Autor Wątek: Czas służby 48 godzin !!!!!!!  (Przeczytany 215126 razy)

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #650 dnia: Wrzesień 25, 2008, 19:58:43 »
ciekawe kiedy ja wykorzystam nadgodziny bo uzbierało  sie ich juz grubo ponad 600 i raczej nie widac szans zeby było ich mniej

Osób takich jak Ty jest w całym kraju na pewno tysiące i nie poradzisz nic marudząc...
Sposobów na pozbycie się nadgodzin jest kilka:
- drastyczne zmniejszenie stanów osobowych, brak zwolnień lekarskich, podwyższania gotowości operacyjnej JRG i innych powiększań stanów osobowych,
- drastyczne zwiększenie liczby etatów na zmianach - nie powiększając przy tym stanów osobowych,
- chyba najbardziej drastyczny to zapłacenie przyzwoitych pieniędzy za wypracowane już nadgodziny.
Każdy widzi, że nadgodzin nie pozbędziemy się bo na żadną z powyższych zmian liczyć nie możemy (przynajmniej nie w najbliższej przyszłości a i tej dalszej pewnie też nie).

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #651 dnia: Wrzesień 25, 2008, 20:11:47 »
4 zmiany i nadgodziny powoli znikają;)

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #652 dnia: Wrzesień 25, 2008, 20:34:07 »
Niestety nie!
Czwarta zmiana da tylko możliwość pojawiania się bardzo niewielkiej liczby kolejnych nadgodzin ale w żaden sposób nie ułatwi oddania zaległych - chyba, że 4 zmiana pojawi się przy równoczesnym wzroście etatów w PSP.

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #653 dnia: Wrzesień 25, 2008, 21:25:16 »
Witam,
wydaje mi się , że powinniśmy równiez pamiętać o tym :


Kodeks pracy

Art. 291.

§ 1. Roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne.


Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #654 dnia: Wrzesień 25, 2008, 21:39:57 »
Witam,
wydaje mi się , że powinniśmy równiez pamiętać o tym :


Kodeks pracy

Art. 291.

§ 1. Roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne.


Pozdr


Bardziej na miejscu jest to:

Art. 92.
1. Roszczenia z tytułu prawa do uposażenia i innych świadczeń oraz należności
pieniężnych ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie
stało się wymagalne.
2. Bieg przedawnienia roszczenia z tytułu uposażenia i innych świadczeń oraz należności
pieniężnych przerywa każda czynność przed kierownikiem jednostki
organizacyjnej podległej ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, właściwym
do rozpatrywania roszczeń, podjęta bezpośrednio w celu dochodzenia
lub ustalenia albo zaspokojenia roszczenia.

Oczywiście z Ustawy o Państwowej Straży Pożarnej...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #655 dnia: Wrzesień 25, 2008, 21:46:00 »
Cytuj
Sprawiedliwość, sprawiedliwością, gdyby było to takie proste nie było by żadnego problema
Hehee!
Wiadomo jak w tym Naszym /nie powiem już jakim ^_^ / Kraju jest!
W br. pisałem jak wielu innych raport do K-dta o umożliwienie wybrania zaległych z ostatnich 3 lat.. nadgodzin. W odpowiedzi otrzymałem, że takowych <zgodnie z prawem>  nie posiadam. Z chwilą odejścia na e-mkę okazuje się, że jednak "jakowe" są i trzeba koniecznie je - nawet przed urlopem wykorzystać. Ciekawe prawda?  -_- Coś w tym jednak jest!!!
Może tędy /jedyna/ droga, ale wiem, że nie wszystkich.  :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #656 dnia: Wrzesień 25, 2008, 21:47:40 »

Cytuj

Bardziej na miejscu jest to:

Art. 92.
1. Roszczenia z tytułu prawa do uposażenia i innych świadczeń oraz należności
pieniężnych ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie
stało się wymagalne.
2. Bieg przedawnienia roszczenia z tytułu uposażenia i innych świadczeń oraz należności
pieniężnych przerywa każda czynność przed kierownikiem jednostki
organizacyjnej podległej ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, właściwym
do rozpatrywania roszczeń, podjęta bezpośrednio w celu dochodzenia
lub ustalenia albo zaspokojenia roszczenia.

Oczywiście z Ustawy o Państwowej Straży Pożarnej...

Zgadzam się , ale naszym roszczeniem na dzień dzisiejszy jest odbiór zaległych nadgodzin, a nie świadczenie pieniężne za nadgodziny.

Pozdr

Poprawiłem cytat.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2008, 22:07:55 wysłana przez Butel »
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #657 dnia: Wrzesień 26, 2008, 09:31:56 »
4 zmiany i nadgodziny powoli znikają;)
Poszukaj postów na ten temat.
Było ich wiele.
Dodam tylko, że 4 czy 5 zmian nic nie da bez zwiększenia etatów, chyba że np. (stan trzech zmian = 48 osób co daje nam 16 osób na zmianę i na służbie zostaje 9 [56%] - to już jest bardzo mało.
Teraz dzielimy 48 na 4 zmiany = 12 osób na każdą zmianę, zostawmy tylko 50% na służbie tj. 6 osób
i zabezpieczenie rejonu diabli wzieli.
Weź pod uwagę jednostki o stanie 33 osoby = 11 na zmiane.
Przy czterech zmianach daje to nam 8,25 strażaka na jedną zmianę i na służbę przychodzi 4 :).
Zmniejszając stan na służbie do 4 czy 6, 8 itp.osób w zależności od stanu jednostek i przy obecnych warunkach nadgodziny nie bedą rosnąć, tylko kto się na to odważy, że do pozaru pojedzie dwóch lub tylko kierowca :'(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2008, 16:50:48 wysłana przez cul2 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #658 dnia: Wrzesień 26, 2008, 09:38:22 »

Cytuj

Bardziej na miejscu jest to:

Art. 92.
1. Roszczenia z tytułu prawa do uposażenia i innych świadczeń oraz należności
pieniężnych ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie
stało się wymagalne.
2. Bieg przedawnienia roszczenia z tytułu uposażenia i innych świadczeń oraz należności
pieniężnych przerywa każda czynność przed kierownikiem jednostki
organizacyjnej podległej ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, właściwym
do rozpatrywania roszczeń, podjęta bezpośrednio w celu dochodzenia
lub ustalenia albo zaspokojenia roszczenia.

Oczywiście z Ustawy o Państwowej Straży Pożarnej...

Zgadzam się , ale naszym roszczeniem na dzień dzisiejszy jest odbiór zaległych nadgodzin, a nie świadczenie pieniężne za nadgodziny.

Pozdr

Poprawiłem cytat.

Tak , ale jak dokonać tego , i wybrać swoje nadgodziny w ciągu 3lat , to co sie  teraz dzieje z nadgodzinami w naszej formacji jest nie do zaakceptowania ,ZZ powinni wszystko zrobić aby wymusić na 01 wydawanie nadgodzin .w mojej JRG nadal zaległe godziny sa  zerowane ,chociaż komendant woli używać słowa zamrożone .Jest żenujące jak nie można wybierać godzin które lada dzień przepadną ,bo nas 01  kasuje licznik zgodnie co pół roku .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #659 dnia: Wrzesień 26, 2008, 10:10:49 »
4 zmiany i nadgodziny powoli znikają;)
Poszukaj postów na ten temat.
Było ich wiele.
Dodam tylko, że 4 czy 5 zmian nic nie da bez zwiększenia etatów, chyba że np. (stan trzech zmian = 48 osób co daje nam 18 osób na zmianę i na służbie zostaje 10 [56%] - to już jest bardzo mało.
Teraz dzielimy 48 na 4 zmiany = 12 osób na każdą zmianę, zostawmy tylko 50% na służbie tj. 6 osób
i zabezpieczenie rejonu diabli wzieli.
Weź pod uwagę jednostki o stanie 33 osoby = 11 na zmiane.
Przy czterech zmianach daje to nam 8,25 strażaka na jedną zmianę i na służbę przychodzi 4 :).
Zmniejszając stan na służbie do 4 czy 6, 8 itp.osób w zależności od stanu jednostek i przy obecnych warunkach nadgodziny nie bedą rosnąć, tylko kto się na to odważy, że do pozaru pojedzie dwóch lub tylko kierowca :'(


Tylko taka mała poprawka: 48 na 3 zmiany to po 16 na zmianie::)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #660 dnia: Wrzesień 26, 2008, 13:18:34 »
Warto wczytać się w zapisy ustawy o PSP
> Art. 35. 1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.
oraz rozporządzenia MSWiA w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej
> § 10. 1. Czas wolny od służby w zamian za czas służby przekraczający normę określoną w ustawie może być udzielony w okresie bezpośrednio poprzedzającym urlop wypoczynkowy lub po jego ukończeniu.
   2. Czas wolny, o którym mowa w ust. 1, strażak jest obowiązany wykorzystać w okresie rozliczeniowym albo do dnia zwolnienia ze służby następującego przed zakończeniem tego okresu, a przełożony uprawniony do mianowania (powołania) ma obowiązek mu to ułatwić.

i odpowiedzieć sobie na pytanie co zrobiłem, aby wykorzystać zgodnie z prawem czas wolny.
Czy wystąpiłem ze stosownym raportem do komendanta i mam na kopi potwierdzenie jego złożenia, :kwit: czy też cicho siedzę  :milcz: i pozwalam 01 na dowolne interpretowanie i stosowanie prawa?   ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #661 dnia: Wrzesień 26, 2008, 15:06:15 »
Warto wczytać się w zapisy ustawy o PSP
> Art. 35. 1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.
oraz rozporządzenia MSWiA w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej
> § 10. 1. Czas wolny od służby w zamian za czas służby przekraczający normę określoną w ustawie może być udzielony w okresie bezpośrednio poprzedzającym urlop wypoczynkowy lub po jego ukończeniu.
   2. Czas wolny, o którym mowa w ust. 1, strażak jest obowiązany wykorzystać w okresie rozliczeniowym albo do dnia zwolnienia ze służby następującego przed zakończeniem tego okresu, a przełożony uprawniony do mianowania (powołania) ma obowiązek mu to ułatwić.

i odpowiedzieć sobie na pytanie co zrobiłem, aby wykorzystać zgodnie z prawem czas wolny.
Czy wystąpiłem ze stosownym raportem do komendanta i mam na kopi potwierdzenie jego złożenia, :kwit: czy też cicho siedzę  :milcz: i pozwalam 01 na dowolne interpretowanie i stosowanie prawa?   ^_^


Tak wystąpiliśmy z pismem do 01 o nasze nadgodziny, nawet dostaliśmy odp. że na zachowanie ciągłości służby- chłopaki sory ale musimy pracować jak wielbłądy (oczywiście nie dosłownie ).Nic nie dają tłumaczenia żeby coś z tym zrobił abyśmy mogli więcej wybierać nadgodzin wprost przeciwnie zdarzają się sytuacje nie zrozumiałe dla nas takie jak łatanie dziur na dyżurkach i częste wzywanie na  dyżur domowy. więc 01 ma nic z ustawy którą każdy zna .Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #662 dnia: Wrzesień 26, 2008, 16:34:44 »
To że 01 dał taką a nie inną odpowiedź jest sprawą wtórną. Najważniejsze w tym jest fakt, że zainteresowany strażak chciał stosować obowiązujące prawo i to przełożony wbrew prawu mu nie dał takiej możliwości. Tym samym strażak ma otwartą drogę do ew. dochodzenia swoich praw na drodze sądowej bez obawy że ktoś kiedyś mu "nadgodziny" wyzeruje > czego niektórzy z kolegów już doświadczyli.
Dlatego też - moim zdaniem - pod koniec każdego okresu rozliczeniowego (co pół roku) każdy strażak winien składać taki raport  :komp: i kompletować sobie ich kopie z potwierdzeniem zgłoszenia wraz z ew. odpowiedziami 01. To nic nie kosztuje, a może się kiedyś bardzo przydać.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #663 dnia: Wrzesień 26, 2008, 16:55:04 »
Masz rację, to z szybkości odpowiedzi i frustracji spowodowanej bajką o nie generowaniu nadgodzin przy 4 zmianach bez zwiększenia etetów.
2+2=4 czy 5 :huh:

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #664 dnia: Wrzesień 26, 2008, 19:02:53 »
Bajki czy fakty... ale od kiedy jest u nas system 4 zmianowy nadgodzin jest maluśko. A to już problem góry by zorganizować to odpowiednio. Czasami bywa, że swoją nieudolność ludzie zasłaniają przepisami -> najczęściej to zwykłe lenistwo ;)
PS
4 zmiany - system klarowny, przewidywalny - o tym było dużo na forum.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #665 dnia: Wrzesień 26, 2008, 20:35:19 »
Bajki czy fakty... ale od kiedy jest u nas system 4 zmianowy nadgodzin jest maluśko. A to już problem góry by zorganizować to odpowiednio. Czasami bywa, że swoją nieudolność ludzie zasłaniają przepisami -> najczęściej to zwykłe lenistwo ;)
PS
4 zmiany - system klarowny, przewidywalny - o tym było dużo na forum.


Nikt nie neguje tego, że w 4 zmianowym systemie służby generowanych nadgodzin będzie znacznie mniej... tylko problemem w dalszym ciągu są zaległe nadgodziny, których system 4 zmianowy nie rozwiąże.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #666 dnia: Wrzesień 26, 2008, 20:43:40 »
Bajki czy fakty... ale od kiedy jest u nas system 4 zmianowy nadgodzin jest maluśko. A to już problem góry by zorganizować to odpowiednio. Czasami bywa, że swoją nieudolność ludzie zasłaniają przepisami -> najczęściej to zwykłe lenistwo ;)
PS
4 zmiany - system klarowny, przewidywalny - o tym było dużo na forum.
Pepe - to proste ;)
- dwa razy mnie czasu poświęcasz na dotarcie, powrót i przygotowanie się do pracy;
- pracujesz ze swoją zmianą - rozumiecie się w pół słowa itp;
- masz czas na regenerację sił witalnych (w domu oczywiście);
- jest to "naturalny" tryb pracy strażka;

   A poza tym - dlaczego 24/48, lepiej 24/72 - i tak trzeba 7 służb w miesiącu odbyć - to jest najlepszy z dotychczasowych systemów w jakim pracowałem (zdanie subiektywne ale tak jest).
A na marginesie - 40 godz/tyg - nie ważne w jakim systemie ludzie pracują, jeśli ludzi będzie za mało to zawsze będą nadgodziny.
:huh:
4 zmiany i nadgodziny powoli znikają;)
:huh:
Dla mnie najlepszy jest system 24/48 i 3xDw w miesiącu co też daje 7 służb w miesiącu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2008, 20:47:23 wysłana przez cul2 »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #667 dnia: Wrzesień 26, 2008, 21:07:58 »
a ja wolałbym konkretny system 4 zmianowy - przynajmniej pewne byłyby dni wolne od pracy... przy WS zawsze można zostać ściągniętym, a liczba nadgodzin rośnie

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #668 dnia: Wrzesień 26, 2008, 23:17:51 »
Najprostszym sposobem na niedopuszczenie na wyzerowanie nadgodzin jest pisanie raportów o odbiór nadgodzin z poprzednich okresów. Wtedy ma się podkładkę ze wybierało się nadgodziny, a że w bieżącym okresie nie wybierało się bieżących wolnych służb jest na naszą korzyść, bo okres, w którym można się upomnieć o wykorzystanie biegnie od 0 (te 3 lata). Czyli wybieram nadgodziny kosztem bieżących wolnych służb. Jest to jedyne moim zdaniem rozwiązanie, aby nie dopuścić do przekroczenia tych trzech lat, w którym mogą nam wyzerować licznik.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #669 dnia: Wrzesień 27, 2008, 23:40:22 »
Najprostszym sposobem na niedopuszczenie na wyzerowanie nadgodzin jest pisanie raportów o odbiór nadgodzin z poprzednich okresów. Wtedy ma się podkładkę ze wybierało się nadgodziny, a że w bieżącym okresie nie wybierało się bieżących wolnych służb jest na naszą korzyść, bo okres, w którym można się upomnieć o wykorzystanie biegnie od 0 (te 3 lata). Czyli wybieram nadgodziny kosztem bieżących wolnych służb. Jest to jedyne moim zdaniem rozwiązanie, aby nie dopuścić do przekroczenia tych trzech lat, w którym mogą nam wyzerować licznik.
Masz rację z tymi raportami, tylko kto napisze jak strach nie pozwala, bo zaraz staniesz się wrogiem góry.
Ja bym napisał, ale już doświadczyłem co strach robi z przydupasami i nie będę dla gamoni się szarpał. Pierwsi by się wypieli i przed obliczem przełożonego wyrażaliby swoje oburzenie baranim buczeniem za pleców innych, byleby się nie narazić.


Offline blef

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #670 dnia: Wrzesień 30, 2008, 13:48:11 »
Witam forumowiczów.
Czytając powyższe wypowiedzi kolegów aż mi się mało nóż w kieszeni nie otworzył więc postanowilem się zarejestrować i podzielić refleksją. Otóż o jakich koledzy strażacy nadgodzinach mówią? O tych, które są generowane przez nieobecność w służbie, tj. urlop czy zwolnienie? Czy może o jakichś innych?

Pozdrawiam

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #671 dnia: Wrzesień 30, 2008, 15:16:08 »
Witam forumowiczów.
Czytając powyższe wypowiedzi kolegów aż mi się mało nóż w kieszeni nie otworzył więc postanowilem się zarejestrować i podzielić refleksją. Otóż o jakich koledzy strażacy nadgodzinach mówią? O tych, które są generowane przez nieobecność w służbie, tj. urlop czy zwolnienie? Czy może o jakichś innych?

Pozdrawiam


tak o jakichś innych
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline strazak83

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #672 dnia: Wrzesień 30, 2008, 15:22:28 »
Witam forumowiczów.
Czytając powyższe wypowiedzi kolegów aż mi się mało nóż w kieszeni nie otworzył więc postanowilem się zarejestrować i podzielić refleksją. Otóż o jakich koledzy strażacy nadgodzinach mówią? O tych, które są generowane przez nieobecność w służbie, tj. urlop czy zwolnienie? Czy może o jakichś innych?


kolego o tych które nam się należą i bez żadnego gadania powinny być oddane albo godziwie zapłacone. Taka jest niestety prawda a tłumaczenie góry ,że to wszystko przez zwolnienia i urlopy jest beznadziejne. Mają swoja robotę niech sie nią zajmą ,  a nam się nadgodziny należą czy sie to komu podoba czy nie !!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2008, 15:29:08 wysłana przez strazak83 »

Offline mike608

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #673 dnia: Wrzesień 30, 2008, 18:16:29 »
Witam forumowiczów.
Czytając powyższe wypowiedzi kolegów aż mi się mało nóż w kieszeni nie otworzył więc postanowilem się zarejestrować i podzielić refleksją. Otóż o jakich koledzy strażacy nadgodzinach mówią? O tych, które są generowane przez nieobecność w służbie, tj. urlop czy zwolnienie? Czy może o jakichś innych?

Pozdrawiam

może kolego z nożem w kieszeni mógłbys bardziej rozwinąć Twoje pytanie, bo z tego co piszesz wynika że nadgodziny biorą sie tylko z urlopu lub zwolnienia

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #674 dnia: Wrzesień 30, 2008, 18:22:49 »
Czyli na PB nie wolno chorować, czy też urlop się nie należy? Ludzie nie dajmy się zwariować. Jeśli w jakimś wydziale pracuje 5 osób, z których akurat 2 są na urlopie, czyli w "służbie" pozostaje 60% to jest OK. Co jeśli jedna z tych osób zachoruje? czy wzmacnia się wydział do uzyskania 60%? nie. W podziale niestety, a może stety tak się czyni i to generuje nadgodziny. Mówienie, że sami ponosimy winę za nadgodziny poprzez urlopy i choroby jest co najmniej nadużyciem, a w moim odczuciu k....stwem ( jeśli komuś się nie podoba, niech mnie pozwie).