Autor Wątek: Czas służby 48 godzin !!!!!!!  (Przeczytany 214753 razy)

Offline FR998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #175 dnia: Marzec 26, 2007, 20:23:23 »
To kurde większość chłopaków na PB trzeba wywalić z "roboty" za "picie i kradzież "
Ale nie damy się nie jeden już był JEKG i nie jeden jeszcze będzie a my przetrwamy ^_^
"Sens istnienia straży pożarnej to podział bojowy"

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #176 dnia: Marzec 26, 2007, 20:52:24 »
A ja się boję, że JEKG poda pytanie-odpowiedź przewodniczącemu KSP: "Czy przestał pan już kraść?" :mellow:
powinieneś mu napisac, że teraz niech zacznie o nas coś pisac a nie ciągle o sobie........
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #177 dnia: Marzec 26, 2007, 21:02:42 »
Zastanawiam się nad przyłączeniem się do akcji tzw "krojenia" tylko jeszcze nie wiem co będzie zawijane, proponuję dużą "sumkie" bo czy duża czy mała to odpowiedzialność taka sama. Teraz poważniej:

A' Propos 48 tygodnia pracy jeszcze kamyczek. Cała "zadyma wyszła" z tego, że ktoś wziął się za interpretowanie prawa.
Z doktryny prawa przypomnę tylko taki nieduży fragmencik aczkolwiek bardzo ważny. Rodzajów interpretacji prawa jest tyle ilu znamienitych prof., którzy je wymyślają. -_-
Interpretacja legalna ( zwana również delegowana; ogólna)-dokonywana przez upoważniony do tego organ państwa. W latach 1952-1989 uprawnienie to posiadała Rada Państwa PRL a w latach 1989-1997 Trybunał Konstytucyjny. Konstytucja RP w 1997 roku zniosła instytucje powszechnie obowiązującej, ogólnej legalnej wykładni a dawniejsze uchwały wykładnicze straciły moc powszechnie obowiązującą. Wykładnia delegowana to taka kiedy w jakimś akcie normatywnym występuje zezwolenie dla pewnego organu państwowego do dokonania legalnej wykładni.

Nie przypominam sobie aby w ustawie o PSP był jakowyś zapis stanowiący o fakcie iż jakikolwiek organ jest powoływany do interpretowania tej ustawy.Czyli można metodologia stosowaną przy ustaleniu 48 godz. tytgodnia służby uznać, że dokonana interpretacja jest "nie legalna" -_- ^_^

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #178 dnia: Marzec 26, 2007, 21:27:02 »
Czy chcesz za tem powiedzieć, że JEKG dokonując własnej interpretacji art.35 ustawy o PSP (nie tylko zresztą tego artykułu) popełnił "wielkie semantyczne nadużycie"?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #179 dnia: Marzec 27, 2007, 13:50:32 »
Robard chcę powiedzieć, że obecna ustawa po zmianach w 2005 roku obowiązuje już prawie 2 lata. Nie może być tak, aby jedną interpretacją zmieniało się prawo. KG jest ostatnią osobą która winna to robić.
Interpretacja przepisów prawa jest tylko interpretacją i nie może być rozpatrywana w oderwaniu od tego, co było jej przedmiotem, czyli w oderwaniu od samego przepisu.

Wcześniej napisałem, że dokopałem się do druku bodaj sejmowego z uzasadnieniem do wprowadzanych zmian w ustawie dotyczących m.in czasu służby oto cytat z druku:

U z a s a d n i e n i e
 
28) pkt 19 nowelizacji (art. 35) – zgodnie z art. 35 ustawy czas pełnienia służby strażaka jest określony wymiarem jego obowiązków z uwzględnieniem prawa do wypoczynku; ustawa nie określa maksymalnych norm czasu służby ani nie odsyła w tej sprawie do innych przepisów ustawowych; jedynie rozkład czasu służby określa w drodze rozporządzenia, MSWiA; stosownie do postanowień art.66 ust. 2 konstytucji RP wymiar czasu pracy powinien być ustalony w ustawie, co znajduje odzwierciedlenie w niniejszym projekcie; niniejszy projekt wychodząc naprzeciw postulatom środowiska pożarniczego wprowadza kompleksową, ustawową regulację czasu służy strażaków zarówno w zakresie norm jak i rozkładu codziennego i zmianowego, zrównując ich prawa w prawami pracowników w tej dziedzinie, a tym samym wprowadzając standardy Unii Europejskiej co do wymiaru czasu pracy dopuszczalnych odstępstw od norm obowiązujących; proponuje się zatem aby czas służby strażaka wynosiłby przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym nie przekraczającym 6 miesięcy; proponowany podstawowy wymiar czasu służby jest zgodny z normami czasu pracy określonymi w Kodeksie pracy dla pracowników oraz czasem służby funkcjonariuszy innych służb mundurowych. (…) czas służby mógłby być przedłużony do 48 godzin tygodniowo w 6-miesięcznym okresie rozliczeniowym, ale tylko wówczas gdy jest to uzasadnione koniecznością zapewnienia ciągłości służby; strażacy pełniący służbę w rozkładzie dziennym byliby wyznaczani do pełnienia w dowolnym czasie pełnienia dyżuru trwającego 24 godziny, po których udziela się 48 godzin wolnych od służby dniach od poniedziałku do piątku;
w zamian za czas służby i dyżuru przekraczający normę 40 godzin tygodniowo, strażakowi przysługiwałby czas wolny od służby w odpowiednim wymiarze; szczegółowe warunki odbywania w omawianych rozkładach byłyby w rozporządzeniu MSWIA ; taka kompleksowa regulacja zapewnia czytelność i pewność bez potrzeby dodatkowych interpretacji przepisów,

O c e n a    s k u t  k ó w    r e g u  l a c j i
pkt 19 (do art. 35) – wychodząc naprzeciw postulatom związków zawodowych, działających w środowisku pożarniczym (…) projektowane zmiany są korzystniejsze dla podmiotów regulacji w porównaniu z obecnie obowiązującym rozporządzeniem (…)

_________________________________________________________________________________________
Projektujący wyraźnie w uzasadnieniu zaznaczył:
Cytuj
regulacja zapewnia czytelność i pewność bez potrzeby dodatkowych interpretacji przepisów
Wymiar czasu pracy winien być umieszczony w ustawie. Wymiar użyte w liczbie pojedynczej to jeden wymiar a nie gama wymiarów, które dobieramy do sytuacji w zależności jak nam pasuje.
Jak przepis stanowi "nie może przekraczać" - to nie może. Jeżeli w przepisie zawarta jest dyspozycja, że np. aresztowany nie może - to nie dokonuje się wykładni w jakich przypadkach ten aresztowany może coś zrobić tylko wykonuje się przepis pod kątem czego aresztowany nie może.
Dalsza polka. Jak ustawodawca w uzasadnia, że
Cytuj
w zamian za czas służby i dyżuru przekraczający normę 40 godzin tygodniowo, strażakowi przysługiwałby czas wolny od służby w odpowiednim wymiarze
- to wydaje mi się że jesteśmy ze strony interpretatorów karmieni jakimiś niedorzecznościami gdyż ustawodawca wyraźnie zapisał jaki był cel projektowanych przepisów.
I to chciałem napisać. Jakoś zapomniano po co posłowie w tym kraju siedzą w sejmie. popełnili taką ustawę Senat przyklepał i obowiązuje. Jak mają jakieś zmiany wprowadzać to tylko Sejm. Nie zabierajmy im pracy, w końcu przedstawiciele narodu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2007, 13:52:20 wysłana przez fireman »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 27, 2007, 15:33:06 »
Witam!
Widać KG jest ponad!!! :angry:
Jak mniemam w ostateczności, niebawem przywali z innej "beczki" tzn. wprowadzi na PB system 12/24/48 wzorem SK - to akurat jak widać mu wolno, bez większych problemów! Słuchy chodzą,fama krąży.. -_-  Tylko skąd weźmie ludzi :wacko:  Może kolejna reorganizacja KP/KM/KW i KG ??? Powstanie zgodnie z projektem mł.d-ca sekcji,d-ca sekcji, st.d-ca...,zmiany, itp. różni dyżurni itd.>>> Przecież jakoś trzeba będzie niektórych "upchać", niech dotychczasowi - choćby nie wiem co "posuną" się - w dół oczywiście,a czemu nie ^_^
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2007, 16:03:05 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 27, 2007, 17:04:12 »
Fakt, że przy obecnych stanach etatowych to się nie da ... z pustego i Salomon nie naleje. Mój poprzedni post miał tylko wskazać, że człowiek, który wykonuje obowiązki jako KG winien działać na zasadach opisanych przez prawo i w jego granicach. Czasy kiedy wszystko się naginało powinny wreszcie bezpowrotnie minąć!!!
Jednak idzie jak po grudzie.
Gdyby na wszystkie stanowiska kierownicze sadzano ludzi nieprzesiąkniętych ideologią załatwiania spraw po "staremu" i nie 3 minuty przed emeryturą to może komuś wreszcie zależałoby na naszej formacji. Jednak tu panie zawsze jest inaczej i pod górkę, a jak coś się dziej to nagle ktoś się oddala na z góry założoną pozycję - zaopatrzenie emerytalne.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 27, 2007, 17:57:46 »
Czy aby napewno sie nie uda????? Ja już przeżyem przejście z systemu 24/28 na 24/72, gdzie z trzech zmniam stworzono 4 zmiany bez dodatkowych etetów. W 4 zmianowym systemie po prostu odpadły kwestie wolnych służb, ale za to obsady były minimalne i zawsze jeden musiał być na urlopie( stan zmiany liczył 7 strażaków a obsada była 5 osób). Faktem jest że przy takich obsadach brak jest zagwarantowania dla ludzi bezpieczeństwa podczas działań.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #183 dnia: Marzec 27, 2007, 18:47:43 »
Może nie pamiętacie więc przeczytajcie uzasadnienie do nowelizacji, która weszła w życie w 2005r. - Druk 3527 - ze szczególnym uwzględnieniem str. 96. Ciekawy jest też ten dokument - szczególnie str. 55. A tak na marginesie - oprócz wykładni gramatycznej i systemowej istnieje jeszcze coś takiego jak wykładnia celowościowa. Przy czym nie ma ona nic wspólnego z rozważaniami w stylu "co autor wiersza miał na myśli". Każda ustawa na ścieżce legislacyjnej musi być uzasadniona, a to uzasadnienie jest bardzo przydatne dla późniejszej wykładni.
IMHO obowiązującym normatywem czasu służby jest przeciętnie 40 godzin/tydzień w półrocznym okresie rozliczeniowym. Normatyw ten może być wydłużony do 48 godzin/tydzień, lecz nie w okresie rozliczeniowym, ale w poszczególnych tygodniach. Taki zapis ma IMHO na celu umożliwienie pełnienia dwóch służb w tygodniu. Jednocześnie niedopuszczalne jest pełnienie trzech służb pod rząd licząc od poniedziałku (tego chyba nie trzeba wyjaśniać?). Jeśli sobie przypominacie dyskusję nad projektem w sejmie (czasami warto przynajmniej posłuchać TVP3 przed południem), to właśnie taki był cel wprowadzanych zmian w zakresie czasu służby. To, że teraz ktoś odwraca kota ogonem, jest moim zdaniem najzwyklejszym dziadostwem, żeby nie użyć innego określenia wywodzącego się wprost od podobno najstarszego zawodu świata. Czyżbyśmy nie żyli w państwie prawa i sprawiedliwości? Jak nie, to ja się wypisuję...



