Autor Wątek: Czas służby 48 godzin !!!!!!!  (Przeczytany 214346 razy)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 27, 2007, 18:57:18 »
JW23 - o jakim piśmie piszesz? Czy możesz przedstawić jego treść lub ew. znak i datę tego pisma.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2007, 21:13:44 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 27, 2007, 20:52:35 »
U mnie to pismo spłynęło od KW.
Ale trzeba powiedzieć że w treści było zdanie : " na chwilę obecną...." i dalej o przepadłych nadgodzinach.

Offline Jaro_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 27, 2007, 21:37:30 »
Nie wiem jak to będzie dokładnie z tymi godzinami . U mnie grafik na luty zrobili po staremu czyli 40 godz.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 28, 2007, 00:48:51 »
A ja zrobiłem grafik na pół roku poświęcając  trochę czasu i teraz od nowa.To normalnie s.....stwo.
Komuś się w główce ......................... . Niech będzie po 48 dla wszystkich (system codzienny w soboty do roboty. Tu jestem złośliwy, ale jak słyszę, że d-cy jrg i pozostali 8-godz.zacierają ręce z uciechy to tylko tak można się odgryść), ale niech zapłacą też wszystkim.

Offline Jaro_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 28, 2007, 02:05:34 »
cul2 i tu masz racje nie chodzi o to że nie chcemy pracować 48 godz ale jeżeli tak ma być to dla wszystkich. Zaś będzie podział my i oni . Tylko że oni to ci lepsi my to "barany" z podziału.POZDRAWIAM

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 28, 2007, 09:54:51 »
Odniośnie wprowadzenia w biurach 48 godzinnego tygodnia pracy, były na forum dwa zajefajne posty:
1/ Mireks
Cytuj
Oczywiście. I wszyscy 8godzinni będą mieli 3 godziny pracy, 3 godziny czuwania i 2(niech stracą!) godziny odpoczynku. Jak wszyscy to wszyscy!
Babcia też!
Pozdrawiam wszystkich 8,12 i 24 godzinnych:)
2/ Zawisza55
Cytuj
Proszę Pana Komendanta aby zalecił sprawdzić ile godzin spania jest w czasie tej 40-to godzinnej tygodniowej służby.
szkoda, że nikt z pracujących na zmiany nie podjął merytorycznej dyskusji, w tym zakresie. Może dlatego, że były wyjątkowo trafne? :rolleyes:
Pozdrawiam wszystkich strażaków, w szczególności zaś "biurwy" - jak to nasi zmianowi koledzy mawiają -_-

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 28, 2007, 11:08:58 »
Proszę bardzo już odpowiadam co do spania. Jestem na terenie zakładu i w dyspozycji pracodawcy. Co z tego że czuwam- drzemię (bo to nie jest spanie), ale bez żony, dziewczyny, zdala od rodziny. W każdej chwili gotowy do wyjazdu i za to mają płacić. Nawet w pracy akordowej bywa różnie np. zbiór truskawek - jeden ma większe a drugi drobne.
Cytuj
Idźmy dalej tym tokiem rozumowania: sprzedawca,gdy nie ma klienta to siedzi- odliczyć mu godziny, stróż siedzi i patrzy, robotnik niesie worek z cementem w jedną stronę a w drugą idzie na luzie i oddycha czystym powietrzem  - odliczyc mu ten czas. Lekarz na dyżurze, pogotowiu, kierowcy itp. też maja przerwy ( oczekują na wyjazd) - odliczyć im godziny. Nauczyciel zada dzieciom zadanie i czeka - zaliczyć mu 20 min z lekcji do czasu pracy. Taka jest specyfika tej pracy. Powiedz jaki zawód wykonujesz to ci policzę ile pracujesz i jak pracujesz. Nie rozumiecie tego czy jesteście zdrowi inaczej?
Wiem też jak pracuje się w biurze. Dorzućmy MON, Policję itp. Przestańmy sobie wytykać. Chodzi normalność.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 29, 2007, 08:15:45 »
To w końcu ile będziemy pracować 40 czy 48 tygodniowo bo to już jest troszkę nie jasne :
Ostania przesłanie KG:
 Odpowiadając na pytania dotyczące problemu przeliczania nadgodzin, Komendant Główny stwierdził, iż pisma w tym zakresie dotyczą tylko i wyłącznie weryfikacji ilości przedstawionych przez poszczególnych Komendantów nadgodzin, w celu ustalenia stanu rzeczywistego i nie ma nic wspólnego z wprowadzeniem normy 48 godzin. Uprawnienie do ustalenia niezbędnych stanów w tym zakresie należy wyłącznie do Komendantów Wojewódzkich.

Jak nie ma nic wspólnego z 48 godz tyg. to chyba nadal pracujemy 40 godz. tylko ze musimy brać jak najwięcej tych nadgodzin bo innym razem będziemy znowu w plecy.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline czukcza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 29, 2007, 09:01:03 »
Koledzy
Treść pisma wyjaśnia iż: grafik robimy i pracujemy 40 godzin tygodniowo.
Lecz jeśli ktoś przyjdzie do pracy ponad tę normę lecz nie przekroczył średniej 48 godzin tygodniowo
to różnicę ponad 40 pracował za free   :angry:
A nadgodziny KG płaci dopiero po przekroczeniu średniej 48.
Czyli pismo komendanta jest oficjalnym dokumentem propagującym dyskryminację ze względu na miejsce pracy.
Otóż u mnie w komendzie są dwie jednostki jedna zamknęła ostatni rok mając 800 godzin ponad 40
a druga 6000 ponad 40 wychodzi ze jedni i drudzy pracowali za free tylko że jedni 7 razy więcej
rzecznik praw obywatelskich może by się tym zajął.
Zwracam uwagę że może dochodzić do nadużyć: jako d-ca zmiany jednemu każe przyjść 40 godz a drugiemu którego nie lubie i jest beee w normie 48 o ile jej nie przekroczy to komendant mi niczego nie zarzuci bo to jest zgodne z pismem KG  :angry:
Poza tym kazli zrobić grafik na rok a tylko jest na pierwsze półrocze na stronie KG
A tak do tych co w biurach i na podziale: każdy ma swoją robotę do zrobienia i żaden znas jak ją sobie zorganizuje to się nie przerobi natomiast norma godzin powinna być jedna. Napewno każdy się wścieknie jeśli będzie miał dłużej siedzieć w jakiejkolwiek pracy za DARMO !!

Offline grj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 29, 2007, 09:52:29 »
Witam kolegów. Jestem stałym czytelnikiem postów, jednak nigdy nie zabierałem głosu w tej dyskusji( dlaczego?). Jednak teraz gdy czytam te rozważania na temat czasu służby chciałbym dodać swoje przemyślenia, ponieważ zdumiewa mnie brak elementarnej wiedzy (niektórych) z zakresu prawa które nas dotyczy. Otóż obecny stan prawny moim zdaniem wyglada następująco:
1. Art. 35 ust. 1 „Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczający 6 miesięcy.”
Oznacza to że  strażak nie może pracować więcej niż średnio 40 godzin tygodniowo w okresie rozliczeniowym.
2. Jednak biorąc pod uwagę to że w systemie zmianowym lub w nagłych sytuacja należy zapewnić ciągłość służby, w grafiku pojawią się takie tygodnie, w których będzie więcej niż 40 godzin.  Taką sytuację przewidział ustawodawca w art. 35 ust. 9 „Czas służby strażaka możne być przedłużony do 48 godzin tygodniowo (nie mylić przeciętnie tygodniowo). Jest to maksymalny, a nie średni wymiar godzin w tygodniu pracy strażaka.
3. Natomiast jeśli zostanie wprowadzony stan podwyższonej gotowości to ten maksymalny wymiar w danym tygodniu może być również przekroczony w zależności od potrzeb ( może być to nawet skoszarowanie). Określa to art. 35. ust. 10 „W przypadku wprowadzenia podwyższonej gotowości operacyjnej …”. Żeby nie było żadnych wątpliwości za ten czas również należy wydać czas wolny w odpowiednim wymiarze, czyli doprowadzić do średniej 40 godzin tygodniowo.
4. Pojawia się w związku z tym prawo pracownika do urlopu dodatkowego za ten  przedłużony w niektóre tygodnie czas służby. Urlop ten rekompensuje niejako uciążliwość tego typu służby, a nie jest rekompensatą za przekroczenie  czasu służby do (przeciętnie ?) 48 godzin tygodniowo.
 I dopóki to słowo „przeciętnie” nie znajdzie się przy zapisie 48 godzin tygodniowo(tylko nowelizacja ustawy), wymiar czasu służby strażaka wynosi przeciętnie 40 godzin tygodniowo”
Pozdrawiam

Offline grj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 29, 2007, 12:57:57 »
Witam kolegów. Jestem stałym czytelnikiem postów, nigdy nie zabierałem głosu w tej dyskusji( dlaczego?). Jednak teraz gdy czytam te rozważania na temat czasu służby chciałbym dodać swoje przemyślenia, ponieważ zdumiewa mnie brak elementarnej wiedzy (niektórych) z zakresu prawa które nas dotyczy. Otóż obecny stan prawny moim zdaniem wyglada następująco:
1. Art. 35 ust. 1 „Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczający 6 miesięcy.”
Oznacza to że  strażak nie może pracować więcej niż średnio 40 godzin tygodniowo w okresie rozliczeniowym.
2. Jednak biorąc pod uwagę to że w systemie zmianowym lub w nagłych sytuacja należy zapewnić ciągłość służby, w grafiku pojawią się takie tygodnie, w których będzie więcej niż 40 godzin.  Taką sytuację przewidział ustawodawca w art. 35 ust. 9 „Czas służby strażaka możne być przedłużony do 48 godzin tygodniowo (nie mylić przeciętnie tygodniowo). Również jest zapis o ograniczonej liczbie tych przypadków w rozporzadzeniu o czasie.  Jest to maksymalny, a nie średni wymiar godzin w tygodniu pracy strażaka. W systemie 3-zmianowym jest to niemożliwe do realizacji, ponieważ każde trzy służby pod rząd w tygodniu dają wymiar 64 lub 56 godz.  co jest przekroczeniem tych 48 godz.
3. Natomiast jeśli zostanie wprowadzony stan podwyższonej gotowości to ten maksymalny wymiar w danym tygodniu może być również przekroczony w zależności od potrzeb ( może być to nawet skoszarowanie). Określa to art. 35. ust. 10 „W przypadku wprowadzenia podwyższonej gotowości operacyjnej …”. Żeby nie było żadnych wątpliwości za ten czas również należy wydać czas wolny w odpowiednim wymiarze, czyli doprowadzić do średniej 40 godzin tygodniowo.
4. Pojawia się w związku z tym prawo pracownika do urlopu dodatkowego za ten  przedłużony w niektóre tygodnie czas służby. Urlop ten rekompensuje niejako uciążliwość tego typu służby, a nie jest rekompensatą za przekroczenie  czasu służby do (przeciętnie ?) 48 godzin tygodniowo.
 I dopóki to słowo „przeciętnie” nie znajdzie się przy zapisie 48 godzin tygodniowo(tylko nowelizacja ustawy), wymiar czasu służby strażaka wynosi przeciętnie 40 godzin tygodniowo”. Moim zdaniem. Pozdrawiam.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 29, 2007, 16:14:17 »
czyli wychodzi z tego że Republika Federalna Niemiec nie jest w Unii bo jesli koledzy  twierdzą że w Unii pracują 40 godz. tyg. , to jak to się ma do tego że koledzy w RFN pracowali 54godz. taka mała dygresja mi sie nasuneła :wacko:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 29, 2007, 17:08:31 »
@cul2
Cytuj
Proszę bardzo już odpowiadam co do spania. Jestem na terenie zakładu i w dyspozycji pracodawcy. Co z tego że czuwam- drzemię (bo to nie jest spanie), ale bez żony, dziewczyny, zdala od rodziny. W każdej chwili gotowy do wyjazdu i za to mają płacić. Nawet w pracy akordowej bywa różnie np. zbiór truskawek - jeden ma większe a drugi drobne.
Pracuję 40 h tygodniowo. Mam służby oficera w dyspozycji komendanta w wymiarze do 88 h miesięcznie. Jestem poza terenem zakładu, ale w dyspozycji pracodawcy. Czuwam - drzemię, przy rodzinie. W każdej chwili gotowy do wyjazdu, własnym samochodem - bo nie ma kierowcy operacyjnego, takie stany osobowe. Nie mogę, podczas tej służby, wyjechać na dalszą wycieczkę. W rodzinie jeden samochód, tak więc reszta familii też uziemiona. Nie mogę się odstresować :angry:
Wiem też, jak pracuje się w podziale. Dlaczego mam naginać 48 h w tygodniu? Czy to byłoby ok?

Offline jan112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 29, 2007, 17:36:17 »
Masz racje dlaczego masz pracować 48 godz., a dlaczego na podziale mają pracować 48 godz. ( też mają dyżury domowe 48 godz. miesięcznie) i też muszą dojechać .

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 29, 2007, 18:28:33 »
Koledzy
Treść pisma wyjaśnia iż: grafik robimy i pracujemy 40 godzin tygodniowo.
Lecz jeśli ktoś przyjdzie do pracy ponad tę normę lecz nie przekroczył średniej 48 godzin tygodniowo
to różnicę ponad 40 pracował za free   :angry:
A nadgodziny KG płaci dopiero po przekroczeniu średniej 48.
....

dokładnie
JW 23 mylisz pojęcia ! Tydzień pracy nadal 40 godzinny. 192 godziny to różnica między 40 a 48 godzinnym tygodniem pracy /  8 godzin razy 4 tygodnie razy 6 miesięcy= 192 / ...

niestety lipiec - grudzień 2007 to jest 26 tygodni x 8h = 208 godzin :( liczyłem ręcznie każdy tydzień :(

Jaki z tego morał? Trzeba je wykorzystywać w danym półroczu rozliczeniowym.

A tak  poza tym kto stworzył identyczny temat?! Przecież ten już był? http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3564.0
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2007, 23:20:27 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline str

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 29, 2007, 21:34:56 »
Przytoczę ostatnio głośną sprawę,

„Zapadł wyrok w głośnej sprawie przeciwko właścicielowi sieci sklepów Biedronka. Po czterech latach od pierwszego procesu sąd przyznał Bożenie Łopackiej 26 tysięcy złotych odszkodowania.
Wyrok ma jednak znaczenie nie tylko dla Bożeny Łopackiej, ale i innych wykorzystywanych pracowników”

Może Pan Komendant poszuka sobie dodatkowej pracy w jakimś supermarkecie tam będzie mógł się wykazać i da nam spokój.
Albo wszyscy pracują 40h albo 48h bez wyjątku nie będzie wtedy dyskryminacji, oczywiście na czele z najbardziej zainteresowanym  :wub: !!!

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 29, 2007, 22:29:11 »
Cytuj
czyli wychodzi z tego że Republika Federalna Niemiec nie jest w Unii bo jesli koledzy  twierdzą że w Unii pracują 40 godz. tyg. , to jak to się ma do tego że koledzy w RFN pracowali 54godz. taka mała dygresja mi sie nasuneła

Myśmy jeszcze niedawno pracowali 216 godz. miesięcznie też będąc w Unii.

Różnie ta sprawa wygląda w różnych landach a z Twojego wpisu wynika jakoby wszyscy strażacy w Niemczech pracowali 54 godz/tyg. Zresztą niemiecki sąd wydał w tej kwestii orzeczenie. Niemniej nas nie interesuje sytuacja w Niemczech, my pracujemy w Polsce i mamy polskie pobory a nie niemieckie.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 30, 2007, 00:18:16 »
Cytuj
Wyjaśnijmy jedną rzecz: funckjonariusze w biurach nie mają dodatkowego urlopu (jeśli nie pełnią służb)-przepisy zmieniły się w tym temacie. Ja np. zastępuję na PSK i mam 5 dni dodatkowego urlopu, ale są u nas tacy którzy nie mają  dodatkowego bo nie chcieli zastępować dyżurnych na PSK.

Droga Biurówko.

Wyjaśnijmy sobie, iz Twoje 5 dni wynika najprawdopodobniej z małego stażu jako funkcjonariusza. Jak bys nie wiedziała to nasze przepisy stanowia, iż urlop dodatkowy należy się również np. za lata życia :D

Jak myślisz, komu ma służyc ten zapis ? Chyba nie strażakom z systemu zmianowego :D
ale czy aż tyle żeby w sumie było 18?

Bez problemu można mieć 18 dni dodatkowego......poczytaj ustawę o PSP.

pozdro


CzYtAJ!! Właśnie poczytaj ustawę, ale ze zrozumieniem.

Witam !
Często śledze wasze wypowiedzi i dziś postanowiłem dołożyć swoją.
Jeżeli chodzi o urlop dodatkowy to w naszej komendzie mają go dodatkowo
D-ca JRG i jego zastępca oraz kilku pracowników 8 godzinnych ( ciekaw jestem czy oni rownież będą pracować 48 godzin tygodniowo).
D-ca JRG już dziś stara się zmienić harmonogram na 48 godzin i bardzo się z tego cieszy.

Juz nie mają. Patrz wyżej

Witanko ponowne
...
Jeżeli część strażaków będzie pracować 48 a część 40 jak to komendant chce zrobić to niech już prasuje mundur bo z sali sądowej nie wyjdzie :D
...
nie, pracujesz 40 godzin. Pod warunkiem, ze nie masz nadgodzin. Wtedy wchodzi opcja ciągłości... i to czuję jest niezgodne z prawem

A tak naprawdę chciałbym by biurowi pracowali jak zmianowi:) czyli 24 na 48:) tylko bez 3 zmian:) (szybko by ktoś zmienił zdanie na temat biurowych)...
Także odczepcie się biurowych.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2007, 08:55:09 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 30, 2007, 09:43:38 »
do kolegi MCh. tak zgadzam się że mamy polskie zarobki i że podwyzki powinny byc dla nas znaczące. ja piszę że nie tylko u nas pracowało się 216g/miesiąc , ale i w innych krajach unii europejskiej też pracują koledzy tyle samo bo 54*4 tyg= 216godz. chodzi tylko o to że strażacy wszędzie pracują więcej niż inne formacje mudórowe czy cywilne. a zarobki wszedzie są mniejsze niz na zachodzie,

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Ozmo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 30, 2007, 11:32:13 »
Cytuj
Także na drugi raz starać się je wykorzystywać w okresie rozliczeniowym bo inaczej nam je zabiorą. U mnie 2 zmiany po ok. 1000 nadgodzin, jedna zmiana 25 nadgodzin... a więc niby można tylko co z BHP?

Chętnie ale jak jeden zacznie odbierać to drugiemu wzrosną godziny. Poza tym jeżeli ktoś uzbierał sporo nadgodzin ze względu na wakaty to nie jego wina. A teraz poprostu mu je skasują. Pewnie za pół roku znowu jak się uzbiera zrobią podobny ruch.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 01, 2007, 12:23:23 »
Nie jestem prawnikiem i nie potrafie zinterpretować prawa ale wydaje mi sie oczywiste,że ustawodawca pisząc o przedłużeniu czasu pracy do 48 godzin miał na myśli to,że strażak pełniący służbę w systemie 24 godzinnym,mając dwie służby w tygodniu wypracowuje 48 godzin i trudno sobie wyobrazić żeby 7 ludzi poszło do domu w środku służby bo właśnie wypracowało 40 godz.I właśnie to jest zapewnieniem ciągłości służby.Okres rozliczeniowy to nie tylko 6 mies. ale także tydzień .Jeżeli masz trzy służby w tygoniu ( bo tak czasem bywa ) wypracowujesz 56 godz.A to jest już zabronione przez prawo unijne.Dlatego właśnie min.Polska walczyła o przedłużenie dopuszczalnego czasu pracy do 65 godz.tygodniowo.Nie jestem pewien ,ale nie chodziło przecież o to żeby wykonawcy niektórych zawodów pracowali po 3000 godz.rocznie a o to żeby dopuszczono możliwość przedłużenia (czasami) tygodnia pracy do 65 godz.Wracając do naszego 48 godz. tygodnia pracy.Ustawa dopuszcza ,że taki tydzień może się zdarzyć 8 razy w ciągu 6 - mies. i to wszystko.pozdrawiam.

Offline grj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 01, 2007, 13:33:42 »

Niestety, to co wydawało się niemożliwe staje się faktem. KG zamiast poprosić o wykładnię prawną przepisu, co mogło by przyczynić się odbudowania autorytetu KG i poprawić atmosferę w służbie , dalej forsuje własną tezę, że czas służby strażaka wynosi "przeciętnie 40 godzin tygodniowo plus czas delegacji oraz ewentualnie do 8 dodatkowych służb 24-godzinnych w okresie rozliczeniowym". Jednak widząc słabość takiej taktyki, pomimo że wskazania zawarte w piśmie BK-I-110/22-2/07 są prawie poleceniem dla kierowników jednostek, zrzuca się na nich całą odpowiedzialność za ewentualne naruszenie przepisów i roszczenia. No, nie pozostają oni całkiem bezbronni, ponieważ w  w/w piśmie dostają cenne wskazówki jak „potężny” oręż do walki przed Sądami Pracy. Życzę Powodzenia.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 01, 2007, 14:19:10 »


Także odczepcie się biurowych.
[/quote]

Całym szacunkiem do ciebie i ludzi biurowych , ale to wy nam robicie cały czas pod górę .Szkoda słów na to co dalej napisałeś .Oczywiście szanuje poglądy innych ale pisząc powinieneś się troszkę zastanowić .Biurowi są dla nas , a nie jrg dla biurowych.Wszyscy ciężko pracują , ale ty jedyny się żalisz , ze masz tak ciężko .Przepraszam jeżeli ciebie uraziłem , ale takie jest moje zdanie.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 01, 2007, 14:32:12 »
No to teraz mamy jasność co do KG.
Ale czy można było się spodziewać czegoś innego ??

                         

Offline talahd

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 01, 2007, 14:45:23 »
Szanowni strażacy mam dla Was wiele uznania, lecz doprowadza mnie do szału, że podnosicie alarm gdy ktoś zmusza was do pracy 48 godzin tygodniowo (przepraszam służby bo jeżeli nocne chrapanie nazwać pracą to jak zdefiniować sen?). ZZ walczą ostro żeby w tak bogatym kraju jakim jest Polska strażak służył 40 godzin tygodniowo, podczas gdy Niemcy, Francuzi, Amerykanie i Anglicy (BIEDACY) służą od 48 do 52 godzin tygodniowo. Czas się opamiętać bo jak za 3-4 latka przejdziemy pod samorządy to szanowni związkowcy będą mogli Pana Starostę w tyłek pocałować i tańczyć jak on im zagra. Scenariusz będzie taki: Służba 48 godzin tygodniowo (bezwzględnie) lub P R A C A 40 godzin, ale niestety bez wyrek na sypialniach, bez popołudniowego brydżyka, siłowni, bakaraki, bilarda itp. W tym czasie trzeba będzie pomalować krawężniki przed powiatowym świętem, udrożnić studzienki kanalizacyjne, ustawić barierki przed imprezką na miejskim rynku, naprawić rynny w budynku starostwa, miejscowym liceum i jeszcze wiele fajnych fuch. Nie wiem co lepsze 48 godzin służby czy 40 godzin pracy?