Autor Wątek: Votum nieufności do KG  (Przeczytany 30302 razy)

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 08, 2007, 22:38:39 »
Cytuj
A z tym votum to sie popisales, nie ma co...

Bzdury Panie Szanowny piszesz. To nie Ogniowy się popisał. Prawdziwy popis arogancji i obłudy dał nasz Szanowny Pan KG a tacy jak Ty utwierdzają go w jego "nieomylności" Nie wiem ile Ty masz służby ale ja pamiętam jeszcze czasy na podziale w latach 80-tych. Wtedy strażak jak był przodownikiem prac gospodarczych typu wymuruj, wybuduj, napraw samochód itp. itd. to w sposób błyskawiczny awansował. Nieważne, że nie miał predyspozycji np. dowódczych. Ważne było tylko to aby był uległy swoim podwładnym taki typowo mierny, bierny ale wierny. Czasami odnoszę wrażenie, że ktoś tu tęskni do tamtych czasów. Wielu wychodzi z założenia, ze lepiej moze tematu nie ruszać bo się spi....doli to co już jest. Ja się pytam co jeszcze strażakowi muszą zabrać aby, w jaki inny sposób upokorzyć aby w końcu zrozumiał, ze mają go za wała.

Offline strazak wojtek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 08, 2007, 22:42:44 »
Pomysł Ogniowego dobry
Ale samo odwołanie KG nie rozwiązuje sprawy
A wyjście na ulice też wątpliwe rozwiązanie
Jestem za pewnymi postulatami ale rozwiązania trzeba wybrać jak najlepsze dla STRAŻY i jej dobrago imienia

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 08, 2007, 22:48:36 »
Pomysł Ogniowego dobry
Ale samo odwołanie KG nie rozwiązuje sprawy
A wyjście na ulice też wątpliwe rozwiązanie
Jestem za pewnymi postulatami ale rozwiązania trzeba wybrać jak najlepsze dla STRAŻY i jej dobrago imienia
OK, wobec tego co proponujesz, może politykę jaka nam fundują zz???
Siedzieć cicho, podpisywać się pod wszystkim, sprawiać wrażenie wazności podejmowanych decyzji i przyklaskiwania łamaniu prawa przez pracodawcę??
A może poprostu podpal sie pod ministerstwem i pozostaw postulaty??
Dość tej paranoi, kolesiostwa i pora z tym nareszcie cos zrobić.... nie dostrzegasz jak nas w wała robią??
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 08, 2007, 23:36:36 »
W całym pomyśle jest błąd logiczny. Polega on na założeniu, że odwołanie KG jest celem. Gdy ewidentnie nim nie jest. Odwołanie KG jest jedynie czynnością, bez gwarancji, poprawy sytuacji. Krótko mówiąc można dać na tacę, zaciskać zęby, splunąć przez ramę lub złapać się dowolnych innych sposobów, bo nadal racjonalnego wpływu na wybór nie mamy. W pomyśle nie ma śladu nadziei, że kolejna osoba na stanowisku KG coś zmieni (będzie reprezentować inną postawę).

Zamiast zmieniać komendanta, trzeba opracować uniwersalne metody rzeczywistego wpływania na swoją sytuację, BEZ WZGLĘDU na to kto jest komendantem. Rozwinąć działalność związkową, znaleźć kanały nacisku np. poprzez media, zastosować taktykę pełnej jawności,  Czy środowisku lekarskiemu musi sprzyjać minister zdrowia, żeby wywalczyli swoje płacowe/godzinowe postulaty? Nie, minister może swoje kwestie wykrzykiwać, a karawana i tak jedzie dalej. Jeśli elitarne środowisko lekarskie nie jest nośne można podać inne, które umiało sie zorganizować.

Zamiast zwalniać komendanta ze stanowiska już lepiej poświęcić czas i energię, żeby nawoływać do nie głosowania w wyborach na partie neoliberalne (pis, po, sld, lpr oraz pozostałe sympatyzujace), co musi przynieść wymierne korzyści dla organizacji par ekselance zasilanych w 100% z budżetu państwa. Chcecie pieniędzy, pewności zatrudnienia, stabilności musicie poprzeć wysokie podatki, sferę socjalną i państwowy interwencjonizm. Kto myśli że z Tuskiem, Rokitą, 2x Kaczyńskim, Olejniczakiem, Borowskim, i resztą, można tworzyć np silną straż ma kłopoty z logiką. Od parunastu lat mamy mydlenie oczu. Gdzieś się zabiera cichaczem, żeby gdzieś krzykliwie ogłosić podwyżkę. Taki cyrk trwa cały czas, tylko niektórzy robią to subtelnie inni się nie pi.... i wycinają ile można. Ogólnie stale mniejsza kołderka. I co ma ten komendant niby zrobić? Tu szkoda energii na doraźne rozwiązania, naprawdę.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 09, 2007, 08:45:57 »
O ile pomysł nagłośnienia i rozpropagowania tematu również wśród polityków uważasz za zasadny (dotarcia w terenie do posłów i senatorów w ich biurach poselskich z w miarę jednolitą informacją), jak również zgodny jestem ze stwierdzeniem iż ew. odwołanie 01 niewiele zmieni (są to decyzje szczebla wyższego realizowanie przez aktualnego KG), to nie bardzo rozumiem wypowiedź:
Zamiast zwalniać komendanta ze stanowiska już lepiej poświęcić czas i energię, żeby nawoływać do nie głosowania w wyborach na partie neoliberalne (pis, po, sld, lpr oraz pozostałe sympatyzujace), co musi przynieść wymierne korzyści dla organizacji par ekselance zasilanych w 100% z budżetu państwa. ... Kto myśli że z Tuskiem, Rokitą, 2x Kaczyńskim, Olejniczakiem, Borowskim, i resztą, można tworzyć np silną straż ma kłopoty z logiką.
To kto nam pozostał jako ci, na których można głosować? Przyjmując takie stanowisko logicznym wydaje sie załozenie własnej partii i do przodu - czy tak?  ^_^ ^_^ ^_^ Albo odgrzebać z lamusa jakąś partię kanapową? :rolleyes: :huh:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 09, 2007, 12:20:09 »
Cytuj
Patrz: Projekt p. Rokity, który ma ogromne sznse na MSWIA, bo projekt ów jest bliski ideowo PIS-owi
Nadal argumentacja nie przemawia?.
Do mnie nie.
Nie wiadomo czy w następnych wyborach nie wygra PO i czy p.Rokita nie zostanie Ministrem i nie będzie chciał wprowadzić swojego projektu.
Nie widzę związku między tym co może być, a sytuacją obecną.
Czy to znaczy że jak będziemy siedzieć cicho i pozwalać się "łupić" , to projekt p.Rokity nie wejdzie nigdy w życie ??
Myślę, że odwrotnie. Po prostu za rok będziemy mieli nowe "pomysły" jak by nas tu jeszcze delikatnie mówiąc "przystrzyc".
W tej sprawie milczenie może oznaczać zgodę.
Cytuj
Czy myslisz, ze biuro nie pracuje, ze w kg i kw ludzie 8 godzin nic nie robią??
Nikt tego nie neguje. Pracują na pewno a wcale nie uważam, żeby praca umysłowa była lekka łatwa i przyjemna.
 Nie chodzi tu na patrzenie komuś na ręce.
Ale powiedz ile osób w KM w KP czy KW ma podobne grupy uposażenia ja na podziale ??
Powiedzmy od grup 1-7 ??   Dlaczego w mojej KM stażysta ma 100 zł dodatku a taki sam w KW ma 200 zł ?? Obydwaj są ledwie przyjętymi stażystami a już różnica dodatku to 100% . :(
 Przy wydłużeniu czasu służby dla podziału bojowego realne podwyżki dostają właśnie pracownicy 8-godzinni. My (zmianowi) jesteśmy na minusie bo ta podwyżka nie rekompensuje nam w ogóle tych dodatkowych 32 godzin. (jeśli ktoś dostanie średnią to w 50%)
Myślę, że nikt nie chce zabierać pieniędzy dniówkowym, tylko równego traktowania wszystkich strażaków jakimi są zarówno ci na podziale i ci w biurach.

