Autor Wątek: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??  (Przeczytany 68029 razy)

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #250 dnia: Sierpień 17, 2010, 11:10:11 »
Nikt wam nie zabrania starać się do straży ;) Jest równouprawnienie to i dobrze, że jednakowe kryteria są do aspirantek bo dlaczego kobiety mają być faworyzowane? ;)

Offline joanna_91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #251 dnia: Sierpień 17, 2010, 12:00:01 »
no fakt. chociaż wiesz. :P wiadomo, że kobiety chciałby być faworyzowane, ale nie wszędzie są. ;)

i zgadzam się - skoro chciałyśmy równouprawnienia - starajmy się i pokażmy facetom, że my też potrafimy! :D
' ... i iść świadomie w ślady św. Floriana.'

Offline tomaszk1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #252 dnia: Sierpień 17, 2010, 21:01:46 »
No to dziewczyny ścisnąć się za jaja i do zobaczenia w 2011 na egzaminach  :straz:

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #253 dnia: Sierpień 18, 2010, 13:56:03 »
Każda kobieta przy odrobinie determinacji i dobrych chęci jest w stanie zrobić potrzebne szkoły i uprawnienia,  dostać się na podział i przetrwać, a przy większych chęciach być lepsza od facetów. A męski szowinizm i męską dumę można po prostu olać sikiem prostym, prądem zwartym lub rozproszonym i pracować w każdym zawodzie. Świat się zmienia, Teraz kobiety są z jajem, robią się coraz bardziej twarde, obrotne, silniejsze, a faceci niewieścieją. Kobiety latają w kosmos jako dowódcy promów, służą w policji, wojsku, straży miejskiej, OSP, na platformach wiertniczych, jeżdżą tirami, autobusami, zjeżdżają na dół kopalni. Teraz czas na PSP. Na podziale nie jest tak ciężko jak się wydaje, jest fantastycznie tylko trzeba w to uwierzyć. Wiem co mówię - z własnego doświadczenia i obserwacji. Prawdziwi mężczyźni nie boją się silnych kobiet, tylko je szanują, niestety prawdziwi mężczyźni to już gatunek wymarły. Niestety prawda w oczy kole i "mężczyźni" mogą utrudniać normalną robotę. Dlatego wszystkie baby które są lub chcą być strażakami - łączcie się, bo w kupie siła i kupy nikt nie ruszy. Zróbcie rebel i niech to pójdzie w Polskę  ^_^ Żaden chłop nie ma prawa utrudniać kobiecie życia i zabraniać szczęścia, obojętnie w jakim zawodzie chciałaby pracować  :tuba:

Pozdro dla kobiet strażaków i/lub strażaczek (jak kto woli, chociaż bardzo nie lubię tego drugiego określenia)  :straz:

nic dodać nic ująć :). gratulacje podejścia :) w końcu coś pozytywnego na nasz temat

Offline fegelein

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #254 dnia: Sierpień 22, 2010, 22:09:07 »
Równouprawnienie to z jednej strony prawa, a ich korelatem są z drugiej strony obowiązki. A zainteresowane strony przeważnie zwracają uwagę na te pierwsze. Jak najwięcej uprawnień a obowiązki niech spełniają inni.

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #255 dnia: Sierpień 23, 2010, 19:38:38 »
Ja jestem przeciwko kobietą na podziale bojowym podpatrując środowisko policjantów. Nie wiem jak u was ale u mnie w mieście prawie każdy patrol jest mieszany Kobieta + Mężczyzna. Gadałem z jednym znajomym policjantem i mówił że sporo ludzi narzeka jak są na patrolu z kobietą. Poparł to jednym argumentem że nie bardzo przydają się podczas interwencji wymagających użycia siły. Na razie nie mogę poprzeć tego z własnego doświadczenia ani chociaż poprzeć zdanie strażaków współpracujących z paniami. Może moje zdanie się zmieni z czasem jak poznam jakąś panią strażak w akcji ;]

Tak czy owak drogie Panie nie rezygnujcie ze służby bo realizacja własnych marzeń/celów jest sprawą ważniejszą niż zdanie innych (w tym przypadku facetów). Pozdrawiam

Offline joanna_91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #256 dnia: Sierpień 23, 2010, 20:41:06 »
no ok. wiadomo, że dziewczyny nie mają tyle siły co faceci, ale też sobie dają radę. ;)

ja np. dałam radę gasić las i przez ponad dwie godziny ciągać, rozwijać, zwijać odcinki (węże :P) po lesie - za kolegą, czy też gasić i jakoś nie jęczałam zbytnio :P jak już się kobiety decydują na straż to nie można pokazać, że jest się słabym tylko udowodnić facetom, że dziewczyna też potrafi! :P

chyba gdybym była facetem to nie chciałabym, żeby jakaś dziewczyna była ze mną na podziale bojowym, ale że jestem dziewczyną to inna sprawa xD  :kjezyk: :straz:
' ... i iść świadomie w ślady św. Floriana.'

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #257 dnia: Sierpień 23, 2010, 21:03:41 »
Kobieta na podziale bojowym, to coś jak Yeti - niby ktoś tam słyszał że są, nawet dają radę, ale nikt osobiście nie widział/nie pracował z nimi :rofl:

Z innej strony co nieco o kobietach w PSP mogą powiedzieć Ci którzy mają z nimi do czynienia na kursach/w szkołach, ale ja znam tylko takie strażaczki biurkowe, które są zaskoczone tymże w straży używa się ześlizgów (sic!) :fiuu:

Ale z opowiadań to była kiedyś taka jedna "pełnokrwista" - nawet robiła za kierowcę, ale została przeniesiona z PB za biurko... Ile wytrzymała na podziale trudno mi powiedzieć, ale to też ma znaczenie gdy mowa o kobietach w PSP
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline joanna_91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #258 dnia: Sierpień 30, 2010, 21:14:37 »
no to coś w stylu Yeti.  :kjezyk:
ale no to chyba normalne, że kobiety nie są takie wytrzymałe jak mężczyźni. wiecie baba to baba  :klol:

chyba fakt, że kobieta lepiej sobie radzi za biurkiem. chociaż dziewczyny też się na PB mogą przydać :)
' ... i iść świadomie w ślady św. Floriana.'

Offline Dawid998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • PSP
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #259 dnia: Sierpień 30, 2010, 22:21:35 »
no to coś w stylu Yeti.  :kjezyk:
ale no to chyba normalne, że kobiety nie są takie wytrzymałe jak mężczyźni. wiecie baba to baba  :klol:

chyba fakt, że kobieta lepiej sobie radzi za biurkiem. chociaż dziewczyny też się na PB mogą przydać :)

Nawet jak Ci się uda dostać do PSP, będziesz na podziale to i tak prędzej czy pozniej trafisz za biurko. Mam znajomą, która właśnie taką drogę w PSP przeszła.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #260 dnia: Sierpień 30, 2010, 23:46:28 »
ale no to chyba normalne, że kobiety nie są takie wytrzymałe jak mężczyźni. wiecie baba to baba  :klol:
Nie miałem na myśli wytrzymałości fizycznej, chociaż to też nas różni ;)

Bardziej chodzi mi o to ile faktycznie kobiety są w stanie przepracować czasu na PB - zakładając że nie odstraszą ich trudy służby, odpadną przy kwestiach..hmm.. powiedzmy, że kobiecych.

Przykładowo:
Nie wiem jak dokładnie wygląda sprawa urlopu macierzyńskiego, bo jakoś nie miałem okazji skorzystać  ^_^  Raczej 9 miesięcy + później to on nie trwa z tego co się orientuję. A szczerze wątpię aby ktokolwiek normalny podjął się pracy w bądź co bądź, ale jednak trudnych i niebezpiecznych warunkach choćby tylko na samym początku ciąży - byłoby to skrajnie nieodpowiedzialne, i podejrzewam że w takiej sytuacji sam dowódca JRG by wnioskował o przeniesienie na inne stanowisko - czyli do biura. A z biura się już po takim okresie czasu nie wraca zbyt szybko, bo przecież dziecko trzeba "odchować", wrócić do formy, itd., a miejsce może już być zajęte. Taki zmianowy system pracy jak w PSP zbyt wygodny dla matki raczej też nie jest...

Mnóstwo potencjalnych problemów - część do ominięcia jak się bardzo chce, ale dla niektórych (bynajmniej ja) rozwiązania nie widzę. Dlatego kobiety na PB raczej szybko kończą karierę i trafiają za biurko.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline joanna_91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #261 dnia: Sierpień 31, 2010, 07:32:38 »
a no widzisz Radhezz - o tym nie pomyślałam ;) w sumie chciałam napisać, że przecież dziewczyna jak idzie do np. takiej SA czy CS to nie może być w ciąży, ani nie mogła być xD a decydując się na pracę w psp też raczej jest to wykluczone. Ale no tak. przecież wiadomo, że mająć jakieś 25 lat dziewczyna może pomyśli o dziecku a wtedy kariera w straży na PB byłaby skończona...  :fiuu: przyznaję Ci rację Radhezz! :)
' ... i iść świadomie w ślady św. Floriana.'

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #262 dnia: Sierpień 31, 2010, 09:03:08 »
Dokładnie, praktycznie w każdym przypadku kończy się to biurem, również nie spotkałem obecnie nigdzie "czynnych" kobiet na podziale. Najczęściej to właśnie ciąża je wykluczała.

ps. Asiu, wypowiadasz się już chyba w każdym możliwym temacie, a co za tym idzie, Twoje posty mają coraz mniejszą (często wręcz zerową) wartość merytoryczną. W poprzednim w jednym zdaniu sobie zaprzeczasz, w drugim przyznajesz rację, i tak w kółko. Weź to proszę pod uwagę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2010, 10:13:26 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #263 dnia: Sierpień 31, 2010, 10:14:12 »
a no widzisz Radhezz - o tym nie pomyślałam ;) w sumie chciałam napisać, że przecież dziewczyna jak idzie do np. takiej SA czy CS to nie może być w ciąży, ani nie mogła być xD a decydując się na pracę w psp też raczej jest to wykluczone. Ale no tak. przecież wiadomo, że mająć jakieś 25 lat dziewczyna może pomyśli o dziecku a wtedy kariera w straży na PB byłaby skończona...  :fiuu: przyznaję Ci rację Radhezz! :)

tak mnie nurtuje to zdanie i albo żyjemy na innych planetach albo coś nie tak. Myślę, że wypadki chodzą po ludziach:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #264 dnia: Sierpień 31, 2010, 14:36:07 »
......
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2014, 18:29:41 wysłana przez agad »

Offline 12349

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 29, 2012, 15:22:11 »
MNie to nie przeszkadza. Jeżeli kobieta chce uratować komuś zycie to trzeba jej na to pozwolić. A wtedy udowodnią że mężczyźni wcale nie są lepsi :klol:
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 29, 2012, 17:45:52 »
a no widzisz Radhezz - o tym nie pomyślałam ;) w sumie chciałam napisać, że przecież dziewczyna jak idzie do np. takiej SA czy CS to nie może być w ciąży, ani nie mogła być xD a decydując się na pracę w psp też raczej jest to wykluczone. Ale no tak. przecież wiadomo, że mająć jakieś 25 lat dziewczyna może pomyśli o dziecku a wtedy kariera w straży na PB byłaby skończona...  :fiuu: przyznaję Ci rację Radhezz! :)
Jeżeli, będzie 'W stanie Błogosławiony", to zostaje tylko praca "na punkcie",ale i tak jestem ZA

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 29, 2012, 18:56:23 »
ja być za :)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #268 dnia: Luty 29, 2012, 19:03:54 »
Skoro temat został odświeżony... Czy zna ktoś przypadki, gdzie kobiety pracują na PB???

Ja natomiast uważam że kobiety jak najbardziej mogą pracować w straży, również na podziale. Wszystko zależy od siły i wytrzymałości. Co prawda taką kobietę trudno już nazwać kobietą, ale i takie przypadki się zdarzają, gdzie mężczyźni wymiękają ^_^

Nie wyobrażam sobie za to żeby "normalna" kobieta była ze mną w rocie. Przy stanach osobowych jakie są, gdzie na pierwszym wyjeździe jest jedna rota.

Offline almsherfa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 29, 2012, 19:52:12 »
W opolu jest na PB

Offline smerf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Kocham rowery
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 29, 2012, 23:01:20 »
Ja sobie nie wyobrażam, bym pracował na podziale z kobietą. Ostatnio mieliśmy wyjazd do wypadku komunikacyjnego. Obsługa ciężkiego sprzętu hydraulicznego(swoje waży, zwłaszcza jak się chwilę nim popracuje) oraz wyciąganie ofiar. Gdzie u laski tyle siły, by podnieść nieprzytomnego chłopa 103kg wagi... Nie widzę w tym kobiet.
We're flying above it all.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 29, 2012, 23:06:12 »
Widziałem w straży facetów którzy również nie mają tyle siły, by podnieść nieprzytomnego chłopa 103kg wagi, więc akurat ten argument tak sobie pasuje.

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 29, 2012, 23:12:55 »
Sam sie z tym nie spotkałem ale myślę że kobita na PB może mieć większy wpływ na ofiary lub świadków tragicznych zdarzeń może byc lepszym psychologiem.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 29, 2012, 23:23:57 »
NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE.
Kobiety w straży jedynie na stanowiskach cywilnych.
I skończmy w końcu z Jolą księgową, Jadzią kadrową w stopniu brygadiera z prawem do emki po 15 latach.
I nikt mnie nie przekona że powinno być inaczej bo jest równouprawnienie.

I dobrze mi z tym że jestem męską szowinistyczną świnią!!!
 
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 29, 2012, 23:28:04 »
Sam sie z tym nie spotkałem ale myślę że kobita na PB może mieć większy wpływ na ofiary lub świadków tragicznych zdarzeń może byc lepszym psychologiem.
To z kolei jest dyskryminacja mężczyzn :P

Niezależnie czy ktoś jest za czy przeciw, to ciągle używacie stereotypów związanych z płcią. Np. facet to silny, twardziel itp a kobieta rozsądna, pełna empati itd.
To droga do nikąd. To czy ktoś się nadaje do służby w 90% zależy od jego indywidualnych predyspozycji. Nic nie stoi na przeszkodzie by kobieta była silna (vide Gina Carano, Karolina Owczarz) jak również by facet był kobiecy (vide Justin Bieber ;))

Cytuj
NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE.
Kobiety w straży jedynie na stanowiskach cywilnych.
Tak tylko spytam: ile razy działałeś przy akcji z kobietą?