Autor Wątek: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?  (Przeczytany 16327 razy)

Offline KRIS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« dnia: Styczeń 24, 2007, 21:12:29 »
Witam wszystkich dyżurnych.
Jestem nieetatowym dyżurnym od kilku lat skoczek wiecie. Wchodzi u nas nowe oprogramowanie, służby pełnimy 12 chciałbym wrócić na stałe  na podział. Przedstawcie   swoje zalety pełnienia służby na PSK. Są takie jak myślicie? Umocnijcie mnie w przekonaniu że powinienem zostać. Dla mnie samobójca może iść za te pieniądze na PSK,  jak usiądzie raz odwrotu już nie ma. Podział przy nowym KG ma spokój.Pozdrawiam.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2007, 22:22:51 »
Witam!
Wszystkie odpowiedzi na Twoje zadane pytania, są w tym dziale i <Forum> wogóle -_- Tylko nieco poczytaj-poszukaj!
Pozdrawiam i powodzenia w służbie na... ^_^
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2007, 22:20:00 »
zostaniesz-poległeś chłopie na wiele lat.

Bez żadnych gratyfikacji i wyróżnień - ala zawsze opr. od szefa się należy.

Jakby nie było jesteś jego prawą ręką jak szef pójdzie do domu.-na ładnych powiedzonkach się to kończy ( prawa ręka szefa - telefonista , cieć).

Pozdrowienia dla MS i PSK.
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline akuu1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2007, 23:02:44 »
Fires112 to całkowita prawda co napisałes!!!!!!!Pozdrawiam  :mellow:

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2007, 16:18:26 »
akuu1
zawsze piszę i mówię prawdę - dlatego siedzę dalej na MSK  ^_^ a nie jak inni ,, dupowłazy'' na ciepłych posadkach ( nie generalizuję ) ale tak często jest - niestety
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2007, 19:32:22 »
fires112 nic dodać nic ująć, tylko to porównanie z cieciem hm trochę mi nie pasuje, cieć ma lepiej za nic nie odpowiada.
Pozdrawiam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2007, 23:07:10 »
Witam!
Dziś w dziale zawod. nieco K-dt Skomra "wyjaśnił" odnośnie dyż. SK
Cytuj
Już kilka razy wypowiadałem się na temat dyspozytorów, ale widzę, że ciągle temat wraca. Uważam że mają najdłuższy efektywny czas służby ze wszystkich strażaków systemu zmianowego ( przepraszam miało być " mają największe obciążenie psychiczne w czasie służby" bo paru forumowiczów nie pozwala mi używać pojęcia czas efektywny) za co dostają niższe wynagrodzenie (!!!). Już same nazwy stanowisk są bez sensu (po co komu pomocnik dyżurnego - do przynoszenia kawy? dyżurny to dyżurny i wystarczy) a co dopiero ich zaszeregowanie w stosunku do innych. Źle też rozłożono etaty. W komendach najniższej kategorii powinno być 6 dyżurnych w większych 9 (2 na zmianie dziennej 1 na zmianie nocnej) potem 12 itp. Oczywiście poza ilością mieszkańców czynnikiem decydującym powinno być to czy obsługują 112 z komórek, czy nie. Natomiast nie wyobrażam sobie powrotu do systemu 24/48 bo wówczas trzeba zagwarantować odpoczynek. Odpoczynek na stanowisku kierowania to czysta fikcja. Jak skończymy ocenę skutków reorganizacji (początek maja) to zabieramy się za przepis kwalifikacyjny i płacowy na rok przyszły. Wtedy będzie można dyspozytorów podciągnąć. Niestety znowu "na wyczucie" bo w PSP nigdy nie zrobiono badań naukowych nt. obciążenia na poszczególnych stanowiskach. Mam nadzieję, że takie badania ruszą jesienią. Niestety wyników w tym roku jeszcze się nie doczekamy
Podobnie na priv  -_-
Wynika z tego, że jakby, co najmniej "roczek w plecy" w stosunku do reszty <towarzystwa>. Nie potrafimy widać krzyczeć jak oni. Zresztą nie to przecież chyba chodzi -_- Kto to wymyślił i... podpisał? Z tymi m.in. grupami zaszeregowania? :angry:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 23:27:49 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2007, 11:35:08 »
Właśnie szkolę nowych dyzurnych którzy od pierwszego zchodzą z komendy. Pierwsza interwencja i będzie wielka wtopa. Ciekawe kto za to beknie?
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline EMER47

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2007, 17:13:23 »
nikt kto myśli o karierze w Straży nie powinien nawet tym sobie głowy zawracać. U mnie w jednostce odchodzi dyspozytor na emeryturę, a na jego miejsce szukają chętnego i o dziwo niema nikogo kto dobrowolnie chciał by przyjść na to stanowisko. Najprawdopodobniej komendant przeniesie kogoś rozkazem. Ale z niewolnika nie ma pracownika. Powinno coś się zmienić aby  to odpowiedzialne newralgiczne stanowisko nie kojazyło się z karą.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2007, 23:13:51 »
Panowie o czym mowa?/ ledwo ruszono sprawę dyżurnych,  ktoś rzucił czy zapytał o jakąś grupę zaszeregowania , i już mamy odzew kolegów z podziału ze za wysoko , że nienależny się , że d-cy zastępów , sekcji itd. Jesteśmy ,,skazańcami,, i chyba tak już zostanie , możemy tylko  pisać i pisać aż do znudzenia, wiadomo że przy uzgadnianiu będą związki a to nie będzie dla nas plus.
Pozdrawiam wszystkich Dyżurnych…


Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2007, 10:21:13 »
Pocieszające jest chociaż to, że KG w swoich wypowiedziach na tym forum jednoznacznie okresla pozycję dyżurnych jako "skandaliczną" i obiecuje prace nad podciągnięciem nas w grupie. Chociaż może to tylko populizm.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2007, 11:45:11 »
Szybciej liczyłbym na drugie zdanie.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2007, 12:19:34 »
Od jutra rusza nowy system a ja nawet nie wiem kiedy będę pracował!!! Wzory raportów otrzymałem przed chwilą , ale nie wiem na której zmianie jestem (A,B,C,D) , do obsady jest nas 5 a zmian 4 ktoś wie o co tu chodzi?
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2007, 19:02:11 »
piotrfire .. już objaśniam , musisz się przyzwyczaić do tego że:
-będziesz sam na tzw. Zmianie
-Jeden z 5 będzie na urlopie lub odbierał godziny
-niema pojęcia 4 zmian  tzn jest teoretyczna ale nigdy nie będzie tak ze cały miesiąc przepracujesz wg grafiku , no czasem jest miesiąc wyjątkowy tymbardziej że jest was 5
- nie licz na to że jak w ubiegłe święta pracowałeś , to te będziesz miał wolne
-jeśli ktoś z was idzie na wolne lub urlop masz tzw przejściówkę dzień 12/24,  noc12/24 dzień 12/24 tak przez tydzień-
Oczywiście jeśli się przydarzy że kolega jest na urlopie  ,a drugi nagle zachoruje wtedy ciągniesz 24  a godziny kiedyś odbierzesz
-co do wzorów raportów uważam ze te dotychczasowe są  lepsze
Ja pracuje już ponad rok w tym systemie jest nas sześciu i uwierz mi bryndza
Nocka na biurku ( łokcie bolą) kręgosłup siada serio.
 Po takiej służbie będziesz zje…ny bardziej niż po 24 godz
Pozdrawiam  napisz jak się pracuje.

Offline królik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2007, 01:35:29 »
Witam tkwie w punkcie etatowo 2 lata a przez 4 lata byłem skoczkiem, wiele się przez ten czas zmieniło. W CPR jest na piątka teoretycznie w praktyce czterech, a w związku z tym powstają nadgodziny nie wspomne już o niewykorzystanych urlopach a  co na to władza; jakoś musicie  sobie radzic. Oczywiście dostajemy co służbę z biura tabelki do wypełniania tak jest pewnie wszędzie. Rano podział jest zdziwiony że jesteśmy zmęczeni nie wiedzą ile jest w nocy telefonów no i OSP też wyjeżdza. Jak jest u Was z niewykorzystanymi urlopami za zeszły rok?
 

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2007, 08:45:54 »
królik - SK to najgorsza fucha w PSP do op.......... piersi do nagród na końcu, tam się idzie za karę jak nikt nie chce i musisz przyzwyczaić się do wykonywania czynności i poleceń ponad regulamin.
Co do urlopów to określa przepis że do końca I kwartału należy go wykorzystać.
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 29, 2007, 16:03:32 »
Pierwsz wtopa "desantu" na PSK z góry. Wyszkolili ich pod każdym względem tylko zapomnieli pokazać jak włączyć radiostację , 4 godziny bez nasłuchu. Bo wszyscy byli na wyjeździe.
Cierpliwie czekam na następne i nie jestem złośliwy , ale jak ktoś nie ma predyspozycji to nie powinien siedzieć na tym stanowisku. Ale KG kazał reorganizować , więc zrealizowali - na siłę
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2007, 17:24:22 »
Witam!
Były już takie przypadki jw. Przyjmuję służbę, a tu rtf. ten, czy tamten wyłączony, w kompie 4 faksy nie wydrukowane, maile nie przeczytane, monitoring wyłącz. itp. Przyjmując służbę po takim "zastępstwie" po prostu trzeba bardzo uważać na wszystko. Nie uogólniam, ale jednak :angry:
Samym tzw. biurowym służba ta bardzo nie odpowiada, choć i tak nie pełnią jej w dni wolne /soboty, niedziele, święta/, coraz trudniej "znaleźć" chętnych. Więc trwa jak uprzednio "łapanka" tyle, że nie dotyczy już PB. -_-
Zdecydowana większość pragnie powrotu do stanu poprzedniego. Zastępstwa jak były tak są, a szczerze wcale nie czuję się po 12 h. bardziej lub mniej zmęczony niż po 24. Wszystko po prostu zależy od przebiegu służby. Dla mnie osobiście ten system jest tylko bardziej "upierdliwy".
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 31, 2007, 21:56:34 »
Popieram Ajaxa jak wysiedzę 12h w dzień to noc też przezyję , zwłaszcza że noce są zwykle spokojniejsze
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 31, 2007, 22:29:14 »
Panie Ajax może zaczniemy protestować troche głośniej przeciwko obecnym 12 godzinym systemie?

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 31, 2007, 22:57:47 »
Panie Ajax może zaczniemy protestować troche głośniej przeciwko obecnym 12 godzinym systemie?

Nie mogę  ^_^. Jak tylko się <Tu> trochę wychylę to zaraz dostaję /-/ na konto i reprymendę na priv od.. wiadomo  :wacko: /Szaaa/. Niby namawiam do "buntu" i jakiś wichrzyciel Jestem!!!
Koniec żartów, a poważnie:
Ponoć jednak pamiętają - raczej przypomnieli sobie o Nas i idzie na lepsze tzn. stare  :wub: Nawet, co niektórzy biją się za błędy /sorki - przeoczenia jakieś../ w pierś/i/ hehee! Trzeba zdaje się tylko, coś niecoś poczekać, ale to już też znamy prawda? Podobnie jak gr. zaszeregowania :angry:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2007, 23:01:23 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 31, 2007, 23:31:52 »
czyli mam rozumieć że jest szansa do przejścia w najbliższym czasie na 24h? nie zapomnieli o nas i cos robią w tym temacie?

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 31, 2007, 23:34:39 »
Rzeczywiście, może dajmy ZZ jeszcze trochę czasu. Też wydaje mi się że w kwestii systemu pamiętają o nas pomimo braku informacji zwrotnej. W kwestii grup zaszeregowania - niestety tu raczej wszyscy o nas zapomnieli....

strażak79

  • Gość
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 03, 2007, 18:50:21 »
A ja chcę przejśc z podziału na PSK. Mam tutaj służby jako dyspozytor z JRG i ta praca mi odpowiada. Uważam że słuzba na PSK jest dla ludzi cholernie inteligentnych i z wyobraźnią. Bo my nic nie widzimy, my tylko słyszymy przez radio lub telefon i musimy podjąć odpowiednią decyzję. To jest jak tworzenie muzyki przez niewidomego.
POZDRAWIAM

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Służba na PSK.Jaka jest naprawdę u was?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 03, 2007, 19:59:00 »
Cytuj
A ja chcę przejśc z podziału na PSK.

A to mnie rozbawiłeś , jesteś pierwszą osobą jaką spotkałem chętną do pracy na PSK i zastanawiam się czym to jest podyktowane?
ab alio exspectes, alteri quod feceris