Autor Wątek: Podwyżki na 2007  (Przeczytany 126991 razy)

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 25, 2007, 16:47:27 »
01 nie będzie miał podwyżki 640 zł, ale "tylko" 800, a wynika to z dodania 25% wysługi lat.
I tu rodzi się pytanie: Z skąd u KG 25% wysługi.  Bardzo proszę o wytłumaczenie zorientowanych.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 25, 2007, 17:21:52 »
Cytuj
01 nie będzie miał podwyżki 640 zł, ale "tylko" 800, a wynika to z dodania 25% wysługi lat.
I tu rodzi się pytanie: Z skąd u KG 25% wysługi.  Bardzo proszę o wytłumaczenie zorientowanych.

Mogę tylko gdybać, że te 25% wysługi umieszczone w tabeli na wysokości grupy KG, wynika z tego, że projekt był pisany trochę wczesniej kiedy KG był Pan Krzowski. Nie należy więc, dokładnie literalnie czytać, że każdy KG obligatoryjnie ma miec liczone 25% wysługi - chyba?
Bo co to by sie porobiło, gdybym KG został np. ja? :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2007, 18:03:24 »
Bo co to by sie porobiło, gdybym KG został np. ja? :mellow:
Byłoby jeszcze śmieszniej  ^_^ ^_^ ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

straz98

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2007, 18:21:26 »
czytając niektóre posty można by powiedzieć, że niektórym bardzo bliskie są idee socjalistyczne a może nawet komunistyczne :)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 25, 2007, 19:36:27 »
A możesz bardziej rozwinąć ??

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 25, 2007, 19:36:48 »
Wracając do tematu watku:

Butel napisał:
Cytuj
Kochane ludziska, i znowu nam się będzie wmawiało że czas nagli i bieżcie szybko podwyżki bo niedostaniecie nic.
A ZZ będą się broniły że zrobiły wszystko czyli nic !  Znowu widać że mamy inne żałądki niż ci od 15 grupy w zwyż.
Szkoda pisać

strazak_sam30 napisał:
Cytuj
kiedyś byłem związkowcem i nawet dość prężnie działałem, ale po tym co zobaczyłem co się dzieje w związkach "na górze" szybko się wypisałem.
ci ludzie nie dbają o nasze interesy, dbają tylko o siebie - układy
i nigdy nie będą walczyć aby ci z podziału wkońcu coś osiągnęli

rademenes99
Cytuj
Związki ja wiem że jest zima, ale Was letarg zimowy nie dotyczy.... Zróbcie w końcu coś dla zwykłego szarego strażaka.... w końcu po cos płace te składki... jeszcze płacę  ale to już niedługo...

Po takich narzekaniach możnaby powiedzieć parafrazując słowa piosenki "straż to jedno wielkie bagno, lub niech żyje Kononowicz itd", tyle tylko, że wszyscy wiemy, iz najłatwiej jest na kimś wieszać psy nie zadając sobie ani odrobiny trudu, aby dowiedzieć sie jak wygląda prawda:
"
KOMUNIKAT NR 2 / 2007
Przewodniczącego Krajowej Sekcji Pożarnictwa
NSZZ”Solidarność”
W sprawie projektu przepisu płacowego oraz projektu rozporządzenia o nagrodach motywacyjnych i uznaniowych



W dniu 18 stycznia 2007r. odbyło się pierwsze robocze spotkanie w sprawie projektu przepisu płacowego i nagrodowego, przewodniczących central związkowych ze st.bryg. Witoldem Skomrą – Komendantem Głównym PSP.

Na początku spotkania Komendant Główny PSP zaproponował by w trybie pilnym przyjąć propozycje nowe stawki grup uposażenia, natomiast odłożyć na później prace nad modyfikacją zaszeregowania stanowisk do nowych (innych) grup uposażenia.
Ponadto zmodyfikowana została propozycja zaszeregowania grup – tj. zaproponowano odejście od stawek A,B,C w grupach natomiast proponuje się ustanowić „widełki” widełki grupach od 2 do 17.

W imieniu Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność” poinformowałem, że poprzedni projekt nie znalazł poparcia społecznego ze względu na wiele uwag dotyczących przeszeregowywania stanowisk do innych grup, dlatego propozycja wstrzymania prac w tym zakresie wydaje się dobrą propozycją.
W przypadku stawek A,B,C lub „widełek” w grupach, stanowisko Sekcji jest takie samo – tj. negatywne. Państwowa Straż Pożarna przechodziła na początku istnienia „widełki” widełki grupach, co powodowało wiele niesnasek, ponieważ wysokość stawki w grupie uzależniona często była od oceny subiektywnej przełożonego nie zaś na bazie merytorycznych ocen.
W kwestii projektu dodatku służbowego zostały złożone trzy uwagi:
- ponieważ dodatek ten ma mieć charakter motywacyjny i będzie w dyspozycji kierownika jednostki organizacyjnej, to albo powinien powstać precyzyjny zapis enumeratywnych przyczyn jego stosowania, albo powinien (tak jak w Policji i Straży Granicznej) zaistnieć regulamin przyznawania tego dodatku;
- stanowczo nieprecyzyjnie sformułowana jest wielkość tego dodatku (do 30% grupy + stopień), co stanowi, że np. w przypadku wspólnego wyjazdu do działań poza granicami kraju strażaków na stanowiskach ratowniczych i strażaków na stanowiskach kierowniczych  - ich dodatek specjalny będzie uzależniony od ich podstawowego wynagrodzenia a nie od wartości zaangażowania się w dodatkowo powierzone zadania. Dlatego wartość dodatku powinna być inaczej sformułowana;
- środki na dodatek motywacyjny będą najprawdopodobniej elementem funduszu wynagrodzenia – dlatego również tutaj powinna zostać określona górna granica udziału środków na dodatek specjalny (motywacyjny) w ogólnej wielkości środków funduszu wynagrodzeń.

Ponadto zostały zgłoszone uwagi do projektu rozporządzenia „nagrodowego”, jednak ze względu na brak nowelizacji ustawy w tym zakresie, rozmowy na jego temat zostały zawieszone.

Ustalono, że następne spotkanie w tej sprawie odbędzie się w dniu 26 stycznia br. (piątek) o godz.11:oo.

Wobec powyższego proszę wszystkich zainteresowanych, zainteresowanych przesyłanie uwag na mail: rosmycki@kgpsp.gov.pl do dnia 25 stycznia 2007r.




/-/Robert Osmycki
"


Panowie wieczni niezadowoleni, zwróćcie uwage na datę pisma i zastanówcie się co pisaliście w dniu dzisiejszym. Pozostaje mi tylko ubolewać, że przewodniczący KSP nie zadzwonił do kolegów osobiście z informacja o podjetych działaniach, bo rozumiem, że wam ciężko jest poszukać informacji na stronie związkowej, lub poprostu nie honor?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2007, 19:41:42 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 26, 2007, 08:09:47 »
- stanowczo nieprecyzyjnie sformułowana jest wielkość tego dodatku (do 30% grupy + stopień), co stanowi, że np. w przypadku wspólnego wyjazdu do działań poza granicami kraju strażaków na stanowiskach ratowniczych i strażaków na stanowiskach kierowniczych  - ich dodatek specjalny będzie uzależniony od ich podstawowego wynagrodzenia a nie od wartości zaangażowania się w dodatkowo powierzone zadania. Dlatego wartość dodatku powinna być inaczej sformułowana;

Niezgodzę się z Tobą ponieważ  -  teraz np. dodatek służbowy też jest przypisany do podstawowego wynagrodzenia nawet gdy wartość powierzonych obowiązków służbowych jest ogromna niezależnie od stanowiska służbowego.Teraz też jeżdzimy do zdarzeń razem  (mamy różne stanowiska), i co mamy tak samo płacone ?
Daj przykład gdzie strażak na podziale ma dodatek służbowy liczony procentowo a nie kwotowo.
Jest jednak jedna ogromna różnica a mianowicie gastrologiczna , nasze żołądki są mniejsze!!!!!!!!!!! :(:(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2007, 08:13:08 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 26, 2007, 09:04:28 »
Jest jednak jedna ogromna różnica a mianowicie gastrologiczna , nasze żołądki są mniejsze!!!!!!!!!!! :(:(
Zaczynam mieć wątpliwość o czym tu się pisze > o zasiłku socjalnym czy też o uposażeniu za ciężka i odpowiedzialną służbę. O ile zgadzam się z zawartym w podtekście stwierdzeniem, iż uposażenia strażaków są zaniżone (o dysproporcjach między stanowiskami nie wspomnę) to nie zgadzam się z porównywaniem uposażenia za pracę przez pryzmat potrzeb socjalnych. Idąc tym tropem można dojść do stwierdzenia, że strażacy z jednakowymi kwalifikacjami na identycznym stanowisku maja mieć zróżnicowane uposażenia ponieważ jeden jest samotny, a drugi ma na utrzymaniu wieloosobową rodzinę.   :huh: :rolleyes: :huh:
Odnośnie dodatku motywacyjnego to w moim odczuciu będzie on służył do podania kolejnej porcji kasy osobom mającym maxa w dodatku służbowym > zmieniając zapisy uprawniające do dodatku służbowego mozna byłoby idealnie rozwiązać system motywacyjny, bez tworzenia nowego dodatku. ^_^ ^_^ ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 26, 2007, 09:45:56 »
Dodatek motywacyjny to następne pole manewru dla władców komend aby swoim przyd...
dorzycić coś niecoś. A tych których nie lubią pominą.  :wacko:

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 26, 2007, 12:02:53 »
Cytuj
Daj przykład gdzie strażak na podziale ma dodatek służbowy liczony procentowo a nie kwotowo.

Gdyby dodatki słuzbowe zostały wreszcie podzielone procentowo, ale zgodnie z zakresem obowiazków na danym stanowisku, odpowiedzialnością, rzetelnością realizacji zadań służbowych, a nawet gdyby uwzględniały kategorie jednostki, to byłoby dobrze. Byc może wówzcas skończyłyby się dodatki słuzbowe niektórym strażakom (przydzielane kwotowo własnie), które przewyższają dodatek np. dowódcy zmiany. W chwili obecnej jest to dzielnone, ani kwotowo, ani procentowo, tylko dzięki wskaźnikowi - "zewnetrznej śliskości względnej, pozwalajacej na głęboką penetrację tej częsci ciała przełożonego, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę" (czyt. włażenie w tyłek), lub "stosunkowi wydajności powierzchniowej do szybkości  pracy języka podczas przedkładania argumentów, za lub przeciw podwyżce, dupie własciwego przełożonego, mierzona w powierzchni wylizanych tyłków w czasie"(czyt. lizanie tyłka).
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 26, 2007, 14:58:30 »
Gdyby dodatki słuzbowe zostały wreszcie podzielone procentowo, ...
W chwili obecnej jest to dzielnone, ... tylko dzięki wskaźnikowi ...(czyt. włażenie w tyłek) lub (czyt. lizanie tyłka).
Sądziłem, że w swoich wypowiedziach bardziej zwracasz uwagę na zapisy prawne > § 6. 1. Strażakowi przyznaje się, ustalany kwotowo, dodatek służbowy w wysokości do 50 % otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień. - przeznawany procentowo byłby automatycznie przeliczany przy zmianie np. stawki w grupie.
Z powyższej wypowiedzi można wnosić że Twoim zdaniem niemal wszyscy komendanci (kierownicy jednostek organizacyjnych) oraz np. szefowie z.z. "włażą w tyłki" lub "liżą tyłki" - czy nie bawisz się w ogrodnika?  -_- ^_^ :huh:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 26, 2007, 17:00:25 »
Piotr, nie rozumiesz, lub nie chcesz rozumieć moich wypowiedzi, dlatego po raz kolejy się czepiasz (w innych wątkach również)?

Znam doskonale zapis ustawowy o zasadach przyznawania dodatków służbowych, ale uważam właśnie, że awans w grupie, a tym samym wiekszy zakres zadań, powinien być związany automatycznie z wiekszym dodatkiem służbowym przyznawanym właśnie procentowo (z określeniem widełek od do, np. od 25-30% możliwej wysokości dodatku (czyli 25-30%- rozbiezność uzależniona np. od kategorii jednostki-  z możliwych 50%) na danym stanowisku. Łopatologicznie, gdyby strazak w jednostce najwyższej kategorii zarabiał 1000 pln/miesiecznie+np. 100 za stopień to jego dodatek służbowy mógłby wynieść od 137,5 do 165 zł. Nie wiecej ! Oczywiste jest, jak dla mnie, że taki sposób podziału dodatku budzić może wiele kontrowersji, ale pozbywamy się możliwości dorzucania do dodatku służbowego pieniędzy za metry kwadratowe ułozonych płytek - co z kolei, może wynagrodzić projektowany dodatek specjalny, czy motywacyjny. Pozbywamy się kłopotu dlazcego ten ma dodatek wyższy niż ja, skoro jestesmy na tym samym stanowisku w tej samej jednostce. To są tylko moje przemyślenia.

Cytuj
Z powyższej wypowiedzi można wnosić że Twoim zdaniem niemal wszyscy komendanci (kierownicy jednostek organizacyjnych) oraz np. szefowie z.z. "włażą w tyłki" lub "liżą tyłki" - czy nie bawisz się w ogrodnika?

Chyba mnie jednak nie zrozumiałeś. To nie komendanci włażą w tyłki, a komendantom, a co do przewodniczących zz to póki co to nie oni dzielą dodatki służbowe, a im dzielą. Chyba, że Ty jako przewodniczący pomagasz komendantowi dzielić dodatki? Bo ja, nie. Wogóle, to nie rozumiem tej aluzji do szefów zz?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 26, 2007, 18:03:50 »
Drogi kolego piotrze998 i kolego Robard po waszych wypowiedziach widac ze dosc preznie dzialacie w ZZ!!!!Skoro wy nie mozecie sie dogadac miedzy soba to nie ma sie co dziwic ze na gorze jest to samo!!!Kazdy na swoje, a pozniej  zamiast obiecywanych 230zł na jednego strazaka dostajemy ledwo na ;WACIKI"!!!!!! A O1 400zł!!!!To co strazak ratownik na nizszej grupie to co jemu nie trzeba  jemu sie nie nalezy bo to robol!!! A zwiazki na to pozwalaja i kto tu komu w chodzi w d.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pozdrawiam!!!

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 26, 2007, 18:34:46 »
Kolego piotrze998 i kolego Robard , szczerze mówiąc też myślałem że ZZ są po to aby   pomagać tym najbardziej pokrzywdzonym przez KG,KW,KP,KM. A jak na razie nie pamiętam podwyżek które były obiecywane , zawsze coś tam obcinają tym na samym dole (a już nie wspomnę o tych nadgodzinach , które są tak krzywdzące ) Więc czy ZZ nie powinno stać na straży naszych interesów (wszystkich strażaków) .Wiem , ze zz nie ustalają ile kto ma dostać ale mogą coś za wetować , no nie wiem cokolwiek zrobić,  i nie być chociaż raz biernym. Zapewne każdy z nas oczekuje , ze zrobicie(oczywiście jako zz)  w tym celu wszystko co tylko będziecie mogli.Jeżeli chodzi o mnie to z taką podwyżką to mogą sobie podarować.Pozdrawiam i przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 27, 2007, 10:43:44 »
marszian:
Cytuj
Drogi kolego piotrze998 i kolego Robard po waszych wypowiedziach widać ze dość prężnie działacie w ZZ!!!!Skoro wy nie mozecie sie dogadac miedzy soba to nie ma sie co dziwic ze na gorze jest to samo!!!

Ogn.Fox
Cytuj
Kolego piotrze998 i kolego Robard , szczerze mówiąc też myślałem że ZZ są po to aby   pomagać tym najbardziej pokrzywdzonym przez KG,KW,KP,KM

Szanowni koledzy to, że działamy w zz jest oczywiście niezaprzeczalnym faktem, macie również rację, że zz, powinny dbać o interesy tych najbardziej pokrzywdzonych (zakładam z góry, że każdy myślał o członkach związku, bo oni mają pierwszeństwo w prawie do obrony swoich interesów). Niestety, ale ja - myślę, że i Piotr również działamy głównie w strukturach terenowych z tego względu skutek naszych działań jest ograniczony. My również wiemy, że nie jest najlepiej, ale nie zgadzając się na projekty, czy inne propozycje KG w sprawie choćby podwyżek zz muszą zachować odpowiednie procedury prawne, które nierozerwalnie wiążą się określonymi terminami przysługującymi poszczególnym instancjom władzy. Dlatego, też czasami może się wydawać, że zz nie podjęły działań. Nic bardziej błędnego!
Zwróćcie uwagę na następujący mechanizm: przez jakiś czas trwają prace w KG (tajne, bo nikt nie wie - z was też) na projektem jakichś zmian, może to być okres 1,2 lub np. 3 miesięcy i nikt nie robi z tego afery, bo nic o tym nie wie. Następnie projekt, czy propozycja ukazuje się do publicznej wiadomości i zaopiniowania przez zz, tylko żeby centrale zz mogły wyrobić sobie dokładne zdanie na temat tego, co myślą ludzie w terenie (jak np. my), musi upłynąć jakiś okres czasu zanim informacje z naszymi uwagami spłyną z powrotem do Warszawy. W tym miejscu chcę zauważyć, że projekty takie przesyłane są do komend wojewódzkich i powiatowych i szefowie tych komend również mają określone terminy na zaopiniowanie i przesłanie do Warszawy tych projektów Warszawie ktoś robi w KG zbiorówkę z tego, co przyszło i dopiero wówczas wyrabia sobie zdanie, co my o tym myślimy. Zwróćcie też uwagę, że najczęściej złość za durne projekty kierowana jest do zz, a dlaczego nie pójdziecie do swojego komendanta i nie zapytacie, co wysłał do Warszawy?
Ostatnia, rzecz moja polemika z Piotrem wcale nie jest kłótnia tylko wymianą myśli, burzą mózgów czy jak to zwać, żeby móc wypracować jakiś pogląd trzeba niejednokrotnie pogadać, czasami się po droczyć, co wcale nie oznacza, że zaraz się kłócimy?!
Do Piotra998 sorry, że wypowiedziałem się za nas obu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2007, 10:51:57 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 27, 2007, 12:29:23 »
Zgadzam sie z Toba robard ,ale chodzi mi o to ze wy jako dzialacze jakiegos szczebla mamcie moze wieksza mozliwosc kontaktu z wladza centralnaZZ a nie taki szarak jak ja.Wiec mozecie im przedstawic  jaka jest sytuacja i jakie podwyzki dostana ci na samym dole i ze to 230zl co obiecali w tym roku to moze sie uzbiera przez 3 lata!Zreszta jestes na biezaco na forum zabierasz czesto glos bo z uwaga sledze Twoje wypowiedzi,to wiesz jakie jest poruszenie u strazakow na nizszych grupach. Pozdrawiam serdecznie!!!

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 27, 2007, 13:23:29 »
To też prawda, że mamy większą możliwość kontaktu z prezydium np. Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "S", ale teoretycznie. Nie jestem warszawiakiem, więc mój np. kontakt ogranicza się do telefonu, lub spotkań podczas zebrania Rady KSP lub Zjazdu Delegatów, które nie odbywają się znowu tak często 9ostatni chyba we wrzesniu).
Tyle tylko, że:
1. Wielokrotnie na moja prośbę miał do mnie oddzwonić Przewodniczacy KSP, żeby poinformowac mnie co się dzieje - nie oddzwonił
2. Wielu rzeczy dowiaduję się śledząc informacje pojawiające się w necie, jak wspomniałem wyżej nie mam bezpośredniego dostępu do informacji z Prezydium KSP, co jest rówież dla mnie samego bardzo irytujące.
3. Co do sposobu podziału pieniędzy zapewniam, że opinia z mojej sekcji wojewódzkiej wyszła jak najbardzij negatywna, ale sekcji takich jest jak wiesz 16.
4. Mogę zapewnić, że naprawdę zz (wszystkie) działają ku temu, żeby nam wszystkim żyło się lepiej, ale niestety każda próba zmiany czegokolwiek w PSP jest procesem długotrwałych negocjacji ze stroną służbową, jak wspomniałem wcześniej z uwagi na terminy przysługujące organom państwa na danie odpowiedzi.
Z moich informacji wynika równiez, że przewodniczący - przynajmniej moge powiedzieć to za swojego "S"- nie kończy pracy na napisaniu pisma i wysłaniu go do odpowiedniej instancji, ale spotyka się często i gęsto z politykami, którzy mogą mieć, lub mają jakiś wpływ na to co się w straży dzieje. Jest to naprawde czaso i pieniężnochłonne, uwierz mi.
Podobnie jak mi, tak i Tobie, pozostaje mieć nadzieję w skuteczność działań central związkowych i ich przewodniczących, nie piekląc się zbytnio, że nie udzielają na bieżąco informacji na forum, czy stronie związkowej. To, że nic nie jest od razu podane do wiadomości po jakimś pismie KG, nie oznacza, że ni w sprawie się nie dzieje. Patrz, część związkową tego forum i infomację, którą wkleił dzisiaj Geddeon.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 27, 2007, 16:37:33 »
Ostatnia, rzecz moja polemika z Piotrem wcale nie jest kłótnia tylko wymianą myśli, burzą mózgów czy jak to zwać, żeby móc wypracować jakiś pogląd trzeba niejednokrotnie pogadać, czasami się po droczyć, co wcale nie oznacza, że zaraz się kłócimy?!
Do Piotra998 sorry, że wypowiedziałem się za nas obu.
Dziekuję za wypowiedź również w moim imieniu i podpisuje sie pod powyższym.
Cytuj
Z powyższej wypowiedzi można wnosić że Twoim zdaniem niemal wszyscy komendanci (kierownicy jednostek organizacyjnych) oraz np. szefowie z.z. "włażą w tyłki" lub "liżą tyłki" - czy nie bawisz się w ogrodnika?
Chyba mnie jednak nie zrozumiałeś. To nie komendanci włażą w tyłki, a komendantom, a co do przewodniczących zz to póki co to nie oni dzielą dodatki służbowe, a im dzielą. Chyba, że Ty jako przewodniczący pomagasz komendantowi dzielić dodatki? Bo ja, nie. Wogóle, to nie rozumiem tej aluzji do szefów zz?
Według mojej wiedzy zdecydowana większość komendantów oraz szefowie zz maja maxa dodatku - ktoś im go przyznał. Nasuwa się pytanie na jakich zasadach - Ty podałeś wersję jak można dojść do wysokiego dodatku, a ja rozwinąłem Twoją myśl. Jeżeli kogoś uraziłem, to przepraszam. -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 27, 2007, 17:08:20 »
Cytuj
Według mojej wiedzy zdecydowana większość komendantów oraz szefowie zz maja maxa dodatku - ktoś im go przyznał.
Rozumiem, że różnie może być w różnych regionach Polski, ale głos w tej sprawie mogę zabrać tylko w swoim imieniu - mam aż 23% dodatku i znam wiele osób w mojej komendzie, które na niższych stanowiskach mają dodatek o wiele wyższy (tyle tylko, że ja nie uklaadm kafelek i zawsze mam coś niestety do powiedzenia, kiedy słyszę, że znowu kroi sie jakiś remoncik i pada slogan: "weźmy się i zróbcie"). Może gdyby nie moja niewyparzona gęba już dawno mialbym wyższy dodatek, jak również nagrody? Ostatnio zostałem przeniesiony (z powodów zdrowotnych) na 8 godzin, a w moje miejsce obowiązki d-cy zmiany przęjął z-ca d-cy JRG, zaraz poszła fama, że go wykopałem ze stanowiska, dostałe dwie grupy wyżej i pewnie dodatek też. Całe szczęście wracam już z powrotem na swoje stanowisko i wreszcie zamknę gęby niektórym krzykaczom, z tego forum również.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 27, 2007, 18:46:23 »
Pisałem o szefach związków tj. przewodniczących struktur krajowych korzystających z "oddelegowania" do pracy związkowej - gdzie szaraczkom z dołów do nich ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 27, 2007, 21:27:03 »
No i znowu ukazała się nowa propozycja podwyżek - która to już z kolei ?
Po raz kolejny wzrosły stawki w grupach od 10 wzwyż, a od 8 w dół stawki uposażenia zostały obcięte.
Grupa 9 dziesięć zł w górę w porównaniu z ostatnią propozycją, a tyle samo według wcześniejszych propozycji.
Komendant Główny i zastępcy utrzymali stan z ostatniej (wysokiej) propozycji, nadal w grupach: 20, 19, 18, i 17 średnia wysługa lat jest wynosi 25%, czyli uśredniając wszyscy na tych grupach mają po 30 lat wysługi. Trochę to dziwne. Zastanawiam się, czy przypadkiem w tych grupach wysługa jest liczona na zasadach preferencyjnych - nawet po 20 latach pracy wysługa jest liczona nadal po 1% ?
Jeśli tak to np. KG w "prezencie" otrzymał dodatkowe 175 zł.

I co wy na to ?   

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 27, 2007, 22:34:23 »
I co wy na to ? 

Podobno na forum zagląda Pan Komendant Główny, więc poczekajmy na jego odpowiedź na Twoje pytanie. Choć osobiście uważam, iż jeżeli cokolwiek napisze w tym temacie to i tak nie bedzie nic konkretnego. Bo jak mozna merytorycznie uzasadnić pogłębianie się różnic płacowych pomiedzy biurem a podziałem.

pozdro

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 27, 2007, 23:10:54 »
Na stronie ,,S,, pojawiła się dzisiaj nowa wersja podwyżek i tabela    !!!!!!!!!!
http://www.skpnszz.org/downloads.php?cat_id=4
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 28, 2007, 08:09:15 »
Załącznik do rozporządzenia
Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia  ............................. 2007r. ( poz.  ........... )

TABELA
STAWEK MIESIĘCZNEGO UPOSAŻENIA ZASADNICZEGO STRAŻAKÓW
WEDŁUG GRUP UPOSAŻENIA ZASADNICZEGO


Grupa   Miesięczna stawka
uposażenia   uposażenia zasadniczego
zasadniczego   w złotych
20                       7000
19                        6000
18                        3 830
17   3290      
16   2760      
15   2480      
14   2230      
13   2080      
12   1990      
11   1900      
10   1810      
9   1730      
8   1650      
7   1570      
6   1510      
5   1450      
4   1400      
3   1310      
2   1190      
1                           870

W dniu 26 stycznia 2007 r. w Komendzie Głównej odbyło się spotkanie Komendanta Głównego z Przewodniczącymi central pożarniczych związków zawodowych, w sprawie projektu rozporządzenia MSWiA w sprawie uposażenia strażaków PSP.
Zgodnie z przedstawionymi propozycjami podstawą konstrukcji tabeli płacowej był równy procentowy podział kwoty na poszczególne grupy uposażeń. Zgodnie z przedstawionymi przez KG propozycjami 80,3 % (śr. ok. 172 zł) przyznanych na podwyżki środków przeznaczono na stałe składniki płacy, a pozostałą kwotę ok. 40 zł przeznaczono do konsumpcji w dodatkach.
Przedstawiając w/w propozycje Komendant Główny st. bryg. dr. inż. Witold SKOMRA, ponownie podkreślił, iż podstawowym celem zmian jest wprowadzenie motywacyjnego systemu płac i docelowo systemu mnożnikowego. Na rok bieżący planowane jest, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami poczynionymi podczas sejmowych prac na ustawą modernizacyjną (80/20), dodatku motywacyjnego.
Podczas spotkania strona związkowa, poza poprawkami do treści rozporządzenia umożliwiającymi jednoznaczną interpretację zaproponowanych zapisów, wskazała konieczność podwyższenia kwoty podwyżki najniższych grup. W tym w szczególności dotyczyło to grup od 3 do 7 obejmującej swym zasięgiem większość stanowisk zajmowanych przez strażaków podziału bojowego, stanowiących jednocześnie docelowe grupy, z których następują odejścia na emeryturę. Dodatkowo wskazano i podkreślono nierozwiązany do tej pory problem Stanowisk Kierowania.
Odpowiadając na przedstawione uwagi Komendant Główny stwierdził m.in. :
   do przyszłorocznego budżetu trzeba wyprostować sprawę stanowisk kierowania,
   przedstawione propozycje podwyżek obejmują swym skutkiem wszystkich strażaków (nowe regulaminy nie wchodzą nigdzie od 1 stycznia),
   uznając słuszność wniosku, iż Stanowiska Kierowania są niedowartościowane należy do przyszłorocznego budżetu uregulować tę sprawę, i zarezerwować odpowiednią kwotę na te osoby,
   ponownie podkreślił konieczność podejścia kompleksowego w zakresie zmian dotyczących kwalifikacji i stanowisk służbowych z terminem wprowadzenia tych zmian na rok przyszły.
Spotkanie zakończyło się przyjęciem Tabeli stawek miesięcznego uposażenia zasadniczego uwzględniającym część z wniosków zgłaszanych przez związki zawodowe. (Tabela w załączeniu).
Dodatkowo Komendant Główny podtrzymał wcześniejszą informację o obligatoryjnym zachowaniu uposażeń na dwa lata przez strażaków z co najmniej 20 letnim stażem, tracących powyżej 1 grupy, z możliwością dalszego przedłużenia (na wniosek). Szczegółowe informacje w tym zakresie zostaną przedstawione przez Komendanta podczas planowanej na luty narady służbowej Komendantów Wojewódzkich.
Odpowiadając na pytania dotyczące problemu przeliczania nadgodzin, Komendant Główny stwierdził, iż pisma w tym zakresie dotyczą tylko i wyłącznie weryfikacji ilości przedstawionych przez poszczególnych Komendantów nadgodzin, w celu ustalenia stanu rzeczywistego i nie ma nic wspólnego z wprowadzeniem normy 48 godzin. Uprawnienie do ustalenia niezbędnych stanów w tym zakresie należy wyłącznie do Komendantów Wojewódzkich.


kazarst

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 28, 2007, 09:16:20 »
nokia skąd takie wiadomości? , bo u mnie w komendzie jutro "rewolucja" ,decyzje wydane przez KP odnośnie nowych stanowisk i ustawianie stołków narazie stop.
Nadgorliwcy, już odebrali podziałowi nadgodziny!!! ,robiąc korekty w listach obecności.
U mnie już wszystko po nowemu ,a tu patrzę nic nowego jeszcze nie wchodzi na dzień dzisiejszy!!!
I komu tu wierzyć ? !!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2007, 09:18:47 wysłana przez kazarst »