Autor Wątek: Podwyższenie limitu stanów osobowych  (Przeczytany 7646 razy)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Podwyższenie limitu stanów osobowych
« dnia: Luty 09, 2007, 17:36:30 »
Niestety, ale wykrakałem Styczeń 26, 2007, 04:35:28 :
Cytuj
W dosłownym tłumaczeniu, KG jako normatyw uznaje 48 godzinny czas służby/tydzień. Z podkreslonych przeze mnie części zdania wynika chyba jasno, że jesli ktos nie został w służbie z powodów innych niż zapewnienie ciągłości służby, czyli np. w przypadku kiedy obniżony został stan zmiany służbowej przez np. nagłe zwolnienie lekarskie, dla zmiany, która wg. grafiku juz była na skraju 50% obsady - to dopiero w takim przypadku normatywem jest 40 godzinny czas pracy. Wiadomym jest, że nie jest jasno określone sformułowanie "zapewnienie ciągłości służby". Kierownik jednostkim organizacyjnej może to definiować w zasadzie dowolnie, wystarczy, że określi aby stan zmiany służbowej miał wynosić nie np. 50%, a 65, 67% ogólnego stanu zmiany i już jestesmy ugotowani. Aby, móc sprostać założeniu musimy wiecej osób przewidywać w miesiecznym harmonogramie służby, co dalej prowadzi to tego, że nie ma mozliwości, aby w rozliczeniu 6 miesiecznym zachować 40 godzinny tydzień pracy. W związku z takim okresleniem - procentowym -stanów zmian  złużbowych, dla "zapewnienia ciągłości służby" należy jako normatyw przyjmować 48 godzinny tydzień pracy strażaków systemu zmianowego.

No i stało się, przed chwilą przesłano do nas fax z polecenie utrzymania stanu zmiany na poziomie 58,3% z wcześniejszych 50% co skutkuje utrzymywaniem minimalnej obsady zmiany 7 osób( w mojej JRG).
Informacje poszły do wszystkich województw, więc spodziewam się wiecej osób będzie "zachwyconych" podobnie jak ja?!
Ww polecenie jest też pokłosiem informacji przesłanyc przez komendantów miejskich i powiatowych z analizami stanów osobowych. Dzięki tym właśnie analizom KG stwoierdził, że pistnieje potrzeba podwyższenia limitu. Przynajmniej wiadomo komu również możan za to podziękować. tak się skłąda, że widziałem wszystkie analizy z mojej komendy i w nich właśnie można wyczytać, że najlepszym sposobem zapewnienia "ciągłości służby" jest powrót do 48 godzinnego tygodnia służby. Chory kraj, chorzy ludzie..
Chyba pozostaje nam wyjście podobne jak planuje policja, idźmy wszyscy na zwolnienie.. :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2007, 18:00:25 »
niezaleznie od wszystkiego, to chyba dobrze że podniesione są stany. wkońcu będzie bezpieczniej na zmianie

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2007, 18:28:25 »
stany zmian służbowych są zdecydowanie za niskie i to, że zostały podniesione to dobrze ale...
w/w podniesienie powinno skutkować likwidacją dyżurów domowych, bo chyba wszyscy wiedzą jak sprawa wygląda u lekarzy  :angry: rozwiązanie prowadzi do tego, że jak będzie wolne to i tak będziemy pozostawać w dyspozycji pracodawcy( choć to jest płatne, ale nie u nas )
Panie bryg. Skomra zróbmy 4 zmiany i  poczyńmy starania o "parę" etatów z MSWiA  dalej damy radę :wacko:

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2007, 19:26:16 »
No to na mojej zmianie przybędzie 1,494 ratownika. Tylko po co % wyliczał profesor matematyki :huh:.Myślę, że nawet stażysta wprowadziłby np.57, 58, 59 %. Te 3 dychy( :angry:) pasuje jak pięść do nosa.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2007, 19:34:40 wysłana przez cul2 »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2007, 20:42:35 »
u nas też zwiększono stany. było to 1 lutego, a juz następnego dnia przyszedł faks przywracajacy stan poprzedni  :wacko:

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2007, 21:03:08 »
A dlaczego ?? Co miało wpływ na zmianę decyzji ??

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2007, 21:35:12 »
to pytanie do mojego wojewodzkiego

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2007, 00:06:38 »
nawrócony ?? A może się czegoś przestraszył ?? a może gość jest ok ??
Bo jak wiemy większość komendantów nie widzi żadnego problemu z wprowadzeniem 48 godzin....dla podziału bojowego. A co tam... nie wszyscy przecież strażacy będą tak pracować.



Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2007, 09:33:04 »
Podwyższenie limitu stanów osobowych tak jak mówi Robard na pewno było dokładnie analizowane .KW sprawdzili swoimi wyliczeniami ile godz mogą wypracować strażacy , aby przypadkiem nie zapłacic im za przedłużony czas służby.
Jedyne wyjście w tej sytuacji (mam nadzieję ,że ona się zmieni) to nie korzystać z urlopów wtedy może uda się zachować się 40 godz./tygodniowo.
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2007, 09:44:08 »
Cytuj
Jedyne wyjście w tej sytuacji (mam nadzieję ,że ona się zmieni) to nie korzystać z urlopów wtedy może uda się zachować się 40 godz./tygodniowo.
Pozdr

Też o tym myślałem i to chyba jest jedyne słuszne rozwiązanie.
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline blewe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • 133
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2007, 10:13:56 »
DO bart73. Proponuję podwyższyć limity do 65% i zmniejszenie wynagrodzenia o 50%. Będzie bezpieczniej na zmianach i o wiele taniej.
Już nic nie muszę..

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2007, 23:16:36 »
    Proponuję 100% na służbie, a wypłata na sieroty po działaczach
SAMOOBRONY.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2007, 15:54:51 »
Myślę że podniesienie stanów w służbie jest normalnym następstwem wprowadzenia 48 godzinnego tygodnia pracy, z tego powodu że w pewnym momęcie utrzymując stan 50% w służbie musiano by wypisywać urlopy lub mieć więcej niż 50% na służbie( bo strażakom zabrakło by WS ) . Chyba każdy z nas pamięta normalne czasy z 10 wolną służbą i obowiązujące wtedy stany wynosiły 75% i nic się nie działo.
Teraz też by sie nic nie działo tylko prośba do naszych pszennych głów - TROCHĘ NORMALNOŚCI w postępowaniu z ludźmi, bo ludzie w straży to nie tylko cyfry na papierze. :huh:
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2007, 11:00:17 »
Cytuj
Myślę że podniesienie stanów w służbie jest normalnym następstwem wprowadzenia 48 godzinnego tygodnia pracy
Tak, tyle tylko, że formalnie rzecz biorąc to póki co obiwiązuje nas jeszce 40 godzinny tydzień pracy, a te wszystkie wydumki są pochodną tego, że stworzono projekt, żeby nas ujajać. Obecne zagrywki KG ( z podwyższeniem limitów) chcą udowodnić, że istnieje potrzeba powrotu do 48 godzin.
Wszystkie działania są celowo zrobione, żeby udało się przepchnąć bezboleśnie projekt nowelizacji ustawy o PSP.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 18, 2007, 08:31:06 »
Szanowny Panie
Jedno krótkie pytanko, i oczekuję krótkiej odpowiedzi a mianowicie DO KIEDY STRAŻACY BEDĄ JEZDZIC DO AKCJI W SILE TRZECH OSÓB - kierowca dowódca stażysta  lub kierowca st.ratownik stażysta ???
Proszę jednak o odpowiedz ! Bo problem jest bardzo istotny i na czasie.
W okresie zmniejszonej ilości zdarzeń jestem gotów tolerować stany osobowe na poziomie 57% skoro według komendantów jest to droga do zmniejszenia ilości nadgodzin. Od kwietnia przejdziemy na stany normalne czyli ok. 61- 62%, tyle że w praktyce to oznacza średni czas pracy strażaka 46 godzin tygodniowo, czyli tyle ile od zawsze obowiązywało na Śląsku i godzinę więcej niż obowiązywało na podkarpaciu. Jakie będą reakcje łatwo przewidzieć. Natomiast rozwiązaniem docelowym jest dodatek za ponadnormatywny czas służby. Wtedy dopiero komendanci będą mieli prawdziwą szansę elastycznego planowania służb. Pozdrawiam W. Skomra
Ciekawe jakie przełożenie będzie to miało do stanu obecnego ?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 18, 2007, 14:12:13 »
Skutki podniesienia stanu dla mojej zmiany to...od razu uprzedzam ze policzone w głowie bo nie bede robił grafiku na drugie pólrocze...:)
Przyrównując do tego pólrocza....
1. kazdy strażak ma na to pólrocze conajmniej 2 dodatkowe słuzby w nadgodzinach.....
2. w zwiazku z wiekszym obciązeniem urlopami w II półroczu będa kolejne 2 dodatkowe słuzby dla każdego.....
3. podwyższenie stanów do 61% zaowocuje dodatkową służba w miesiącu ....czyli w pólroczu to będzie conajmniej 6 służb dla każdego...
4. kazde zwolnienie lub nie daj Boże kurs wygeneruje kolejne służby....zakładam ze conajmniej jedną dodatkową dla każdego przez pół roku...

