Autor Wątek: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??  (Przeczytany 68077 razy)

Offline julka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 26, 2007, 22:03:54 »
dziekujacy ludzie? w polsce?? o czym ty mówisz. polskie realia to nie amerykański film, nikt nie klaszcze po udanej akcji. jedyne czego mozna sie spodziewac to obsmarowania w gazecie albo procesu o złamany paznkiec ratowanej osoby
Masz wielka racje!!Kolega wybił szybę w domu podczas akcji a następnie właściciel go zaskarżył!!!W Polsce nie ma w ogóle wyrozumiałośći!!!!Dobrze,że pomożesz to jeszcze Cie po sądach będą ciągać:(Smutne to bardzo!!!!!
Kobiety są zarazem najtragiczniejszą i najpiękniejszą istotą jaka przytrafia sie mężczyźnie:)

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 26, 2007, 22:25:15 »
ja bym sie odważył iść z kobietą w jednej rocie tylko żeby to była kobieta z "jajami" a nie jakaś paniusia której wszystko nie odpowiada...
 a zpodziękowaniami czasami się zdażają ale żadko

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 26, 2007, 22:31:32 »
z taką kobietą to przyjemność iść ramię w ramie...
muszę mieć pewność że w razie czego wywlecze mnie z niebezpiecznej strefy... :)

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 26, 2007, 22:42:39 »
Masz wielka racje!!Kolega wybił szybę w domu podczas akcji a następnie właściciel go zaskarżył!!!W Polsce nie ma w ogóle wyrozumiałośći!!!!Dobrze,że pomożesz to jeszcze Cie po sądach będą ciągać:(Smutne to bardzo!!!!!
Też mieliśmy takie przypadki, no może bez zaskarżeń, ale z obelgami i pretensjami. Jednak mimo to, warto "uprawiać ten sport" ;)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 26, 2007, 23:06:56 »
Nie no nie da sie ukryć, że do straży raczej nie przychodzą miss... Takie wolą siedzieć gdzieś w biurze, żeby "nie daj Boże sobie paznkcia nie złamać". A facetowi-współpracownikowi kobieta strażak nie ma sie podobać a ma ją szanować i umieć z nią współpracować. I Pastor nie martw się, sądze że jakby co to każda z nas wywlokła by Cię.. Bo wiedziałybysmy, że musimy, bo od tego zależy twoje życie...

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 27, 2007, 10:54:09 »
co do podziekowań.. jakiś czas temu właścicielka dziękowała mi. paliła sie stodoła, ale co z tego skoro jedna z lokalnych gazet tak nas obsmarowała, ze musiałem pare razy przeczytać artykół zeby sie upewnić sie czy to aby na pewno chodzi o ten pożar  :wacko:

Offline margarett_m

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 27, 2007, 15:41:52 »
NIe miałam na myśli tylko tych podziękowań... Poprostu chciałam zaznaczyć, że naprawdę warto... Mimo wszystko warto :) Ludzie są różni, ale strażacy wiedzą ile pomogli, co mogłoby się stać bez nich... Nie chcę tu mówić o jakichś zasługach, nagrodach ale o takiej zwykłej ludzkiej dumie.. Tzn. gdybym ja uratowała kogoś to byłabym z siebie dumna, bardzo... Nawet gdybym pół "dziękuje"nie usłyszała... O co do tych "miss" to takich raczej w straży nie ma... NIe dały by rady:):):) Pozdrawiam:)

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 27, 2007, 16:56:14 »
a z tym dziękuje to różnie bywa nam jak chcieliśmy gasić to poprzecinali węże a jak przyjechała sasiednia jednostka i zamiast gasić dała panom bęzynę z pompy to usłyszeli dziękuję...
no ale jak doszło dwóch panów i mówią " dawaj ch... bęzynę z pąpy bo słabo się pali..."

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 27, 2007, 17:14:47 »
No cóż jak widać po tej ziemi chodzą różne świry i świrusy...  Ale strażacy z tej waszej "sąsiedniej" jednostki tez się nie popisali dając im tą benzynę... :angry:

Offline julka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 27, 2007, 17:32:18 »
Nie tak dawno była ogromna katastrofa gdzie zgineło dość dużo osób:(Gdy strażacy ratowali ludziom życie policjanci chodzili i zbierali walizki z pieniędzmi(opowiadnie jednego z ratujących strażków widzącego tą sytuację:(
Dlaczego czepiaja sie strażków że to są złodzieje i pijacy??O pewnych rzeczach sie nie mówi ale  gdzie sprawiedliwość jest???

« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2007, 17:34:14 wysłana przez julka »
Kobiety są zarazem najtragiczniejszą i najpiękniejszą istotą jaka przytrafia sie mężczyźnie:)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 27, 2007, 17:40:17 »
bo zeby zepsuc opinię to wystarczy kilka czarnych owiec w stadzie, a policji nic juz opini nie jest w stanie zepsuć  :wacko:

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 27, 2007, 18:47:06 »
Wydaje mi się, że jednak mimo tego, że często ludzie strażaków oczerniają to i tak są oni jedną z najbardziej szanowanych grup. Ale przecież od zawsze było tak, że ludzie widzą tylko to co złe i dużo o tym gadają, a jak przyjdzie co do czego i strażacy uratują ich mienie albo życie to tego jakoś nikt nie dostrzega i nie docenia....:/

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 27, 2007, 19:25:02 »
no cóż ... Polacy to taki naród, który pierwsze usłyszy plotke, później ją przekręci, doda swoje, pośle dalej i tak wyrabia sobie opinie na każdy temat...
Nie tak dawno była ogromna katastrofa gdzie zgineło dość dużo osób:(Gdy strażacy ratowali ludziom życie policjanci chodzili i zbierali walizki z pieniędzmi(opowiadnie jednego z ratujących strażków widzącego tą sytuację:
No i mamy nową plotkę. A może policjanci zabezpieczali mienie i później było ono zwracane właścicielom? Czy coś takiego nie mogło się zdarzyć? - znam sytuację że coś takiego miało miejsce. :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 27, 2007, 19:54:16 »
piotr ma racje, przynajmniej nie było plotek że strażacy cos zaiwanili  :wacko:

Offline julka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 27, 2007, 20:05:36 »
No i mamy nową plotkę. A może policjanci zabezpieczali mienie i później było ono zwracane właścicielom? Czy coś takiego nie mogło się zdarzyć? - znam sytuację że coś takiego miało miejsce. :rolleyes:
[/quote]

No wiesz policjant gdy coś zabiezpiecza to chyba nie chowa tego pod płaszcz!!!!!!No chyba że mój mąż sobie to wymyślił!!!Uważaj jak chcesz!!
Pozdro:)

Pozatmym schodzimy troche bardzo z tematu!!!Nie opłaca się rozczulać nad niesprawiedliwościami tego świata bo i tak nic nie wskóramy:(
Cieszmy się że pojawiają się kobiety, które obracaja świat do góry nogami bo co by było gdyby nas nie było???
Pozrowionka for @ll:):)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2007, 20:13:36 wysłana przez julka »
Kobiety są zarazem najtragiczniejszą i najpiękniejszą istotą jaka przytrafia sie mężczyźnie:)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 27, 2007, 20:12:54 »
moze cował pod płaszcz bo padało a on nie chciał zeby zmokło  :wacko:

Offline julka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 27, 2007, 20:17:46 »
moze cował pod płaszcz bo padało a on nie chciał zeby zmokło  :wacko:

Widzę że obrońca uciśnionych się znalazł:):)I od kiedy walizka przemaka??

To czemu swoich strażaków nie bronisz tylko policjantów??Coś chyba nie za basz z Ciebie strażak:/
Pozdro i wcale igły nie wbijam:)Taka grzeczna diablica ze mnie:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2007, 20:25:47 wysłana przez julka »
Kobiety są zarazem najtragiczniejszą i najpiękniejszą istotą jaka przytrafia sie mężczyźnie:)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 27, 2007, 20:19:16 »
hehehe. julka, wolę być obrońcom niż oskarzycielem słonko  :wacko:

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 27, 2007, 21:13:46 »
Nie da sie ukryć, że rzeczywiście nie wszyscy policjanci są święci ale i nie wszyscy strażacy są święci... I to napewno nie ma żadnego związku z tym jakiej są płci...  -_-
A może się walizkom zamki uszkodziły i dlatego przemakały?  ^_^

Offline mlody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 27, 2007, 22:09:42 »
Według mnie w straży kobiety powinny mieć takie samo prawo jak mężczyźni w końcu czy chłopacy są w tym lepsi... Przecież jeśli dziewczyna w moim wieku (ja mam 13 lat) zacznie trenować teraz a ja razem z nią i pojdziemy do szkoły strażackiej lub na nabór bedziemy na tym samym poziomie... Może jest to typowo zawód męski to kobiety powinny mieć takie samo pole do manewru jak chłopacy...Więc agusiaczek jak i wszystkie inne dziewczyny jeśli chcecie to niech próbujcie a napewno wam się uda...pozdrawiam

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 27, 2007, 22:13:55 »
Ha ha ha... szkoda że rzeczywistość jest trochę inna niż to opisuje młody.... -_-

Offline julka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 27, 2007, 22:16:03 »
Pozatmym schodzimy troche bardzo z tematu!!!Nie opłaca się rozczulać nad niesprawiedliwościami tego świata bo i tak nic nie wskóramy:(
Cieszmy się że pojawiają się kobiety, które obracaja świat do góry nogami bo co by było gdyby nas nie było???
Pozrowionka for @ll:)


Jush drugi raz to piszę:(
Kobiety są zarazem najtragiczniejszą i najpiękniejszą istotą jaka przytrafia sie mężczyźnie:)

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 27, 2007, 22:17:38 »
Julka młody przecież powrócił do tematu! :D  ^_^

Offline mlody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 27, 2007, 22:25:59 »
Daga wiem że rzeczywistość jest inna nie mowie że nie, mówie jaka powinna być.....

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 27, 2007, 22:27:57 »
Sorry Agusiaczek, ale moim zdaniem nie do końca masz rację. Bo znam facetów, którzy choć powinni być silniejsi są słabsi, mniej umieją... Dodatkowo należy pamiętać, że nie liczy się tylko siła fizyczna, ale też ta psychiczna o której już tyle było mowy tu na forum...

Do młodego: powinna.... ale wiemy, że nie jest i raczej nie ma szans żeby była... oby wszyscy jeszcze nie-strażacy, ale mający po 13-ście lat tak jak ty byli inaczej nastawieni i oby wtedy kobietom było łatwiej...