Autor Wątek: Starym zwyczajem Ogłaszam zbiórkę pieniężną na taczki dla twórców reformy  (Przeczytany 10606 razy)

Offline yoko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Staropeerelowskim zwyczajem OGŁASZAM ZBIÓRKĘ PIENIĘŻNĄ NARODOWĄ NA TACZKI MOGĄ BYĆ EMALIOWANE DLA TWÓRCÓW REFORMY W PSP.

Offline amper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
dla przewodniczących ZZ tez  powinny być
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2007, 09:41:29 wysłana przez amper »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Chętnie dorzucę parę groszy, ale zależy to od podwyżki :)

Offline aqq21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Chętnie bym się dołożył, ale na regularne kursy tymi taczkami. Myślicie, że jak przyjdą nastepni to będa lepsi ?? Wątpię. Takich, którzy chcieliby zrobić coś dla firmy, a nie dla wizerunku rządu nie dopuszczą do władzy - zbyt niewygodni.

Offline rębajło

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
ODDAWNA STRAŻ DZIELI SIE NA BIURO I JRG. TO CZEGO WYMAGAĆ OD NICH JAK STRAŻAK Z PODZIAŁU TO JEŁOP DO WIDEŁ.TYLKO PIENIĘDZY CHCE.

Offline yoko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Boże, czy ktoś mi teraz powie, że był lepszy system niż 24 godziny na 48 wolnego i 10 ws???. Proponuje określenie numeru konta na emaliowane taczki dla poprzedniej ekipy. Daje 20 zł.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Taczki sa potrzebne a nawet kontener (choć ekipa Chmielarza- współtwórcy "reformy" sama uciekła z KG z podkulonym ogonem zaraz po dymisji KG).
Najciekawsze jest podejście naszego politycznego (NSZZ) - to nie oni spowodowali obniżenie grup na podziale - to wina Komendantów Powiatowych (którzy mieli tyle do gadania co Żyd za okupacji). Jak sie pojawia niezadowolenie i widać błędy to oczywiście nie oni.
Dokładam się do taczek, powinny wytrzymac wiele kursów.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Jestem za zkupem taczek dla tych co popsuli to co było dobre ( system 24/48 z 10 WS ), a co do podwyżek to tradycyjnie pada określenie " średnio" ok. 270 zł. tylko dla kogo 20 zł, a dlakogo 400 zł. Zresztą średnia zawsze dobrze wychodzi dla gości na ciepłych stołeczkach. :huh:
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Witam!
Chyba też się sporo... dołożę, a co tam - przecież dostanę sporą "podwyżkę" ^_^!!!
Najbardziej jednak, bym osobiście wywiózł, powoził  p.Roberta ps. Przewodniczącego jedynych słusznych ZZ.
Jeszcze nie tak znów dawno - był <TU> bardzo duchem obecny i nawet, co niektórych "prostował" Teraz najlepiej widać...:
Nawet nie obeznany z tematem ślepy zauważy, że "obiecano" najpierw czas pracy w imię czegoś tam.. z czym teraz nikt się i tak  poważnie nie liczy /ideały/, później "sprzedano" w ramach ... służbę dyż.SK.Teraz "starając" się ratować własne pośladki..(czyt.posadki), pójdą również niemal na wszystko, byle! :angry: Ech... to nie tylko moje zdanie! Powodzenia, ale jak to mówią wszystko do czasu :wub:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2007, 00:19:43 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mandalaband

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Dokładam się - prosze podać nr konta... Poważnie.
Nowy WIELKI MISTRZ już zaczyna układankę po swojemu...
Kolejny , nie waham się napisać - "idiotyzm" to pomysł na... odebranie wypracowanych w ubiegłym roku godzin ponad normę 40 godzinną dla systemu 24X48.
Już przyszedł kwit i okazuje się (zgodnie z zapisami rozporządzenia), że u nas naliczone w zeszłym roku godziny ponad 40 godzinny tydzień pracy w ilości ok. 1000 godz. dla systemu zmianowego (KP kat.V) będą zweryfikowane
do ZERA -0000.
Ponieważ zgodnie z przepisami strażakowi w systemie zmianowym można przdłużyć czas służby o 8 służb  w okresie rozliczeniowym, tj. w ciągu pół roku, w związku z zapewnieniem odpowiedniej gotowości bojowej (czytam: stanu minimalnego zmiany). A u nas NIGDY nie było ludzi ponad obowiązujące minimum. I wychodzi na to, że KAŻDY może przerobić o 192 godziny w półroczu więcej. Czyli, jeżeli ktoś np. jest chory przez miesiąc (czego nikomu nie życzę, ale zdaje się, że niektórzy dość często odwiedzają lekarzy, bo im się nie chce służyć...) , albo się dokształca, wtedy inny MUSI przychodzić za niego do służby.
I będzie miał WIELKIE G... z tego. Gdzie tu motywacja ??? .

Najpierw kazali naliczyć - teraz odliczyć...PARANOJA ! Znowu PRAWO działa do tyłu... Jak był gość , co sobie ćwierkał ze zwiazkami, to broń Panie, żeby ponad 40 . A teraz? Teraz część ludzi już odebrała wypracowane nadgodziny. A co powiedzieć reszcie ??? Nie zdążyliście ???

Jest takie powiedzenie: Ten kto daje i odbiera - to się w piekle poniewiera!
A niech WAS piekło pochłonie...

P.S. Ciekawe w jaki sposób zabiorą nadgodziny systemowi codziennemu?

Offline yoko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Tyle sił twórczych, emocji i zwykłego czasu, ile zostało poświęconych dla wprowadzenia nowego systemu czasu służby  oraz wyliczenia nadgodzin i NIC. Nie szanuje się naszej pracy i to już nie tylko "fachu strażackiego" ale zwykłej pracy biurowej - po prostu nie szanują ci na "górze". Dlatego jeszcze raz piszę i poszukuję KOGOŚ do współpracy aby zakupić taczki najlepiej szczelnie zamykane. Reszta czyli Pavulon a może i Cyklon B się znajdzie ....

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Cytuj
Dlatego jeszcze raz piszę i poszukuję KOGOŚ do współpracy aby zakupić taczki najlepiej szczelnie zamykane. Reszta czyli Pavulon a może i Cyklon B się znajdzie ....
Zastanawiam się czy to jeszcze forum strażackie czy już faszystowsko-psychopatyczne.... ??

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Jak sie tworzy "reformę" nieudolnie, ludźmi pomiata to i reakcje są wyraziste. Jak ma sie czuć człowiek który codziennie dowiadywał się o zmianach - raz zostaje w KP, za chwile musi iść na podział, zachowuje grupę, za chwile traci - jakie metody twórców reformy , taki i odzew. Reforma była potrzebna - te ksiegowe, sekretarki - oficerowie to była parodia. Ale sposób wprowadzania tych zmian i pomiatania ludźmi - to są metody faszystowskie.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Czyli wpisy o pavulonie i Cyklonie B są jak najbardziej wskazane....??
W końcu to forum STRAŻAKÓW ....
A o metodach faszystowskich to chyba nie wiele wiesz skoro znalazłeś takie porównanie z metodami wprowadzania reform.

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Prosze również o numer konta dołożę się na taczke dla Wielkiego Mistrza i sam go w niej wywiozę.... Chyba warunkiem jego powołania było to - w taki sposób rozprawi się sie z nadgodzinami; żeby nie powiedziec metodami że hitlerowskimi... Czyli dla dobra kraju przepracowaliśmy sobie nadgodziny ku chwale ojczyzny... Czyny społeczne były w minione epoce...
Każdy pracuje i chce za to wynagrodzenie mniej lub bardziej uczciwe... To chyba jakis Kononowicz się do straży zakradł i od razu tak wysoko -za wysoko będzie dłużej spadał...
A gdzie są związki...gdzieś się pochowały... może wyjdą z norek....
Nie chce mi się nawet gadać...
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline Jaro_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Kolego dołoże się do składki pod warunkiem , że najpierw zakupicie taczke dla pana Roberta naszego kochanego przewodniczącego ZZ. Chyba zapomniał dzięki komu jest tam gdzie jest. POZDRAWIAM

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Do dwóch przedmówców: Jeżeli dzięki Wam ( należycie do "S" to macie prawo tak pisać, jeżeli nie, to nie macie najmniejszego prawa do tego typu wypowiedzi. Więc?

Offline Jaro_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
sam_go  gdybym nie był związkowcem napewno bym się tak nie wypowiadał. Dla Twojej informacji jestem w zarządzie związku i jak patrze na to co się dzieje w KSP to mnie dosłownie " krew zalewa"  POZDRAWIAM

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
W takim razie jedziemy na tym samym wózku, ja jednak nie wylewam pomyj na ZZ, bo znam cokolwiek realia dotyczące dochodzenia pewnych praw u strony służbowej. Wierz mi że nie wszystko da się załatwić od ręki z KP/M a im wyżej tym gorzej. Propouję uzbroić się w cierpliwość i od czasu do czasu zajrzeć na stronę ZZ - nie tylko S -  bratnich związków też.

Offline Jaro_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Kolego sam_go ciesze się bardzo , że podobnie jak ja działasz w związkach. Myśle ze mnie troszeczkę źle zrozumiałeś ja nie wylewam "pomyji" na związki tylko mam żal do działaczy na wyższych szczeblach , że jak przyjeżdrzają na spotkanie to wszystko wygląda kolorowo, a jak dochodzi do konkretów to nagle nie idzie. Przykład kom.woj. z Opolskiego, takich przykładów można mnożyć. Ale mimo wszystko nadal będe działał w ZZ bo nie można dopuścić do tego że związki przestaną istnieć. To byłaby woda na młyn dla strony służbowej.POZDRAWIAM

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Cytuj
Boże, czy ktoś mi teraz powie, że był lepszy system niż 24 godziny na 48 wolnego i 10 ws???.
A skąd to możesz wiedzieć skoro pracujesz w systemie dziennym.. ??

Offline konrad15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
ja jestem chętny nawet uspawać taką taczke sam tylko powiedzcie mi gdzie ja wysłąć. pozdro

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Czyli wpisy o pavulonie i Cyklonie B są jak najbardziej wskazane....??
W końcu to forum STRAŻAKÓW ....
A o metodach faszystowskich to chyba nie wiele wiesz skoro znalazłeś takie porównanie z metodami wprowadzania reform.



Wg mojej oceny te metody były faszystowskie, taki sam brak szacunku dla człowieka, a liczy sie tylko system i organizacja. Co do metod faszystowskich to jednak na pewno, sądząc po twoich wypowiedziach, nie mam takiego doświadczenia jak Ty (i nie chce mieć)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Po tej wypowiedzi wszystko jest jasne  i jeszcze
Cytuj
brak szacunku dla człowieka
Ty masz jak najbardziej szacunek . Co można przeczytać.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Po tej wypowiedzi wszystko jest jasne  i jeszcze
Cytuj
brak szacunku dla człowieka
Ty masz jak najbardziej szacunek . Co można przeczytać.

Sprawdź swoje posty. Przestanież używać pojęć których nie rozumiesz