Autor Wątek: 28 sekund  (Przeczytany 133985 razy)

Offline ogon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #225 dnia: Czerwiec 20, 2007, 13:40:06 »
Akcja z kotem to moim zdaniem, kolejny nieuzasadniony i niosiący za sobą niepotrzebne koszty wyjazd zastępoów PSP. Jakie to jest zagrożenie czy ratownie życia zwierząt, przecież temu kotu nic nie groziło. Bardziej się wystrzaszył chyba przybyłych strażaków. Jak kot wyszedł na drzewo to sam z niego zejdzie, czy za dzień za dwa czy za tydzień, ale nic mu tam nie grozi. Bardziej pewnie dokuczło mieszakńcom bloków w nocy głośne miałczenie tego kotka i dlatego zadzwonili po straż.  Dwa zastepy do likwidacji takiego zdarzenia, cyrk - jakie to koszty i strata czasu.
Pozdr.

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwiec 20, 2007, 17:02:27 »
Odcinek 5 jest już na rapidzie
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwiec 20, 2007, 18:15:55 »
Koszty to raz, a drugie to nieudolność. Kto na kota bierze jakiś podbierak czy chwytak? Wiadomo, że się przestraszy i po robocie. Zamiast ze spokojem wziąść go na ręce to urządzają jakieś polowanie. Śmiech na sali ...
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline Fireman07

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwiec 21, 2007, 00:42:33 »
Wczoraj z kotem to był ubaw po pachy jak ogladaliśmy - na koniec lecący kot w zwolnionym tempie.
Śmieszne, dla odreagowania ;) kot sobie spał w najlepsze na drzewie:) - no ale jakby dyspozytor odmówił przyjazdu to by się pan z Radia Zet za to wziął. Ciekawi mnie kiedy będziemy naganiać jeszcze zwierzynę w lasach na łowy mysliwskie. Bo pszczół itp owadów chyba się nie pozbędziemy.

Anonim

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwiec 21, 2007, 23:27:49 »
Cytuj
Wczoraj z kotem to był ubaw po pachy jak ogladaliśmy - na koniec lecący kot w zwolnionym tempie.
Śmieszne, dla odreagowania ;) kot sobie spał w najlepsze na drzewie:) - no ale jakby dyspozytor odmówił przyjazdu to by się pan z Radia Zet za to wziął. Ciekawi mnie kiedy będziemy naganiać jeszcze zwierzynę w lasach na łowy mysliwskie. Bo pszczół itp owadów chyba się nie pozbędziemy.

Pewnie nieprędko, a Weiss takie ma zadanie - żeby tego typu sytuacje wywlekać na światło dzienne.
Rzecznik mogłby się trochę lepiej - przytomniej zachowywać podczas tego typu rozmów.

Offline Aerk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwiec 25, 2007, 17:19:19 »
eddie mógł byś umieścić kolejny odcinek ??
 

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwiec 25, 2007, 19:05:30 »
no właśnie eddie kiedy będzie kolejny odcinek

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 672
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwiec 26, 2007, 19:42:21 »
może nie będzie - wszak rozpoczął się już okres wakacyjny... :)
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwiec 26, 2007, 20:55:22 »
Wczoraj z kotem to był ubaw po pachy jak ogladaliśmy - na koniec lecący kot w zwolnionym tempie.
Śmieszne, dla odreagowania ;) kot sobie spał w najlepsze na drzewie:) - no ale jakby dyspozytor odmówił przyjazdu to by się pan z Radia Zet za to wziął. Ciekawi mnie kiedy będziemy naganiać jeszcze zwierzynę w lasach na łowy mysliwskie. Bo pszczół itp owadów chyba się nie pozbędziemy.

U Was też na GBA macie siatkę i profesjonalny chwytak do zwierząt? Czy tylko Warszawka nie ma na co kasy wydawać.

A tak odchodząc od wyposażenia, to też zdejmujecie kota z drzewa z podniesioną przyłbicą? A co jak skoczy na twarz? U nas jednego strażaka kot pogryzł przez nomex.

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwiec 27, 2007, 09:57:31 »
"eddie" prośba o wrzutkę 16 odcinka na sendspace'a. z góry dziekuję.

