Autor Wątek: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...  (Przeczytany 6323 razy)

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
cześć!mam pytanie jak w temacie, w czerwcu kończe szkołę aspirantów no i powoli zaczynam rozglądać sie za pracą, może wiecie gdzie najlepiej rozpocząć swoją służbę w PSP
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2007, 17:29:29 »
o co ty wogóle pytasz przecież ty już służysz w psp najwyżej możesz zapytać w której komendzie rozpocząć pracę może ktoś ci podpowie

z mojej strony mogę ci powiedzieć że każdy powinien zaczynać od podziału bojowego nieważne czy po sap czy po sgsp a zmojego doświadczenia wiem że jednak na jrg w większych miastach doświadczenie nabiera się dosyć szybko.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2007, 10:36:56 »
Z tego co wiem to raczej zostaniesz skierowany do jakieś komendy, oby to była ta doktórej chcesz trafić. Jak chcesz szybko nabrać doświadczenia i łyknąć prawdziwego pożarnictwa, to proponuję podział bojowy w JRG w dużym mieście, w takich jednostkach jest dużo jazdy do różnych rzeczy. Obyś trafił na fajną i zgraną zmianę to będziesz z przyjemnością chodził do służby. Powodzenia :wacko:
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2007, 16:11:55 »
dzięki za odp., tak właśnie chce - trafić po szkole na podział
tylko pytam: w jakim rejonie Polski szukać pracy no i czy rzeczywiście najlepiej w dużym mieście, a jak tak to może jakiś przykład?, zna ktoś może dobrą jednostkę, z dużą ilością wyjazdów, dobrym sprzętem  no i zgraną ekipą strażaków?
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2007, 17:05:53 »
Każdy będzie chwalił swoją jednostkę( chyba że jest już bardzo h....) ale jaki rejon polski cię interesuje?
Warto pomyśleć o Krakowie, każda JRG ma prawie 1000 wyjazdów rocznie, oraz różne specjalizacje, w zależności od zainteresowańi uprawnień.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline wacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2007, 18:50:44 »
Cześć.
Moim zadaniem jak sobie sam nie znajdziesz jakieś jednostki która oczywiście by ciebie chciała, to napewno dostaniesz jakiś przydzial. Tylko w tym problem że może to być troche daleko od domu i może to być jednostka która nie bedzie spełniała twoich oczekiwać . Co jeszcze , jeszcze jeden problem może być tak że nie będziesz miał gdzie mieszkać i będziesz sobie musiał coś wynająć , bo Komenda nie ma co ci zaowerować z tego powodu że cię tam zesłali. Niestety przykre ale prawdziwe. Pozdrawiam i szukaj coś sam nim cie gdzieś wykopią.

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2007, 18:55:19 »
no właśnie tego wykopania boję sie najbardziej, dlatego chciałbym cos sam wcześniej znaleźć.
A teraz troszke inne pytanie: zanlazłem jednostkę, no i myśle że najpierw wyśle tam e-maila, no i własnie jakiej treści?, jak on powienien mniej wiecej wygladać??
 
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2007, 18:57:25 »
A którą SA PSP kończysz?
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2007, 18:59:52 »
Jak chcesz to prześlij swój adres poczty. To ci może coś  poradzę. :wacko:
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2007, 20:38:51 »
kończe najlepszą SA PSP, proste: Kraków
bardzo bym Cie prosił o pomoc JW32
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2007, 20:48:00 »
jak kończysz sap Kraków to tylko JRG 1 w krakowie swoich wyjazdów grubo ponad 1000 do tego pomocy wzajemnej bardzo dużo (rejon w środku działania komendy krakowskiej), blisko do komendy zawsze to więcej i świeższych wiadomości, można się nieraz napatrzeć :wacko:, rejon wymagający stare budownictwo pali się aż miło, i wogóle można by wymieniać i wymieniać

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2007, 21:37:45 »
najlepsza SA PSP Kraków  he he he oj jaki zapatrzony w swoją szkołę trochę pokory kadecie

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2007, 21:51:52 »
no z tymi najlepszymi to przez same szkoly jest nakrecana ta chora rywalizacja i podzialy na lepsze i gorsze. a z tymi przydzialami to czasami nie taki diabel straszny jak go maluja, sam jestem obecnie na takiej zsylce wiec moge cos o tym powiedziec :) a co do jednostki to przewaznie wysylaja tam gdzie jest zapotrzebowanie po uprzednim przeliczeniu setek diagramow i statystyk. no chyba ze sam bedziesz sie rozgladal i szukal.

Offline wiarus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 22, 2007, 22:06:26 »
wal bezpośrednio na stanowisko komendanta,  co se będziesz wybierał jakieś posrednie rozwiązania !.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 22, 2007, 22:10:18 »
Jak chcesz żeby cię nazywali elektorskim to wal na jedynkę. A z tymi wiadomościami różnie bywa.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 22, 2007, 22:16:31 »
youngfireman, możesz mi coś więcej powiedzieć o Twojej sytuacji??, jak wygląda, jak to sie stało że trafiłeś tam gdzie jesteś i wogóle wszystko wszystko mnie interesuje, dzięki
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 22, 2007, 22:34:06 »
mniej wiecej pewnie kazdy wie jak wyglada teraz sytuacja kadrowa i przekroj srazakow wedlug korpsow na terenie Polski. sa woj. i osrodki miejskie, w ktorych ilosc asp. i kadry oficerskiej przerosla wszytkie granice zdrowego rozsadku i mimo zapotzrebowania ze strony komendantow KG kategorycznie zabronila przyjmowania nowych osob. ze spotkania podczas, ktorego padly dla mnie propozycje KP PSP z moim najblizysz sasiedztwie chociaz i tak kawalek drogi wybralem miasto X :) w tych warunkach wybralem KP o ktorej nie mialem bladego pojecia, doslownie nic!! chociaz bylem namawiany na inne ale to byl moj wybor i moge powiedziec, ten wybor nie byl zly moge pokusic ze nawet B. DOBRY. pod wieloma wzgledami zyskalem nawet w porowaniu do tych, ktorzy poszli na przyslowiowe "swoje" . teraz troche rad nie ma zlotego srodka i wyznacznika dla wszystkich ciezko ocenic jednostke i klimat na niej panujacy poprzez internet czy pod wzgledem statystyki wyjazdow, wyposazenia czy warunkow socjalnych.

Offline lechu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
  • 1940 i i na chodzie...
    • tym pomykam rocznik 1940 stare ale jare..
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 22, 2007, 22:37:58 »
Po skonczeniu szkoły będziesz aspirantem pożarnictwa i bez dwóch zdań ognia i spalenizny musisz powąchać nie życzę Ci żebyś odrazu trafił na głęboka wodę (i albo nuczyś sie pływać lub utoniesz),ale nikt nie powinien prowadzić strażaka za raczkę,liznąć w naszym zawodzie trzeba wszystkiego.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2007, 22:43:37 »
Każdy strażak musi się wyjeździć parę lat, wtedy jest dopiero dobrym ratownikiem ( chociaż sąi tacy, którzy powinni pracować w biurze ), ale to zależy tylko od samego człowieka.
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 23, 2007, 12:21:25 »
heh, dzięki za odpowiedzi, wiecie bardzo chce trafic na podział i mam nadzieje ze jednostka w której bede pracował da mi możliwość nabrania doświadczenia  i opanowania kunsztu działań ratowniczo - gasniczych, dlatego chciałbym pracować w jednostce gdzie sie pracuje, jeździ do akcji, przeprowadza ćwiczenia, a nie leży na wozach...powyżej 1000wyjazdów::??to chyba dobry wyznacznik,hm?
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline Tedi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 23, 2007, 14:15:16 »
cześc posłuchaj co Ci powie strażak z 22 letnim stażem w podziale, kapitan. Jeżeli szukasz naprawdę doberj pracy i płacy to niestety nie tu sory że tak piszę ale dużo już widziałem i wiem tu NIESTETY NIE MA PRZYSZŁOŚCI SZUKAJ PRACY ZA GRANICĄ Betonn ciężko rozwali :wacko:

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 23, 2007, 17:51:08 »
buuuuuu, to mi pomogłeś...
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: gdzie szukać pracy, żeby przy dzisiejszych zmianach było jak najlepiej...
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 24, 2007, 14:42:24 »
czy ktoś z użytkowników tego forum pracuje może, bądź miał jakikolwiek kontakt z jednostkami PSP w tych miatach: Warszawa, Opole, Wrocław, Zielona Góra, Gorzów Wlkp., ??
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline monek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Ludzie, ale w tym poście było pytanie gdzie są wolne etaty, tzn w którym powiacie, może ktos na to odpowiedzieć ??

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Patrząc i obserwując to co się ostatnio dzieje to masz do wyboru: Polish Republic of Ireland albo fiordy norweskie  ^_^

Offline Tedi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Tak Polish Republic of Ireland albo fiordy norweskie tam jest cool i tam sie wybieram już niedługo coraz biliżej bo już odchodzę po 22 latach WYSTARCZY

Offline Tedi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Tak Polish Republic of Ireland albo fiordy norweskie tam jest cool i tam sie wybieram już niedługo coraz biliżej bo już odchodzę po 22 latach WYSTARCZY
A ten to co sie tak dopytuje gdzieiść moze jest nadgorliwy, a tacy tobardzo niebezpieczni a moze mu chodzi o to gdzie można poleżeć.
szkoda że odchodzę wziołbym Cie pod swoje skrzydełka i zobaczył cojesteś wart.
Właśnie są u mnie przyszli aspiranci na praktyce to "jednym nabić a drugim strzelić" i mniej nas Panie Boże zdala od takich przyszłych dowódców

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Wiatm kolge.
Pewnie jesteś rozczarowany podejściem do Twojej prośby. Osobiście, jeśli tak jest, to w moim rozumieniu masz duże powody tak się czuć.
Panowie przychodzi młody człowiek. Człowiek pełen zapału, chęci,podstawowej wiedzy teoretycznej, a Wy co? Oferujecie "gościowi" wyjazd z kraju? Skoro konczy aspirantke to zapewne zna warunki pracy i płacy w PSP.! Pyta jasno i PROSTO. "gdzie mogę nabrać doświadczenia?"
Ja, mogę zasugerować rozwiąznie następujące.
Od dawna wiadomo, że brud zbiera sie tam, gdzie ludzie ściśle się zebrali ^_^ ^_^ :wacko:
Odwiedz strony komend powyzej 100 tyś mieszkanców. Sprawdz kategorię. Zadzwoń do 01 w tych komendach. Zapytaj czy jest mozliwość! Często na stronach są foty JRG i "sprzetów" Jeśli wpadnie Ci coś w "oko" krzyknij na forum do konkretnej osoby z zainteresowanej JRG i jest duża szansa na odpowiedz(oczywiście anonimową) :rolleyes
Z mojej strony dostajesz szczere życzenie, udanej drogi w strukturach PSP. Uwierz kolego na słowo, że te zyczenie przyda Ci się bardzo!
Pozdrawiam
ps...
tyle powrotów ile wyjazdów...!
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.