Autor Wątek: st.bryg Suski odwołany  (Przeczytany 13745 razy)

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
st.bryg Suski odwołany
« dnia: Luty 07, 2007, 17:34:36 »
Minister SWiA odwołał z funkcji zastepcy Komendanta Głównego PSP st.bryg SUSKIEGO LESZKA i powołał na to stanowisko bryg. mgr inż. Janusza WINIARSKIEGO - dotychczasowego z-ce Komendanta Miejskiego PSP w Warszawie.

źródło: http://www.skpnszz.org/

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: st.bryg Suski odwołany
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2007, 17:43:37 »
No tego pana miałem przyjemność poznać i w moim przekonaniu, jeszcze jako d-ca "szóstki" dał się poznać jako fachowiec od rat-chemu, teoretyk + praktyk w KG, co to będzie?

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: st.bryg Suski odwołany
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2007, 19:11:15 »
bryg. Suski wyobrażał sobie, że jest pępkiem świata, ale kiedy pokazał co potrafi okazało się ,że jest kilkanaście centymetrów niżej. Bryg. Winiarski to operacyjniak z krwi i kości ,były dowódca najtrudniejszej jednostki w Warszawie i człowiek "z podziału". CHYBA WRESZCIE POWIAŁO OPTYMIZMEM !

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: st.bryg Suski odwołany
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2007, 09:49:24 »
może nowy komendant ogarnie kckr bez teoretycznego filozofowania.... bo do tej pory w kg ...większość to albo prymusi po szkołach ... którym odbiło od wysokich stołków...albo właśnie teoretycy bez organizacyjnych kompetencji..... no wyjatki są....ale do spuszczenia/

Offline warior

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: st.bryg Suski odwołany
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2007, 11:57:48 »
A czy to prawda, że były już Z-ca KG Suski i polityk PiSu Suski to rodzina? Czy to prawda, że stołek Z-cy KG w owym czasie załatwił brat - bratu? Jak to było?

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: st.bryg Suski odwołany
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2007, 13:15:08 »
Eee tam pewnie to tylko zbieg okoliczności i podobne nazwiska... :mellow:....zresztą jest jeszcze kilku innych np.:
Szczepan Skomra

Data i miejsce urodzenia: 12-08-1949, Wysoka
Stan cywilny: żonaty

Wykształcenie: wyższe
Zawód: inż. zootechnik

Staż parlamentarny: poseł II kadencji, poseł III kadencji, poseł IV kadencji

Wybrany dnia: 25-09-2005
# lista: Sojusz Lewicy Demokratycznej
# okręg wyborczy: 7 Chełm
# liczba głosów: 6348
Logo klubu    Klub parlamentarny:
Klub Poselski Sojuszu Lewicy Demokratycznej
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline warior

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: st.bryg Suski odwołany
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2007, 22:36:22 »
Robard, jak rozumię zbiegiem okoliczności jest również sam skutek, z którego wynika, że jakiś oficer - wykładowca SGSP zostaje nagle Z-ca Komendanta Głównego, bodajże nawet bez możliwości wpływu samego KG na ntą decyzję, w czasie gdy PiS dochodzi do władzy (w tym poseł Susuki również)?

Co do nazwiska Skomry to chyba nie sądzisz, że poseł SLD mogl pomoc obecnemu KG i był zdolny przekonać Dorna z PiSu, aby ten postawił na to nazwisko?

Nie wiem kim jesteś Robard, ale ściemniasz i nie wiem czy to robisz, ponieważ nie przeanalizowales podanego przykładu, czy też robisz to w sposob celowy i przemyslany.
Ty i czytelnicy forum na to sobie odpowiedzą już sami.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: st.bryg Suski odwołany
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2007, 23:28:56 »
Cytuj
Co do nazwiska Skomry to chyba nie sądzisz, że poseł SLD mogl pomoc obecnemu KG i był zdolny przekonać Dorna z PiSu, aby ten postawił na to nazwisko?

Nie wiem kim jesteś Robard, ale ściemniasz i nie wiem czy to robisz, ponieważ nie przeanalizowales podanego przykładu, czy też robisz to w sposob celowy i przemyslany.

Panie kolego wojowniku, otóż wyobraź sobie, że nie odczytałeś najwidoczniej ironii zawartej w mojej wcześniejszej wypowiedzi, a było to celowe "semantyczne nadużycie"*  :mellow:

*Semantyka (gr. σημαντικός, semantikós, istotne znaczenie, od sema, znak) to dyscyplina badająca relacje pomiędzy znakami a przedmiotami, do których się one odnoszą. Semantyka zajmuje się badaniem znaczenia słów, czyli interpretacją znaków oraz interpretacją zdań i wyrażeń języka.

Znając realia polskiej sceny politycznej nie zdziwiłbym się jednak, gdyby poseł SLD miał wpływ na obsadzenie jakiegoś stanowiska - w tym przypadku KG PSP, odsyłam do szerokiech zasobów internetowych w jaki sposób odbywa się lobbing polityczny i co można osiągnąć w zamian za drobne ustępstwa, poza tym, tym lepszy jest efekt, im na pozór nielogiczne zależności wpływają na podjęte decyzje, gdyby do tego dodać ewentualne powiązania rodzinne (bo rodziny się nie wybiera, a tym bardziej partii dla rodziny), to wnioski nasuną się same.
A więc, wracając do Twojego pytania - tak zrobiłem to w sposób celowy i przemyślany, bo jednak wierzę, że wszystko to jest political fiction.

@warior, jak na wojownika to strasznie drażliwy jesteś  ^_^
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: st.bryg Suski odwołany
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2007, 08:51:47 »
 "czy to prawda, że były już Z-ca KG Suski i polityk PiSu Suski to rodzina"
Tak jak najbardziej to bardzo bliska rodzina . :mellow:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: st.bryg Suski odwołany
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2007, 12:03:04 »
czystek ciąg dalszy, może nie związane z pożarnictwem, ale własnie podano w RMF, że obaj zastepcy KG Policji podali się do dymisji... :mellow:...hm..
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.