Grześ89

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwiec 27, 2007, 11:31:48 »
Ludzie to jest chory kraj!! Kobietki urządziły sobie niezłą zabawe "jaki ładny kotek". Jak by im przyszło zapłacić za tą akcje to by kredyt do końca życia spłacały. Tego typu zdarzenia powinny być płatne. No paranoja!!!!

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwiec 27, 2007, 12:25:53 »
wedlug mnie to jest normalna paranoja ja bym, wygonil te kobitki i raz dwa sciagnol tego kota sam widzialem na wlasne oczy jak kot spadl z 15 m i nic mu sie nie stalo a tu kilka metrow i kobiety wielka dragedie robia i jeszcze zabieraja cenny czas strazakow
 :wub:

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwiec 28, 2007, 19:50:36 »
Ja również byłem oburzony na fakt, że takie rzeczy się pokazuje w TV.

Ale z drugiej strony, może dzięki temu urywkowi zgłaszający "przyjaciele kotów" uświadomią sobie, że tak naprawdę to kot albo zejdzie sam, albo ucieknie, albo nie ma co z nim zrobić.

Ps.
Widział ktoś szkielet kota na drzewie?
Nie?!
No to schodzą!!! :-)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwiec 28, 2007, 20:01:05 »
mlody.strazak, sory chłopie ale od Twojego gadania juz mnie szlak trafia, do kogo ty się człowieku czepiasz ... to tych co pojechali ściągać kota czy co? Stanowisko podejmuje decyzje czy przyjac zgłoszenie i wysyła zastęp to sie jedzie i już, ja też mam po wyżej uszu kotków, ptaszków itp. ale takie gadanie nic nie zmieni, chcesz sie wyżalic to napisz wyżej, do KM.KP, KW azpo KG bo to oni decydują że jeździmy do takich zdarzeń i nikt inny, widocznie tym na górze zależy żeby pokazac opini publicznej jakie to wielkie serduszka mają strażacy. A co do sprzętu to jeśli masz u siebie dużo takich wyjazdów to idź do dowódcy i powiedz żeby kupił wał chwytak na koty albo ptaki i po problemie, zamiast czepiac sie warszawki, widocznie ich dowódca ma łep na karku i zamiast wydawać kase na pierdoły uznał że kupi cos sensownego co się przydaje w praktyce, i to napewno nie z Twoich pieniędzy.

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwiec 28, 2007, 21:29:14 »
mlody.strazak, sory chłopie ale od Twojego gadania juz mnie szlak trafia, do kogo ty się człowieku czepiasz ... to tych co pojechali ściągać kota czy co? Stanowisko podejmuje decyzje czy przyjac zgłoszenie i wysyła zastęp to sie jedzie i już, ja też mam po wyżej uszu kotków, ptaszków itp. ale takie gadanie nic nie zmieni, chcesz sie wyżalic to napisz wyżej, do KM.KP, KW azpo KG bo to oni decydują że jeździmy do takich zdarzeń i nikt inny, widocznie tym na górze zależy żeby pokazac opini publicznej jakie to wielkie serduszka mają strażacy. A co do sprzętu to jeśli masz u siebie dużo takich wyjazdów to idź do dowódcy i powiedz żeby kupił wał chwytak na koty albo ptaki i po problemie, zamiast czepiac sie warszawki, widocznie ich dowódca ma łep na karku i zamiast wydawać kase na pierdoły uznał że kupi cos sensownego co się przydaje w praktyce, i to napewno nie z Twoich pieniędzy.

- nie czepiam się tych co pojechali, bo to nie ich decyzja była (to chyba logiczne),
- czepiałem się pokazywania tego w telewizji (pokazujmy ludziom, że jezdzimy do takich rzeczy to będziemy jeździć, bo najwidoczniej straż od tego jest skoro jeździ)
- takich wyjazdów nie mamy dużo, ale mamy pożarów dużo a strażacy chodzą w dziurawych nomexach i nie mają latarek osobistych.

Offline tommi32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Prawdziwą cnotą jest pokora...
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #240 dnia: Czerwiec 28, 2007, 22:37:14 »
Witam
Problem tkwi nie w tym czy pokazywać bezsensowne, z naszego punktu widzenia działania w TV czy nie.... Po prostu ustawa o PSP nakłada na nas obowiązek ratowania wszelkiego zagrożonego życia, zdrowia ludzi i zwierząt oraz mienia. I czy nam się to podoba czy nie, jeśli ktoś interpretuje kota na drzewie jako zagrożone życie lub zdrowie zwierzaka niestety musimy jechać. Owszem, to chore, bezsensowne i idiotyczne ale jak zwykle zgodne z chorym prawem. Lub raczej z jego interpretacją...
A pokazywanie takich interwencji w TV niczego nie zmienia bo podobny jest odsetek ludzi gotowych z marszu wzywać pomoc do kotka jak i tych, którzy słysząc, że PSP to robi stukają się z niedowierzaniem w czoło i zgodnie twierdzą że to nadużycie w stosunku do naszych obowiązków.

sikor

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #241 dnia: Czerwiec 29, 2007, 22:00:03 »
edie mógłbys wrzucic 17 odcinek na http://www.sendspace.com?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2007, 14:36:44 wysłana przez sikor »

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwiec 30, 2007, 16:00:05 »
Witam
Problem tkwi nie w tym czy pokazywać bezsensowne, z naszego punktu widzenia działania w TV czy nie.... Po prostu ustawa o PSP nakłada na nas obowiązek ratowania wszelkiego zagrożonego życia, zdrowia ludzi i zwierząt oraz mienia. I czy nam się to podoba czy nie, jeśli ktoś interpretuje kota na drzewie jako zagrożone życie lub zdrowie zwierzaka niestety musimy jechać. Owszem, to chore, bezsensowne i idiotyczne ale jak zwykle zgodne z chorym prawem. Lub raczej z jego interpretacją...
A pokazywanie takich interwencji w TV niczego nie zmienia bo podobny jest odsetek ludzi gotowych z marszu wzywać pomoc do kotka jak i tych, którzy słysząc, że PSP to robi stukają się z niedowierzaniem w czoło i zgodnie twierdzą że to nadużycie w stosunku do naszych obowiązków.

W ten sposób rozumując to jak tygrys goni gazelę, to PSP musi ratować gazelę? Baaa a kot goni mysz?
A jak to się ma do biednych pszczółek?

Grześ89

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #243 dnia: Lipiec 01, 2007, 11:51:08 »
Mógłby ktoś podać w jakie dni i o której godzinie leci 28 sekund na tvn turbo.

Offline juby

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #244 dnia: Lipiec 01, 2007, 12:44:04 »
ediee czy dalo by rade jeszcze 3 i 4 odcinek na rapida ?? ? jesli tak to dzieki wielkie

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #245 dnia: Lipiec 01, 2007, 13:18:02 »
Godziny nadawania :

Oczywiście wszystko na TVN Turbo

wtorek 21:15 PREMIERA NOWYCH ODCINKÓW
środa 11:00
środa 16:30
czwartek 08:30
czwartek 19:15
piątek  08:00 
sobota 20:00
niedziela 11:30
niedziela 17:30
poniedziałek 14:00
poniedziałek18:15
wtorek 07:00
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #246 dnia: Lipiec 03, 2007, 22:03:20 »
Wakacje to jednak wakacje. Teraz powtarzają wszystko. Nawet "28 sekund". :huh:

Mariusz_43

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #247 dnia: Lipiec 03, 2007, 22:11:21 »
Wakacje to jednak wakacje. Teraz powtarzają wszystko. Nawet "28 sekund". :huh:

Właśnie - co dziś było, bo nie mogłem oglądać? Skoro powtórka, to przypomnij kilka akcji, skojarzę odcinek  -_-

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #248 dnia: Lipiec 03, 2007, 22:35:34 »
Mariusz_43

Zaczęło się od płonącego autobusu PKS-u, czyli... pierwszy odcinek.

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #249 dnia: Lipiec 03, 2007, 22:44:05 »
No to jest okazja żeby braki uzupełnić :)
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl