Autor Wątek: Potrzebne ceny nowych samochodów bojowych  (Przeczytany 2372 razy)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Potrzebne ceny nowych samochodów bojowych
« dnia: Luty 07, 2007, 23:44:55 »
Koledzy przymierzamy się do zakupu nowego wozu , w związku z tym poszukuje orientacyjnych informacji :
Jaki wóz , za ile , jakiego producenta i z jakim wyposażeniem ostatnio kupiliście lub słyszeliście że został kupiony w innych jednostkach

Z góry dziękuję

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Potrzebne ceny nowych samochodów bojowych
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2007, 23:56:00 »
Wszystko jest zależne od tego jaki samochód potrzebujecie, jaki wejdzie Wam do garażu, jaki sprzęt posiadacie aby go uzupełnić, w jakim terenie pracujecie (górzysty, równinny), jakie samochody i jaki sprzęt posiadają jednostki OSP i PSP w Waszej okolicy (aby się nie potrzebnie duplikować bo to tylko strata kasy), jaka jest specyfika Waszej jednostki, czy to ma być samochód używany czy "funkiel-nówka"? chcecie pójśc raczej po niskich kosztach czy macie spory zapas funduszy?

Musisz odpowiedzieć na te i inne pytania a na pewno wraz z chłopakami coś doradzimy  ^_^

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Potrzebne ceny nowych samochodów bojowych
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2007, 00:04:09 »
To nie wy macie sie dostosowywać do wozu tylko wóz do was i do waszych potrzeb. szczególnie że ma być to nówka. I do czego ma on służyć więc czy ma być to SRt a może GBAa  może jeszcze cos innego i inne przeznaczenie.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2007, 00:06:12 wysłana przez max[] »

Offline OSP Lichnowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Potrzebne ceny nowych samochodów bojowych
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2007, 18:47:12 »
Nowy StarMan GBA model 12.850 w tym roku będzie kosztował ok. 380.000 zł.
Nowy Ford Srt w 2006 r. kosztował ok. 130.000 zł. Sprawdź ceny w ZW ZOSP, można
otrzymać dotację na nowy samochód w zależności od jego rodzaju tj. od 50.000 do 150.000 zł.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Potrzebne ceny nowych samochodów bojowych
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2007, 00:35:22 »
Co do pieniędzy które można wyrwać na sprzęt zobacz tutaj:
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3669.0

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Potrzebne ceny nowych samochodów bojowych
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2007, 22:01:27 »
Koledzy wybaczcie ale ja nie proszę o doradztwo co mam kupić , a potrzebuje bardziej poglądu na to kto i za ile co produkuje .
Samochód , który zamierzamy kupić , to bardzo specjalistyczna „zabawka” nie produkowana seryjnie w Polsce . Na razie mamy problemy by dogadać się o dokonanie modyfikacji dla  naszych potrzeb  przez Polskich producentów . Na zachodzie nie ma problemów jednak tam ceny są troszkę wyższe . Różnica jest taka , że tam kupimy goły samochód , a w Polsce powinniśmy wymienić jeszcze na nowe parę zabawek . Jak ktoś się orientuje to chodzi o pojazd klasy niemieckiej „HLF” . Jest to samochód ratowniczo-gaśniczy ( często ciężki ) głównie używany w jednostkach zakładowych poszerzony o ratownictwo techniczne , w naszym przypadku również o część pierwszego rzutu ratownictwa chemicznego . Problem głównie polega na ilości sprzętu do zmieszczenia . Z obecnie przez nas eksploatowanego wozu już się wysypuje i nawet igły nie idzie wcisnąć , a jeszcze musimy dołożyć parę drobiazgów . Przymierzaliśmy się do GCBA MAN 18.280 z napędami od „STOLARCZYKA” ,ale jak go obejrzeliśmy z bliska to ilość modyfikacji jest tak poważna , że i tak zostaje tylko rama i to nie do końca .
Jak wspominałem ceny potrzebuje by mieć odbicie ile chcą nas skroić , albo ile przepłacimy na zachodzie .
Pozdrawiam

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Potrzebne ceny nowych samochodów bojowych
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2007, 22:29:48 »
Koledzy wybaczcie ale ja nie proszę o doradztwo co mam kupić , a potrzebuje bardziej poglądu na to kto i za ile co produkuje .
Samochód , który zamierzamy kupić , to bardzo specjalistyczna „zabawka” nie produkowana seryjnie w Polsce . Na razie mamy problemy by dogadać się o dokonanie modyfikacji dla  naszych potrzeb  przez Polskich producentów . Na zachodzie nie ma problemów jednak tam ceny są troszkę wyższe . Różnica jest taka , że tam kupimy goły samochód , a w Polsce powinniśmy wymienić jeszcze na nowe parę zabawek . Jak ktoś się orientuje to chodzi o pojazd klasy niemieckiej „HLF” . Jest to samochód ratowniczo-gaśniczy ( często ciężki ) głównie używany w jednostkach zakładowych poszerzony o ratownictwo techniczne , w naszym przypadku również o część pierwszego rzutu ratownictwa chemicznego . Problem głównie polega na ilości sprzętu do zmieszczenia . Z obecnie przez nas eksploatowanego wozu już się wysypuje i nawet igły nie idzie wcisnąć , a jeszcze musimy dołożyć parę drobiazgów . Przymierzaliśmy się do GCBA MAN 18.280 z napędami od „STOLARCZYKA” ,ale jak go obejrzeliśmy z bliska to ilość modyfikacji jest tak poważna , że i tak zostaje tylko rama i to nie do końca .
Jak wspominałem ceny potrzebuje by mieć odbicie ile chcą nas skroić , albo ile przepłacimy na zachodzie .
Pozdrawiam


Co prawda miałem małe kłopoty ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi… Za którymś tam razem zrozumiałem o co Ci chodzi…

Obawiam się, że TU nie uzyskasz odpowiedzi na Swoje pytanie. Jak sam stwierdziłeś – chodzi o „nietypówkę”… Każdy z krajowych producentów będzie kręcił… Żaden nie poda ceny. Najprościej zwrócić się do każdego ze szczegółowym zapytaniem ofertowym. Inaczej niczego się nie dowiesz….
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Potrzebne ceny nowych samochodów bojowych
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2007, 11:39:24 »
Przejaśniłeś trochę sytuację.
Wydaje mi się, że teraz pierwsze co powinieneś zrobić to ustalić czy do działań ratowniczych będziecie mogli używać sprzętu, który nie będzie posiadał certyfikacji CNBOP. Z pojazdami i sprzętem pożarniczym dla PSP jest niestety to wymagane. Mogę być trochę nieprecyzyjny ale nasunęła mi się taka refleksja. Spróbuję pogrzebać w przepisach.

PS. Stąd np afera z tym, że monopol na sprzedaż drabin mechanicznych w Polsce ma tylko jedna firma (bo tylko jej sprzęt ma atest).

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Potrzebne ceny nowych samochodów bojowych
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2007, 14:50:34 »
Najlepiej to wyślij maila do każdej z firm produkującej samochody specjalistyczne dla straży jaki samochód byście chcieli i z jakim wyposażeniem. Oni zrobią jakiś kosztorys bo im zależy na kliencie i będziesz miał porównanie.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Potrzebne ceny nowych samochodów bojowych
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2007, 16:23:17 »
Ok. Koledzy zamknijmy temat , bo to co mi radzicie zrobiłem już dawno i jeszcze o wiele więcej . Chodziło mi o zaspokojenie czystej ciekawości i nic więcej . Co do atestów i certyfikatów też się dość dobrze orientuje . Projekt wozu i wyposażenie opiniuje między innymi jeden z autorytetów w tej dziedzinie , który opiniuje wozy chemiczne dla PSP .
Po prostu czysta ciekawość kto i co za ile kupił . Nie interesuje mnie nawet skąd wziął na to kasę .

Pozdrawiam 

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Potrzebne ceny nowych samochodów bojowych
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2007, 17:30:09 »
Wątek zamknięty na wniosek autora.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”