Autor Wątek: Czas służby 48 godzin !!!!!!!  (Przeczytany 215089 razy)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 13, 2007, 22:20:32 »
A czy ktoś może zna rozstrzygnięcie sprawy nadgodzin z Wrocławia??? czy sprawa dalej sie ciągnie?
We Wrocławiu też ktoś zasunął do Sądu Pracy? Ciekawe. Ładnie się zaczyna. Może sprawa z Wałbrzycha jest mylnie postrzegana i opisywana jako wrocławska? Czy to dwie odmienne sprawy?


to jest właśnie sprawa ,,wrocławska,,
pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 13, 2007, 22:42:29 »
Cytuj
cały czas mnie to boli że mnie wyzerowali , myślę  ze jak odwołali KG pana Skomrę to powinni odwołać jego decyzje
Boli ? mnie to chce szlag trafić....  :angry:
To był typowy przykład jak w Straży można zrobić reformy nie wydając na to dodatkowych pieniędzy.
Trzeba znaleźć tylko takiego który nie będzie miał żadnych obiekcji żeby wydymać podwładnych wydłużając im czas pracy i załatwione....
I jeszcze te pierd...nie o korzyściach dla Podatnika w świetle kursu zachowania przy stole ...
Nie chcę mi się już dalej pisać bo szkoda się nakręcac.... wszyscy wiedza o co chodzi...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 14, 2007, 17:34:00 »
Cytuj
cały czas mnie to boli że mnie wyzerowali , myślę  ze jak odwołali KG pana Skomrę to powinni odwołać jego decyzje
Boli ? mnie to chce szlag trafić....  :angry:
To był typowy przykład jak w Straży można zrobić reformy nie wydając na to dodatkowych pieniędzy.
Trzeba znaleźć tylko takiego który nie będzie miał żadnych obiekcji żeby wydymać podwładnych wydłużając im czas pracy i załatwione....
I jeszcze te pierd...nie o korzyściach dla Podatnika w świetle kursu zachowania przy stole ...
Nie chcę mi się już dalej pisać bo szkoda się nakręcac.... wszyscy wiedza o co chodzi...


święte słowa piszesz ,nie ma co pisac poczekamy do czerwca zobaczymy co znowu zrobia jak narazie to mam do wyzerowania 140 nadgodzin ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 14, 2007, 20:03:03 »
Nie wiecie czy (teraz jak jest nowy komendant ) będą nam od zwracać nadgodziny za drugie półrocze 2006 , cały czas mnie to boli że mnie wyzerowali , myślę  ze jak odwołali KG pana Skomrę to powinni odwołać jego decyzje ...
To nie decyzje byłego KG należy odwołać, tylko zmienić obowiązujący zapis rozporządzenia MSWiA z dnia 29 grudnia 2005 r. w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej, konkretnie § 10. 2. Czas wolny, o którym mowa w ust. 1, strażak jest obowiązany wykorzystać w okresie rozliczeniowym albo do dnia zwolnienia ze służby następującego przed zakończeniem tego okresu, a przełożony uprawniony do mianowania (powołania) ma obowiązek mu to ułatwić.
Zgodnie z tym zapisem to strażak ma obowiązek, jak go nie wykona to jego ból > sygnalizowałem ten temat już dawno.  ^_^ ^_^ ^_^
Z 30 czerwca kończy się kolejny okres rozliczeniowy, zalecam raporty do komendantów o wolne w okresie rozliczeniowym, później może być po herbacie. -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 15, 2007, 17:36:44 »
i dobrze kolega podpowiada.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #255 dnia: Maj 17, 2007, 06:05:26 »
 Spotkanie Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej

z Prezydiami Zarządu Głównego NSZZ Pracowników Pożarnictwa

i Zarządu Krajowego ZZS Florian

  -   w zakresie problemu czasu służby strażaków – prawo nie powinno działać wstecz – zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zostaną anulowane  wytyczne Komendanta Głównego PSP, dotyczących rozliczenia czasu  służby za 2006 rok, zawartych w piśmie z dnia 18 stycznia 2007 roku nr BK- I-110/22-1/07.

-   strażak systemu zmianowego powinien pracować 40 godzin tygodniowo, harmonogram służby winien być opracowany z możliwością ustalenia stanów minimalnych w okresach obniżonej palności.

http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/biuletyn/biuletyn-5-07.htm

No chociaż jedna dobra sprawa dla nas co wy myślicie otym?

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #256 dnia: Maj 17, 2007, 11:26:29 »
Chociaż jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale jakoś cieplej się zrobiło.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #257 dnia: Maj 17, 2007, 11:58:03 »
Hm...
Prawo? To również jak Już! W odniesieniu>>> do dyż. SK nieprawdaż  :wub: Jednak "dziwne" na razie Szaaaa!!!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #258 dnia: Maj 20, 2007, 14:54:03 »
Hm...
Prawo? To również jak Już! W odniesieniu>>> do dyż. SK nieprawdaż  :wub: Jednak "dziwne" na razie Szaaaa!!!
Pozdr.

No tak trzeba czekać do (chyba ) 23maj ma być jakieś zebranie w sprawi nadgodzin i Pracy na PSK wtedy powinno się wszystko wyjaśnić...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #259 dnia: Maj 21, 2007, 10:30:26 »
[quote author=Ogn.Fox link=topic=3564.msg58819#msg58819 date=117937472

-   strażak systemu zmianowego powinien pracować 40 godzin tygodniowo, harmonogram służby winien być opracowany z możliwością ustalenia stanów minimalnych w okresach obniżonej palności.

http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/biuletyn/biuletyn-5-07.htm

No chociaż jedna dobra sprawa dla nas co wy myślicie otym?
[/quote]
przepraszam że zapytam co to jest okres obniżonej palności? czy to jest noc, poranek czy coś innego?

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #260 dnia: Maj 21, 2007, 23:04:50 »
I chyba możemy wreszcie liczyc na to ze nadgodziny nam nie przepadną , a to niektórzy sie zdziwią , chyba szybko zmniejsza stany minimalne które tak lekka ręka wprowadzili gdy był trend ,że nadgodziny były by liczone od 48godzin. w końcu !!!!!!!!!!!!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #261 dnia: Maj 21, 2007, 23:18:17 »
Witam!
Podoba mi się bardzo:
Cytuj
niektórzy sie zdziwią

Sorki, że łapię za słówka, ale niedawno tak "były" KG mówił i pisał - nawet <Tu> odnośnie dyż. SK. Jak nadal jest nie tylko odnośnie czasu służby - widać :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #262 dnia: Maj 22, 2007, 00:04:21 »
[quote author=Ogn.Fox link=topic=3564.msg58819#msg58819 date=117937472

-   strażak systemu zmianowego powinien pracować 40 godzin tygodniowo, harmonogram służby winien być opracowany z możliwością ustalenia stanów minimalnych w okresach obniżonej palności.

http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/biuletyn/biuletyn-5-07.htm

No chociaż jedna dobra sprawa dla nas co wy myślicie otym?
przepraszam że zapytam co to jest okres obniżonej palności? czy to jest noc, poranek czy coś innego?
[/quote]
Kiedy się nie pali lub mniej pali, hehehe :).

Offline SOBOL

  • EKSCELENCJA :)
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Soból i Panna :)
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #263 dnia: Maj 22, 2007, 00:41:45 »
Może mieli na mysli późną jesień, zime i mokrą wiosnę? Bo wtedy nie ma chętnych do podpalania - za zimno!!! :huh:
Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty. :wacko:

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 22, 2007, 10:36:44 »
dzięki cul 2 za odpowiedź  -_- no tak że ja na to nie wpadłem że jak sięnie pali to jest okres obniżonej palności hehe dobre

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 22, 2007, 10:46:12 »
Naukową teorię w temacie minimalnych obsad w aspekcie palności spłodził pono narodowy bohater z Katowic, a JEKG (na szczęście były ) obwoził się z tymi wykresami i słupkami.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #266 dnia: Maj 22, 2007, 11:21:27 »
kiedy wejdzie w życie oddawanie wyzerowanych nadgodzin za rok 2006, chodzi o termin przesłania komunikatu na poszczególne jednostki , bo coś czuje że będzie znowu wolna amerykanka ........pozdrawiam .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #267 dnia: Maj 22, 2007, 17:39:41 »
Trwają prace nad opracowaniem pisma dotyczącego anulowania i zmiany interpretacji pisma z dnia 18 stycznia 2007 roku (BK-I-110/22-1/07), wraz z opracowaniem usystematyzowanego i ujednoliconego sposobu rozliczania czasu służby strażaka,
-   podstawą czasu służby strażaka jest normatyw 40 godzinny, z możliwością wydłużenia do 48 godzin w przypadku wystąpienia dodatkowego losowego czynnika (np. długotrwała akcja, choroba itp.)
-   aktualnie według obowiązujących stanów i obsad minimalnych (ok. 57%) statystyczny strażak przepracowuje ok. 44 – 44.5 godziny tygodniowo,
-   śledząc statystyki widać okresy zwiększonej i zmniejszonej aktywności jednostek - w okresach o mniejszym obciążeniu i występowaniu zdarzeń ratowniczo-gaśniczych, jest możliwość zmniejszenia stanów,
-   konieczne jest opracowanie prze KG aktualnych danych w zakresie czasu służby strażaków wraz z wypracowaniem rozwiązań rekompensaty wypracowanych nadgodzin,
-   na wzór rozwiązań stosowanych w policji, należy stworzyć możliwość współuczestniczenia przez samorządy w procesie rekompensowania i zapłaty za ponadnormatywny czas służby strażaków,
-   przy opracowaniu i budowie systemu płac na 2008 rok jako główny cel należy przyjąć aby płace na tych samych lub podobnych stanowiskach były porównywalne(ewentualna różnica winna wynikać z posiadanego stopnia i stażu służby),
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #268 dnia: Maj 22, 2007, 17:49:45 »
Butel, z tego co wiem jutro ma się odbyc posiedzenie sądu w Wałbrzychu w sprawie 48 godzin? To ta precedensowa sprawa dotycząca godzin nadliczbowych? 

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #269 dnia: Maj 22, 2007, 17:56:07 »
Cytuj
podstawą czasu służby strażaka jest normatyw 40 godzinny, z możliwością wydłużenia do 48 godzin w przypadku wystąpienia dodatkowego losowego czynnika (np. długotrwała akcja, choroba itp.)

Znam jeszcze inne czynniki w sposób istotny wplywajace na konieczność wydłużenia czasu służby strażaków zmianowych ponad normę 40 godzin tygodniowo, a mianowicie: przygotowania do zawodów w sportach pożarniczych, lub piłce nożnej. mam teraz taki przypadek na swojej zmianie, gdzie od poczatku maja 3 strażaków jest w ciągłej delegacji 91 na zawodach w piłce nożnej - podobno zdobyli 1 miejsce we francji i chwał im za to, 2 - przygotowuje się do zawodów w sportach pożarniczych), przy stanie zmiany 12 osób i konieczności utrzymywania stanu minimalnego 7 osób, dwie osoby sa na urlopach, a pozostali nie mają szans na Ws w maju, na innej zmianie mają zaś 3xL4, tak więc nie ma mozliwosci przesuniecia ludzi między zmianami. D-ca JRG wraz z zastepca na zmianę walą służby na róznych zmianach, aby związać koniec z końcem, jest zajeb..ście  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 22, 2007, 20:20:03 »

-   śledząc statystyki widać okresy zwiększonej i zmniejszonej aktywności jednostek - w okresach o mniejszym obciążeniu i występowaniu zdarzeń ratowniczo-gaśniczych, jest możliwość zmniejszenia stanów,

Dla mnie zmiejszanie stanów osobowych w "okresie zmiejszonej palności" to bzdura w stylu 40=48.
Przecież nie znamy dnia ani godziny. Duży procent groźnych akcji występuje właśnie w okresie o mniejszym nasileniu zdarzeń. Największe nasilenie jest na wiosnę - pożary traw, do których można pojechać w składzie 2 osobowym i do pomocy OSP ( tak robiliśmy), ale  wyjazd w zimie we dwóch czy trzech do groźnego pożaru mieszkania to samobójstwo.
Stany osobowe mają byc zawsze na odpowiednim poziomie i nie ma tu reguły czy to jest lato czy zima.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 22, 2007, 20:32:59 »

-   śledząc statystyki widać okresy zwiększonej i zmniejszonej aktywności jednostek - w okresach o mniejszym obciążeniu i występowaniu zdarzeń ratowniczo-gaśniczych, jest możliwość zmniejszenia stanów,

Dla mnie zmiejszanie stanów osobowych w "okresie zmiejszonej palności" to bzdura w stylu 40=48.
Przecież nie znamy dnia ani godziny. Duży procent groźnych akcji występuje właśnie w okresie o mniejszym nasileniu zdarzeń. Największe nasilenie jest na wiosnę - pożary traw, do których można pojechać w składzie 2 osobowym i do pomocy OSP ( tak robiliśmy), ale  wyjazd w zimie we dwóch czy trzech do groźnego pożaru mieszkania to samobójstwo.
Stany osobowe mają byc zawsze na odpowiednim poziomie i nie ma tu reguły czy to jest lato czy zima.

Dokładnie nie znamy dnia i godziny kiedy nas będą potrzebować..
Więc czy mozna określić kiedy będą miesiące mniej palące się .. hmmmm..Reguły nie ma 

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 22, 2007, 21:07:23 »
Tak jutro między 9 a 12 wszystko będzie wiadomo, sąd wyda wyrok oczywiście spekuluję że strona pozwana się zapewnie odwoła Oczywiście wyrok będzie nieprawomocny, ale będzie chociaż orzeczenie tego wyroku . Myślę że na naszą oczywiście korzyść  ^_^ ^_^
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2007, 21:09:03 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline jaza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 23, 2007, 00:27:31 »

Offline SOBOL

  • EKSCELENCJA :)
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Soból i Panna :)
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 23, 2007, 11:16:11 »
Coś się ruszyło - zobaczymy jak daleko zajdą z tym tematem. Oby tylko wreszcie tą sprawę uregulowali, bo jest to "palący" problem w PSP.
Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty. :wacko: