Autor Wątek: nożyce do cięcia  (Przeczytany 2048 razy)

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
nożyce do cięcia
« dnia: Luty 01, 2007, 23:27:44 »
Koledzy mam pytanie jakie nożyce do cięcia prętów macie na samochodach , chcę kupić ale nie wiem jakiej firmy są najlepsze i jakie duże

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: nożyce do cięcia
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2007, 20:00:04 »
Nożyce jak nożyce. Nie jest to sprzęt, na który zwraca się szczególną uwagę, jednak przy zakupie należy się czymś sugerować. My na swoim wyposażeniu mieliśmy nożyce
duże i małe. Małe miały całkowitą długość ok. 45 cm a średnica pręta nie mogła przekraczać ok. 4 - 5 mm niestety uległy zniszczeniu podczas akcji.
Duże zaś mogą przeciąć pręt do średnicy ok. 10 -12 mm, długość ich to ok. 70 - 80 cm.

Niestety nie podam Ci nazwy producenta ponieważ jej nie znam. Nożyce przydają się bardzo często i nigdy nas nie zawiodły, (może oprócz tych małych) przecinanie nie stwarza większych problemów, parametry są jak dla nas idealne. A do większych prętów polecam nożyce hydrauliczne. 

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: nożyce do cięcia
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2007, 09:19:40 »
Cóż, niektóre nożyce mogą sobie nie dawać rady przy "cięciu nowych aut". Dokładnie nie wiem czym się sugerować, musisz przepytać osoby, które naprawdę mają z tym na co dzień do czynienia.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: nożyce do cięcia
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2007, 19:46:54 »
Dzięki za podpowiedzi chodzi o przecięcie kłódki czy kraty takimi nożycami ,wczoraj byłem w sklepie i oglądałem nożyce stanleja które tną 13-kę pręt

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: nożyce do cięcia
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2007, 16:22:51 »
na beczce mamy nozyce stanleya. podobno przetna nawet pret 12, ale sam jeszcze nie sprawdzałem

Offline nielot

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: nożyce do cięcia
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2007, 13:47:58 »
Witam

potrzebuję informacji na temat zestawów kombi. Wiem że najlepszy wybór to holmatro a może coś innego

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: nożyce do cięcia
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2007, 21:38:50 »
rada taka. jak masz wydać 20 tyś na narzędzie kombi, którym bedziesz się męczył z przecieńciem każdego słupka, lepiej kup uzywany zestaw nozyce i rozpieracz, napewno wiecej nim zdziałasz. my tak właśnie mamy zamiar zrobić, a jeśli dalej sie upierasz przy kombi.. sprawdź na co są dopłaty z zarządu wojewódzkiego u was w tym roku. w pomorskim jest i na holmatro i na lukasa dopłata, ale nie pamietam ile

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: nożyce do cięcia
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2007, 21:05:27 »
Popieram, jeżeli macie sporo wypadków to proponuję jeszczę troszkę poczekać z rozbiciem różowej świnki i kupić nożyce + rozpieracz, kombiak już nieraz nie starcza. Proponuję HOLMATRO. Pompa DUO no i oczywiście ostrza NCT (rewelka), system CORE niekonieczne bo to egzotyk
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: nożyce do cięcia
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2007, 23:04:51 »
Popieram HAZMATa. Nie kupujcie zestawu kombi... jak to się mówi: co jest do wszystkiego to jest do niczego.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron