2008, 17:09:48 »
Pragnę wam przypomnieć że Eddie robi to bezinteresownie, to że nagrywa i wrzuca do neta. Więc nie poganiejce go ani się nie dopominajcie kolejnych. On to robi na zasadzie wolontariatu hehe z swojej nie przymuszonej woli więc pozostaje nam czekanie!!

doskonale pamiętam i jestem mu za to bardzo wdzięczny. Nie mniej jednak linki do nowych odcinków pojawiały się zawsze jakoś w weekend. Dziś mamy wtorek, na antenie kolejny odcinek, a poprzedniego jeszcze nie ma. Po prostu się martwię o naszego Eddiego ;)
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #399 dnia: Luty 06, 2008, 07:10:11 »
Z powodu drobych problemów natury sprzętowej nastąpiły pewne opóźnienia.
W tej chwili mam już nagrane obydwa odcinki, jeszcze tylko obróbka i bedą na uploadzie.
Pozdro
eddie
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl