Autor Wątek: Podwyżki na 2007  (Przeczytany 127186 razy)

Offline jrg23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 30, 2007, 17:22:34 »
Czy w ostatniej odsłonie zmiany dotyczące grup dc-sekcji i zmiany są zachowane czy zostało po staremu?

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 30, 2007, 22:26:20 »
Ja już zakupiłem skarbonkę na nadchodzącą podwyżkę i to co dostane napewno w niej zmieszczę . :D

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2007, 22:43:27 wysłana przez Geddeon »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 30, 2007, 22:36:18 »
Witam!
He..he..!!! Dobre Geddeon ^_^ Chudzina jakaś - pewnie jak i podwyżki, ale coś się obawiam, że obecnie na swoim stanowisku /gr./ będę musiał kupić sobie... miniaturkę :angry: Zresztą po co? E.. tam podzielę, albo wydam na raz :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 31, 2007, 08:28:50 »
Przemysl dokładnie ten zakup AJAX bo moze sie okazac ze po podwyzkach nie bedzie cie stac pozniej na utrzymanie takiej swinki miniaturki!!!pozdrawiam!

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 31, 2007, 08:59:36 »
Szkoda gadać !!! pozdrawiam wszystkich z grupy 1.

Offline strażak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • nie dam ci tak szybko spokoju
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 31, 2007, 15:57:28 »
Witam tak jak mowicie w strazy wszystko jest mozliwe,w kom. gdzie pracuje w JRG od 11 lat jestem na gr.3 z dodatkiem siedmio procentowym.Dla Pan. kom. w naszej komendzie liczą sie tylko etaty cywilne a konkretnie tylko jeden a naewt jedna druga etatu ,ta pani zarabia więcej jak ja (przeliczając godziny).A aby było ciekawiej odeszła z naszej kom. z tego samego etatu na emeryturę i otrzymała odprawę,co mnie bardzo zdziwiło została za kilka dni zatrudniona na to samo stanowisko.Gdzie w WAR-MAZ.bezrobocie jest prawie najwyższe w POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ponoć jest nie zastąpiona tylko napewno nie w księgowości

pozdrawiam

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 02, 2007, 23:28:45 »
W dniu 1 lutego 2007 roku odbyło się spotkanie Komendanta Głównego PSP st.bryg. dr inż. Witolda Skomry z przedstawicielami Zarządu Głównego NSZZ Pracowników Pożarnictwa.

 Nowelizacja rozporządzenia płacowego.

Komendant Główny przekazał informacje o odrzuceniu przez Ministra, wypracowanej w dniu 26 stycznia br. projektu rozporządzenia, ze względu na różnice w zakresie interpretacji prawnej dotyczącej „dodatku motywacyjnego”. Uwzględniając zastrzeżenia MSWiA zaproponowano wprowadzenie tych regulacji i rozszerzenie uregulowań dotyczących dodatku służbowego – możliwość czasowego wzrostu dodatku służbowego ponad normę 50% z czasowym ograniczeniem obowiązywania tego składnika (wygasa automatycznie) - treść propozycji w załączonym pliku. Dodatkowo omawiając powyższe zagadnienie Komendant Główny ponownie podkreślił, iż podstawowym celem zmian jest wprowadzenie motywacyjnego systemu płac i docelowo systemu mnożnikowego, z utrzymaniem ustaleń poczynionych podczas prac komisji sejmowych w zakresie podziału (80/20) przyznanej kwoty. Prace nad kompleksowym uregulowaniem problemu kwalifikacji i stanowisk służbowych wraz z opracowaniem nowych wersji rozporządzeń zostaną podjęte w najbliższym okresie, z terminem wprowadzenia tych zmian od 1 stycznia 2008 roku.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 03, 2007, 18:22:58 »
Gdzie można znaleźć ten załącznik ?
Pozdrawiam

Offline strażak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • nie dam ci tak szybko spokoju
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 07, 2007, 15:41:50 »
Witam was wszystkich,po ostatniej mojej wypowiedzi na temat zatrudniania w komendzie zaczeło sie wielkie tropienie kto mógł to napisac. Niestety dla pana kom. to nie jest ostatnia informacja która sie tu ukaże,będą jeszce ciekawsze wontki.

Zapraszam do lektury wszystkich zainteresowanych miłego czytania

Może coś to zmieni

Zobaczymy na ile ten portal jest szczelny jeśli chodzi o moje dane,albo jakie wpływy na wydobycie tych danych ma pan kom.

Ja już bym spokojnie nie spał

miłego tropienia

Offline MrStout

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 09, 2007, 11:56:51 »
Cześć!! Witam wszystkich!! Jak większość z Was ja również jestem niezadowolony z planowanego podziału podwyżek!! Daliby choć raz jednakowo. Ci którzy zapieprzają dostaną jak zwykle "pojary" !!! Dzięki !!! Ja postoję!!!

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 09, 2007, 18:21:19 »
Witam na forum ,wyczytałem ciekawostkę z ostatniej chwili :

GUS podał dane o wynagrodzeniach    09.02.2007      piątek

Przeciętne wynagrodzenie w IV kwartale wyniosło 2.662,51 zł wobec 2.464,66 zł w III kw. 06 - podał Główny Urząd Statystyczny.[/font]

Niestety ja się nie łapię w ten przedział  z 20 letnim stażem służby  , ogólnie 25 lat pracy.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2007, 18:38:30 wysłana przez ratownik 112 »

Offline strażak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • nie dam ci tak szybko spokoju
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 09, 2007, 19:10:37 »
Witam wszystkich,a przedewszystkim tych z woj war-maz sądząc po głosach w naszej komendzie i mejlach z forum to jest to strona najbardziej czytana przez moich kolegów i nie tylko kolegów

ratownik112 o czym ty marzysz jestes podoficerem a nasi panowie komndanci traktują podoficerów jak zło konieczne,ty masz się wykazywać aby on mógł sie pochwalić przed kom.woj.lub burmistrzem

I dla ciebie nigdy nie będzie pieniędzy

Zapytaj swego pana kom. jak on wiąże koniec z końcem

Z tego co wiem nasz pan kom.zawsze otrzymywał trzynastkę prędzej jak reszta załogi,pewnie mu do pierwszego nie starczało przy 50 procentowym dodatku przepraszam przy 48 procentowym dodatku
teraz już się gotuja na dodatek specjalny na pewno nasz będzie miał maksa znowu

cdn.

pozdrawiam

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 09, 2007, 21:53:22 »
Witam na forum ,wyczytałem ciekawostkę z ostatniej chwili :

GUS podał dane o wynagrodzeniach    09.02.2007      piątek

Przeciętne wynagrodzenie w IV kwartale wyniosło 2.662,51 zł wobec 2.464,66 zł w III kw. 06 - podał Główny Urząd Statystyczny.[/font]

Niestety ja się nie łapię w ten przedział  z 20 letnim stażem służby  , ogólnie 25 lat pracy.


Niestety ja też się nie łapie w ten przydział 20 lat służby z wojskiem , Czy oni tego nie chcą widzieć , ze my tego nie mamy .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 10, 2007, 08:17:07 »
Na średnią GUS-owska załapuje się już d-ca zmiany w stopniu aspiranta > mogło być gorzej.  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 10, 2007, 09:37:51 »
Cytuj
Na średnią GUS-owska załapuje się już d-ca zmiany w stopniu aspiranta > mogło być gorzej.

No Piotr, nie w każdej jednostce i nie każdy dowódca zmiany.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline strażak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • nie dam ci tak szybko spokoju
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 11, 2007, 12:35:52 »
Pytanie do strażaków z NML,może zaczniemy nowy wątek na temat naszego pana kom. i jego poczynań. Zapraszam na forum,będzie ciekawie

Offline strażak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • nie dam ci tak szybko spokoju
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 15, 2007, 11:44:33 »
Witam kolegów z nml,jakoś się troszkę dziwie że nikt nie chce pociągnąć nowego wątku


A ciepło teraz w budynku kom.

najlepiej to się czyta,ale ruszmy coś w naszych sprawach

Jak przymrozi to pewnie termofory trzeba będzie zakupić
A jeszce nie tak dawo to dyżurnego by popadli jak by tak było ciepło

pozdrawiam

Offline elangatus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 15, 2007, 19:46:03 »
panowie średnia GUs podawana jest brutto u nas w PSP na nią łape się nawet starszy ratownik dodajcie do swojego brutto składkę na ubezpieczenie emerytalne i zobaczycie czy tej średniej nie przekraczacie

Offline strażak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • nie dam ci tak szybko spokoju
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 15, 2007, 20:32:49 »
Może zaczniemy coś o raportach na obuwie specjalne lub ubrania koszarowe ,ktore pan kom. odrzucił jednak dla pana kom. kurierem dowieźli buciki specjalne ktore zaraz jechały do szkoły  w warszawie tylko pan kom. tam juz nie uczeszcza. A w historii tej szkoły zabłysnoł  podczas strajku

Nawet nie wiedziałem,że nasz pan kom. jest ekspertem w dziedzinie obuwnictwa i odzieży

Tylko jak to sie mowi kogo kocham temu dam,kogo nie to nie  a w naszej kom. to tylko ustawić rodzinkę
i może jeszce kogoś z cywilnych pracowników

PS.na razie nic się nie dzieje cisza jak po śmierci organisty


Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 16, 2007, 18:48:22 »
panowie jako osoba z najwyższa grupą na podziale (d-ca zmiany) po obecnych propozycjach (spadek na 9 grupę) otrzymam 120 zł. -pyatam się gdzie te 230 zł. -- a co maja powiedziec moi koledzy ze zmiany

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 16, 2007, 23:03:12 »
Cytuj
panowie jako osoba z najwyższa grupą na podziale (d-ca zmiany) po obecnych propozycjach (spadek na 9 grupę) otrzymam 120 zł. -pyatam się gdzie te 230 zł. -- a co maja powiedziec moi koledzy ze zmiany
To u was już podzielono? Chyba nie znajdziesz tych 230 zł  :angry:. Jak w każdej budżetówce są działy i wydziały, żeby chłopy nie wiedziały, gdzie pieniadze się podziały :huh:. Może jednak niebędzie tak żle.

Offline FIREMICHAL

  • Firenurek
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 17, 2007, 18:11:34 »
Strażak998.Ja też jestem z W-M i co z tego??!! W tym temacie nikogo nie obchodzi co twój 01 zrobił z raportami o obuwie,ani co wyprawia z księgową.Ale z tego co pamiętam to w NML ostatnio komendant też był specjakistą od babek,tylko zle się to skończyło. ^_^

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 18, 2007, 15:51:59 »
@FIREMICHAL

Ucinasz tak na początku a tu mogliśmy niebawem spodziewać się prawie telenoweli co tam panie w polsce komendant z księgową czyniki. Mogło być super....

Offline Cezarek22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 21, 2007, 19:26:15 »
Witam.
Panowie jestem pełen uznania....O co chodzi?Już cytuje:<<



                                              PAN
                                                        st. bryg. dr inż.
                                    WITOLD SKOMRA
                                                        KOMENDANT GŁÓWNY PSP





Zarząd Krajowy Związku Zawodowego Strażaków „Florian” w kwestii proponowanych zmian w rozporządzeniu MSWiA w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej stoi na stanowisku:

1. Motywacyjny system wynagradzania pracy dla strażaków jest uregulowany w obowiązujących przepisach płacowych. Jest nim dodatek służbowy, który może być przyznany strażakowi do wysokości 50% posiadanego stopnia i grupy zaszeregowania. Z powodu braku środków finansowych, dodatek nie spełnia motywacyjnej funkcji za wyjątkiem stanowisk kierowniczych lub „wybranych etatów” w PSP – wysokość dodatku sięga 50%. Na pozostałych stanowiskach jego wysokość wynosi średnio około 15%.
   W związku z tym należy zwiększyć środki finansowe na ten cel                 (istniejący dodatek służbowy), poprzez skierowanie kwot pieniężnych powstałych w wyniku rozdysponowania środków finansowych na wzrost obligatoryjny uposażeń, a średnią kwotą podwyżki w PSP w kwocie     213,30 zł.
2. Proponowana w projekcie forma 30% dodatku motywacyjnego jako zwiększenie istniejącego dodatku służbowego uznajemy za próbę skierowania środków tylko i wyłącznie dla strażaków posiadających jego maksymalny wymiar.
     Jeżeli motywacja będzie obejmować tylko wybraną grupę strażaków (około 19%), to jesteśmy temu stanowczo przeciwni!

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z art. 97 ustawy o PSP, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji określił warunki otrzymywania dodatkowego wynagrodzenia za wykonywanie prac zleconych wykraczających poza obowiązki służbowe, oczywiście katalog zadań uzasadniający przyznanie dodatkowego wynagrodzenie może zostać rozszerzony.




                                                                                                Przewodniczący
Zarządu Krajowego
                                                                                                ZZS Florian
>>


BRAWO!!!!!! Myślę że jest to właściwa odpowiedź na wcześniejszy ...projekt.
Gratuluję postawy.Oby tak dalej .

Offline jambbo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 21, 2007, 21:05:13 »
No chłopaki co płaczecie w tym NML czy co ?bo nic nie widać a kolega sie stara a reszta,co sie boi?Czekam bo jestem ciekawy jak to wszystko sie dalej potoczy?