Autor Wątek: Ściąga Komendanta Głównego  (Przeczytany 213193 razy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #625 dnia: Marzec 04, 2007, 12:25:17 »
Panie Komendancie , korzystając z okoliczności , że Pan jest - zgłosił Pan do prokuratury fakt zastraszania strażaków przez D-cę JRG w Ustce???
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #626 dnia: Marzec 04, 2007, 12:36:03 »
Cytuj
Pytania są tendencyjne, bo miały być tendencyjne. Pytania wyrażają moje przekonania co do właściwego kierunku zmian w PSP. Zmiany te mają za cel główny przywrócenie stanu bezpieczeństwa obywateli sprzed 2005 r., a nie zadowolenie wszystkich strażaków. Wynik ankiety ma odpowiedzieć na pytanie  która z moich wizji jest bardziej "strawna" dla strażaka, a nie czy są z niej zadowoleni.

Hm, to pozwolę sobie po raz któryś zadać Panu pytanie mniej tendencyjne a bardziej konkretne. Dlaczego za Pana wizje ma płacić strażak zmianowy w PSP ? Czemu to się odbywa kosztem tylko tego strażaka ? Czy działa Pan w myśl zasady "cel uświęca środki" ? Czemu jak to zwykle bywa swoją niemoc obracacie przeciwko szeregowemu strażakowi ?

Jak do tej pory żadnej z Pana wizji na da się nawet przełknąć  nie mówiąc już o "strawieniu"

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2007, 14:41:45 wysłana przez MCh »

Offline strazon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #627 dnia: Marzec 04, 2007, 13:03:51 »
Szanowny Panie Komendancie z całym poważaniem i szacunkiem dla pańskiego stanowiska :





Już chyba czas najwyższy zająć sie NASZĄ sprawą !!

Czy może Pana to nie dotyczy -może pomyliliśmy osobę ,do której się zwracamy!!!!!??



Jrg Ustka








Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #628 dnia: Marzec 04, 2007, 13:56:17 »
Marzec 03, 2007, 22:25:32
w_skomra napisał:
Cytuj
Kolego Robart. Jak Ci się podobała konfrontacja w Częstochowie? Zostałem poproszony o przedstawienie 5 czy 6 tematów. Łącznie przygotowanego materiału było na 90 minut wykładu. Tymczasem po 5 minutach wstępu zostałem poproszony o opuszczenie sali. Ponieważ nie wiem o co chodzi prosiłbym o krótkie wyjaśnienie. Trzymając się Pańskiej stylistyki przyda się do tego krótka ankieta:
1. To miał być kawał z okazji zbliżającego się 1.04 - wcale nie chcieliśmy Pana widzieć.
2. Chcieliśmy Pana upokorzyć - taki przygotowany niby, a tu wynocha.
3. To co mówi Przewodniczący nam wystarcza.
4. Sam nie wiem o co chodzi.
5. Żaden członek NSZZ Solidarność nie wie o co chodzi.
6. Żaden  strażak nie wie o co chodzi członkom Rady KSP NSZZ Solidarność.

A przy okazji. Dwóch przedstawicieli woj. Podkarpackiego zrezygnowało z dalszych prac w Radzie. Jak Pan to ocenia. Pozdrawiam i nie obiecuję że jeszcze raz skorzystam z zaproszenia.

Został Pan poproszony o odpowiedź na tylko jedno pytanie: "jak pan KG widzi dalszą współpracę ze związkami zawodowymi ?", pytanie wazne - w kontekście wcześniejszej Pana wypowiedzi, że "poskromi Pan związki zawodowe" (przypomnę :wywiad dla TV Rzeszów), dalej - niejednokrotnie dawał Pan wyraz temu, że nie interesuje Pana opinia związków zawodowych w drażliwych tematach (pan przecież wszystko wie najlepiej), zlekceważył Pan Prezydium "S", kiedy zamiast spotkać się z nimi pojechał Pan na pożegnanie emerytów do Mysłowic - podobno chory, wprowadził Pan totalny bałagan w tegorocznej akcji awansowej, w efekcie którego z wielu wydanych przez Pana pism, nie zostało respektowane żadne, przez podległych Panu Komendantów Wojewódzkich (można domniemywać, że skoro tak robią, to za pańskim ustnym pozwoleniem), wprowadzil Pan ankiety, które nie zawierały prawdziwych zgodnych z obowiązującym prawem informacji (czysta socjotechnika), a które zostały wprowadzone drogą słuzbową z nakazem wypełnienia - (patrz :USTKA).
Powstaje pytanie, czy jest pan zadufany w sobie i zbyt dumny, żeby znizyć się do poziomu strażaka i próbować z nim w pewnych sprawach współpracować?

Cytuj
A przy okazji. Dwóch przedstawicieli woj. Podkarpackiego zrezygnowało z dalszych prac w Radzie. Jak Pan to ocenia.

Pionokio za takie rzeczy to miałby przynajmniej dłuższy nos, a Pan pisze to bezkarnie  :mellow:
Tak to oceniam.

Cytuj
Pozdrawiam i nie obiecuję że jeszcze raz skorzystam z zaproszenia.

Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ...można by rzec jak nie Pan, to może następca?

PS.
Do Pańskiej ankiety wyżej dodał bym jeszcze jeden punkt:

7. Nikt nie wie o co Panu chodzi, nawet Pan
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2007, 14:24:49 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #629 dnia: Marzec 04, 2007, 14:04:45 »
Pozdrawiam wszystkich!!! Przeczytałem prawie wszystkie pytania skierowane do Pana KG wraz z jego ,,odpowiedziami,, które chyba nie zadawalaja autorów pytań. Do czego zmierzam? Dużo mówi sie tu o obsadach zmian, ilości strazaków pełniących w danym dniu służbe (zapewniająć bezpieczeństwo obywatelom), symulacjach jak to bedzie po reorganizacji, o ankiecie z którą, Pan KG( przesadził co do treści pytań).
Pozwole sobie podpowiedzieć Panu KG żeby przeprowadził jeszcze raz symulacje jaka bedzie ilość strażaków na służbie za kilka miesięcy, lub na koniec roku, kiedy to odejdzie już spora rzesza funkcjonarjuszy na emerytury. Z obserwacjo tego forum i własnej jednostki(z której do końca roku na dzień dzisjejszy jest 11 raportów o przejściu na emeryture i to jeszcze nie są wszystkie ). Obawiam sie tego, że w okresie najwiekszego zagrożenia pożarowego jaki sie zbliza nie bedziemy w stanie zapewnić pełnej obsady na zmianach(a co dopiero po wejściu nowych przepisów BHP).

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #630 dnia: Marzec 04, 2007, 15:01:13 »
cyt.W_Skomra
Cytuj
Czy chcesz być młody, bogaty, pracować dzień w tygodniu i zarabiać 10 razy więcej niż obecnie. Pozdrawiam. Skomra
Panie Komendancie młody chce byc każdy, bogaty pewnie też ,a co do zarobków to chociaż połowę Pana pensji nawet bez dodatku gdybyśmy mieli to ja osobiście mógłbym co 24 pracować.
I kiedy Nas Pan zacznie traktowac jak kolegów po fachu (czyt. praktyków), a nie jak piąte koło u wozu.

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #631 dnia: Marzec 04, 2007, 15:14:05 »
Panie Komendancie. Tekst ten został napisany tydzień przed końcem miesiąca lutego. W tym samym dniu w którym „wreszcie Komendant Miejski zechciał ujawnić sposób pełnienia służby na PSK od dnia 1 marca 2007 roku” . Pisząc ten post miałem – jak widać złudną – nadzieję na przeczytanie go przez Pana a nawet na odpowiedź. Dziś ostatni już raz „upomnę” się o odpowiedź. Jeżeli ją otrzymam, to będzie super a jeżeli nie, to trudno. Może czas Panu nie pozwala, może odpowiedzi musiałyby ………… Pozdrawiam.
Szanowny Panie Komendancie
Z wielu Pańskich wypowiedzi dotyczących Stanowisk Kierowania, wynika – moim zdaniem – Pańska pozytywna ocena tej „podgrupy” zawodowej. Kiedy blisko 22 lata temu moje skromne nogi przekroczyły próg ówczesnej Komendy Rejonowej Straży Pożarnych,
a Komendant powierzył mi stanowisko „punktaka”, byłem przerażony. Ale krótka rozmowa
z szefem tego miejsca całkowicie mnie odmieniła. Mówił, że to „serce straży”, „miejsce wymagające szczególnych predyspozycji”, itp. a cała ta masa kabli, przycisków i światełek nie jest wcale taka straszna. No i od tego czasu, w tym jednym (choć bardzo odmienionym) miejscu spędziłem już tyle wiosen. A były one naprawdę różne.
   Tegoroczna wiosna, szykuje się zupełnie inna. To już nie jakaś kolejna kosmetyczna zmiana, to nawet nie reforma, to po prostu rewolucja. Tyle tylko, że nie wiem czy do końca przez Pana Komendanta zamierzona. Dziś istnieją w PSP dwa systemy służby: codzienny
i zmianowy. Od pierwszego marca powinny trzy. System codzienny, system zmianowy (trzyzmianowy - podział bojowy) i system czterozmianowy (stanowiska kierowania). Jeżeli do tego momentu Pan Komendant się ze mną zgadza, to jest mi bardzo miło. Ale będzie mi jeszcze milej, kiedy będziemy zgadzali się do końca.
   Otóż systemy będą nie trzy a cztery, lub jeszcze więcej. To uzależnione jest od Pańskiej armii. Oczywiście tej wysokiego szczebla. Od ich „spojrzenia” na Państwową Straż Pożarną. W naszej KM Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego będzie pracowało
w systemie losowym. Oczywiście to taka przenośnia, nie będzie losowania przed każdą służbą. Będzie „tylko” raz w miesiącu. Bo harmonogramu służb na dłużej określić się nie da. No chyba że wirtualny. A pracować będziemy wg „jedynie słusznego modelu”; raz z tym, raz z tamtym a innym razem jeszcze z kolejnym. Oczywiście, zachowamy należny czas wolny (24 lub 48) po służbie.
   A teraz konkretne pytania do Pana Komendanta.
1/ Czy to jest system czterozmianowy ?. Gdzie jest zmiana A, B, C lub D ?. Ja uważam że jest to złamanie Pana polecenia zawartego w piśmie nr CKR-I-5554/1-3/07.  A Pan ?
2/ Tak wiele mówi się o poprawie skuteczności i bezpieczeństwa działań ratowniczo-gaśniczych. Jak to się ma w naszym przypadku ?. Ano tak: na każdej służbie pracuję z inną koleżanką lub innym kolegą (element zgrania, szybkości i trafności podejmowanych decyzji, w sytuacji około 50 interwencji podczas jednej służby dochodzi element ślepego zaufania, ktoś kto tego nie doświadczył na „własnej skórze” nie ma o tym zielonego pojęcia), na każdej służbie mam innego dowódcę zmiany / sekcji / zastępu (argumenty bardzo podobne ale zamysł zmiany systemu służby na PSK został przez Pana Komendanta wkalkulowany w to ryzyko), w przypadku systemu w którym w naszej komendzie mamy za kilka dni pracować, dochodzi jeszcze inna obsada WSKR (kolejne „ułatwienie” pracy, tylko jeden przykład z nieodległej przeszłości – na jednej zmianie pożar sadzy kominowej to dla WSKR pożar a dla innej miejscowe zagrożenie). No więc taki system pełnienia służby poprawi czy pogorszy stan ochrony przeciwpożarowej ?
3/ Pomijając aspekty służbowe, a biorąc pod uwagę te tzw. „czysto ludzkie” to mam kolejne pytanie; system codzienny zna swoją najbliższą przyszłość zawodową, system zmianowy też a my ?. Przykro mi bardzo, ale nie potrafię zaplanować dla swoich dzieci wizyty u np.  dentysty bo mój pracodawca takie komfortu mi nie pozostawia. I nie będę tutaj przytaczał obowiązków pracodawcy, gdyż jestem przekonany, iż Pan Komendant doskonale je zna.
A to już pkt. 3 art.  261 Ustawy o związkach zawodowych, który brzmi:
3. Jeżeli dotychczasowy lub nowy pracodawca zamierza podjąć działania dotyczące warunków zatrudnienia pracowników, jest obowiązany do podjęcia negocjacji z zakładowymi organizacjami związkowymi w celu zawarcia porozumienia w tym zakresie, w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia przekazania informacji o tych działaniach.
Na to nasz Pan Komendant – cytat „ to pragnę zauważyć, że jeżeli Komendant Miejski jest pracodawcą, to zatrudnienie osób, których dotyczą zmiany systemu służby polega na stosunku służbowym, a nie stosunku pracy. Przepis nie wymienia tego obowiązku z odniesieniu do funkcjonariuszy". (teraz krótka, szybka riposta - 6. Do praw związkowych funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i Służby Więziennej oraz strażaków Państwowej Straży Pożarnej, a także pracowników Najwyższej Izby Kontroli stosuje się odpowiednio przepisy niniejszej ustawy, z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z odrębnych ustaw.) "Nie bardzo wiem, czego mogłyby dotyczyć negocjacje i porozumienie. Do tej pory tkwię w przekonaniu, że poleceń służbowych i rozkazów się nie negocjuje, ale może jestem w błędzie" - to dalszy ciąg cytatu.
Oczywiście, takie podejście jest bardzo wygodne. Nasz Komendant wczoraj, niestety tak późno, dowiedział się jak należy pełnić służbę na PSK od 1 marca. Ale nasz Komendant Wojewódzki taką wiedzę posiadł już jesienią ubiegłego roku. I nie tylko on. Wtedy to, dokonał się podział na cztery (normalne, nie losowe) zmiany służbowe. Za aprobatą, a nawet przy udziale samych zainteresowanych. Jak to fajnie mieć takiego przełożonego.  Nasz Komendant Miejski nie raczył z nami nawet na ten temat porozmawiać, No i kolejne, wynikające z tego pytanie; czy niedoinformowanie (czysto hipotetyczne, bo wszak podobno nieznajomość prawa nie chroni od odpowiedzialności) powinno być dla Pana Komendanta Miejskiego usprawiedliwieniem czy „wygodnym alibi” ?.
4/ Praca nad kalendarzykiem czterozmianowym w KG i KW (patrz Komunikat nr 177) poszła na marne. Czas pracownika ewidentnie zmarnowany. Ale to mniejsze zło, większe jest takie, że nasz Kierownik Sekcji Operacyjno-Szkoleniowej będzie musiał o wiele więcej czasu poświęcić na ułożenie harmonogramu służb. A skoro ma go za wiele, to może jeszcze bardziej należy „odchudzić” system codzienny a wzmocnić obsady podziału bojowego. Czy to niej słuszny postulat Panie Komendancie ?.

Z poważaniem
i wielkim oczekiwaniem na odpowiedź
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #632 dnia: Marzec 04, 2007, 17:13:31 »
Cytuj
Zmiany te mają za cel główny przywrócenie stanu bezpieczeństwa obywateli sprzed 2005 r., a nie zadowolenie wszystkich strażaków. Wynik ankiety ma odpowiedzieć na pytanie  która z moich wizji jest bardziej "strawna" dla strażaka, a nie czy są z niej zadowoleni. Gdyby celem ankiety miało być ustalenie czego strażacy oczekują to pytanie powinno brzmieć np. Czy chcesz być młody, bogaty, pracować dzień w tygodniu i zarabiać 10 razy więcej niż obecnie. Pozdrawiam. Skomra

Skoro nie interesuje Pana nasze zdanie w całości zagadnienia to po co w ogóle się nas Pan pyta?




Offline Jaro_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #633 dnia: Marzec 04, 2007, 17:37:28 »
Panie Kmendancie to , że wyproszono Pana po pięciu minutach z spotkania w Częstochowie chyba jest zrozumiałe poprostu potraktowali Pana w ten sam sposób jak Pan traktuje związkowców . Więc myślę że nie ma się o co obrażać tylko dążyć do jak najlepszych relacji między Panem a Związkami co napewno doprowadzi do uspokojenia już napiętej atmosfery.
POZDRAWIAM

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #634 dnia: Marzec 04, 2007, 17:38:34 »
Szanowny Panie Komendancie, myślę że pytań padło wiele a odpowiedzi są jedynie Pańskim chwaleniem się co Pan mógłby zrobić.
Pytanie brzmi:
Czy Panu zalezy na dobru strażaka, czy jedynie na dotrwaniu do dresów z lapmasami??
Czy dialog prowadzony nie jest przypadkiem Pańskim monologiem, a może epilogiem??
Czy powninniśmy olać pytania do Pana i czy nie o to Panu chodzi?? Wszak jak nie ma pytań to nie ma problemów??
Czy na tych Pana studiach poza socjotechniką stosowaną nauczyli Pana coś w temacie współpracy z podwładnymi , czy tylko zarządzanie i osiąganie efektów dla własnego dobra??
Kiedy otrzymamy odpowiedzi na konkrety????????????????????????
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #635 dnia: Marzec 04, 2007, 18:00:01 »
Panie Komendancie
Jak to słusznie zauważył jeden z kolegów napisał Pan w poprzedniej wypowiedzi:
Cytuj
Zostałem poproszony o przedstawienie 5 czy 6 tematów. Łącznie przygotowanego materiału było na 90 minut wykładu.
Nie bardzo rozumiem dlaczego miałby to być wykład ??
Wg. mnie powinna być to rozmowa, wymiana poglądów, zdań i w ogóle dyskusja.
Czy znaczyło to że z góry chciał Pan potraktować związkowców jak niedouczonych studentów ?
Czy może tradycyjnie się czepiam ?
Pozdrawiam
 

Offline amart

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #636 dnia: Marzec 04, 2007, 18:02:30 »
Panie Komendancie
    Zabieram sporadycznie głos na tym forum, ale ma w zasadzie jedno pytanie: Kiedy  wróci do JRG normalność? Na dzień dzisiejszy mamy grafiki służb, w których tak naprawde nie bardzo wiemy jak zaznaczać godziny, w których to strażaka zostawiamy w celu zapewnienia ciągłości służby - mówimy o tych 8 służb 24-godz. gdzie tak naprawde trudno jest określić które to służby są zakwalifikowane do tych zapewniających ciągłość służby a moim zdaniem jest wręcz rzeczą bezsensowną podawanie co miesiąc do KW ilość godzin ponadnormatywnych z tego względu, że można to dopiero określić po półrocznym okresie rozliczeniowym.
   Następna sprawa - w swoim pytaniu "kiedy wróci normalność" musze powiedzieć, że w jednym i chyba jedynym wróciła, tzn. mamy obsady na wozach takie, iż żaden z dowódców nie musi sie podkładać, że JRG jeździ do zdarzeń w minimalnej obsadzie - przynajmniej w jednostce 69-etatów JRG - obsadzić można 2 wozy i ewent. zostaje kierowca na podn, ew. drabine jak i minimum na 3 wóz.
   Czy jest szansa, by nowy system służby, o ile jest taki planowany ewentualnie ujednolicony system rozliczania godzin w służbie w całej Polsce może wejść od nowego okresu rozliczeniowego???
    Czytam ze zrozumieniem każdy Pana post i mam nadzieję, że nowe rozwiązania które zapewne zostaną podjęte będą rozwiązaniami dobrymi i mam cichą nadzieję, że to Pan je będzie podejmował a nie związki zawodowe...
                                                                                                   Pozdrawiam

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #637 dnia: Marzec 04, 2007, 19:24:00 »
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3863.msg49482#new
Zgadzam się z Tobą JW 23.
Tych którzy napierają na chłopaków z podziału trzeba jak najszybciej odizolować od otoczenia aby więcej szkody nie zrobili reszcie.
Dzwoniłem do nich do Ustki ( uzyskanie telefonu to nie problem )i wyobraź sobie że po telefonie ciarki mnie przechodzą do tej pory.
AAAAAA.
Jeden nie uwieżycie ale leży w szpitalu na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego.
Strażak z ponad 20 -letnim stażem.
Do czego to doszło...............
Dziwię się przy okazji szefostwu KM że nie zorganizowali dla reszty porad psychologów.


Panowie z góry - skończcie z tym z korzyścią dla tych biednych chłopaków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



A co Pan na to Panie Komendancie???
To normalne za Pana rządów...
Czy niedługo wszyscy w wariatkowie wylądujemy???
Ilu jeszcze musi się tam znależć???
A może ktos się ma pociąć albo na sznur rzucić???
Czy Pan jako szef wszystkich strazaków chociaz zadzwonił z zapytaniem do szpitala w którym lezy ten strażak??
Czy to są ofiary Pańskiej twardej ręki?? Bezkompromisowego poskramiania strażaków??
A może poprostu Pan stwierdzi, że to nic takiego, ewenement, d-ca jest OK to strażacy się czepiają.....???
Przypomnę tylko , że to skutki między innymi Pana "mądrej " ankiety - czy to o to w niej chodziło????
Czy cos Pana usprawiedliwia?? Czy tak naprawdę Pan chciał dobrze??
Stać Pana odpowiedzieć na te pytania??? Ilu jeszcze??

I jeszcze jedno zasadnicze pytanie:

Czy obecnie chwali się Pan rodzinie , jak dobrze Pan zarządza PSP i jakie powyższe skutki to przynosi??
Są z Pana dumni??

Czas chyba porozsyłać linki do naszego forum a zacząć trzeba chyba najpier od : minister@mswia.gov.pl
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2007, 19:44:43 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #638 dnia: Marzec 04, 2007, 20:49:22 »
Amart
Cytuj
Czytam ze zrozumieniem każdy Pana post i mam nadzieję, że nowe rozwiązania które zapewne zostaną podjęte będą rozwiązaniami dobrymi i mam cichą nadzieję, że to Pan je będzie podejmował a nie związki zawodowe..

Może i czytasz ze zrozumieniem ale za to piszesz niezrozumiale. Czyżbyś sugerował, że ZZ kiedykolwiek wyręczały Pana KG w podejmowaniu decyzji ? Jeśli tak było kiedykolwiek to może podziel się z nami swoją wiedzą w tej materii. Ty lub może Pan KG potrafi udzielić informacji w tym zakresie.

Ileż to już słów bez pokrycia w rzeczywistości usłyszeliśmy na tymże forum. Czym jeszcze potrafią nas zaskoczyć nasi adwersarze ? A co najważniejsze na cóż liczą tak naprawdę ci co prawdy się boją ?

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #639 dnia: Marzec 04, 2007, 21:59:46 »
Na ostatniej sluzbie zrobilem podliczenie godzin dyzurow domowych od chwili ich wprowadzenia...
W zwiazku z tym mam pytanie, te godziny to: ku chwale ojczyzny...?
Nie jest ich niewiadomo ile, srednio ( srednia jak z naszymi podwyzkami ) ok 300 na osobe, gdzie rekordzisci podchodza pod 380...
Czy godziny dyzurow domowych spelniaja wymogi, by moznaby je uznac za czas kiedy to jestesmy w dyspozycji pracodawcy... (obowiazkowosc przy telefonie, sprawdzana przy kontrolach z KW, dojazd do JRG w czasie do 20 min...) Czy mozna to uznac, za dyspozycyjnosc wzgledem pracodawcy, czy jeszcze nie...?

To jedno, drugie, to czy skierowanie do SGSP jest rownoznaczne z wymagana zgoda na przejecie na studia wydawana przez odpowiedniego komendanta. Jezeli to jest to samo, to wszyscy, ktorzy studiuja dostana awans bez wzgledu na to, czy beda miec stanowisko oficerskie, czy nie. Jak w koncu wyglada sytuacja, czy zgoda na studia jest skierowaniem...??

Po trzecie podwyzki... Nadal prosilbym nad zastanowieniem sie, czy nie oplacaloby sie dac wszystkim po rowno...??

z powazaniem
solosar
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2007, 11:00:15 wysłana przez solosar »

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #640 dnia: Marzec 04, 2007, 22:04:25 »
W_Skomra
"Zmiany te mają za cel główny przywrócenie stanu bezpieczeństwa obywateli sprzed 2005 r., a nie zadowolenie wszystkich strażaków. Wynik ankiety ma odpowiedzieć na pytanie  która z moich wizji jest bardziej "strawna" dla strażaka, a nie czy są z niej zadowoleni"

 Witam Pana KG.
I piszę z nutą zawiedzenia (nie po raz pierwszy zresztą) bo nie pomógł mi Pan jako ekspert z dziedziny prawa administracyjnego. "No ale nie o tym, nie o tym" piszę odnośnie Pana zacytowanej wypowiedzi. Nasunęło mi się proste pytanie, a właściwie dwa. 1. Czy pan jest KG PSP czy KG Obywateli, wprawdzie granica jest dość cienka ale mam nieodparte wrażenie, że nasz los też powinien pana nieco interesować? Oczywiście nie jako strażaków bo i po co ale jako członków naszego społeczeństwa, czyli obywateli. 2. Czy może Pan mnie oświecić jakim to ogromnym poziomem bezpieczeństwa szczycił się nasz kraj przed 2005 r, który teraz jest dla Pana niedoścignionym wzorcem bo ja nic cudownego z tego okresu nie pamiętam? No może jedną nikomu w straży "niepotrzebną" rzecz mianowicie spokój, a co za tym idzie jasny czas pracy, ponadto każdy wiedział kiedy i w jakich okolicznościach awansuje.
PS. Zaraz zaraz a czyje rządy panowały nam przed 2005 r, niech pomyślę hmm?

« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2007, 00:46:06 wysłana przez meremre »

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #641 dnia: Marzec 05, 2007, 11:54:09 »
Cytuj
Pytania wyrażają moje przekonania co do właściwego kierunku zmian w PSP. Zmiany te mają za cel główny przywrócenie stanu bezpieczeństwa obywateli sprzed 2005 r., a nie zadowolenie wszystkich strażaków. Wynik ankiety ma odpowiedzieć na pytanie  która z moich wizji jest bardziej "strawna" dla strażaka, a nie czy są z niej zadowoleni. Gdyby celem ankiety miało być ustalenie czego strażacy oczekują to pytanie powinno brzmieć np. Czy chcesz być młody, bogaty, pracować dzień w tygodniu i zarabiać 10 razy więcej niż obecnie. Pozdrawiam. Skomra

Muszę się odnieść jeszcze raz do ankiety:
Tak sobie pomyslałem Panie Komendancie że Panu w tej ankiecie chodzi tak naprawdę o coś zupełnie innego.
Moim zdanie ( choć jest ono oczywiście subiektywne- w koncu jestem PIENIACZEM ) przygotowuje Pan sobie "plecy".
Jeśli cała ta sprawa z jakiś powodów sie za przeproszeniem "rypnie" bedzie mógł Pan powiedzieć:

 "Przecież tego chcieli strażacy....oto akieta....większość była za tym..."

Czyżby bał się Pan że historia i ludzie nie ocenią Pana właściwie?

Jakos od poczatku zupełnie się Pan nie przejmował tym co jest dla nas bardziej strawne...ba ...spora rzesza strażaków dzieki Pana decyzjom nabawiła się wrzodów żołądka.......obecna troska jest chyba już spóźniona i raczej nieszczera.

Offline chyba_uczciwy

  • Chyba Uczciwy
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #642 dnia: Marzec 05, 2007, 14:57:58 »
Panie Komendancie

Chciałbym zwrócić Pana uwagę na skutki reorganizacji komend powiatowych w odniesieniu do liczby etatów w pionach operacyjno-szkoleniowym i kontrolno-rozpoznawczym. Podam przykład komenda powiatowa III kategorii (9 gmin - około 145000 mieszkańców), na terenie są 3 JRG w tym 1 w siedzibie KPPSP. Poprzednio w pionie operacyjnym było 2 oficerów - po reorganizacji 1, natomiast w pionie kontrolno-rozpoznawczym było 2 oficerów z czego jeden dodatkowo prowadził sprawy bhp - po reorganizacji 1 zajmujący się wyłącznie prewencją.
W moim odczuciu poprzednia obsada etatowa była optymalna i zapewniala ciągłość działania obu pionów.
W związku z powyższym prosze Pana Komendanta o odpowiedź czy poprawiony zostanie w najblizszym czasie system naliczania liczby etatów dla takich komend jak moja, gdyż uważam, ze obecny jest niedoskonały i nie uwzględnia specyfiki dzialania pionow operacyjno-szkoleniowego oraz kontrolno-rozpoznawczego.
Dla porównania sąsiedni powiat posiada sytuacje komfortową gdyż obejmuje 4 gminy, posiada 1 JRG, a wymieniane na wstepie piony posiadaja takie same obsady etatowe.

Z pozdrowieniami Chyba_Uczciwy

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #643 dnia: Marzec 05, 2007, 15:20:26 »
Panie Komendancie
Czy nie uważa Pan , że czas najwyższy skończyc te zabawe w kotka i myszke i przyznać strażakom to co im sie należy:
-40-godzinny tydzien pracy a wszystko ponad godziny ponadnormatywne płatne lub oddane w naturze choć to oddanie bardziej bedzie ciężkie niż zapłata i wszyscy o tym wiemy,
-podwyżki równe dla każdej grupy, bo przecież róznice są i tak już durze patrzac na podział bojowy i biuro
-urlop dodatkowy zostawić w spokoju ,przecież należy sie nie tylko za przedłóżony czas słuzby a wystarcz aby jeden warunek był spełniony i należy sie urlop dodatkowy (chyba to nie podlega dyskusji)
-jasne okreslenie zasad przyznawania dodatków motywacyjnych w taki sposób by komendanci nie mogli ich przyznawac w dowolny sposób (czyli wiekszość dla biór , jak jest w przypadku dodatku służbowego), proponuje dac w tej kwestji narzędzie prawne ZZ które beda miały wpływ na rozdziałtych srodków) jak by nie patrzyć ZZ przeważnie bronią podział bojowy więc bedzie to jakas równowago wstosunku do komendantów którzy  z regóły sa za pracownikami ośmiogodzinnymi
-zagwarantowanie wzrostu płac dla pracowników cywilnych i wprowadzenie tych pracowników na niektóre stanowiska ( wszyscy wiemy jakie)
-zagwarantowanie takich stanów osobowych by mozna było działać beśpiecznie i skutecznie ,ale nie kosztem zwiekszenia czasu pracy ,takie rozwiazanie to wymyśliłby nawet uczen podstawówki a od pana Komendanta wymaga sie chyba bardziej wyteżonych działań i rozwiązań .

I zaznaczę , że nie migamy się od pracy , możemy pracować bez wolnych służb ale niech w końcu zrozumie że za prace (słuzbę) należy sie załata czyli to co ponad 40 godzin płatne .
I niech Pan Komendant zrozumie , że ZZ chą dobrze dla strażaków choć czasem są różne zgrzyty , a to co Pan teraz wyprawia to jawne przypodobanie sie swoim zwierzchnikom , a powinien najpierw być Pan dla strazaków

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #644 dnia: Marzec 05, 2007, 16:47:20 »
Panie KG
Czy pan wie,że jeżeli nie zrobi Pan nic na korzyść PB to ludzie,którzy tam pracują(pełnią służbę)zaczną uciekać na wcześniejsze emerytury i później będą szukali pracy gdzie indziej?
Czy pan wie ilu to ludzi?
Czy zdaje pan sobie sprawę z tego,że jak oni uciekną to PSP padnie na p..k?


A wystarczy tak niewiele.
Dać troszkę pieniędzy na nadgodziny.



PS.
W mojej JRG zostanie może 10 "młodych",trzeba będzie wyszkolić co najmniej 20 odrazu.
I kto ludziom zapewni bezpieczeństwo?

Offline Jaro_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #645 dnia: Marzec 05, 2007, 22:42:15 »
Panie Komendancie
Mam jedynie jedno pytanie na które proszę aby Pan odpowiedział.
Jest Pan strażakiem czy pracownikiem straży?????????????

Offline jonik777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #646 dnia: Marzec 05, 2007, 22:49:38 »
Cytuję: Zmiany te mają za cel główny przywrócenie stanu bezpieczeństwa obywateli sprzed 2005 r.

Panie KG a może by Pan podniósł stan bezpieczeństwa w inny sposób:
- likwidacja KOMENDY GŁÓWNEJ - obywatele po zapoznaniu się z waszymi zarobkami napewno poczują się bezpieczniej.
- likwidacja KOMEND WOJEWÓDZKICH  - obywatele J/W
Uzyskane środki przenieść do KP i KM . Mam pytanie ilu będzie wtedy ludzi do wyjazdów? :wub:

Offline strazakk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #647 dnia: Marzec 06, 2007, 00:22:11 »
Mam pytanko co trzeba zdaniem KG jeszcze zrobić by uzyskać pierwszy stopień oficerski
bo ja naprawdę już się  pogubiłem
mam aspirantkę tytuł zawodowy inżyniera w tym roku skończę uzupełniające studia magisterskie na SGSP(wyrównywałem  przedmioty z inżynierki) uzyskując tytuł naukowy mgr. na WIBP mam d-ca zmiany i co zabane okazuje się że stopień i tak mi się nienależy czy cała ta sytuacja nie wydaje się chora . A dodatkowo okazuje się że SGSP rekrutując nas na studia podawała niezgodne z prawdą informacje potwierdzając że po ukończeniu mgr. na SGSP stopień dostaniemy odgórnie, a w tej chwili wszystkiego się wypiera każąc się cieszyć że łaskawie nas nauczają.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #648 dnia: Marzec 06, 2007, 01:30:10 »
Panie Komendancie  kolejne moje pytanie - choć wątpię ,aby udzielono na nie odpowiedzi .Mam dziwne przeczucie ,że nie zaszczyci już Pan nas swoją obecnością i odpowiedziami na zadawane pytania/ chyba zbyt trudne i skomplikowane , albo niewygodne?/. Ale spróbuje i zadam je :
   Co z pozyskiwaniem dodatkowych ,brakujących  etatów dla PSP .Po zakończonej reformie miały one stopniowo być pozyskiwane ,oprócz oczywiście tych co spadają nam z KP/M , w przeciągu dwóch lat miano uzupełniać je.Reorganizacja już prawie zakończona , a pańskie dotychczasowe poczynania świadczą o tym ,iż niema Pan zamiaru wcale się o nie upominać u ministra SWiA .
 Jeszcze chce nawiązać do problemów z wyliczeniami urlopów, zaproponuje proste rozwiązanie  :nie prościej byłoby  wrócić do systemu liczenia urlopów dniami kalendarzowymi . Przy okazji zmian w ustawie o PSP można zmienić ten feralny zapis .Podczas obowiązywania tego zapisu przed nowelizacją ustawy, nie było problemów z naliczaniem urlopów.Można by do jego powrócić i tak wyliczając urlop o długości obecnej 26 dni roboczych ,w dniach kalendarzowych wynosił by  35 dni urlopu ,za dodatkowe święta w tygodniu adekwatnie 1 dzień za każdy świąteczny dzień/ . Liczenie proste i jasne i wszyscy zadowoleni, brak problemów itp.
 Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2007, 10:42:05 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Fuher

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #649 dnia: Marzec 06, 2007, 08:51:48 »
Panie Komendancie niech Pan wprowadzi kadencyjność np. 5 letnią dla  Komendantów i Dowódców JRG lub bardzo dokładną procedurę oceny ich działalności, rozwoju i wiedzy. Może to odmieniłoby naszą służbę i elimnowało nieudaczników, którzy nie potrafią dobrze zarządzać strukturą organizacyjną, maja kłopoty z realizacją budżetu i  często kompromitują naszą służbę na zewnątrz, nie znają podstaw zarządzania,itd. a dostali powołania i mianowania na stanowiska dzięki protekcji.
Jaką motywację ma np. Komendant, który przez 20 lat piastuje stanowisko w tym samym miejscu z myślą przewodnią aby do emerytury( nieszkodzić czyli nic nie robić)?
Fuher.
P.S.
Życzę powodzenia w reformowaniu naszej PSP. Niech Pan nie poprawia tylko wszystko zmienia a czas oceni.