Autor Wątek: Czas służby 48 godzin !!!!!!!  (Przeczytany 215101 razy)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #450 dnia: Wrzesień 05, 2007, 15:14:17 »
Cytuj
Autor: Agnieszka Rosa
Źródło: Gazeta Prawna
... Strażacy zaproponowali więc kompromisowe rozwiązanie. Chcą zmiany ustawy o PSP, wprowadzającej obowiązek wypłaty wynagrodzenia za nadgodziny w wysokości 60 proc. zwykłej stawki godzinowej. Oznacza to, że państwo zapłaciłoby o wiele mniej niż po wyrokach sądu pracy...

Nic nowego pod słońcem.  ^_^ W trakcie nowelizacji ustawy o PSP w lutym 2005 r. były naciski na takie rozwiązanie, wtedy to nie przeszło. Niewiele brakowało a zapisanoby płatne 100% - dzięki staraniom MSWiA, KG PSP i niektórych związkowców sprawa upadła. Dzisiaj wraca, czy też przy pomocy niektórych związkowców?  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #451 dnia: Wrzesień 05, 2007, 18:27:20 »
Do Gedeona i Butela
Panowie jeśli juz próbujecie dokonać przeliczeń to róbcie to porządnie!!! Jakie 7,50 za godzinę nadliczbową? nie słyszałem aby nadliczbówka była mniejsza od godziny zwykłej. Poczytać trzeba kodeks Pracy. Otóż:
godzina nadliczbowa winna wynosić przy tych waszych średnich przeliczeniach tj. 12,50 zł. za godzinę---18,75zł (12,5 + 6,25)--jest to najmniejsza stawka godziny nadliczbowej w tym przypadku. Natomiast najwyższa powinna wynosić 25zł.(praca w niedzielę, święta,noc). Dlatego tutaj pojawia się te 60% gdyż jest to pewnie wyliczona średnia co byłoby niezgodne z kodeksem pracy. Jeśli już tak by miało być to godzina nadliczbowa wynosiła by 20zł. (12,50+7,50)
Idąc dalej np. w danym miesiącu wynosi 168godz. my pracujemy 216 wówczas wychodzi 48 godzin nadliczbowych tj 48x20zł =960zł. tyle powinno się dodać do pensji netto

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #452 dnia: Wrzesień 05, 2007, 19:42:10 »
Do Gedeona i Butela
Panowie jeśli juz próbujecie dokonać przeliczeń to róbcie to porządnie!!! Jakie 7,50 za godzinę nadliczbową? nie słyszałem aby nadliczbówka była mniejsza od godziny zwykłej. Poczytać trzeba kodeks Pracy. Otóż:
godzina nadliczbowa winna wynosić przy tych waszych średnich przeliczeniach tj. 12,50 zł. za godzinę---18,75zł (12,5 + 6,25)--jest to najmniejsza stawka godziny nadliczbowej w tym przypadku. Natomiast najwyższa powinna wynosić 25zł.(praca w niedzielę, święta,noc). Dlatego tutaj pojawia się te 60% gdyż jest to pewnie wyliczona średnia co byłoby niezgodne z kodeksem pracy. Jeśli już tak by miało być to godzina nadliczbowa wynosiła by 20zł. (12,50+7,50)
Idąc dalej np. w danym miesiącu wynosi 168godz. my pracujemy 216 wówczas wychodzi 48 godzin nadliczbowych tj 48x20zł =960zł. tyle powinno się dodać do pensji netto

Szanowny @bartek6 - jakbyś wczytał się dobrze
Cytuj
Przy zastosowaniu symulacji którą opisał @Geddeon
i
Cytuj
Wszytsko w zaokrągleniu i przeliczeniu mniej więcej na służbę ...
nawet 160 godzin to też nie dokładnie 7 służb.....
(czyt. między wierszami) te przykłady, nasze obliczenia to sumki i godziny wzięte z nieba - czysta fikcja, symulacja a nie prawdziwe dane podparte regulacjami prawnymi obliczenia.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2007, 19:47:39 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #453 dnia: Wrzesień 05, 2007, 20:07:44 »
Witam.
W takim razie proszę nie robić takich wyliczeń i podawać kwot wziętych z nieba.
Wprowadza to duże zamieszanie. Nasze forum i policyjne codziennie jest śledzone przez ludzi z rządu, innych formacji, posłów itp. Później korzystają z tych banialuków.
Bartek ma rację. Nadgodziny liczą się inaczej w dni robocze, niedziele i święta i w porze nocnej.
Pozdrowienia

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #454 dnia: Wrzesień 05, 2007, 20:55:00 »
kolego Butel
chyba ty nie wczytałes się w mój post ponieważ jeśli to była tylko symulacja to i tak samo popełniliście błędy które przedstawiłem i to na dodatek zrobiliście błędy podstawowe
myślę że nie będziemy dalej polemizować na ten temat --- błędy wytknąłem nie po to aby dogryżć ale żeby inni zrozumieli jak powinna wyglądać nadliczbówka w naszym przypadku
pozdrawiam

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #455 dnia: Wrzesień 05, 2007, 22:06:48 »
Witam.
W takim razie proszę nie robić takich wyliczeń i podawać kwot wziętych z nieba.
Wprowadza to duże zamieszanie. Nasze forum i policyjne codziennie jest śledzone przez ludzi z rządu, innych formacji, posłów itp. Później korzystają z tych banialuków.
Bartek ma rację. Nadgodziny liczą się inaczej w dni robocze, niedziele i święta i w porze nocnej.
Pozdrowienia
Oczywiście Tolek Banan też ma racje !
A co do czepiania się i robienia bałaganu i pisania banialuków to przypomnij Sobie kto jest autorem tych dywagacji:
Cytuj
Ile tu juz systemów było proponowanych.
Dorzucę i ja:
System skoszarowany 3 x tydzień = 7 x 24 = 168 godzin,
system 8 - godzinny, który skończyłby brednie o systemie wypoczynkowo- wakacyjnym,
a najlepiej 2x4 godz. na dobę-  ku zadowoleniu licznym pracusiom

@bartek6
Cytuj
błędy wytknąłem nie po to aby dogryżć ale żeby inni zrozumieli jak powinna wyglądać nadliczbówka w naszym przypadku
pozdrawiam
Jasne dla mnie, też pozdrawiam ^_^.

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #456 dnia: Wrzesień 06, 2007, 19:06:43 »
Witam
Ja również niechcę nikogo urazić, ale muszę :).
Moje posty proszę czytać dokładnie, ponieważ często stosuję ironię w której ukryta jest inna myśl np. o proponowanych systemach.
Aczkolwiek też popełniam błędy i przyjmuję krytykę. Błędy w pisowni powstają też z powodu zmęczenia późną porą nocną po powrocie z akcji :).
Jestem już 3 lata na forum i już nie pamiętam wszystkiego o czym pisałem.
Przez tyle czasu człowiek się zmienia a wraz z nim i poglądy.
Zmiana decyzji czasami jest wskazana tak jak w dowodzeniu.
Kto tego nie robi ten się cofa :).
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2007, 19:11:07 wysłana przez cul2 »

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #457 dnia: Wrzesień 06, 2007, 19:30:36 »
wszyscy sobie piszemy a i tak nic sie nie zmienia ciagle robimy nadgodziny i gdzie jest kodeks pra :angry:
cy

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #458 dnia: Wrzesień 06, 2007, 19:58:58 »
Panowie czas służby i zapłata za służbę to bardzo ważna rzecz, nie muszę nikomu przypominać że to także nasza praca do której każdy z nas wkłada tak wiele poświęcenia i czasu za który czasami dostajemy marne grosze.
Jak się liczy zapłatę za godziny nadliczbowe, każdy umie przeczytać kp i oczywiście mówi także o tym uzasadnienie wyroku sądu sprawy ,,wałbrzyskiej,, 150%, tylko wasze uwagi co do wyliczeń (abstrakcyjnych) zapłaty za te godziny przerasta zdolności myślowe niektórych forumowiczów. Dlatego staraliśmy po przez obliczenia, przybliżyć skutki takiego stanu rzeczy w odniesieniu do 9 służb miesięcznie.
Jeżeli został podniesiony alarm na sposób rekompensaty za nadgodziny która ma wynosić 60% normalnej godziny, to nie sposób  nie zareagować i stać z boku obojętnie. Jak uważacie że mogliście to zrobić lepiej, trzeba było, a nie od razy ,,torpedowanie,, .
Nie uważam jednak że pisaliśmy banialuki. Podeszliśmy do tematu czysto teoretycznie i tyle.

Do @cul2 - nie miałem zamiaru nikogo urażać a w szczególności Ciebie,
i nie czuje sie urażony, ale za to co napisałeś masz u mnie wielkiego + .

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do pisania w temacie, bo trochę od niego odbiegliśmy ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline wolansky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #459 dnia: Wrzesień 07, 2007, 09:35:25 »
Ręce mi opadają jak to czytam (fragmenty ostatniego tekstu ze strony solidarności)
"Brakuje pieniędzy za pracę w godzinach nadliczbowych
Brak ludzi i odpowiednich przepisów powoduje, że strażacy nie dostają pieniędzy za pracę w godzinach nadliczbowych."
- brak przepisów, zgodze się ale brak ludzi? Jeżeli pewna grupa osób potrafiła zrobić nowele ust. o PSP czy rozp. kwalifikacyjnego to jakim problemem jest umożliwienie uregulowania wynagrodzenie za nadgodziny.
mówi Dariusz Malinowski, rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
"- Nie można bowiem ich rekompensować dniami wolnymi, bo nie zawsze pozwala na to konieczność zapewnienia gotowości operacyjnej jednostek gaśniczych. Trzeba pamiętać bowiem o tym, że minimum obsady w samochodzie strażackim to sześć osób." - w jakim świecie ten Pan żyje, pierwsza część wypowiedzi ok, ale ten fragment o sześciu osobach na samochodach? Chyba tylko na pierwszym wyjeździe i to nie wszędzie.
"Strażacy zaproponowali więc kompromisowe rozwiązanie. Chcą zmiany ustawy o PSP, wprowadzającej obowiązek wypłaty wynagrodzenia za nadgodziny w wysokości 60 proc. zwykłej stawki godzinowej"
Strażak - 1200 na ręke - wychodzi ok 4.3 zł / godz. ktos sobie jaja robi. Pozdrawiam

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #460 dnia: Wrzesień 07, 2007, 10:42:21 »
"Strażak - 1200 na ręke - wychodzi ok 4.3 zł / godz. ktos sobie jaja robi. Pozdrawiam."
kolego wolansky to jest aż jedno euro z haczykiem na godzinkę. musimy być wdzięczni naszym szefom za taką hojność. :wacko:
oni sobie jaj nie robią z nas , tylko w wała nas robią, robili i będą robili.
pozdrowienia

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #461 dnia: Wrzesień 07, 2007, 13:30:44 »
Z otrzymanych informacji wynika że wszystkie instrukcje i wzory pism procesowych dotyczące postępowania strażaka w tej sprawie przed sądem pracy w Wałbrzychu, zostaną udostępnione i przekazane do publicznej wiadomości po uprawomocnieniu się wyroku w II instancji.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #462 dnia: Wrzesień 07, 2007, 22:27:57 »
Ręce mi opadają jak to czytam (fragmenty ostatniego tekstu ze strony solidarności)
"Brakuje pieniędzy za pracę w godzinach nadliczbowych
Brak ludzi i odpowiednich przepisów powoduje, że strażacy nie dostają pieniędzy za pracę w godzinach nadliczbowych."
- brak przepisów, zgodze się ale brak ludzi? Jeżeli pewna grupa osób potrafiła zrobić nowele ust. o PSP czy rozp. kwalifikacyjnego to jakim problemem jest umożliwienie uregulowania wynagrodzenie za nadgodziny.
mówi Dariusz Malinowski, rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
"- Nie można bowiem ich rekompensować dniami wolnymi, bo nie zawsze pozwala na to konieczność zapewnienia gotowości operacyjnej jednostek gaśniczych. Trzeba pamiętać bowiem o tym, że minimum obsady w samochodzie strażackim to sześć osób." - w jakim świecie ten Pan żyje, pierwsza część wypowiedzi ok, ale ten fragment o sześciu osobach na samochodach? Chyba tylko na pierwszym wyjeździe i to nie wszędzie.
"Strażacy zaproponowali więc kompromisowe rozwiązanie. Chcą zmiany ustawy o PSP, wprowadzającej obowiązek wypłaty wynagrodzenia za nadgodziny w wysokości 60 proc. zwykłej stawki godzinowej"
Strażak - 1200 na rękę- wychodzi ok 4.3 zł / godz. ktoś sobie jaja robi. Pozdrawiam
Sześć osób to wyjątki ( duże JRG ), zdarza się, że jedzie 2 osoby ( a tu małe jrg, a 3 to już często ).
Tu nikt jaj sobie nie robi. Po prostu następny najlepiej przygotowany teoretyk albo cwany Gapa.
Po sześciu to "ONI" na korytarzu się nie mogą wyminąć.
Jak nie zaczną płacić to jeszcze większe będą braki w ludziach na PB.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #463 dnia: Wrzesień 10, 2007, 17:33:08 »
,,Duże zaniepokojenie wywołały zamieszczone na stronie internetowej KG PSP oraz KSP NSZZ Solidarność informacje o przygotowanym i przedłożonym przez KG PSP do MSWiA projekcie nowelizacji ustawy o PSP umożliwiającym zapłatę strażakom za nadgodziny. Chcę przypomnieć, że taki projekt był już przedkładany przez Pana Komendanta Krzowskiego jak również przez Pana Komendanta Skomrę. A zatem nie jest to nowy temat. Nie prawdą jest że strażacy zaproponowali kompromisowe rozwiązanie polegające na wypłacie wynagrodzenia za nadgodziny tylko w wysokości 60% zwykłej stawki godzinowej. Informacja tam zawarta jest pełnym przedrukiem artykułu z Gazety Prawnej, który nie posiada autoryzacji osób udzielających wywiadu. Żadne uzgodnienia w tym zakresie nie były przeprowadzane ze związkami zawodowymi, co potwierdza również Przewodniczący KSP NSZZ Solidarność Robert Osmycki. W związku z tym bardzo proszę o ostrożne podejście do tego typu informacji, a jednocześnie dziękuję za tego typu sygnały.,,

,,W nawiązaniu do wcześniej nadawanych komunikatów w sprawie toczącego się przed sądem pracy w Wałbrzychu postępowania o wypłatę wynagrodzenia za przepracowane nadgodziny w przyjętych okresach rozliczeniowych ( I oraz II okres) Dolnośląski Zarząd Wojewódzki Związku Zawodowego Strażaków „Florian” we Wrocławiu informuje, że aktualnie strony postępowania złożyły odwołania od wyroku Sądu Pracy pierwszej instancji w Wałbrzychu.
Okręgowy sąd pracy nie wyznaczył jeszcze terminu rozprawy. W momencie wyznaczenia terminu jego data zostanie podana do wiadomości wszystkim strażakom. Natomiast po zakończeniu postępowania prawomocny wyrok sądu zostanie również przekazany.
Jednocześnie informujemy, że sąd pracy w Wałbrzychu uznał, że tygodniową normą pracy strażaka jest 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym.
W przypadku zwiększenia wymiaru czasu służby, co jest dopuszczalne, ponad 40 godzin tygodniowo, zgodnie z opinią biegłych i sądu w Wałbrzychu, strażakowi przysługuje dodatek do wynagrodzenia za przepracowane nadgodziny po zakończonym okresie rozliczeniowym.,,
http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?id=128


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2007, 17:36:17 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #464 dnia: Wrzesień 10, 2007, 22:23:06 »
Nie prawdą jest że strażacy zaproponowali kompromisowe rozwiązanie polegające na wypłacie wynagrodzenia za nadgodziny tylko w wysokości 60% zwykłej stawki godzinowej.
jacy strażacy? - chyba Ci co badań okresowych nie podpisał lekarz psychiatra. W takim przypadku bylibyśmy wyłączeni z pod możliwości dochodzenia roszczeń na zasadach takich jak większość narodu w tym kraju i moim przekonaniu nie byłaby to równość - konstytucyjna. Jednemu można by było dochodzić roszczeń o nadgodziny w wysokości 100% z kawałkiem na podstawie Kodeksu Pracy a strażakom tylko 60% ciekawi mnie czym się różni moja nadgodzina od nadgodziny w Zakładowej straży pożarnej hehe:)

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #465 dnia: Wrzesień 17, 2007, 19:29:05 »
Witam !
Odświeżam tamat,bo właśnie jestem po lekturze nowelizacji Ustawy o PSP i wydaje mi się,że Wasze powyższe wyliczenia biorą w łeb ,wobec żadnej wzmianki w tej noweli, o możliwości płacenia za nadgodziny.Chyba,że się myle.Może ktoś mnie wyprostuje - proszę !!!!!

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #466 dnia: Wrzesień 17, 2007, 20:04:45 »
Witam !
Odświeżam tamat,bo właśnie jestem po lekturze nowelizacji Ustawy o PSP i wydaje mi się,że Wasze powyższe wyliczenia biorą w łeb ,wobec żadnej wzmianki w tej noweli, o możliwości płacenia za nadgodziny.Chyba,że się myle.Może ktoś mnie wyprostuje - proszę !!!!!
Oczywiście że nic nie ma, poczytaj dokładnie komunikaty, prace trwają nadal. Można się było spodziewać że w tej nowelizacji nic takowego nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2007, 21:27:17 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #467 dnia: Wrzesień 17, 2007, 20:29:42 »
Czy w wolnej chwili mógłbyś dorzucić pare linków.Z góry DZIĘKUJE !!!!

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #468 dnia: Wrzesień 18, 2007, 19:46:27 »
Z tego co sobie przypominam obiecywano załatwienie sprawy nadgodzin przy najbliższej nowelizacji ustawy o PSP. Przełożeni gadają obiecują tak samo wszystkie ZZ. I co z tego?
No i znowu nici z kasy za pracę w nadgodzinach. Przy braku ludzi i konieczności utrzymania stanów minimalnych odebranie nawet w naturze godzin nadliczbowych stanowi  dla dowództw jednostek rat-gaś.poważny problem.Komendanci zawsze zrzucali ten problem na dowódców zmian i jrg. Mam nadzieje że ZZ nie zgodzą się na na te marne 60%. - to ochłapy. Na marginesie biuro nigdy się nie zgodzi ztym aby strażacy z PB zarabiali dużo więcej od nich,nawet jat tyrają w nadgodzinach.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Tuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #469 dnia: Wrzesień 22, 2007, 22:29:11 »
Następne spotkanie ZZ z JWKG jest dn 24 09 nie wiadomo czy rozmawiać będą o systemie 24 godz czy o stanowiskach  a może o kampanii wyborczej.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #470 dnia: Wrzesień 26, 2007, 21:25:49 »
25 października 2007 roku w Sądzie Okręgowym w Świdnicy odbędzie się rozprawa apelacyjna II instancji w sprawie zapłaty za nadgodziny  (tzw. sprawa Wałbrzyska) .
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #471 dnia: Wrzesień 26, 2007, 21:29:54 »
Po pierwsze to bardzo dobrze, choć termin jeszcze odległy.

Po drugie trzeba teraz uważać na stronę ZZ Floriana i tylko patrzeć jak zostaniesz zmieszany za to, że podałeś informację szybciej aniżeli ZZ by sobie tego życzył. Butel za otwartość i chęci w doinformowaniu społeczeństwa masz plusika :)

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #472 dnia: Wrzesień 26, 2007, 21:37:38 »
Cytuj
Po pierwsze to bardzo dobrze, choć termin jeszcze odległy.

Czy to już będzie po, czy przed wyborami? ^_^
Z pełną odpowiedzialnością i premedytacją podałem tą informacje.
Z konsekwencjami jakoś :wacko: sobie poradzę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2007, 21:55:14 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline rolf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #473 dnia: Wrzesień 29, 2007, 17:43:27 »
miało ktoś taką sytułacie, mam trzy służby nadpracowane za pierwsze półrocze i byłem tera na długim zwolnieniu ponad półtora miesiąca, właśnie jestem w trakcie przeniesienia do innej jednostki i pan kadrowiec powiedział mi ze te służby nadpracowane wykorzystałem w trakcie chorobowego ja tego nie rozumie czy ktoś może mi to wytłumaczyć.

Offline mleczarz28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #474 dnia: Wrzesień 29, 2007, 18:54:06 »
Służby powinny być planowane na całe półrocze od razu. Jeżeli miałeś w tych dniach choroby planowane wolne, to tak jakbyś w tych dniach niechorował, jednak harmonogram służby zmienia się praktycznie z dnia nadzień. Jeżeli chorobowe trwało kilka tygodni (2-3) powinni ci zmienić grafik tak abyś w czasie chorobowego nie nabijał nadgodzin ani nie tracił godzin, czyli stosować zasadę - 40 godzin pracy tygodniowo.