Co do postulatów Ogniowego jestem ZA!

Proponuję zacząć od wysłania (naszych) postulatów (lub naszych poglądów nie koniecznie w formie postulatów)politykom na skrzynki e-mail.   

Pozdrawiam
   
PS.
Cytuj
Witam!
Cytuj
jestem za,a twoje postulaty są wystarczające.
No... nie wiem huh Polecam dział SK-CZK-CPR
Cytuj
Zobaczymy wtedy ilu nas jest.
Oby o "kilku" Nas nie zabrakło :  angry Co tam...
Pozdr.
Temat postulatów nie został zamknięty:
Cytuj
Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły??
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2007, 13:07:52 wysłana przez Geddeon »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 09, 2007, 12:32:55 »
Jakie votum nieufności? żeby je składać trzeba było najpierw zaufać. Czy można zaufać człowiekowi, który wzorem sowieckiej generalicji gotowi byli zniszczyć całe dywizje swoich sołdatów, aby dostać blaszkę od Stalina? Czy nie widzicie analogii w poświęcaniu formacji dla niebieskiego paska na spodenkach?

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 09, 2007, 12:45:27 »
No cóż, chciałem dotrzeć z obserwacją, że jednak funkcjonujemy w pewnej sytuacji makro. Ta przestrzeń ma ustalone granice, charakterystycznie przesunięte w jakimś z góry ustalonym kierunku. Jeśli jesteśmy pod ciągłą obróbką mentalną ekstremy prawicowej w polityce (i dla porządku nie rozróżniam tu ani SLD ani PIS czy PO) to nie ma się czego dziwić, że dyskusja już z góry ma podcięte skrzydła. Nie widziałem przebijającego się głosu, że tak w rzeczywistości to MY oczekujemy zrównania warunków (przede wszystkich finansowych) z naszymi zachodnimi kolegami. Proszę zwrócić uwagę, odpowiednio nadzorowana dyskusja JUŻ ustaliła warunki brzegowe, sprowadzając je do poziomu jakiś duperelnych miejsc po przecinku jakiegoś chrzanionego wskaźnika, gdy w rzeczywistości przed nami w perspektywie powinno być oczekiwanie wzrostu ale o RZĄD WIELKOŚCI !! To jest sztuka ! tak urobić społeczeństwo, że pozażera się samo o ochłapy (ta nieszczęsna sekretarka w stopniu aspiranta, która zabiera te pensje), zamiast stale wykazywać rzeczywisty cel. Z tej perspektywy od razu widać mizerotę wszystkich toczonych tu sporów. To tak jak pozwolić sobie na spór czy teraz obecnie to dentysta na państwowym leczy 1-ki i 2-ki czy może jeszcze 3-ki, ach nie, przepraszam, trójki już nie, oczywiście, panie ministrze. Reszta japy 70% już państwo nie interesuje (nawet nie zauważyłem od kiedy).
Już parę razy spotkałem się z porównaniem Polski do Argentyny Europy. Jesteśmy teatrem niezwykłych eksperymentów liberalnych spotykanych częściej na południowej półkuli Ziemi. Co to za kraj, gdzie pracujący na cały etat strażak nie ma możliwości utrzymania rodziny? No ludzie!! Musi dorabiać. Te wszystkie zawszone koncerny zwolnione po 99 lat z podatków (bo dają miejsca pracy) u nas organizują obozy koncentracyjne (zwane stanowiskami pracy), tam na zachodzie muszą przynajmniej minimum przyzwoitości zachować.

Daliśmy sobie narzucić punkt widzenia, trzeba stale pokazywać i uświadamiać, że są inne modele. Że są gospodarki na przekór analitykom pikujące w rozwoju, gdzie obywatele mają szerokie gwarancje rozwoju.
Istniejące skróty nazw partii to mgła, nieprawda, nie ma się nawet co uczyć ich na pamięć. To przypisane do tzw. demokracji element igrzysk. Jesteśmy gołodupcami ale czy ten Lepper jest ojcem czy nie? A ten nowy Ludwik w MSW to dobry człowiek? Będzie dobrym i łaskawym Panem?   
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 09, 2007, 13:16:05 »
Za www.gazeta.pl:
Komendant główny policji zrezygnował
Komendant główny policji Marek Bieńkowski podał się do dymisji - podał rzecznk KGP. Decyzję uzasadnił względami osobistymi.

No i co? Myślicie, że z tego powodu policjanci będą mieli lepiej? Czy tylko karuzela ze stanowiskami zacznie się na nowo?
Od jakiegoś czasu nic się dla nas nie zmienia oprócz komendantów.
Pozdrawiam
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 09, 2007, 15:06:19 »
Komendant główny policji zrezygnował ... No i co? Myślicie, że z tego powodu policjanci będą mieli lepiej? Czy tylko karuzela ze stanowiskami zacznie się na nowo?
Można zarezykować stwierdzenie, że gen. Bieńkowski zrezygnował aby nie "dopieszczać" policjantów zgodnie z pomysłami premiera, mimo że sam policjantem nie był (SG).
Czy będzie lepiej dla policjantów, obawiam się że nie. Przypuszczam iż nowy Kom. Główny nie będzie buforem między policjantami a nowym ministrem, tylko ślepym wykonawcą poleń z góry.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 09, 2007, 16:30:31 »
Komorowski o dymisji Dorna i Bieńkowskiego:
"Chyba pan minister Dorn poczuł ciężar odpowiedzialności za służby mundurowe. Sam to przerabiałem w MON i wiem, że każdy polityk cywilny jest przybyszem z zewnątrz. Ale jak się zaczyna identyfikować z resortem, którym kieruje, to nie może wystąpić w roli Judasza wobec tych struktur. Podejrzewam, że będziemy mieli do czynienia z jakimiś działaniami, które idą w poprzek interesom środowiska ludzi w mundurach"
Hmmmm, co Wy na to?
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 09, 2007, 17:48:03 »
Komorowski o dymisji Dorna i Bieńkowskiego:
"Chyba pan minister Dorn poczuł ciężar odpowiedzialności za służby mundurowe. Sam to przerabiałem w MON i wiem, że każdy polityk cywilny jest przybyszem z zewnątrz. Ale jak się zaczyna identyfikować z resortem, którym kieruje, to nie może wystąpić w roli Judasza wobec tych struktur. Podejrzewam, że będziemy mieli do czynienia z jakimiś działaniami, które idą w poprzek interesom środowiska ludzi w mundurach"
Hmmmm, co Wy na to?

zapomniałeś że dodał mniej więcej coś takiego:, że może powodem jest fakt iż nie chce być Kainem w związku z planowaną zmianą w uprawnieniach emerytalną służb mundurowych  - i to jest właśnie ciekawostka.
Poza tym nie zapominajcie , że na pytanie czy nie grzebią nam w emeryturach zaprzeczył Pan Dorn, a skoro teraz go nie ma pora chyba zadać ponownie to pytanie, zresztą Kaczmarkowi to rybka.
Panowie, naprawdę pora zaprostestować, później może byc za późno.
Pomóżcie sprecyzować informację do mediów i stworzyć konkrety.
Zacznijmy działać, wcale nie trzeba wychodzić na ulicę , wystarczy odpowiednia informacja do mediów.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 09, 2007, 21:40:26 »
że może powodem jest fakt iż nie chce być Kainem w związku z planowaną zmianą w uprawnieniach emerytalną służb mundurowych  - i to jest właśnie ciekawostka.
Też słyszałem , ze grzebią przy ustawię emerytalnym mówię wam trzeba coś robić to juz nie będzie śmieszne jak będziemy pracować do 60 lat
.Jeden policjant mówił mi ,ze są takie zamiary  pozbawienia nas szybkiej emerytury co naj gorsze nie można liczyć na naszą KG tak jak na komendanta Policji.. ile w tym prawdy nie wiem ale są juz pogłoski ze naciski są z PIS

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 09, 2007, 22:14:07 »
     Mam propozycję ,zorganizujmy wirtualny związek zawodowy,
który działał  by w imieniu forum strażaków zawodowych.             

Wybrani przez nas przedstawiciele mogli by działać w naszym imieniu,a wszystkie decyzje mogli by podejmować członkowie głosując na forum.

Mogła by to być nowość, łatwa do podchwycenia przez media i darmowa reklama naszych działań.

Offline byk38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 09, 2007, 22:24:29 »
Chłopy dajcie spokój!!!
To co się dzieje w całym resorcie MSWiA to jest zabawa w kotka i myszkę, obiecanki cacanki a Komendantom radość ze stanowisk ...........   

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 09, 2007, 22:56:04 »
Do tomstrażak
C hłopie, jak mas pisać głupoty, to nie pisz nic.
Zapoznaj się s przepisami, ustawami, a sam się ze swojego pomysłu roześmiejesz, - to nie jest wirtualna polska.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 09, 2007, 23:50:30 »
Cytuj
Mam propozycję ,zorganizujmy wirtualny związek zawodowy,
który działał  by w imieniu forum strażaków zawodowych.
Jest to możliwe ale ale może jako raczej zrzeszenie i to nieformalne
więc zakres działań też byłby nie formalny i chyba tak naprawdę nikt z tym by się nie liczył.

Moglibyśmy działać informując media, zasypywać mailami polityków, samorządowców itd itp ale jako grupa nieformalna.
Pozdrawiam.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 10, 2007, 00:01:03 »
Dopowiem swoje, spójrzcie koledzy na mój podpis  na dole i na ten, który ma kolega Geddeon (oba stworzył On!), to już jest forma, niewielka, a jednak wyrażenia swojego zdania o tym co się dzieje w naszej służbie.
Owszem jestem za tym, żeby rozruszać troszkę media i wysłać trochę informacji, tylko trzeba byłoby opisać całą genezę, czyli jak ten obecny chaos powstawał i walną maile do kilku większych gazet, nie koniecznie lubianych przez polityków, jak np. NIE.
Poza tym możemy, bo mamy takie prawo, sukcesywnie dogadywać się, żeby pisać maile do MSWiA.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 10, 2007, 00:16:54 »
Dopowiem swoje, spójrzcie koledzy na mój podpis  na dole i na ten, który ma kolega Geddeon (oba stworzył On!), to już jest forma, niewielka, a jednak wyrażenia swojego zdania o tym co się dzieje w naszej służbie.
Owszem jestem za tym, żeby rozruszać troszkę media i wysłać trochę informacji, tylko trzeba byłoby opisać całą genezę, czyli jak ten obecny chaos powstawał i walną maile do kilku większych gazet, nie koniecznie lubianych przez polityków, jak np. NIE.
Poza tym możemy, bo mamy takie prawo, sukcesywnie dogadywać się, żeby pisać maile do MSWiA.
No i fajnie, skontaktuj się ze mną i wspólnie z Geddeonem i zapewne innymi jacy się zgłoszą zaczniemy nad tym pracować, chyba że tylko gadac potrafimy........
Jakby co masz mnie na GG albo Geddeon ci poda:)
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 10, 2007, 06:09:46 »
Może tak przyłączyć się Policjantów dnia 9marca 2007r. mają bardzo podobne problemy:

   1.  Wypłatę wszystkim Policjantom podwyżki uposażenia zasadniczego ze środków przyznanych przez Sejm na wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń funkcjonariuszy w 2007 r.
   2. Wprowadzenie unormowań prawnych pozwalających na wypłatę Policjantom wynagrodzenia za ponadnormatywny czas służby, służbę w nocy i w dni wolne od pracy.
   3. Wprowadzenie możliwości odwołania się od negatywnej opinii służbowej do Sądu.
   4. Wprowadzanie obligatoryjnej, finansowanej z budżetu Policji pomocy adwokackiej Policjantom pomawianym o popełnienie przestępstw związanych z pełnieniem służby.
   5. Zapewnienie wypłaty ustawowych odsetek w przypadku nieterminowej wypłaty należnych świadczeń pieniężnych.
   6. Wprowadzenie do ustawy o Policji obowiązków pracodawcy w zakresie zapobiegania mobbingowi.
   7. Przekazywanie oszczędności wynikających z niepełnego zatrudnienia (wakaty) na podwyższanie dodatków służbowych Policjantów wykonujących zwiększoną ilość obowiązków w jednostkach dotkniętych brakami kadrowymi.
   8. Wyposażenie Policjantów we właściwe środki ochrony osobistej.
   9. Uproszczenie rejestrowania lub dokumentowania czynności służbowych oraz usunięcie obowiązkowego wielokrotnego rejestrowania lub dokumentowania czynności służbowych, a także ograniczenie do niezbędnego minimum zbierania danych statystycznych.

Tylko żeby się zgodzili  to strona która nawołuje do protestu policjantów  http://www.9marca.prv.pl/

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline iryda22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 10, 2007, 14:55:29 »
Długo się tylko przyglądałem wypowiedziom szanownych Strażaków i w końcu i ja moge coś wystukać. To co robi z nami podkarpacki mędrzec to coś dziwnego,jak można w własne gniazdo s..., lubi być poklepywany po plecach a teraz to chyba zsiwieje od tego.Kto miał z tym panem chodżby 5 minutową rozmowe to napewno zgodzi się na wszystko co by mogło zrzucić tego pana troszke niżej, choć to nie załatwi naszych problemów .

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 10, 2007, 16:18:58 »
A może też by tak stworzyć stronę podobną do tej policyjnej.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 10, 2007, 17:25:09 »
nie ma problemu.
daj tylko projekt.(gdzie co ma być)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 10, 2007, 17:49:23 »
Jestem zdania , że powiiniśmyy stanowczo zaprotestowac wprowadzeniu dodatku motywacyjnego.

Jak wszyscy wiemy jest dodatek służbowy , który w ten sam sposób jak motywacyjny traktuje strażaka, i jest motywującą cześcią wynagrodzenia.
Prawda jest jedna , KG wymysliło sobie i oszukuje nas mówiąc, że w tym roku udało sie wynegocjować tylko to że z planowanej podwyżki tylko 20% jest przeznaczone na ten dodatek. Na 1000% jest to tylko dlatego , gdyż chcą nas z tym oswoić i przeforsować zapis w ustawie powstanie takiego dodatku. Założę się że w przyszłym dostaniemy 50/50 %, a za 2 lata 20/80%.
 I znów zostaniemy z ręką w nocniku. A w media poszło info że tyle kasy dostaniemy...tylko kto i za co.

A więc : NIE DLA DODATKU MOTYWACYJNEGO, MY JUŻ GO MAMY!!!!
Powyżka w grupie umożliwi podwyższanie dodatku, temu kogo będą chcieli zmotywować.
NIE DAJMY SIĘ ZROBIĆ W JAJO
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2007, 17:54:09 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Votum nieufności do KG
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 10, 2007, 19:28:22 »
     Sam_go może to głupoty , ale ja mówie całkiem serio.
powiem prawdę, przepisów nie czytałem ,jeśli możesz to daj mi linki poczytam.
    Ja widzę to tak , deklaracje są podpisane i potwierdzone przez kadry,jeśli chodzi o głosowanie , tylko zainteresowani mają  możliwość
głosowania. To jest tylko pomysł ,może i głupi ale ja chciałbym coś zrobić.A na forum tylko ble ble ble,pogadać to ja mogę z żoną ,napewno by się ucieszyła.