Autor Wątek: 28 sekund  (Przeczytany 133319 razy)

Offline Niciol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
    • O.S.P Boruszowice Hanusek
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 21, 2007, 00:21:39 »
nie... w 28 sekund też nie było pokazane jak sie zbierają...było by pokazane jak przebiega akcja, po akcji i dla chcącego nic trudnego i jak ktoś ma szmal to i może se załatwić że będzie kręcił ochotników jak na sraczu siedzi...

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 21, 2007, 00:24:21 »
nicol forum ochotników bez obrazy jest gdzie indziej naprawdę sory

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 21, 2007, 00:26:36 »
niciol...odpuśc...ja (a jestem w PSP) też dla publiki muszę hełm na łeb założyc kiedy nie muszę...ale dobra jest to, że ktoś zada sobie pytanie ..."a kto wszedł tam, kto wyjął, dokręcił, kto wyniósł...tego nigdy się nie dowiedzą...
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 21, 2007, 00:32:27 »
Pierwszy raz widziałem w tv akcję z wycinanką, dotychczas relacje z wypadków pokazywały strażaków zamiatających ulicę.

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 21, 2007, 00:38:59 »
Zapowiada sie niezły serial, normalnie czułem się jak bym tam był z nimi w zastepie, nie to co to gówno "sekcja 998".
Ten gest małego chlopca tez mi sie podobał. Bogu dziękować ze TVN Trubo mam, chociaz powinni to puszczac dalej na TVN zeby wiecej ludzi zobaczylo.
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline patusia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 21, 2007, 00:40:22 »
Ekstra... ^_^mi sie bardzo podobało tylko szkoda ze tak krutko :(
______________________________________________________________________

nawet wstał mój tata zeby ogladać 28 sekund

______________________________________________________________________

..wszyscy z naszej okolicy ogladali *TYCHY*

______________________________________________________________________

podziwiam WAS za to co robicie dla społeczeństwa...ale to tylko my wiemy jak działacie i jak sie wkładacie w to co robicie!!! Dlatego tak podziwiam mojego nażyczonego :*



@ Połączono cztery (!!) posty. Nie piszemy post po swoim poście. Jeśli chcesz coś zmienić – dopisać użyj funkcji MODYFIKUJ. Patrz punkt 11 regulaminu. Pozdrawiam Moderator
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2007, 14:51:09 wysłana przez MGNACZUS »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 21, 2007, 00:55:50 »
to ucałuj swojego bohatera  :wub:

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 21, 2007, 01:35:06 »
OK. nie ma co dyskutować poza jednym „Lektorem”
Nie wiem kto konsultuje te teksty , ale „Na ratunek” było podobnie i wychodziło na „mordunek” Pamiętam jak chłopaki tam podawały dywanik piany pod cysternę z paliwem po wypadku i zostali opierdoleni przez panią doktor że ją oczka szczypią . Komentarz był durny , a na pewno nie mówił , że : pani doktor powinna ewakuować poszkodowanych do karetki i nie wolno jej  udzielać pomocy stojącemu poszkodowanemu . Ale wyszło że winni są strażacy bo trują poszkodowanych i panią doktor . Tutaj komentarze lektora też mi się troszkę nie podobają  , ale zobaczymy co będzie dalej .

Offline piana1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 21, 2007, 07:19:14 »
hmm
w niebo a ziemia biorac pod uwage sekcje 998 czy jak tamten twor nazwac
zobaczymy co bedzie dalej. jak na razie wszystko w telegraficznym skrocie :-)
zrobione w skroconej wersji skroconej wersji ale to na potrzeby ogladalnosci :-)
ale mi sie podobalo
Semper Paratus

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 21, 2007, 07:29:33 »
Co do udziału w programie OSP, jestem stanowczo za, tylko trzeba by było wszystko ładnie przygotować. Może OSP Góra Kalwaria? Tam chyba mają codziennie wyjazdy (w 06' mieli 448 akcji!).   ^_^

Co do lektora to w jego wypowiedziach nie zauważyłem nic złego, a nawet gdyby to na pewno się poprawi.
Teraz musimy napisać do TVN-u, że program się nam podoba bo inaczej go zdejmą z 'anteny'.  ^_^

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 21, 2007, 08:13:10 »
 lukaszp forum zawodowców też jest gdzie indziej ^_^

 patusia rozumie twoje podniecenie, lecz posty się edytuje


A myśle że jak bedzie naprawde duża akcja podczas trwania programu to i OSP( wkońcu w warszawie działa kilka) się napewno pojawi.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 21, 2007, 08:21:02 »
Co wam powiem  to wam powiem  ale jak do tej pory nie ma za bardzo sie do czego przyczepić  nie przesadzajcie zbytnio podane suche fakty w telegraficznym skrucie  do poddania ocenie przez widza sceny nie lukrowane nie reżyserowane na potrzeby fabuły jak w sekcji 998 dzień do nocy z poprzednim serjalem to trzeba przyznać . A i tak nie wszystkim się będzie podobać  ale to film nie dla nas ale o nas. Na razie jest OK.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 21, 2007, 08:48:28 »
Świetnie, mnie się podoba! Coś na przykładzie amerykańskich filmów tego typu. Brawo, brawo.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

kacper88

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 21, 2007, 09:08:37 »
Myślę że młoda ekipa TVN Turbo wyciągnęła wnioski z poprzedniego „melodramatu”, i zrobiła to z polotem. Ten program ma pokazać to co najciekawsze, czyli skrócić i wyciąć wsiadanie i wysiadanie  z wozu. Miło zobaczyć znajomych jak się peszą i „zapie…..” przy akcji. Choć uważam ze przed emisją jest on dokładnie oglądany i analizowany przez strażaka moderatora, przynajmniej tak powinno być. Program może się podobać, oby tak dalej. ^_^

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 21, 2007, 09:40:25 »
No nareszcie coś o nas, nie koniecznie dla nas... tylko dla szerokiego odbiorcy... Przy "sekcji 998" wszystko jest lepsze nawet "strażak sam", ale jednego szkoda że jest na TVN Turbo... powinni to puścić na ogólnopolskiej... Jak na razie wydaje się być najlepszy dokument tego typu naszej rodzimej produkcji...
Pozdrawiam 
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline GB2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 21, 2007, 09:42:35 »
Oj - chyba nie jest oglądany przez żadnego " strażackiego moderatora"...
Człowiek, który biega z kamerą w czasie akcji, przynosi później na koszary płytkę i pokazuje co zostało z tego zmontowane.
I tyle...

PS.
Na pewno nie będzie to "Sekcja 998..."
 :mellow:

kacper88

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 21, 2007, 10:12:05 »
....ale jednego szkoda że jest na TVN Turbo... powinni to puścić na ogólnopolskiej...  

Wczoraj była powtórka na TVN-ie na kanale ogólnym po 23,15.
Oj - chyba nie jest oglądany przez żadnego " strażackiego moderatora"...
Człowiek, który biega z kamerą w czasie akcji, przynosi później na koszary płytkę i pokazuje co zostało z tego zmontowane.
I tyle...
Chodziło mi o wspólne analizowanie materiału od strony dydaktycznej i merytorycznej z kimś z naszej branży.
Pozdrawiam

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 21, 2007, 10:27:12 »
 :mellow:
Hmmm, obejrzałem zupełnie bez emocji.
Czyli, generalnie może być!
Fakt, niektóre komentarze "ścinają" - no ale w końcu to program  skierowany nie tylko dla strazaków, więc przyprawiony szczyptą sensacji.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 21, 2007, 12:46:55 »
No serial mi się podoba ale jak to już zostało powiedziane to nie tylko dla nas strażaków. Więc zwykli ludzie że tak powiem niezauważą błędów w produkcji, a serial dla nich może być albo uczący i ciekawy albo nudny

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 21, 2007, 14:01:00 »
Cytuj
Chodziło mi o wspólne analizowanie materiału od strony dydaktycznej i merytorycznej z kimś z naszej branży.
Pozdrawiam
Oby KG nie wstawiła swojego moderatora jak w Sekcji 998 bo spiepszą cały serial, który narazie zapowiada się nieźle.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 21, 2007, 14:17:31 »
Niech zostanie jak jest, bo jest naprawdę dobrze.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 21, 2007, 14:22:46 »
Właśnie po cóż kombinować lepiej nie ruszać jest dobrze i niech tak zostanie

kacper88

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 21, 2007, 15:03:27 »
Oby KG nie wstawiła swojego moderatora jak w Sekcji 998 bo spiepszą cały serial, który narazie zapowiada się nieźle.
Panowie jeszcze raz ja, chodziło mi o to, co mówi narrator tego programu.
Przecież nie powie „strażak wyciąga sikawkę z długim przewodem gumowym i leje”
Wystarczy jak użyje fachowego słownictwa i wyjaśni w skrócie, co to za ustrojstwo. Dlatego potrzebny jest ktoś z branży, sądzę ze już jest ktoś taki.
I to tyle.
Dobrze jest nie trzeba psuć  ^_^

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 21, 2007, 15:10:53 »
Właśnie po cóż kombinować lepiej nie ruszać jest dobrze i niech tak zostanie

Trochę się nie zrozumieliśmy .
W naszym odbiorze program jest ok. pokazuje naszą pracę , tylko niestety jej nie tłumaczy . Chłopaki robią co do nich należy, oczywiście u każdego można do czegoś się przyczepić , ale tak naprawdę pokazana jest czysta rzeczywistość . Lektor podbija jednak troszkę tempo i ciśnienie ok. fajnie .  Większość postronnych ludzi nie związanych z ratownictwem odbiera takie produkcje jednak troszkę inaczej , tak jak nasza publiczność na wypadkach i pożarach . Przyjechali i łażą zamiast ratować – nikt nie wytłumaczył , że szybko nie znaczy dobrze . Że najważniejsze jest rozpoznanie i spokój , że są to fachowcy pracujący na bazie pewnych schematów i procedur , sprawnie , konsekwentnie , co nie znaczy w pośpiechu . Ludzie mają troszkę inne mniemanie o pracy strażaków .

Kilka tygodni temu byłem na wypadku , uwięzione były trzy osoby w Punto . Działaliśmy w trzy zastępy ,  z jednym zespołem pogotowia.  Uwolnienie ich zajęło nam w sumie ok. 80 min. choć samochód nie był znacząco zmęczony . Długo ?! Zebraliśmy od publiki długą listę epitetów . Jednak w naszej ocenie była to jedna z naszych najlepszych wspólnych akcji . Analizowaliśmy ją później z członkami zespołu pogotowia . Pacjenci ustabilizowani , zabezpieczeni , wyciągnięci w najbezpieczniejszy sposób w spokoju , na pewno bez narażania ich na dalsze obrażenia .
   Oglądałem wiele programów zachodnich , tam tak się je komentuje , by tłumaczyły a zarazem były edukacyjne . Wielu widzów potraktuje takie filmy jako naukę ratownictwa.  Poza pokazywaniem prawdziwej pracy straży , kreowaniem z nas supermanów , musi według mnie przewodnim tematem być analizowanie treści pod względem edukacyjnym i tłumaczenia naszej pracy .
To program dla ludzi , nie dla Nas .

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 21, 2007, 16:31:17 »
Trochę szkoda, że tylko Warszawa, ale program bardzo prawdziwy.
Kiedy będzie nastepny odcinek i czy powtarzają na TVN turbo?
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.