Autor Wątek: kurs szeregowych psp  (Przeczytany 2122 razy)

Offline denej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
kurs szeregowych psp
« dnia: Styczeń 27, 2007, 10:32:44 »
Witam wszystkich!
staram się o pracę w psp, jestem juz po testach i po komisji lekarskiej MSWiA, prawdopodobnie mają mnie wysłać na kurs szerogowych psp w kwietniu.mam pytanie czy podczas tego kursu będe już zatrudniony w straży  bo słyszałem też ze najpierw przed tym kursem muszę się zarejestrować w urzędzie pracy jako bezrobotny i dopiero zostanę wysłany na kurs. moze wiecię coś więcej na temat.
dzięki pozdrawiam

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: kurs szeregowych psp
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2007, 10:47:53 »
mozesz byc zatrudniony, a moze byc tak e idziesz na kurs z urzędu pracy . teraz komendanci tak często robią, bo wtedy urzad pracy płaci za cały kurs. z jakiego jesteś województwa?

Offline denej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: kurs szeregowych psp
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2007, 11:05:54 »
jestem z woj.Lubelskiego.wolałbym aby to pierwsze rozwiązanie było brane pod uwage, czyli żeby zatrudniali przed kursem,bo zawsze istnieje jakieś ryzyko, że coś się stanie na tym kursie i co wtedy.do tej pory jestem zatrudniony na stałe w wojskowej straży pożarnej i będe musiał się zwolnić i zarejestrować się  w urzędzie pracy, i gdyby coś się stało (oczywiście odpukać)to jestem bez niczego.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: kurs szeregowych psp
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2007, 11:14:33 »
racja, ale cóz.. ryzyko. poza tym musiałbyś zwrócic za kurs jakies 3 tyś.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: kurs szeregowych psp
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2007, 12:28:49 »
Cytuj
do tej pory jestem zatrudniony na stałe w wojskowej straży pożarnej i będe musiał się zwolnić i zarejestrować się  w urzędzie pracy
Czegoś nie rozumiem, to z komendy do której starasz się o przyjęcie wysłano Cie do urzędu pracy, żebyś sie zwolnił? Przecież jesteś zatrudniony w jednostce ochrony przeciwpożarowej. No nie wiem czy Cie ktoś nie robi w bambus?
Moim skromnym zdaniem powinieneś pisać do MON o zgodę na przeniesienie do MSWiA do PSP za porozumieniem stron, wówzcas bezbolesnie przechodzisz do strazy i komenda kieryje Cię na kurs podstawowy, masz ciągłość pracy, masz pewność.
Dz.U. 1991 Nr 88 poz. 400
USTAWA
z dnia 24 sierpnia 1991 r.
o Państwowej Straży Pożarnej

Art. 3.
1. Zadania przewidziane dla Państwowej Straży Pożarnej w komórkach i jednostkach
organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej albo przez
niego nadzorowanych wykonuje Wojskowa Ochrona Przeciwpożarowa w trybie
i na zasadach określonych, w drodze rozporządzenia, przez Ministra Obrony Narodowej
w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw wewnętrznych.
2. W Wojskowej Ochronie Przeciwpożarowej mogą pełnić służbę także strażacy
Państwowej Straży Pożarnej, wyznaczeni za ich zgodą przez Komendanta
Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
3. Minister Obrony Narodowej oraz minister właściwy do spraw wewnętrznych
określą, w drodze rozporządzenia, zasady mianowania, przenoszenia i zwalniania
ze stanowisk służbowych oraz zawieszania w czynnościach służbowych
strażaków, o których mowa w ust. 2, a także organy właściwe do wymierzania
im kar dyscyplinarnych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2007, 12:37:06 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline denej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: kurs szeregowych psp
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2007, 13:30:05 »
witaj
Zgadzam się z tym wszystkim co napisałeś ,ale ta ustawa mówi wyłącznie o zawodowych wojskowych i o strażakach oddelegowanych z psp.ja jestem zatrudniony jako pracownik cywilny w wojskowej straży pożarnej.To jest coś w stylu zakładowej straży pożarnej.Mon przyjmując do pracy wysyłał na kursy do włanego ośrodka szkolenia lecz te kursy nie są chonorowane przez psp.A więc starałem się o przyjęcie do psp byłem na testach i tak dalej....i mają mnię wysyłąć na kursy szeregowych prawdopodobnie w kwietniu.i tu jest mały problem bo słyszałem ze najpierw będe musiał zwolnić się i następnie zarejestrować  jako bezrobotny, gdyż wtedy urząd pracy pokryje kurs.dla mnie troszkę to jest chore bo w ofercie zatrudnienia nie było mowy ze ubiegający się o pracę ma być bezrobotny.Inie wiem czy w takim przypadku można się starać o przeniesienie?
dzieki i pozdro!

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: kurs szeregowych psp
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2007, 17:48:03 »
No więc, w takim przypadku nie ma szans na przeniesienie. Co do konieczności przyjęcia Cię na kurs jako bezrobotnego, żeby palcił urząd pracy, to jest obecnie częsta praktyka, która nie jest niezgodna z prawem, ale nie do końca moralna, jednak potwierdzam, że tak to się teraz często odbywa. Trzymam kciuki!

PS> Co do obawy, że podzcas kursu może się coś stać, to ja zawsze wychodziłem z założenia, że gdybym wiedział, że upadnę to sam bym sie położył.  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline denej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: kurs szeregowych psp
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2007, 18:36:27 »
Może wiecie jak jest ze stażem w psp, wiem ze trwa 3 lata,ale czy może być skracany a jeżeli tak to w jakich przypadkach?
dzięki za uzyskane wiadomość
pozdrawiam

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: kurs szeregowych psp
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2007, 18:45:55 »
o tym skruconym stażu zapomnij... to sa wyjątki na cały kraj

Offline mickel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: DENEJ !!! kurs szeregowych psp
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2007, 12:34:51 »
czesc Denej  :wub:  Mam do ciebie kilka małych ale bardzo konkretnych pytan odnosnie kursu PSP oraz kom lek MSWiA. Jak bys był taki uprzejmy to napisz do mnie przez gg na nr 7740934 bo chciałbym zamienic z tobą pare zdan.   -_-
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2007, 12:43:22 wysłana przez mickel »