Autor Wątek: Podwyżki na 2007  (Przeczytany 127187 razy)

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #500 dnia: Czerwiec 11, 2007, 16:48:59 »
Cytuj
Butel jesteś w temacie i innych posiadających wiedzę uprasza się o pilną odpowiedź Smiley :
Te 21 zł nie są wliczone czy są wliczone w średnią sumę zagwarantowaną ustawą modernizacyjną.

Trudno cokolwiek powiedzieć w tym temacie, trzeba zasięgnąć języka, ale coś się na pewno dowiem .

Kwota zagwarantowana w ustawie modernizacyjnej na lata 2007-2009 ok800zł jest bez tych 21 zł, na dzień dzisiejszy oczywiście.Czyli są to środki (będą) dodatkowe.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #501 dnia: Czerwiec 13, 2007, 03:57:29 »
Z tego co czytam to po podwyżkach w grupach następują również regulacje w dodatkach służbowych. Jak wam się to udało przeforsować i o jakie kwoty zostały podniesione ów dodatki ?

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #502 dnia: Czerwiec 13, 2007, 08:19:49 »
U mnie trudno powiedzieć , dostaliśmy tylko to co wynikało z obligu.
Może po całkowitych wyliczeniach coś zostanie  ^_^.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #503 dnia: Czerwiec 13, 2007, 09:28:49 »
Zostanie zostanie o to bym się nie martwił im w komendzie niższe stanowiska tym więcej zostanie.
Pytałem dlatego bo jak wynika z postu jan112 - były w niektórych komendach ruchy w dodatku służbowym.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #504 dnia: Czerwiec 16, 2007, 07:40:16 »
,,W zakresie terminu, okresu i podstawy wypłaty podwyżek w dodatkach służbowych – ograniczenia te są niezrozumiałe – taki sposób szukania oszczędności  po przez poszczególnych Komendantów (KW/KM/KP) jest nieuprawniony,,.Takie stawianie sprawy jest niedopuszczalne i będzie
analizowane.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2007, 08:10:55 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #505 dnia: Czerwiec 16, 2007, 09:52:36 »
A u mnie myślą jak u kolegi jana 112 co zrobić żeby PB , nie oszalał po podwyżkach.PB. Wysokie zaufanie , niska płaca .KP.KM. KW wysoki dodatek niskie zaufanie.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #506 dnia: Czerwiec 16, 2007, 23:45:35 »
Prośba do wszystkich o wyrażenie opinni w ankiecie !
Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #507 dnia: Czerwiec 16, 2007, 23:54:19 »
Z tego co czytam to po podwyżkach w grupach następują również regulacje w dodatkach służbowych. Jak wam się to udało przeforsować i o jakie kwoty zostały podniesione ów dodatki ?

Niestety jak... zwykle  :angry: Nie da się, co niektórym /czyt. wiadomo/  na tym samym stanowisku w grupie "przeskoczyć" to w dodatku się <promuje>  :wacko:
Pozdr.
Ps. Osobiście dostałem w dodatku niecałe + 70,- zł. /brutto/  ^_^
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Tuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #508 dnia: Czerwiec 21, 2007, 22:38:46 »
Może ktoś mi powie gdzie są nasze podwyszki, bo 230 zł - gdzieś przepadły  dostałem tylko w grupie i dalej koniec ( d-ca Zmiany 23 lat służby 200 zł - a co dostal ratownik z 25 letnim stażem -ZZ ruszcie się bo jak się zmienil KG to jakoś strasznie cicho się zrobiło o naszej sytuacji tylko jakieś spotkania, obiecanki i co dalej?

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #509 dnia: Czerwiec 21, 2007, 22:49:11 »
u mnie stary w dodatkach rzucił od 1 lipca po 125 brutto średnio na etat dla PB, także ponad 230 wyjdzie na etat średnio -_-

Anonim

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #510 dnia: Czerwiec 21, 2007, 23:07:14 »
Cytuj
Może ktoś mi powie gdzie są nasze podwyszki, bo 230 zł - gdzieś przepadły  dostałem tylko w grupie i dalej koniec ( d-ca Zmiany 23 lat służby 200 zł - a co dostal ratownik z 25 letnim stażem -ZZ ruszcie się bo jak się zmienil KG to jakoś strasznie cicho się zrobiło o naszej sytuacji tylko jakieś spotkania, obiecanki i co dalej?

Nie ma co odgrzewać kotleta, kto co miał dostać -dostał, następne za rok.
Podwyżki były właśnie w grupie - te obiecane, więc dostałeś prawidłowo ^_^

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #511 dnia: Czerwiec 21, 2007, 23:24:12 »
u mnie jeszcze ciekawiej. 01 dostał powyzkę w grupie i w dodatku od czerwca. A nam do dnia dzisiejszego nie wypłacił
w dodatku. Mało tego nikt nie wie jaka jest średnia w KP ( w dodatku ). 01 przebąkuje coś , że i tak tę kwotę będzie musiał podzielić ( przesunięcia budżetowe ). Chce nas doposażyć w sprzęt ( którego i tak juz nie ma gdzie upychać w skrytkach ).
Ot poprostu taki mały pies ogrodnika.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2007, 23:46:06 wysłana przez jrgpsp »

Anonim

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #512 dnia: Czerwiec 21, 2007, 23:32:16 »
Chyba coś się zmieniło w kwestii jawności uposażeń w komendach powiatowych.
Kiedyś każdy wiedział co jest grane, teraz wszystko jest jakieś tajnawe..
Kwestia 01 - stara śpiewka, nie dziw się, że tak jest.
Jak 01 jest lewusem, to nic się nie poradzi.
Przykra sprawa..

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #513 dnia: Czerwiec 22, 2007, 10:26:28 »

Nie ma co odgrzewać kotleta, kto co miał dostać -dostał, następne za rok.
Podwyżki były właśnie w grupie - te obiecane, więc dostałeś prawidłowo ^_^

Podwyżki były w grupie i ... tu się zgadza,
podwyżki powinny zgodnie z zapisami modernizacyjnej ustafki być w dodatku służbowym co więcej nawet bez jakiegokolwiek przepisu można orientacyjnie oszacować kasę na tę podwyżkę i wypłacić ludziom, a nie czekać!
Procenty Panowie komendanci Wam na kontach komend nie lecą a nawet jak lecą to oddacie je do warszafki.

Anonim

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #514 dnia: Czerwiec 22, 2007, 10:40:46 »
Cytuj

Podwyżki były w grupie i ... tu się zgadza,
podwyżki powinny zgodnie z zapisami modernizacyjnej ustafki być w dodatku służbowym co więcej nawet bez jakiegokolwiek przepisu można orientacyjnie oszacować kasę na tę podwyżkę i wypłacić ludziom, a nie czekać!
Procenty Panowie komendanci Wam na kontach komend nie lecą a nawet jak lecą to oddacie je do warszafki.


Dobrze piszesz, tylko to ociąganie komendantów jest problemem.
Może wynika to z tego, że mają załogę w dupie i dbają o własny interes robiąc tego typu wałki.
Wku.wia mnie ta pazerność na kasę wśród pryncypałów.
Żenada jednym słowem..

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #515 dnia: Czerwiec 22, 2007, 11:38:53 »
Większość komendantów traktuje budżet komend na poziomie budżetu swojego - czytaj prywatnego, ja nie rozumie i nie zrozumie faktu, że jak kasa w komendzie na § płacowym jest to się jej nie wypłaca, bo... strażak za dużo zarobi. To jest chore.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #516 dnia: Czerwiec 22, 2007, 21:20:07 »
,,W zakresie terminu, okresu i podstawy wypłaty podwyżek w dodatkach służbowych – ograniczenia te są niezrozumiałe – taki sposób szukania oszczędności  po przez poszczególnych Komendantów (KW/KM/KP) jest nieuprawniony,,.Takie stawianie sprawy jest niedopuszczalne i będzie analizowane.
Do czego to doszło że cytuje sam siebie ^_^ ^_^.
Ale z pisma KG wynika, jak można wywnioskować że będą podjęte jakieś działania w/w sprawie i na ile będą one skuteczne.
Nie wiadomo tylko jeszcze na ile te słowa pisane są wiarygodne do wydanych poleceń ustnych, bo już sporo czasu minęło od wprowadzenia podwyżek w kraju.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #517 dnia: Czerwiec 23, 2007, 20:21:46 »
Z jednej strony KG nie może nakazać wypłaty w KM,KP, czy KW, bez przepisów wymienieni komendanci nie muszą wypłacać podwyżki w dodatku. Niech cały zespół ludzi pracujący nad zmianami do ustawy o PSP przyśpieszy robot ę i zabiegi do szybszego przeforsowania zmian w prawie. jak ukażą się zmiany prawne a komendanci dalej będą olewać wypłatę to wtedy im po hamulcach. :)

Offline bombello1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #518 dnia: Czerwiec 24, 2007, 23:47:33 »
u mnie jeszcze ciekawiej. 01 dostał powyzkę w grupie i w dodatku od czerwca. A nam do dnia dzisiejszego nie wypłacił
w dodatku. Mało tego nikt nie wie jaka jest średnia w KP ( w dodatku ). 01 przebąkuje coś , że i tak tę kwotę będzie musiał podzielić ( przesunięcia budżetowe ). Chce nas doposażyć w sprzęt ( którego i tak juz nie ma gdzie upychać w skrytkach ).
Ot poprostu taki mały pies ogrodnika.

gratulację wolę sprzęt niż 10 zł a sprzęt zawszze gdzieś zmieszczę(sprzętu nigdy za wiele)

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #519 dnia: Czerwiec 25, 2007, 10:20:24 »
Cytuj
gratulację wolę sprzęt niż 10 zł a sprzęt zawszze gdzieś zmieszczę(sprzętu nigdy za wiele)

Zgoda, ja też wolę nowy sprzęt ale dlaczego mam oddawać swoje 10 zł, takim tokiem myślenia to zróbmy zrzutę na samochód ciężki w kraju, sporo się tego uzbiera  :huh:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #520 dnia: Czerwiec 25, 2007, 12:54:39 »
Sprzętu na samochodach mamy już tak na prawdę wiele porównując np z latami 90 tymi, że nie ma go kim obsługiwać. Każda zwyżka (specjalnie nie piszę podwyżka) płacy nawet 10 zł uzyskana z funduszu płac to jest krok ku normalności.

W innym przypadku mamy tak: strażacy chcą więcej zarabiać dostają jakieś kwoty na potrzeby płacowe - komendnaci zamiast przeznaczać wszystkie środki na płace przenoszą te pieniądze z ludzkich wypłat na sprzęt.
Przecież to urojenie w taki sposób zawsze będziemy rządali podwyżek.

10 zł miesięcznie przy np.100 etatach to 12000 zł - czyli każdy kto tak zrobił roztrwonił pieniądze na 1/2 etatu, a ludzi nam też ponoć brakuje !!

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #521 dnia: Czerwiec 28, 2007, 21:32:07 »
Pozdrawiam Wszystkich zadowolonych z podwyżki w br. tych co liczyli na 230 zł i tych co na nic nie liczyli

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #522 dnia: Czerwiec 28, 2007, 21:38:29 »
jakby tak co roku było..... o to był tylko sen ;-)..... ^_^ ^_^ ^_^ :wacko:
EGO = 1 / wiedza

Offline fornax

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #523 dnia: Czerwiec 29, 2007, 00:02:21 »
Pozdrawiam Wszystkich zadowolonych z podwyżki w br. tych co liczyli na 230 zł i tych co na nic nie liczyli
Drogi kolego. Chyba nie wiesz co to takiego "średnia"? Wiesz ile średnio człowiek i pies mają nóg? :) Wychodzi że 3 haha.
A tak na poważnie. Przy średniej trzeba uwzględniać np. wzrost dodatku stażowego, awanse w stopniu i stanowisku, regulacje dodatku służbowego, rezerwę na nagłe odejścia ze służby itp. To wszystko należy przeliczać w odniesieniu do całej Komendy Powiatowej (Miejskiej). Przekroczenie średniej płacy grozi Komendantowi poważnymi konsekwencjami.
pozdrówka

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2007
« Odpowiedź #524 dnia: Czerwiec 29, 2007, 12:22:04 »
fornax mnie wyprzedził i wyjaśnił to bardzo dobrze, dodam jeszcze od siebie, że pytania w stylurafaello powtarzają się dosyć często. Zaczynam się zastanawiać, czy jest wogóle sens mówić kiedykolwiek w przyszłości o kwotach podwyżek, ludzie nie czytają tego co jejst przed kwotą i za kwotą, zapamietują tylko liczbę i później wylewają żale na forum, że ktoś im obiecał a nie dostali.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.