„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #184 dnia: Marzec 27, 2007, 19:01:42 »
I dlatego takiego dziadostwa jak wspomniałeś należy się pozbyć z naszego środowiska.....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #185 dnia: Marzec 27, 2007, 20:07:56 »
Zgadnijcie kto to powiedział:

Cytuj
Obecnie technika legislacyjna jest również taka, że większość spraw musi być regulowana w ustawie. Dlatego też tyle jest tych ustępów ustawowych i dość krótka już delegacja pozwalająca w zasadzie tylko ministrowi spraw wewnętrznych na sprecyzowanie sposobu tworzenia harmonogramów służby, godzin zakończenia i rozpoczęcia służby czy też regulowanie kwestii dotyczących wymiaru rekompensaty godzinowej za przedłużony czas pracy powyżej czterdziestu godzin. Czterdzieści do czterdziestu ośmiu godzin, bo na to pozwala ustawa. To zaś, co jest powyżej czterdziestu ośmiu godzin wynika bezpośrednio z dyrektywy. Mówi się tam o bezwzględnym oddawaniu każdej godziny powyżej wymiaru czterdziestu ośmiu godzin tygodniowo.

„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #186 dnia: Marzec 27, 2007, 20:27:19 »
Czyżby ktoś kogo możemy posądzić o schizofrenię...??
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #187 dnia: Marzec 27, 2007, 21:59:06 »
Może przy okazji poruszyć, że służba za czyna się od 7.45-8.00= 24,15h.
Jak już tak usilnie czepiają się czasu.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #188 dnia: Marzec 27, 2007, 22:04:04 »
W zasadzie to prawie 3 godziny miesięcznie , licząc nawet ponad 48 tygodniowo. Za to sie napewno zwrot należy. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2007, 22:17:22 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #189 dnia: Marzec 27, 2007, 22:19:59 »
To lepiej wyjdzie jak za szkodliwe  ^_^

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 27, 2007, 23:26:12 »
To lepiej wyjdzie jak za szkodliwe  ^_^
No... na SK na pewno TAK!  Bo tam nic przecież nie jest szkodliwe ^_^ a i % do emki, za kotki, kosze na śmieci, /stres/ itp. nie ma :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 27, 2007, 23:37:34 »
Czyżby ktoś kogo możemy posądzić o schizofrenię...??

Niestety nie... Chociaż uwzględniając ciągłość władzy, to można powiedzieć, że tak. To są słowa gen. P. Buka z czasów, kiedy jeszcze nie był 01. Później zdaje się, że jego punkt widzenia się zmienił wraz ze stanowiskiem.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 27, 2007, 23:47:51 »
Czyżby ktoś kogo możemy posądzić o schizofrenię...??

Niestety nie... Chociaż uwzględniając ciągłość władzy, to można powiedzieć, że tak. To są słowa gen. P. Buka z czasów, kiedy jeszcze nie był 01. Później zdaje się, że jego punkt widzenia się zmienił wraz ze stanowiskiem.
No proszę ,a już myślałem....:)
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 29, 2007, 22:43:27 »
Opinia Departamentu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych  odnośnie projektu opracowanego przez KG PSP ustawy o zmianie ustawy o Państwowej straży Pożarnej z dnia 1 luty 2007


http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?code=prawo_opinie 

lub ten link bedzie bezpośrednio

http://www.zzsflorian.pl/files/File/prawo/opinie/opinia_departamentu.exe


« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2007, 22:46:25 wysłana przez sam998 »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 30, 2007, 11:58:12 »
Podziwiam tą panią, która się podpisała pod tym dokumentem. Szczególnie za to, że pomimo tak mało ostrego umysłu zaszła tak wysoko. Jeśli związki odpuszczą obronę zrównanego czasu służby z innymi formacjami podległymi MSWiA, to stracę całą sympatię, jaką od jakiegoś czasu mam dla nich.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 30, 2007, 12:02:25 »
Cytuj
eśli związki odpuszczą obronę zrównanego czasu służby z innymi formacjami podległymi MSWiA, to stracę całą sympatię, jaką od jakiegoś czasu mam dla nich.

Nie ma takiej opcji aby ZZ odpuściły ten temat. Choćby nie wiem ilu jeszcze KG czekało na lampasy i dalej robiło w swoje gniazdo.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 30, 2007, 21:57:58 »
Swoją drogą - to czy kiedyś doczekamy sie Komendanta Głównego po którego odejściu strażakom będzie smutno????? Taki gość, który prócz wyskoich wymagań będzie bronił jak prawdziwy "Tata" praw dzieci????
Póścić tych wszystkich teoretyków w podział na 3 lata na staż i na 48 godzin minimum w tygodni. Jak okres 3 letni się dla nich zakończy wiecie jakie mądre, życiowe, a przede wszystkim praktyczne będziemy mieli przepisy w firmie.  :wacko:

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 30, 2007, 22:41:40 »
Witam!
Jestem za:
Cytuj
Póścić tych wszystkich teoretyków w podział na 3 lata na staż i na 48 godzin minimum w tygodni. Jak okres 3 letni się dla nich zakończy wiecie jakie mądre, życiowe, a przede wszystkim praktyczne będziemy mieli przepisy w firmie.
A nawet przeciw bo:
Na SK nawet w ciągu 12 h. <ps. władzy> mogą tak namieszać "nieopatrznie", że przez najbliższe kolejne 3 latka, nikt się w niczym nie połapie ^_^ Mamy już takiego jednego :wacko: Nieomylnego i za...oczywiście. Wystarczy!!!
Cytuj
Nie ma takiej opcji aby ZZ odpuściły ten temat.

Czy, aby naprawdę :huh: Jeden /istotny dla wielu?/ SK - już im jakoś "dziwnie" umknął, ale co tam... :angry:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2007, 22:59:37 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 31, 2007, 11:01:46 »
Cytuj
Swoją drogą - to czy kiedyś doczekamy sie Komendanta Głównego po którego odejściu strażakom będzie smutno?? Taki gość, który prócz wyskoich wymagań będzie bronił jak prawdziwy "Tata" praw dzieci?
No pewnie się nie doczekacie, bo ja nie planuję zostać KG PSP, no może jego kierowcą :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 31, 2007, 23:41:44 »
Cytuj
Swoją drogą - to czy kiedyś doczekamy sie Komendanta Głównego po którego odejściu strażakom będzie smutno?? Taki gość, który prócz wyskoich wymagań będzie bronił jak prawdziwy "Tata" praw dzieci?
No pewnie się nie doczekacie, bo ja nie planuję zostać KG PSP, no może jego kierowcą :mellow:

Licząc na dużą dawkę humoru z twojej strony: Na kierowcę się nie nadajesz bo jak sam piszesz masz problemy alkoholowe no i skłonności do, łagodnie mówić kleptomanii.