Autor Wątek: Budżet. zebrania zarzadu gminnego zosp i problemy z tym zwiazane  (Przeczytany 1885 razy)

Młodzik

  • Gość
Jak to jest u Was koledzy z ustaleniem budzetu na szczeblu gminnym, u nas w tym roku Pan (z urzedu miejskiego) ktory zajmuje sie sprawami obrony cywilnej + rachunkowoscia z OSP wymyslil, ze budzet ktory przyznala rada miejska (az 92tys. na 6 jednostek ale to inna sprawa) on sam podzieli wedlug swojego uznania, dodam ze facet zajmuje stanowisko 2 rok i jest totalnie zielony w tematyce pozarnictwa(z wyksztalcenia rehabilitant), burmistrz podobno na to przystał, on tlumaczyl sie nam w ten sposobm ze nie bedzie na zebraniu wysluchiwał 7 chłopów, ktorzy chcieli by najwiecej pieniedzy dla swojej jednostki a nie dla innej... hmm wydaje mi sie ze to zarzad gminny mimo wszystko powinien rozdzielać budżet, a nie facet ktory z wykształcenia jest masazystą...

Druga sprawa to problem z zebraniem zarzadu gminnego, dzwonilem w tej sprawie juz 2 razy do prezesa i on tylko odwleka takowe, czy na wniosek sekretarza ZG prezes jest zobowiazany do zwolania takiego zebrania? w jakim terminie? czy reguluje jakis akt prawny?

Trzecia sprawa: w jaki sposob mozna zapobiec sprawie kiedy komendant gminny ma uklad z burmistrzem i po kryjomu, bez wiedzy ZG zalatwia sobie sprzet dla swojej jednostki, np. gmina miala pieniadze na jedną motopompe, i ten wlasnie komendant X byl bardzo obuzony kiedy okazalo sie ze pompa pojdzie do jednostki z KSRG ktora ma 60-80 wyjazdow rocznie a nie do jego jednostki ktora ma 2 wyjazdy rocznie... i co sie okazalo? nagle znajduje sie kasa na drugą pompe i dostaje ją jednostka komendanta X... gdzie wiekszosc zarzadu uwaza iż inna jednostka, usytuowana na skraju wojewodztwa bardziej potrzebowala by tego sprzetu, czy zarzad moze przerzucic ten sprzet??

przepraszam ze z takimi blachymi sprawami tutaj wyskakuje, ale jestem od niedawna czlonkiem ZG i nie podoba mi sie to co sie tam dzieje, chce jakos temu przeciwdzialac, lecz musze najpierw troche na ten temat miec pojecia :)
pozdrawiam

Jeszcze raz prosze o pomoc w sprawie, musze przygotowac sie przed zebraniem ZG
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2007, 22:39:21 wysłana przez Młodzik »

Offline kozmix

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Budżet. zebrania zarzadu gminnego zosp i problemy z tym zwiazane
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2007, 19:28:00 »
Mam dla ciebie informacje w naszej gminie na 5jednostek jest 75tys a na jeden zespół sportowy 70tys.Jest tylko jeden sposób załatwic sobie sponsora a jesli komendant ZG ma układy z burmistrzem i załatwia po kryjomu sprzet dla swojej jednostki to jest tylko jedno rozwiazanie złozyc wniosek o jego odwołanie.A skoro na 6 jednoistek jest 90 cos tys to podzielic to na 6.załozyc kazdej jednostce osobne konto i po sprawie.Ale musicie sie postarac na wieksza sume dla jednostek nalezące doKSRG

Offline władeczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Budżet. zebrania zarzadu gminnego zosp i problemy z tym zwiazane
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2007, 12:04:51 »
u nas jest 100 tyś na 7 jednostek. Co do podziału to nie ma czegoś takiego u nas na wiosne koło marca jest zebranie zarządu gminnego i każda jednostka przedstawia plan swojego działanie co chciała by kupić co jest jej potrzebne. później siadają razem władze czyli wójt, prezes zg, komendant gminy, i starają się ustosunkować do wszystkich wniosków i decydują co jest najbardziej potrzebne a co mniej. najwięcej pieniędzy jest przeznaczane zawsze na jednostki będące w KSRG. co do podziału to moim zdanie nigdy nie podzielisz tak żeby wszystkich zadowolić ponieważ każdy che jak najlepiej dla siebie

co do układów to my mieliśmy i mamy wszędzie z tym problemy jako OSP my u siebie też mieliśmy z tym problem to po prostu zaczęliśmy głośno się swego domagać i otwarcie mówić przy całym zarządzie o tym w tedy reszta jednostek stanęła za nami i od tamtej pory już to nie miało miejsca

Młodzik

  • Gość
Odp: Budżet. zebrania zarzadu gminnego zosp i problemy z tym zwiazane
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2007, 13:16:25 »
ogolnie nieciekawa sprawa z podzialem tego budżetu.. ale jestem juz po zebraniu ZG i mam jeszcze kilka pytań do braci strażackiej:

1. Czy Prezes ZG powinien powiadamiac przewodniczącego gminnej komisji rewizyjnej o odbywajacych sie zebraniach zarządu?

2. Czy jako członek zarządu gminnego mam prawo do wgladu we wszystkie papierki zwiazane z działalnościa ochotniczych straży na terenie naszej gminy?? kiedy poprosilem o wykaz wyjazdow poszczegolnych jednostek jak rowniez zużycia paliw, to komendant gminny mi odmowil... powiedzialem ze niczego mi nie musi udostepniac.. stad pytanie? jak zarządzać, planować itd. jezeli nie wiadomo do konca co sie dzieje w gminie? dla mnie to paranoja, czy jest jakis zapis prawny, który daje mi w/w możliwosci??


Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Budżet. zebrania zarzadu gminnego zosp i problemy z tym zwiazane
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2007, 21:49:53 »
Odpowiedzi musisz poszukać tutaj http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=22&id_poddzial=122

U nas na 6 jednostek dostaliśmy aż 140.000złotych.
Jest tak: na podstawie zeszłorocznych wydatków zabezpieczono pieniądze na stałe wydatki - paliwo, ubezpieczenia, badania lekarskie, przeglądy itp. jednostki złożyły zapotrzepowanie na sprzęt i na to również zabezpieczono kasę, a reszta to wydatki na prośbę jednostki po uzgodnieniu z komendantem i prezesem ZG, również spory udział ma pani skarbnik Urzędu Gminy ponieważ w woj. śląskim gmina nie może tak łatwo wspomagać OSP.

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Budżet. zebrania zarzadu gminnego zosp i problemy z tym zwiazane
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2007, 23:41:06 »
Ja wczoraj miałem to zebranie na którym było prawie to samo co zawsze. Jaki budrzet to niepamiętam ale są w gminie 4 jednostki 2 przewodzące i 2 pomocnicze. Ale szlak mnie prawie trafił gdyż pani wójt oznamiła iż obiecanego nowego kupna nowego GB(dalej niewiem) nie kupią ponieważ gmina ma brak funduszy. A jak usłyszała iż w tym roku u nas w jednostce szkoli się 10 strażaków to aż głową merdała ale cóż takie życie

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Budżet. zebrania zarzadu gminnego zosp i problemy z tym zwiazane
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2007, 10:20:47 »
i wy tu narzekacie na budżety. w mojej gminie jest 5 jednostek i 40 tys. z czego połowa jest dla jednstki w KSRG.

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Budżet. zebrania zarzadu gminnego zosp i problemy z tym zwiazane
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2007, 12:47:50 »
Witam ja mam w tym roku ponad 80000 zł tylko że zaczynamy rozbudowę remizy na którą przeznaczyliśmy 40000 zł reszta na cele operacyjne i statutowe wydatki ustalamy z prezesem