Autor Wątek: Czas służby 48 godzin !!!!!!!  (Przeczytany 215172 razy)

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #550 dnia: Grudzień 28, 2007, 16:28:10 »
Tak na gorąco.
Sprawa niezakończona i będzie miała ciąg dalszy w Sądzie Najwyższym.
Więcej szczegółów ukaże się niebawem na stronie ZW ZZS Florian we Wrocławiu.


Tu komunikat ZW ZZS Florian we Wrocławiu.



co slychac w tej sprawie?????

Jesteś chyba w gorącej wodzie kąpany? Wydanie Orzeczenia lub Uchwały Sądu Najwyższego może potrwać kilka lub kilkanaście miesięcy. Jest sprawą oczywistą (choć nieobowiązującą) że Sądy stosują się do orzecznictwa SN. Problem (w przypadku orzeczenia korzystnego dla strażaka) może jednak leżeć gdzie indziej. Miną trzy lata i roszczenie się może przedawnić. Oczywiście nie dla tych którzy wystąpili z różnego typu pozwami. Wydaje mi się, że w ich przypadku tok przedawnienia nie ma zastosowania. Ale to tylko moje, prywatne spojrzenie.
Kończąc, życzę całej braci strażackiej aby Nowy 2008 Rok, przyniósł wreszcie ostateczne rozstrzygnięcie sprawy nadgodzin. A Sądowi Okręgowemu w Świdnicy należą się słowa uznania za skierowanie sprawy do rozpatrzenia przez SN. Czego wcześniej niestety, nie uczynił (pomimo takiego wniosku) inny Sąd.
Pozdrawiam.
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #551 dnia: Styczeń 09, 2008, 09:37:51 »
No i teraz przy nowej władzy bardzo ciekawie będzie wyglądała sprawa 48 godzin ( patrz stanowisko w woj.,śłaskim w tej sprawie). Czy KG PSP i nowe kierownictwo pójdzie na niewatpliwa konfrontację ze ZZ (przykład byłego KG W.S.). Jestem bardzo ciekaw. Choc uważam że prawo powinno tutaj byc bardziej jednoznaczne. Orzecznictwo sądów - rózne - tylko stwarza nam dodatkowe problemy.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #552 dnia: Styczeń 11, 2008, 07:44:58 »
Wczoraj na odprawie kierownictwa Komendant Główny przekazał:
Cytuj
Czas pracy – nadal obowiązują zasady wypracowane przez poprzednie kierownictwo (albo będziemy płacić za nadgodziny, albo będziemy się starali o zwiększenie zatrudnienia jednostek interwencyjnych, niekoniecznie poprzez zmniejszenie zatrudnienia w systemie 8 godzinnym), wszystkie dotychczasowe ustalenia nie tracą na aktualności,
zródło http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/biuletyn/biuletyn-1-08.htm
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #553 dnia: Styczeń 11, 2008, 07:50:03 »
No, i jak na razie obawy przed gen. Skulichem były przesadzone. :)

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #554 dnia: Styczeń 11, 2008, 08:56:12 »
Obawy? Przecież dotychczasowa działalność jedynie do tej pory słusznego ZZ zmierzała do dezinformacji oraz straszenia nas niewygodnymi dla nich, naszymi przełozonymi. I napędzali spiralę strachu, a koledzy na zmianie opowiadali takie pierdoły że aż przykro było słuchać. Zapewne wkrótce bedziemy mogli się przekonać, w jaki sposób nas "robiono"...

I jeszcze ciekawostka z http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=174

Cytuj
I ty spokojnie śpij, bezkształtny tłumie
Analfabetów o zwichniętych karkach,
Którego grozy nigdy nie zrozumie
Mędrzec, wojownik, skazaniec ni zdrajca.
Śpij, boś też myślał, walczył, i też zdradzał;
Czemu byś lepszy miał być niż te tuzy,
Dla których człowiek, wiara, rozum, władza
Do tego tylko, by im służyć - służy!

GENIALNIE PODSUMOWALI OSTATNIE DWA LATA SWOICH NIBY-RZĄDÓW. Zachecam do przeczytania całości.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #555 dnia: Styczeń 11, 2008, 09:36:20 »
Twórczość nieodżałowanego Jacka Kaczmarskiego da się podciągnąć pod każdy możliwy etap rządów kogokolwiek z rządzących. Mam jego pełną dyskografię i jak chcę się zdołować to zapuszczam sobie coś do posłuchania - zwłaszcza z jego późnej twórczości.
Już Kaczmarski  widział co się dzieje po 1989 roku i dlatego jego chroniczna nieobecność w mediach. Dla barda Solidarności (tej prawdziwej!) sprzeniewierzenie się jej ideałom było przestępstwem nie do wybaczenia i  rozgrzeszenia.

Posłużenie się twórczością Kaczmarskiego w takim kontekście (mając w pamięci niedawny służalczy liścik pewnych osób funkcyjnych) uważam za moralne nadużycie. Wstyd Panowie Związkowcy z eSki. Znowu dajecie powód do wstydu dla średniego i niskiego szczebla związkowego.

przepraszam moderatorów za "wtręt" nie na temat
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2008, 10:05:40 wysłana przez mario68 »

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #556 dnia: Styczeń 11, 2008, 10:47:07 »
Obawy? Przecież dotychczasowa działalność jedynie do tej pory słusznego ZZ zmierzała do dezinformacji oraz straszenia nas niewygodnymi dla nich, naszymi przełozonymi. I napędzali spiralę strachu, a koledzy na zmianie opowiadali takie pierdoły że aż przykro było słuchać. Zapewne wkrótce bedziemy mogli się przekonać, w jaki sposób nas "robiono"...!
cały czas jedziesz na eSkę dlaczego? Już raz upominano nas (Ciebie i mnie),  że jest wątek ZZ ale Ty chyba chcesz prowokować?
Cytuj
GENIALNIE PODSUMOWALI OSTATNIE DWA LATA SWOICH NIBY-RZĄDÓW. Zachecam do przeczytania całości.

Przypominam, że 01 był 02 przez 1,5 roku z tych 2 rozumiem, że jego dokonania również oceniasz negatywnie?

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #557 dnia: Styczeń 11, 2008, 11:26:41 »
Jeśli chodzi o 48 godz. to nowa władza  jest za utrzymaniem 40 godz/tyg.

http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/biuletyn/biuletyn-1-08.htm
Chcą dobrze, ale wyjdzie chyba jak zawsze.
Jednak miejmy nadzieję, że to kierownictwo ma prawdziwe rozeznanie o specyfice tej służby co pozwoli im na podjecie trafnych rozwiązań bardzo dobrych dla filarów PSP (biorących bezpośredni udział w likwidowaniu zagrożeń).

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #558 dnia: Styczeń 11, 2008, 11:57:12 »
Cytuj
Czas pracy – nadal obowiązują zasady wypracowane przez poprzednie kierownictwo (albo będziemy płacić za nadgodziny, albo będziemy się starali o zwiększenie zatrudnienia jednostek interwencyjnych, niekoniecznie poprzez zmniejszenie zatrudnienia w systemie 8 godzinnym), wszystkie dotychczasowe ustalenia nie tracą na aktualności,

Czyli nie do końca ta przebrzydła ekipa, która odeszła była zła. Być może niektórzy z forumowiczów ( w tym mój adwersarz @ataman) będzie niepocieszony, ale tak to już jest, że pewnych pozytywnych przemian nie da się odwrócić. Tak jak już wcześniej gdzieś napisałem, nie ważne jest nastawienie z-ców (w tym gen. Skulicha) do 40h, ważny jest 01 i to, jak on widzi problem.

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #559 dnia: Styczeń 11, 2008, 14:26:50 »
Obawy? Przecież dotychczasowa działalność jedynie do tej pory słusznego ZZ zmierzała do dezinformacji oraz straszenia nas niewygodnymi dla nich, naszymi przełozonymi. I napędzali spiralę strachu, a koledzy na zmianie opowiadali takie pierdoły że aż przykro było słuchać. Zapewne wkrótce bedziemy mogli się przekonać, w jaki sposób nas "robiono"...!
cały czas jedziesz na eSkę dlaczego? Już raz upominano nas (Ciebie i mnie),  że jest wątek ZZ ale Ty chyba chcesz prowokować?
Cytuj
GENIALNIE PODSUMOWALI OSTATNIE DWA LATA SWOICH NIBY-RZĄDÓW. Zachecam do przeczytania całości.

Przypominam, że 01 był 02 przez 1,5 roku z tych 2 rozumiem, że jego dokonania również oceniasz negatywnie?

A czy z oddali nie ma racji? czemu sikawkowy2008 wydaje ci się ze kogoś atakuje? tak był - pamietamy...

Offline podk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • http://
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #560 dnia: Styczeń 14, 2008, 21:19:31 »
Mam pytanie, i
Ile godzin mamy do przepracowania w okresie rozliczeniowym od 1styczeń - 30 czerwiec 2008r.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #561 dnia: Styczeń 14, 2008, 21:22:10 »
1008

Offline pasowik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #562 dnia: Styczeń 15, 2008, 10:07:03 »
potwierdzam 1008

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #563 dnia: Styczeń 15, 2008, 10:28:07 »
ja mam niecałe 700, mam ponad 300 nadgodzin :P
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #564 dnia: Styczeń 15, 2008, 19:11:38 »
Powiedzcie mi co z tym robić? Za poprzednie okresy rozliczeniowe ( z dwóch lat mam około 1200 nadgodzin, do końca 20007r. ). Pracuję na Śląsku i nie ma mowy o wybraniu wolnego za nadgodziny. Za chwilę naszą jednostkę opuści na emerytury około 12-tu osób. Niektórzy na wcześniejsze a inni na zasłużone wypracowane. W przyszłym roku sytuacja nie będzie lepsza, a może nawet gorsza. Sytuacja na podziele jeśli chodzi o podoficerów raczej nie zmieni się na lepsze, bo młodym po SA od ręki dają wyższe stanowiska i dodatki jak długoletnim pracownikom z wykształceniem i stażem pracy ( czytaj jak chcesz "plecaki" ). Ja mam w tej chwili przepracowane 20 lat, w tym 17 w PSP i zaczynam się poważnie zastanawiać nad złożeniem raportu o emeryturę. Poprostu zagwarantuję sobie pieniążki na życie i pujdę pracować gdzie indziej ( zawody wyuczone z praktyką mam dwa ).

Proszę o bezstronne opinie.
Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #565 dnia: Styczeń 15, 2008, 19:26:42 »
@Marcin-32
Ja zaraz dobije do 15-tu w PSP i już się zastanawiam nad tym. Jak mi puknie 15 a dostanę dobrą oferte to nie będe się chyba długo zastanawiał.
A na oferty pracy nigdy nie narzekałem!

!200 nadgodzin?!!! Ty człowieku bywasz w domu? To u Was nie ma ludzi do pracy? bez jaj! unas jedziemy normalnie( jeśli to można nazwać normalnościa) Jak wypadną 2 wolne służby w miesiącu to dobrze. Większość średnio ma 350 -400 nadgodzin i mówią że mamy za dużo. A gdzie jeszcze do 1200?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2008, 19:30:19 wysłana przez specjalista »
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #566 dnia: Styczeń 15, 2008, 19:47:28 »
Pisałem o 1200-tu za dwa poprzednie lata. A co do tego ile bywam w domu to osobny temat, ale nie raz nie dwa i nie naście razy bywało że musiałem przyjechać do służby na 12-tkę ( a wcześniej kiedy brakowało jedynego dyspozytora na 24) nie na swojej służbie! Bo reszta się boi dyspozytornii (a ja pracuję na PB i muszę umieć -_-). A co do pracy poza fachem to też nie narzekam na brak pracy, a nawet poczyniłem kroki w kierunku rozwinięcia działalności ( jestem za młody na to żebysiąść na laurach i czekać na to aż PSP zapłaci mi za "pracę , "służbę", "dyspozycyjność", "zaangażowanie".....itd)

A za pierwszą połowę 2007 roku miałem wypracowane 47 godzin tyg. bez małej dziesiętnej. -_-, w drugiej po obiecankach szefa, że będę pracował mniej okazało się że mam mniej godzin od kolegów zjednostki i znów zoonk ( dyspozytornia bo komuś wyskoczyły chrosty na t..ku od siedzenia).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2008, 20:10:17 wysłana przez Marcin-32 »
Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #567 dnia: Styczeń 15, 2008, 21:32:49 »
Hm... :angry:
Cytuj
( dyspozytornia bo komuś wyskoczyły chrosty na t..ku od siedzenia).
Dobrze kol. że nie masz też jeszcze odcisków na kończynach od "roboty" lub odleżyn od "czuwania" na PB  :wacko:
Może jednak bardziej więc: KM/KP lub jeszcze wyżej!  Tam to już ponoć... wogóle. Ufff  ^_^ ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Jotes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #568 dnia: Styczeń 23, 2008, 23:49:17 »
Serdecznie witam wszystkich zawodowców. Mam do Was pytanie: Jakie są ostatnio najświeższe wiadomości na temat nadgodzin za 2007r. Słyszałem, że podobno jeśli nie ma możliwości oddania, to mają niby płacić za nadgodziny. Czy strażak może wyegzekwować oddanie tych nadgodzin albo zapłatę za nie i jak? Pytam, bo zarówno u mnie jak i u kolegów trochę tych nadgodzin się uzbierało. Niektórzy mają nawet ponad 200. I co z tym robić? Dalej pracować za darmo? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Jotes

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #569 dnia: Styczeń 24, 2008, 17:57:13 »
U nas 200 to mają najmniej... Przeciętna to prawie 400. Rekordziści dobili do 600 nadgodzin za 2007 rok. I co my mamy powiedzieć? Narazie czekamy...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #570 dnia: Styczeń 24, 2008, 18:26:38 »
U nas 200 to mają najmniej... Przeciętna to prawie 400. Rekordziści dobili do 600 nadgodzin za 2007 rok. I co my mamy powiedzieć? Narazie czekamy...

Czy aby się nie pomyliłeś? Te 600 nadgodzin wydaje mi się, że nie za 2007 rok a za wszystkie okresy rozliczeniowe razem.

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #571 dnia: Styczeń 24, 2008, 18:36:07 »
360 za 2007!!!! Tak mi wyszło z wyliczeń programowych. Pozdrawiam :angry:

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #572 dnia: Styczeń 24, 2008, 20:40:54 »
Nie pomyliłem się... Mamy góra 1 służbę wolną w miesiącu... delegacje, szkoły, urlopy, zwolnienia i nie ma stanu zmiany bo gość się zwolnił a nowego po kursie dostaniemy
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #573 dnia: Styczeń 25, 2008, 10:07:41 »
Lekarze wywalczyli włączenie "gotowości do świadczenia pracy" do czasu pracy i dalej ograniczenie czasu pracy. Dyżury mają płatne extra, niejednokrotnie na kilku oddziałach jednocześnie.

My mamy służby, dyżury domowe ("za gratis") i inne czynności wykonywane poza normalnymi godzinami. Dodatkowo mamy dorozumiany całkowity zakaz dorabiania.

Teraz :
Lekarze wytaczają procesy za brak odpoczynku
Lekarze walczą o podwyżki i normalne godziny pracy

Lekarze żądają już nie tylko pieniędzy za nadgodziny, ale też rekompensat za brak wypoczynku. Precedensową sprawę założył swojemu szpitalowi dr Wojciech Gromkowski, białostocki anestezjolog. Jeśli Sąd Najwyższy przyzna rację jemu i dwóm innym lekarzom, którzy złożyli identyczne pozwy, otworzy się lawina tego typu roszczeń - opisuje "Dziennik".
Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego, bo nie wiadomo, jak wyliczyć czas należny na odpoczynek. Uchwała w tej sprawie ma być podjęta 13 marca. Będzie wzorem dla rozstrzygania takich kwestii w przyszłości - przyznaje sędzia Piotr Hofmański, rzecznik SN. Jeśli będzie korzystna, lekarze w całej Polsce będą mogli domagać się nie tylko wynagrodzeń za nadgodziny, ale również precyzyjnie wyliczonych odszkodowań za nieudzielenie im czasu na odpoczynek.
Do tej pory wysokość takiego zadośćuczynienia była skutecznie podważana przez szpitale. Prawnicy wynajęci przez dyrektorów lecznic twierdzili, że medycy zawyżają liczbę przepracowanych godzin.
W sprawie nie wypowiada się ani Ministerstwo Zdrowia, ani NFZ. Umywają ręce, bo twierdzą, że nie są stroną w sporze, pisze "Dziennik". To kwestia sądów pracy, a w sądzie pracy stają przeciw sobie pracownik i pracodawca, czyli lekarz i szpital - tłumaczy Edyta Grabowska-Woźniak rzecznik NFZ. Dlatego też w przypadku wygranej, to szpitale będą musiały płacić lekarzom. (PAP)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #574 dnia: Luty 27, 2008, 15:19:17 »
Informuję że w dniu 18 marca  2008 roku w Sądzie Najwyższym w Warszawie odbędzie się rozprawa dotycząca wypłaty wynagrodzenia strażakowi za przepracowane nadgodziny w dwóch pierwszych okresach rozliczeniowych ( tzw. sprawa wałbrzyska ).
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk