Autor Wątek: Zmiana członka zarządu.  (Przeczytany 3241 razy)

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Zmiana członka zarządu.
« dnia: Luty 05, 2007, 13:14:59 »
Mam pytanie - czy ktoś przeprowadzał zmianę członka zarządu po jego rezygnacji. Dokładnie chodzi o skarbnika. Wg. statutu zarząd OSP może dokooptować do swojego składu nowych członków w miejsce ustępujących w ilości do 1/3 składu.  Nie mam pewności czy taka zmiana wymaga akceptacji walnego zebrania - w statucie nic na ten temat nie ma. Jeżeli nie wymaga,to jakie dokumenty wysyła się do sądu rejestrowego.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zmiana członka zarządu.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2007, 16:19:37 »
ewalne zebranie nie musi tego zatwierdzać, ale do sądu udać sie musicie, niestety nie wiem jakie dokumenty trzeba wypełnić

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Zmiana członka zarządu.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2007, 08:07:49 »
Jak już sam sobie odpowiedziałeś - walne zgromadzenie nie musi akceptować uzupełnienia składu zarządu OSP - dopuszcza to statut.
Jednak zmiana musi być zgłoszona do właściwego wam sądu a właściwie Krajowego Rejestru Sądowego. Zapewne  musisz wypełnić druk KRS-Z20 wraz z załącznikiem KRS-ZK i najprawdopodobniej z dołączonym protokołem z posiedzenia zarządu na którym wybrano nowego członka zarządu.

Wszystkie informacje masz na stronie:
http://www.ms.gov.pl/krs/krs.shtml
Dotyczą Was te informacje które mówią o stowarzyszeniach.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2007, 08:12:45 wysłana przez mario68 »

Offline tujakubek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zmiana członka zarządu.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2007, 09:40:29 »
Witam serdecznie. Mam pytanie nawiązujące do tematu. Jeżeli składam pisemną rezygnację z funkcji skarbnika z powodów prywatnych, czy mogę  wysunąć wniosek o dokoptowanie do zarządu konkretnych kandydatur? (Zarząd może dokooptować do swego składu nowych członków na miejsce ustępujących w liczbie nie przekraczającej 1/3 ustalonego składu.)
Zarząd w mojej OSP składa się z osób, które od lat pełnią swe funkcje, niekoniecznie dobrze się z nich wywiązując. Jednak wszelkie rozmowy poruszające temat zmiany zarządu są uznawane za atak z mojej strony. Czlonkowie zarządu nie chcą słyszeć o zmianach i boją się we władzach  OSP nowych - szczególnie młodych osób. Nie mogę dojść z nimi do żadnego porozumienia, a jednak sądzę, że świeże pomysły i zapał   niektórych mogłyby poprawić funkcjonowanie OSP. Boję się, że po mojej rezygnacji żaden inny członek OSP (pomijajac osobę, która mnie zastąpi)nie bedzie miał szans zasilić władz. Stary zarząd czuje się nietykalny i mocno trzyma się razem, podając cięgle swe kandydatury.
Nie chę specjalnie wszczynać kłótni, bo już zbyt długo z tym walczyłem nie odnosząc rezultatów. Stąd moje pytanie jakie są możliwości wprowadzenia nowych osób do zarządu w tej sytuacji.( Zarząd wybiera ze swego grona prezesa, naczelnika, dwóch wiceprezesów, sekretarza i skarbnika, a także może wybrać gospodarza, kronikarza i zastępcę naczelnika. Naczelnik sprawuje funkcję wiceprezesa. ). Obecny zarząd składa się z prezesa, naczelnika, sekretarza, skarbnika, zastępcy naczelnika i gospodarza. Czy wobec tego mogę podać kandydatury dwóch osób np. na wiceprezesa i zmianę zastępcy naczelnika?
Z wczorajszej rozmowy z zarządem wynikło, że moje wnioski muszą być ujęte w harmonogramie walnego- co sprawia im problem.
Czy istenieje taka możliwość aby na walnym czlonkowie zwyczajni OSP wysunęli wniosek o dokoptowanie zarządu? czy tylko ja mge wysunąć taki wniosek? Jeżeli doszłoby do głosowania to są realne szanse powiększenia zarządu, jednak szukam różnych możliwości rozwiązania tego problemu. Myślę, że jeżeli nie stanie się to teraz..to dopóki zarząd nie umrze śmiercią naturalną, nie ma szans na jakiekolwiek zmiany.