Na koncu otrzymujemy dla zmiany na każdego strazaka conajmniej 11 służb w nadgodzinach (dla 40 h/tydz) dla II pólrocza...wypracować mozna do 8 dodatkowych służb (48 h/tydz) więc conajmniej za 3 trzeba bedzie zapłacic... w sumie w ciągu pólrocza bedzie miesiąc pracy więcej... pomyliłem się?

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 19, 2007, 15:30:14 »
Jedno jest pewne 48 h/tydzień spowoduje powrót dawno zapomnianych zwolnień L4. A co do podniesienia stanów : jak nasze pszenne głowy chcą mieć dużo ludzi w służbie to niech wreszcie ustalą jak zapłacić za nadgodziny. Każdy strażak  jak będzie miał godziwie platne nadgodziny to z chęcią przyjdzie do służby, zamiast szukać jeszcze jednego zatrudnienia,a to daje same plusy dla ludzi, dla ich wyszkolenia i dla służby. Więc nie trzeba mieszać w systemie pracy, w ilości godzin, tylko zapłacić nadgodziny i zniknie problem braku ludzi w służbie. :wacko: 
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 19, 2007, 20:06:14 »
48 godzin tygodniowo służby na PB + 48 godzin miesięcznie służby w dyspozycji domowej miesięcznie !!!
No ładnie!! Ale zostaliśmy załatwieni i mydła nie trzeba było.
To ja wolę pełnić służbę jak kiedyś!!! 


Tylko na miłość Boską Panie Kaczmarek zapłać za nadgodziny, chociaż minimalnie.

P.s. Wszystkim wierzącym w rządzie przypominam, że niezapłacenie za wykonaną pracę (nadgodziny) jest to grzech wołający o pomstę do nieba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 19, 2007, 20:18:14 »
Apel dobry, tylko tych wierzących w rządzie jakoś mało, więc pozostaje tylko wołanie o pomstę do nieba. :wacko:
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 20, 2007, 12:36:17 »
Przybedzie jeden czlowiek na zmianie po podniesieniu stanów... teraz moge sie czuć bezpiecznie jak równiez te kilkadziesiąt tysiecy osób w powiecie.... w ogóle proponuje by KG WPROWADZIŁ podwyzszony stan gotowosci.... słuzbe 24/24 przy 100% stanach...i tak naokragło.... wtedy bedzie SUPER bezpiecznie....mozna też wprowadzić służbę ciągłą ...3 zmiany  jako jedna naokragło...to bedzie EKSTRA bezpiecznie.... i jeszce dorzucmy na każdego zawodowca jednego ochotnika to bedzie HIPER bezpiecznie.....

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 20, 2007, 15:26:09 »
To ja wolę pełnić służbę jak kiedyś!!! 
Tylko na miłość Boską Panie Kaczmarek zapłać za nadgodziny, chociaż minimalnie.
Jeszcze trochę a podniosą się głosy, że można służyć 240 godz. miesięcznie przy płaceniu za 70 nadgodzin wg stawki do 1/175 średniej - czyli np 1.- zł za godzinę. Tak trzymać. ^_^ ^_^ ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline czukcza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 20, 2007, 21:55:17 »
Witam
No cóż skoro wychodzą ponadnormatywne więc trzeba w pierwszej kolejności brać urlop dodatkowy , natomiast w trosce o dobro służby przenieść wypoczynkowy na rok przyszły ciekawe co KG zrobi z urlopami gdy zastanie taki stan a o ile wiem nie można strażaka zmusić do wzięcia urlopu a jeśli nawet to chorobowe przerywa urlop ;)
"Jak Bóg Kubie tak Kuba Bogu"  :rolleyes:
A tym, którzy mają ochotę na wracanie do poprzedniego systemu lub na zgadzanie się na większą ilość godzin bez zpłaty radzę przeliczyć stawkę miesięczną w rozbiciu na godziny czyli ile strażak ma płacone za godzinę pracy w odniesieniu do innych służb MSWiA tj: Policji, Straży Granicznej, Straży Więziennej  i tp.  :angry:
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2007, 22:04:07 wysłana przez czukcza »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyższenie limitu stanów osobowych
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2007, 23:58:22 »
@ czukcza i za tą wypowiedź to masz u mnie butelkę (wody mineralnej - żeby nie było :mellow:) - w sam raz na dwóch jak jeden nie pije ^_^
Może być tylko problem ze spotkaniem się, bo strasznie daleko mam do wszystkich, ale może jakby co to przefaksuję? :wacko:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.