Autor Wątek: Czas służby 48 godzin !!!!!!!  (Przeczytany 215152 razy)

Anonim

  • Gość
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #325 dnia: Czerwiec 06, 2007, 17:14:55 »
Cytuj
dla mnie osobiście może być i 36, aby tylko etatów więcej do straży dali, bo dojdzie do tego,że po 2 na samochodzie będzie niedługo jeździc a w meldunku bedziemy pisać w akcji brało udział:
- 3 zastępy - 5 strażaków

Gratuluję wyobraźni, tylko zastanawiam się, skąd ty bierzesz takie pomysły..

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #326 dnia: Czerwiec 06, 2007, 20:13:12 »
Pomimo moich ciągłych krytycznych wypowiedzi dotyczących zaangażowania ZZ w sprawy dyżurnych operacyjnych (za co dostaję zjebki od sam_go)  biję się w piersi i przyznaję że w tym miejscu ZZS FLORIAN naprawdę zrobił dobrą robotę.
Dolnośląski ZZS FLORIAN powinien zarobić dużego plusa za "wałbrzyską" sprawę. 

I zaznaczam że nie jest to żadne "lizanie się po jajach" bo znam chłopaków z zarządu i jak trzeba to potrafię powiedzieć im co mi się nie podoba.......
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2007, 20:19:16 wysłana przez mario68 »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #327 dnia: Czerwiec 06, 2007, 20:19:48 »
do sam_go
nie o to chodzi że mi coś zawsze nie pasuje tylko TROCHE NORMALNOŚCI w tym wszystkim jak ma być 40 to niech będzie 40 a nie jak wiatr zawieje raz tak a raz tak
dla mnie osobiście może być i 36, aby tylko etatów więcej do straży dali, bo dojdzie do tego,że po 2 na samochodzie będzie niedługo jeździc a w meldunku bedziemy pisać w akcji brało udział:
- 3 zastępy - 5 strażaków
O obsady niech zadbają DESYDENCI, a tu o dziwo najbardziej martwią się Ci co Gówno mogą zrobić w tej sprawie. My zwalczamy zagrożenia, a przełożeni niech zrozumieją, że  ich obowiązkiem jest stworzenie normalnych demokratycznych warunków obowiązujących w demo- kratos państwach na całym swiecie. Jednak poglądy i działania przejęte w długim okresie historycznym z Moskwy jeszcze dla wielu są wykładnikiem, że lud jest narzędziem dla własnych zasranych celów.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #328 dnia: Czerwiec 06, 2007, 20:29:46 »
Pomimo moich ciągłych krytycznych wypowiedzi dotyczących zaangażowania ZZ w sprawy dyżurnych operacyjnych (za co dostaję zjebki od sam_go)  biję się w piersi i przyznaję że w tym miejscu ZZS FLORIAN naprawdę zrobił dobrą robotę.
Dolnośląski ZZS FLORIAN powinien zarobić dużego plusa za "wałbrzyską" sprawę. 

I zaznaczam że nie jest to żadne "lizanie się po jajach" bo znam chłopaków z zarządu i jak trzeba to potrafię powiedzieć im co mi się nie podoba.......
Rola zz w świecie jest bardzo duża, dlatego tak zaciekle walczyli z nimi właściele=wyzyskiwacze XIX, XX, XXI wieku.
Niestety, ale dla wielu i łopatą tego nie nakładziesz.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #329 dnia: Czerwiec 07, 2007, 11:48:35 »
Wstawiam informację ZW ZZS we Wrocławiu :
 
,,Informacja Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków „ Florian” we Wrocławiu.

         W nawiązaniu do wcześniejszego komunikatu w sprawie toczącej się rozprawy w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu o wypłatę wynagrodzenia za przepracowane nadgodziny w dwóch pierwszych okresach rozliczeniowych dla strażaka  z KM PSP w Wałbrzychu, Zarząd Wojewódzki ZZS „Florian” informuje, co następuje.
1. Informacja umieszczona na stronie internetowej Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” jest nieprawdziwa i wprowadza w błąd środowisko strażackie. Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” już po raz kolejny próbuje posłużyć się nierzetelnymi informacjami i przypisać sobie zasługi w tej sprawie. Sekcja Krajowa Pożarnictwa NSZZ nie zrobiła nic skutecznego w walce strażaków o wypłatę wynagrodzenia za nadgodziny. Wypłata wynagrodzenia strażakowi za przepracowane nadgodziny jest prawnym , konstytucyjnym  obowiązkiem pracodawcy. Jedynie Związek Zawodowy Strażaków „Florian”  przed i po zakończeniu pierwszego okresu  rozliczeniowego  domagał się od pracodawcy wypłaty wynagrodzeń. Dolnośląski Zarząd Wojewódzki zapewnił i poniósł koszty z własnych środków obsługi pomocy prawnej dla strażaka ,który wniósł pozew do sądu. W tym czasie Krajowa Sekcja Pożarnictwa modernizowała stronę internetowa a teraz próbuje przypisać sobie zasługi za coś, czego nie zrobiła. W czasie ogłoszenia wyroku w tej sprawie na Sali rozpraw był powód oraz przedstawiciel Dolnośląskiego Wojewódzkiego Zarządu Związku Zawodowego Strażaków. Z Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” nie było nikogo.
2. W dniu 6 czerwca  2007 roku w obecności osób wymienionych w pkt. 1  Sąd  Rejonowy  Wydział Pracy w Wałbrzychu ogłosił wyrok w sprawie uznania przepracowanych ponad normę czasu pracy / 40 godzin tygodniowo/ godzin jako pracę w godzinach nadliczbowych oraz ustalił wysokość  wynagrodzenia za nadgodziny.
Sąd  w ogłoszony ustnie wyroku i sentencji uznał, że praca ponad 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym jest pracą w godzinach nadliczbowych za które strażakowi przysługuje dodatkowe wynagrodzenie. W związku z powyższym ,że w okresie rozliczeniowym za przepracowane nadgodziny strażak nie otrzymał wolnego, pracodawca jest zobowiązany do wypłaty wynagrodzenia na zasadach określony w kodeksie pracy wraz z odsetkami. Wypłacie wynagrodzenia za nadgodziny do wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia sąd nadał tryb natychmiastowej wykonalności.
3. Po przeprowadzonej analizie prawej wydanego przez Sąd wyroku wraz z uzasadnieniem Dolnośląski Zarząd Wojewódzki ZZS „Florian” na stronie Zarządu Krajowego ZZS „Florian” w Warszawie w terminie jak najkrótszym przekaże szczegółowe  instrukcje i wzory pism procesowych dotyczące postępowania strażaków w tej sprawie przed sądami pracy,,.



                                Z upoważnienia ZW ZZS, ,Florian,, we Wrocławiu

                                          V-ce Przewodniczący Sekretarz ZW  Marek Kicka
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline arapacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Taką Mamy Straż jaką potrafimy stworzyć
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #330 dnia: Czerwiec 07, 2007, 12:18:32 »
Witam kolege Butra czyli solidarnosc sobie przypisuje zasługi Floriana?
Nie płacz że minęło ciesz się że było

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #331 dnia: Czerwiec 07, 2007, 12:39:26 »
Pytanie nie do mnie ale tak to wygląda @arapacho.

Solidarność nie zrobiła w opisywanej informacji NIC. Ale też nie pisze o tym, że coś zrobiła. napisała na stronie internetowej INFORMACJĘ WŁASNĄ - penie na podstawie zasłyszanych informacji obiegowych.

Jednak skrzętne pominięcie żródeł informacji i brak adnotacji iż ZZ Florian przyczynił się w tej sprawie do obrony praw pracowniczych - może wskazywać na chęć ich ukrycia i sprytne pokierowanie informacją aby niezorientowani w tym temacie przyjeli zasługi związku w sprawie.

Offline mada1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #332 dnia: Czerwiec 07, 2007, 13:01:32 »
dla mnie informacja na stronie Solidarności jest tylko "suchą" informacją i nie widzę powodów żeby ktoś znowu zaczynał się spierać o czyjeś zasługi.Nikt niczego nikomu nie ujął bo nic o tym nie pisze i napewno w jakiejś obszerniejszej informacji byłaby o tym mowa.
Z tego co wiem to sprawy w Sądzie w Rybniku o których pisał wcześniej Butel są akurat prowadzone przy pomocy prawników Zarządu Regionu "Solidarność" i nie wiem czy naprawdę to takie istotne.
Przecież tak się wszyscy cieszyliście  jak ostatnio związki jednoczyły siły. Nieprawdaż? :huh:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #333 dnia: Czerwiec 07, 2007, 13:37:48 »
@mada1 - dla mnie też nie ma różnicy skąd nadejdzie pomoc w danej sprawie. Związki jednak dbając o swój medialny wizerunek starają się i poniekąd słusznie przedstawiać swoje zasługi w sprawach przez siebie prowadzonych.

Informacja na stronie ZZ Solidarności jest lakoniczna i tylko ma na celu informowanie o fakcie odbycia się takiej a takiej sprawy, jak z niej wynika została spisana w Wałbrzychu.
Czytający mogą odnieść wrażenie, że ten związek czynnie uczestniczył w tej sprawie, a tak nie było.

Natomiast zbytnie obruszanie się tą sprawą też nie jest mile widziane. W końcu tak jak wspomniałem wygrano w I instancji sprawę i to jest ważne, a nie jak na imię miał adwokat.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #334 dnia: Czerwiec 07, 2007, 23:22:00 »
I o co tu jest się spierać koledzy, najważniejsze ,że skończyła się takim wyrokiem. Po uprawomocnieniu jego na pewno będzie więcej takich spraw. Choć w polskim prawie niema pojęcia "precedensu", mam nadzieje ,że pozostałe sądy będą się posiłkować tym wyrokiem, wydając własne. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w walce o słuszna sprawę.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #335 dnia: Czerwiec 07, 2007, 23:32:20 »
Pewnie że pozostałe sądy będą się posiłkować tą sprawą, bo kilka pozwów czeka na rozpoznanie i to wskazuje na to że sądy czekają na wyrok w pierwszej takiej sprawie.
Całym sercem jestem za tym, aby sprawa w Wałbrzychu zakończyła się na korzyść strażaka wnoszącego jednak to jeszcze kilka ładnych tygodni. Ale trzymam kciuki

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #336 dnia: Czerwiec 08, 2007, 16:46:00 »
Dokładna kopia tekstu ze stropny "S", może mi ktokolwiek wskazać w którym miejscu "S" gloryfikuje swoje zasługi i przypisuje sobie jakies tresci? Myslę, że na pozytywnym załatwieniu tej sprawy zależało wszystkim strażakom, bez względu na przynależność związkową, ale koazuje się, że niektórzy tylko czekają i szukają pratekstu, żeby zaatakować inny związek, chocby za sam fakt, że smie podawać informacje, a dla oceny kolegóe poniżej tekst ze strony "S":

Cytuj
Zakończyła się sprawa przed Sądem Pracy w Wałbrzychu - w sprawie zapłaty za nadgodziny wypracowane w PSP w roku 2005 i 2006. Sąd oddalił apelację reprezentantów KG PSP i uznał rację wnioskodawcy oraz wydał wyrok polecający zapłatę za nadpracowany czas w wysokości wnioskowanej przez powoda. Wyrok zostanie opublikowany jeszcze w tym tygodniu, lub na początku przyszłego. Wtedy napiszemy szerzej o sentecji wyroku i uzasadnieniu jakim kierował się Sąd orzekając rzeczony wyrok.


Moim zdaniem zadnego przypisywania zasług, tylko sucha informacja...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #337 dnia: Czerwiec 08, 2007, 17:35:20 »
Moi Drodzy Przyjaciele z ZZS Florian, w szczeglności drogi Marku Kicka, nikt z "Solidarności" krajowej jak i dolnoślaskiej ani na moment nie pomyslał by odbierać Waszemu zwiazkowi zasługi za " wykonanie  potęznej roboty" w sprawie wyroku dot. nadgodzin.  Informacja jest tylko i wyłacznie stwierdzeniem zaistniałego faktu, a nie hymnem pochwalnym na czesć "Solidarności". Jeszcze raz dzieki i pozdrwaiam oraz zycze Kolezko spokoju i nie poddawania sie emocjom. DUZY PLUS DLA FLORIANA

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #338 dnia: Czerwiec 08, 2007, 18:14:54 »
 tym czasie Krajowa Sekcja Pożarnictwa modernizowała stronę internetowa ....
PS.a co ma piernik do wiatraka Marku? :rolleyes: :huh:

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #339 dnia: Czerwiec 08, 2007, 20:29:15 »
Nie mam nic do komunikatu "S"-ki poza ostatnim zdaniem bo skąd  i na jakiej podstawie. Reszta do przyjęcia. Poz. pytek

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #340 dnia: Czerwiec 08, 2007, 22:56:29 »
Przeczytałem 5 razy ten komunikat na stronie "S" i nie zauważyłem przypisywania jakichkolwiek zasług co do tej sprawy. Być może obecny tekst na stronie brzmiał wcześniej inaczej... ??? A jeśli nie to czy:
"Informacja własna" - ?? czy to o to chodziło ?
jeśli tak, to trochę Pan Kicka przesadził. Niestety nie można podyskutować bo strona ZZ Florian do tej pory niestety ma forum niedostępne i ciągle zapraszają później.... :( i tak od miesięcy....
jeśli jest taki problem z tym forum to proszę założyć na stronie www.fora.pl albo na innych darmowych forach z niezłymi zabezpieczeniami.....

Jak to mówią : Sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą..... ale jak widać to chyba jest prawda.
Choć w tym przypadku to chyba jakaś nadwrażliwość na tym punkcie....... :(
Jedynym któremu gratulacje i zasługi się należą jest oczywiście strażak, który założył sprawę rozstrzygnięcia nadgodzin do w sądzie.
Gratuluje mu odwagi i determinacji a przede wszystkim zwycięstwa.
A Panu Markowi Kicka życzę więcej rozwagi i opanowania i równie mocnej postawy wobec terenowych oddziałów ZZ F, bo są też takie miasta gdzie ZZ F od lat nie stworzył choćby nawet jednego pisma w sprawach pracowniczych.
Pozdrawiam
PS. Na wszelki wypadek nikogo o tym fakcie (orzeczenie sądu) nie będę informował, bo może ktoś mi zarzucić, że sobie coś przypisuję....  :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2007, 23:09:16 wysłana przez Geddeon »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #341 dnia: Czerwiec 08, 2007, 23:12:34 »
Witam!!!
Tak sobie czytam ostatnie posty jw..... Kto pierwszy i lepszy, itp.  ^_^
Panowie wciąż /czyt.nadal/ możecie się jeśli tylko dobra wola, nieźle "wykazać".
Pozostaje nadal nierozwiązana kwestia np: systemu służby SK  :angry:
W jedną stronę poszło nad podziw <gładko> to może i w drugą - znaczy się z powrotem  :huh:
Gorąco polecam uwadze  :wacko:
W końcu w <Jedności siła> Prawda!
Pozdr.


Ps. <Oni>  jak zwykle nadal swoje /dla.../  :angry: :angry: :angry: Poniższe posty!Ech!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2007, 14:42:53 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #342 dnia: Czerwiec 08, 2007, 23:18:47 »
"Informacja własna" - ?? czy to o to chodziło ?

Chyba tak. Myślę, że to właśnie nadwrażliwość.
Przecież wszyscy wiedzą, że sprawa była prowadzona pod patronatem „Floriana”. Nawet gdyby „Florian” rozesłał info po pomyślnym zakończeniu sprawy do innych central, to też by się nic nie stało. Sprawą są przecież zainteresowani nie tylko strażacy zrzeszeni w tym związku.
Czy zawsze musi tak być, że górę biorą sprawy drugorzędne nad naprawdę ważnymi.
Pozdrawiam wszystkich bo „... w jedności siła...” – to nie mój cytat i niech mi nikt nie zarzuca, że sobie coś przypisuję.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #343 dnia: Czerwiec 09, 2007, 00:13:40 »
"informacja własna" - tak było kilka razy już na tej stronie.... i to w różnych tematach :( a znaczy to tyle że autor nie powołuje się na oficjalne stanowisko czy opinię czy cokolwiek tylko informuje o zaistniałym fakcie.
info na "S" ukazało się 6.czerwca i chyba za nim ukazał się oficjalny komunikat na stronie F .
(jeśli sie mylę to proszę mnie poprawić)
Więc było to tylko w formie "informacji" a nie komunikatu.....który ukazał sie oficjalnie na stronie F.
Dalej :
Cytuj
Wyrok zostanie opublikowany jeszcze w tym tygodniu, lub na początku przyszłego. Wtedy napiszemy szerzej o sentecji wyroku i uzasadnieniu jakim kierował się Sąd orzekając rzeczony wyrok.

Rozumiem że raczej nie powinni nic wpisywać bo na tę sprawę jest wyłączność..... a gdyby tak nic na stronie"S" się nie znalazło to byłaby bura że mają to w d... :D nieprawdaż ?
Co do Komunikatu :
Przykre jest tylko to, że zaczyna się od słów:
Cytuj
Informacja umieszczona na stronie internetowej Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ Solidarność; jest nieprawdziwa i wprowadza w błąd środowisko strażackie.
Informacja dotyczyła tego co w oficjalnym komunikacie ZZ F znalazło się dopiero na drugim miejscu.... więc czy to jest nieprawdą??
Cytuj
Dolnośląski Zarząd Wojewódzki na wniosek strażaka zapewnił i poniósł koszta z własnych środków obsługi pomocy prawnej dla strażaka, który wniósł pozew do sądu.
I chwała im za to !!!!!!!!!!! Po to sie płaci składki, żeby były te "środki własne" z których również w taki sposób należy korzystać !!!
Panowie tylko bez przesady z tą wyłącznością i nadwrażliwością. Żadnego przypisywania czegokolwiek nie zauważyłem. Po co to całe zamieszanie ?
Przecież wszyscy walczymy o wspólne dobro nas strażaków.

PS. Proszę mnie nie posądzać o stronniczość bo jeśli podobny komunikat ukazałby się na stronie "S" moja reakcja byłaby podobna, co zresztą już wyrażałem na forum "S" i tym również w innych poruszanych sprawach.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #344 dnia: Czerwiec 09, 2007, 00:23:00 »
Panowie tylko bez przesady z tą wyłącznością i nadwrażliwością. Żadnego przypisywania czegokolwiek nie zauważyłem. Po co to całe zamieszanie ?
Przecież wszyscy walczymy o wspólne dobro nas strażaków.
I właśnie to powinno być sprawą nadrzędną, a nie doszukiwanie się czegoś co tak naprawdę nie miało miejsca.

Cytuj
PS. Proszę mnie nie posądzać o stronniczość bo jeśli podobny komunikat ukazałby się na stronie "S" moja reakcja byłaby podobna, co zresztą już wyrażałem na forum "S" i tym również w innych poruszanych sprawach.

Te PS-y pisz większymi literami bo ja już nie jestem taki młody
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #345 dnia: Czerwiec 09, 2007, 18:42:02 »
Panowie gdzie dobre obyczaje. Może dobrze ,że na województwach "Florian zaczyna walczyć o swoje prawa. Patrząc z boku to będzie tego więcej i uwazam,że nie ma to nic wspólnego z dzalalnością Central na poziomie Krajowym bo komunikaty świadcza o dobrej współpracy. Florianowcy mają swoja siłę i należy ich traktować na równi z innymi,zwłaszcza,że tez starają się dla dobra strażaków. Nie nawołuję tu do wojny ale każdy powinien znać miejsce w szeregu i działać tak by nie szkodzić innym. Współpraca powinna być wspólna i szczera bo jak wezmą góre ambicje i TKM-my to przegramy wszyscy.Poz. pytek

Offline jan112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #346 dnia: Czerwiec 11, 2007, 07:13:47 »
Witam !
Czy , ktoś mi wyjaśni dlaczego pracownicy 8 godz. nie mogą mieć przedłużonego czasu służby do 48 godz. W naszej komendzie wszyscy mają bardzo dużo nadgodzin, zaległe za 2006r urlopy, wszyscy biorą urlop dodatkowy.
Czy to jest sprawiedliwe, że 8 godz. pracują tylko 40 godz.

Offline hohlik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #347 dnia: Czerwiec 11, 2007, 09:30:00 »
u nas jest dokładnie tak samo - mnóstwo nadgodzin

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #348 dnia: Czerwiec 11, 2007, 11:54:46 »
Dziśw Rybniku, po miesiącu od złożenia pozwów ruszył proces dwudziestukilku strażaków JRG Rybnik o rekompensatę pieniężną za przepracowane godziny nadliczbowe, za okres VII'2005 - XII'2006.
Kolejna (druga) rozprawa już 2 lipca.
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #349 dnia: Czerwiec 11, 2007, 16:33:55 »
@marus
Informuj na bieżąco o przebiegu wydarzeń.
Żeby tylko ktoś ci nic nie zarzucił  ^_^ ^_^.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk