Autor Wątek: Ściąga Komendanta Głównego  (Przeczytany 213529 razy)

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #600 dnia: Luty 28, 2007, 23:10:52 »
Pomijając tą moją propozycię, która podejrzewam, że będzie niewygodna zastanawia mnie tylko jedna sprawa:
W chwili obecnej gra Pan na emocjach strażaków i nie tylko odwołując się do stwierdzenia, że  bezpieczeństwo obywateli jest zagrożone bo jest mniej strażaków na służbie, więc podnosi Pan ot tak sobie normatyw służby do 48 godz/ tydzień za free. Wprowadzenie 4 zmiany spowoduje przecież rzeczywisty spadek ilości strażaków będących na służbie. W chwili obecnej służbe wyjazdową pełni około 4700 strażaków. Po wprowadzeniu 4 zmiany będzie to chyba coś około 4000 strażaków wyjazdowych.
Jeśli źle liczę proszę o sprostowanie. Jeśli wyliczenia są ok to coś mi tu nie gra, gdzie to bezpieczeństwo obywateli.
Każda sensowna propozycja jest do przeliczenia. Akurat na to jest czas, bo zanim wejdzie nowelizacja ustawy to będzie grudzień, a propozycja rozporządzenia załączona do projektu ustawy jest jedynie niezobowiązującym projektem. Bezpieczeństwo obywateli jest zagrożone. Zresztą nie tylko obywateli. Przede wszystkim samych strażaków. W chwili mojego powołania obsada samochodów wynosiła 3850 strażaków (spadek z 5100). Obecnie wzrosła do 4100. Ale ma Pan rację. Prawdopodobnie niezbędny stan minimalny będzie wynosił ok. 4600. Musimy to przeliczyć metodą gen. Skulicha, ale z uwzględnieniem proponowanego par. 64 rozporządzenia o BHP (to ostatni akt wykonawczy do nowelizacji ustawy z 2005). Ten paragraf mówi, że do każdego zdarzenia pierwszy samochód ratowniczy musi wyjechać z pełną obsadą. Czuje Pan jaki będzie skutek? I jeszcze jedno. Dzisiaj nie możemy sobie pozwolić na 4 zmianę. Będzie to możliwe po wycofaniu kolejnych 600 funkcjonariuszy z biur na podział w ramach ustawy modernizacyjnej. Trochę braknie, ale rekompensata za czas ponadnormatywny powinna wystarczyć na uzupełnienie stanu. Tyle, że według moich odczuć system 24/48 jest tak wygodny, że strażacy nie chcą takich zmian (choć oczywiście mogę się mylić). Natomiast nie wiem jaką formę gratyfikacji strażacy by preferowali. Urlop czy pieniądze. To ankieta powinna pokazać. Środki na rekompensatę nie będą zapewne zbyt duże, ale ograniczając długość urlopu dodatkowego może uda się płacić powyżej 40 godzin.   Trzeba będzie zrobić kilka symulacji i zobaczymy jaki będzie wynik. Pozdrawiam Skomra

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #601 dnia: Luty 28, 2007, 23:16:53 »
Panie Komendancie
Tym razem mam do Pana proste i krótkie pytanie bo na złożone odpowiada Pan wybiórczo. Przechodząc do meritum sprawy zwracam się do Pana tym razem jako eksperta z dziedziny prawa administracyjnego. Konkretyzując, do kogo mam się odwołać w sprawie złamania prawa przez Komendę G, która narzuciła KM/P wprowadzenie systemu 12 dla SK, pozbawiając ich tym samym prawnego stanowienia w tej kwestii. Oczywiście chodzi mi o drogą służbową. W wyniku (może niewłaściwej) dedukcji pominąłem poziom powiatu, bo wytyczne dostali z KG. KW jest też poza tematem. Pan jest zadeklarowanym zwolennikiem, więc kto? Pozostaje minister bo to właśnie Jego rozporządzenie zostało "olane". Jeżeli będzie Pan łaskaw mi pomóc będę czuł się zobowiązany.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2007, 11:03:20 wysłana przez meremre »

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #602 dnia: Luty 28, 2007, 23:28:32 »
      W Pana odpowiedziach nie znalazłem żadnych merytorycznych  przesłanek do usprawiedliwienia obecnej sytuacji jaka ma miejsce w JRG przy dysponowaniu do zdarzeń. Chodziło mi o wątek prawny i zgodność z przepisami ,regulaminami lub obowiązującymi zasadami sztuki pożarniczej. Z moich obecnych informacji uzyskanych od przyszłych  uczących się aspirantów, wynika że w szkole dalej z taktyki pożarniczej uczy się że obsada samochodu wyjeżdżającego do akcji to pełna obsada samochodu. Więc jak skutecznie podejmować działania rat-gaśnicze przy obecnym stanie faktycznym.
Nie wiedziałem że zależy to od zmniejszonej lub zwiększonej ilości zdarzeń i od tolerancji przełożonego.
Czy dobrze rozumiem - małe zdarzenie to może jechać nawet jeden strażak (kierowca)
- średnie 2-3 strażaków
- duże zastęp 4 lub więcej ?
Czyli do tej pory to Komendanci mogą stosować ,,wolną amerykankę,, z Pana przyzwoleniem ? Chyba że się mylę.
Jeżeli znajdzie Pan czas to proszę o sprecyzowanie odpowiedzi czy dziś można jeździć w sile 1,2 lub 3 osobowej załodze do zdarzeń ?
Chyba że sam już sobie odpowiedziałem na to pytanie.

Pozdrawiam i niecierpliwością czekam na odpowiedz.
P.S. Proszę o potraktowanie sprawy bardzo poważnie.

Na dzień dzisiejszy trudno udowodnić, że wysłanie 5 strażaków do akcji gaśniczej jest sprzeczne z prawem. Po wejściu w życie przepisu o BHP (prace nad nim trwają już 2 lata i powinny się w tym półroczu skończyć) będzie to jednoznaczne. A dlaczego jest jak jest? Bo jest za mało ludzi w podziale bojowym, bo system podnoszenia gotowości etatowej jest zbyt sztywny, bo nie wiadomo jak oddać nadgodziny itd. Pozdrawiam

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #603 dnia: Luty 28, 2007, 23:28:33 »
To ankieta powinna pokazać. Środki na rekompensatę nie będą zapewne zbyt duże, ale ograniczając długość urlopu dodatkowego może uda się płacić powyżej 40 godzin.   Trzeba będzie zrobić kilka symulacji i zobaczymy jaki będzie wynik.

Czy uważa Pan, że ta ankieta będzie wiarygodna. Przecież pytania zawarte w niej są jak to się mówi tendencyjne. Tak na dobrą sprawę to podejrzewam, że ambitniejsi KP, KM niechcąc Panu podpaść sami ją wypełnią oczywiście po myśli Pana. Nie podoba mi się to.
Dlaczego nie chce Pan brać pod uwagę głosu niezadowolenia odnośnie tego czasu służby i dlaczego tak Pan uwziął się na ten urlop dodatkowy - który należy się za pracę w warunkach szczególnie uciążliwych.

Czy zamierza Pan pojawić się w Częstochowie na zjeździe "S".
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2007, 23:32:07 wysłana przez volf »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #604 dnia: Marzec 01, 2007, 00:24:08 »
Panie KG cytuję zapis ustawy :
   "Art. 71a. 1.     Strażakowi, o którym mowa w art. 71, przysługuje płatny dodatkowy urlop wypoczynkowy, zwany dalej "dodatkowym urlopem wypoczynkowym", w wymiarze do 18 dni rocznie, z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia albo szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby, o którym mowa w art. 35 ust. 9, albo osiągnięcia przez strażaka określonego wieku lub stażu służby.
2.                Dodatkowy urlop wypoczynkowy przysługujący strażakowi z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby wynosi:
1)                   5 dni w roku - dla strażaków pełniących służbę w codziennym rozkładzie czasu służby, będących w dyspozycji operacyjnej i pełniących funkcje wykonawcze,
2)                   9 dni w roku - dla strażaków pełniących służbę w codziennym rozkładzie czasu służby, będących w dyspozycji operacyjnej i pełniących funkcje dowódcze,
3)                   18 dni w roku - dla strażaków pełniących służbę w zmianowym rozkładzie czasu służby.
Jeżeli strażak w ciągu roku kalendarzowego pełni służbę w różnych warunkach szkodliwości lub uciążliwości, dodatkowy urlop wypoczynkowy przysługuje mu w wymiarze proporcjonalnym do długości okresów służby w tych warunkach.
3.                Dodatkowy urlop wypoczynkowy, przysługujący strażakowi z tytułu osiągnięcia określonego wieku, wynosi:
1)                   5 dni w roku - po ukończeniu 40 lat życia,
2)                   9 dni w roku - po ukończeniu 45 lat życia,
3)                   13 dni w roku - po ukończeniu 55 lat życia.
4.                Dodatkowy urlop wypoczynkowy przysługujący strażakowi z tytułu osiągnięcia określonego stażu służby wynosi odpowiednio:
1)                   5 dni w roku - po osiągnięciu co najmniej 15-letniego stażu służby,
2)                   9 dni w roku - po osiągnięciu co najmniej 20-letniego stażu służby,
3)                   13 dni w roku - po osiągnięciu co najmniej 25-letniego stażu służby.
5.                W razie zbiegu uprawnień do dodatkowego urlopu wypoczynkowego z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych, ze względu na przedłużony czas służby z uprawnieniami do dodatkowych urlopów wypoczynkowych z tytułu osiągnięcia określonego wieku życia lub określonego stażu służby, dni przysługujących dodatkowych urlopów wypoczynkowych sumuje się, jednak łączny wymiar dodatkowego urlopu wypoczynkowego nie może przekroczyć 18 dni w roku.”

   W moim wypadku /i w  większości strażaków z mojej JRGj/ to dodatek w urlopie   za uciążliwość z tytułu  pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby kurczy się do 4 dni, na wszystkie inne dodatki się łapię  .
 I tu mam pytania do Pana KG :
  1. Czy strata moja będzie  zrekompensowana w inny sposób ?. Bo na tę samą ilość urlopu dodatkowego załapuje się wielu ludzi  z KP, choć nie będą mieli przedłużonego czasu służby do 48 godzin tygodniowo.
  2 .Czy zamierza Pan zrekompensować nam, ludziom z podziału kolejnymi dniami urlopu ,czy też likwidacją zapisu art.71a pkt.3 i pkt.4. Jeżeli nie, to uważam takie posunięcie za czystą dyskryminację jednej  grupy ludzi, w tym samym środowisku zawodowym.
   Tu dalej nie muszę uzasadniać, gdyż każdy myślący , który ukończył 40 rok życia i ma co najmniej 15 lat służby zauważy różnicę w  zapisach  ustawy, a interpretacją Pana Komendanta.

   Kolejne pytanie odnośnie projektowanego zapisu o pełnej obsadzie wozu   I rzutu.W  jednostkach 33 osobowych raczej jet to niewykonalne.
 3.  Czy zdaje  Pan sobie sprawę, iż spowoduje to pozostanie na miejscu tylko dyspozytora PA lub  PSK + ewentualnie kierowcy na pozostałe pojazdy JRG , to chyba jakaś niedorzeczność. Co Pan na to? Jakie jest Pana zdanie lub ewentualne koncepcje rozwiązania takich sytuacji ? / Nadmieniam ,iż stan minimalny w takiej JRG jest 7 osób na zmianie/62%/od dnia 01.03 br., a do niedawna 6 soób /50%/ - jakby Pan komendant nie był zorientowany/.
 Pozdrawiam starym strażackim hasłem i czekam na wyjaśnienie.
                   Czuwaj!
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2007, 05:45:48 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #605 dnia: Marzec 01, 2007, 08:10:27 »
volf - Twoja propozycja zapomniała jeszcze o jednych strażakach w PSP nie tylko JRG pracuje i 8-godzinni a kto wiecej to domyśl się to nie trudne (lepiej było napisać zmianowi).
a co do ilości strażaków wyjazdowych to spytaj w KCKR powiedzą ci ilu jest w danym dniu strażaków na służbie ( symulacja 4 zmian była przeprowadzana i nie jest tak źle jak to przedstawiasz)
Pozdr i czołem


**Zgodnie z ustaleniami ten wpis zostanie wykasowany**
dago

Drogi dago myślę że ten post powinien wylądować w "Ściąga II-Komentarze...."
Postaram poprawić się !
Pozdr
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2007, 17:46:55 wysłana przez stępień »
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #606 dnia: Marzec 01, 2007, 08:24:44 »
p.Komendancie jedno pytanie kiedy wszyscy strażacy będą równo traktowani i obowiązywało ich tylko jedno prawo ? (bez możliwości innej interpretacji jak tylko jedna)

**A kiedy nauczysz się drogi stępniu, że jest ikona "modyfikuj" ?
post zostanie wykasowany**
dago

Drogi dago umiem posługiwać się ikonką "modyfikuj" ale tak myślałem, że poprzedni post wykasujesz a w tym pytanie jest !
Pozdr
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2007, 17:48:27 wysłana przez stępień »
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #607 dnia: Marzec 01, 2007, 09:16:17 »
Cytuj
Musimy to przeliczyć metodą gen. Skulicha,
Panie Komendancie - Metoda zastosowana w województwie śląskim do obliczania stanów osobowych ma niestety poważne niedociągnięcia (zresztą jak prawie każda metoda statystyczna). Metodę oparto na obliczeniu jednoczesności zdarzeń z ostatnich kilku-kilkunastu lat nie biorąc jednak pod uwagę sieci jednostek OSP jak i rodzaju interwencji. Gen. Skulich na spotkaniach z załogami posługuje się przykładami Siemianowic Śląskich i Częstochowy nie biorąc pod uwagę faktu że jednostka pierwsza ma na swoim terenie bodajże 1 OSP a druga chyba sporo ponad 100. Kiedy więc strażacy z Siemianowic mają kilka wezwań do usuwania gniazd szerszeni jadą od interwencji do interwencji (nie ma jednoczesności zdarzeń). Kiedy do takiej samej liczby wezwań na terenie Częstochowy wyjeżdża dajmy na to 5 OSP to ich wyjazdy się pokrywają (jest jednoczesność zdarzeń). Taką sytuację dodatkowo potęguje fakt, że tego typu interwencje zbierane są w ciągu dnia a obsługiwane są w godzinach wieczornych.  Na powyższym przykładzie widać że jednoczesność zdarzeń jest wyższa w powiecie częstochowskim ale czy w związku z tym poziom zagrożenia obywatela jest jest dużo wyższy a zdolność do usunięcia potencjalnych zagrożeń mniejsza?   Podobnie dane zafałszują np. pożary traw. Te akurat wymagają podjęcia natychmiastowych działań ale tu akurat większą rolę odgrywa powierzchnia i zurbanizowanie rejonu oraz przywołana wcześniej sieć OSP zdolnych do prowadzenia samodzielnie prostych działań.
Można odnieść wrażenie że w "metodologii" Pana Generała Skulicha punktem wyjścia do obliczeń był wynik a dopiero później szukano danych i metod potwierdzających przyjęte założenia.
Pozdrawiam

Offline strazon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #608 dnia: Marzec 01, 2007, 13:23:17 »
Panie  Komendancie ,czy mógłby Pan ustosunkować sie na forum do sytuacji zaistniałej w Jrg Ustka ?
z poważaniem :strazon@

**To pytanie już padało, post zostanie wykasowany**
dago
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2007, 12:17:59 wysłana przez dago »

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #609 dnia: Marzec 01, 2007, 18:09:40 »
Panie Komendancie
Po pańskiej wypowiedzi , że wyniki ankiety pokarzą co preferuja srażacy , to nasuwaja sie mi mysli, że albo jest pan tak naiwny ,że wierzy pan w to , że ankieta bedzie wypełniona przez wiekszość strażaków ( jesli nawet to pod presja przełożonych) poza tym nie ma w tej ankiecie opcji która strażacy akceptuja , po drógie forma przeprowadzania tej ankiety jest chora ponieważ każdy komendant może przesłać wyniki jakie chce samemu wypełniając ankiete (wiadomo że nie chca dobrze dla strażaków z podziału),albo jest Pan przekonany ze podział bojowy to takie jełopy , że dadzą sie wrobić w ten bubel ankietowy ( tak cwany, że aż głupi).


A tak na margineśie czy nie uważa pan , że komendantem może zostac strażak który chociaz kilka lat nabywał doswiadczenie w podziale bojowym - może warto taki przepis stworzyc a nie mieszac biednym strażakom ale by sie zagotowało na górze!!!!!!!!!!!

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #610 dnia: Marzec 01, 2007, 23:58:42 »
Po 12 godzinach ciągłego wykonywania czynności służbowych strażak musi dostać czas na odpoczynek. Co mi ze strażaka, który nie może już wykonywać czynności? Lepiej niech idzie do domu. Ot i wszystko. A za większą uciążliwość należy się wyższe wynagrodzenie to jednak wymaga zmiany w przepisach. Pozdrawiam W. Skora

Panie Komendancie
Zgodnie z Pana wypowiedzią chcę zapytać:
 Co mam zrobić jeśli po 12 godz służby jestem zmuszony zostać następne 12 ( razem 24)
Z powodu braku obsady ( urlop, nagłe chorobowe)
Wg Pana powinienem iść do domu , zostawić PSK same sobie ?
24 godz bez odpoczynku jakiegokolwiek , przypomnę że nie posiadam nawet materaca nie mówiąc już o pościeli i posiłku bo przecież jestem przygotowany na 12 ,dzień i noc przy biurku na fotelu , kręgosłup już daje znać o sobie.
Nadmienię że nie jest to pierwszy raz i nie dotyczy tylko mnie , po zatem po 24 godz nie mam  48 wolnego tylko 24 bo brak ludzi , wg Pana  po 12 godzinach nie mogę wykonywać czynności  , więc co robić?? Wypada chyba iść na chorobowe?? Będą nadgodziny wiem ale w rozliczeniu półrocznym i nie wtedy kiedy ja będę chciał je odebrać.
Pozdrawiam i oczekuje na odpowiedź , wszak takich przypadków jest znacznie więcej.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #611 dnia: Marzec 02, 2007, 12:45:58 »
Cytuj
Co mam zrobić jeśli po 12 godz służby jestem zmuszony zostać następne 12 ( razem 24)
Z powodu braku obsady ( urlop, nagłe chorobowe)
Wg Pana powinienem iść do domu , zostawić PSK same sobie ?

Taka sytuacja jest możliwa tylko teoretycznie. W praktyce jeśli występuje to jest spowodowana bałaganem organizacyjnym w danej KM/P. Nawet jeśli ktoś w ostatniej chwili przyniesie L4 to i tak jest jeszcze np. oficer taktyczny czy interwencyjny. A jeśli są przy zdarzeniu to nie wierzę, że nie można w ciągu 2 godzin uruchomić kogoś np. z dyżuru domowego. To, żę w PSP jest bałagan totalny to wiem i raczej to jest skutek sytuacji którą opisałeś.

Panie KG czy dobrze rozumuję w tej kwestii czy może źle ?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #612 dnia: Marzec 02, 2007, 12:51:58 »
A dlaczego jest jak jest? Bo jest za mało ludzi w podziale bojowym, bo system podnoszenia gotowości etatowej jest zbyt sztywny, bo nie wiadomo jak oddać nadgodziny itd.
A kto ponosi odpowiedzialność za ten stan rzeczy: strażacy z JRG, związki zawodowe czy kierownictwo służbowe na szczeblu KG i MSWiA?  -_-
I kiedy to się zmieni na lepsze?  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline czarek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #613 dnia: Marzec 02, 2007, 16:55:15 »
Panie Komendancie mam pytanie jeżeli nowe przepisy BHP dotyczące obsady  na pierwszym wyjeździe sa takie że ma być pełna obsada to co z jednostkami typu D gdzie na zmianie jest 5 ludzi w tym dyżurny PA a obsada wozu wynosi 6 osób.
Pozdrawiam

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #614 dnia: Marzec 02, 2007, 17:38:05 »
Panie Komendancie mam pytanie jeżeli nowe przepisy BHP dotyczące obsady  na pierwszym wyjeździe sa takie że ma być pełna obsada to co z jednostkami typu D gdzie na zmianie jest 5 ludzi w tym dyżurny PA a obsada wozu wynosi 6 osób.
Pozdrawiam
Może najpierw Pan Komendant nam określi co będzie wyznacznikiem pełnej obsady samochodu.???
Wszak od kilku lat nie ma regulaminów rozwinięć a typów samochodów w PSP jest tyle.....
Może poprostu łatwiej zapisać , że obsada = ilośc miejsc w samochodzie??
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline szwd77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #615 dnia: Marzec 03, 2007, 07:47:19 »
POLICJANCI TAK WALCZĄ O SWOJE I DZIĘKI TEMU JUŻ RUSZYŁY U NICH PODWYŻKI

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=15151&wid=8756517&rfbawp=1172904120.484

A MY NA CO MAMY CZEKAĆ???


Aż związki zawodowe się dogadają, czy może Pan KG zrobi w końcu porządek i popchnie sprawę i to na korzyść Strażaków.
Proszę Panowie, tu ludzie czekają na jak najszybsze działanie a nie przekomarzanie.

Czołem

**Zgodnie z ustaleniami ten wpis zostanie wykasowany**
dago
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2007, 13:13:07 wysłana przez dago »

Offline szwd77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #616 dnia: Marzec 03, 2007, 16:18:14 »
Drogi administratorze dago, nie chodzi mi o złośliwość. Moim zdaniem chodzi mi o to abyśmy zaczęli współpracować o co głównie apeluję do ZZ a Pana Komendanta zachęcam by jeśli ZZ bie potrafią bardziej się sprecyzować niech działa bez nich bo to już człowieka rozkłada.
Pozdrawiam

To nie było i nadal nie jest pytanie do KG, są inne wątki ku temu - usunąć! Pozostawiam adm.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2007, 19:46:58 wysłana przez Ajax »

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #617 dnia: Marzec 03, 2007, 19:40:35 »
Cytuj
Protestujący doczekali się już częściowego zrealizowania swoich postulatów. Jak nieoficjalnie dowiedziała się gazeta, decyzją komendanta głównego każdy policjant ma otrzymać 170 zł podwyżki. Zwiększony ma być również fundusz motywacyjny.

KG Policji może a KG PSP chyba nie. Jeśli dobrze rozumiem to skoro na cito każdy policjant ma otrzymać 170 PLN podwyżki to znaczy, że jest to podwyżka zaliczkowa. Panie KG a w PSP według ostatniego projektu przewiduje sie bodajże 80 PLN podwyżki w stanowisku młodszego ratownika. Ciekaw jestem ile tenże ratownik otrzyma podwyżki w skali trzech lat ?

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #618 dnia: Marzec 03, 2007, 22:25:32 »
Czy ma Pan odwagę i zamiar, aby zaszczycić swoją osobą posiedzenie Rady KSP NSZZ "Solidarność" w Częstochowie w dniach 1-2 marca 2007 roku?

Przyda się do tego krótka ankieta:
1. Tak, mam zamiar, ale nie przyjadę
2. Tak mam odwagę, ale nie mam zamiaru
3. Nie mam zdania

Pytanie: którą odpowiedź Pan wybiera?
Z niecierpliwością będę czekać na skonfrontowanie tego w Częstochowie o ile Pan przyjedzie?
Kolego Robart. Jak Ci się podobała konfrontacja w Częstochowie? Zostałem poproszony o przedstawienie 5 czy 6 tematów. Łącznie przygotowanego materiału było na 90 minut wykładu. Tymczasem po 5 minutach wstępu zostałem poproszony o opuszczenie sali. Ponieważ nie wiem o co chodzi prosiłbym o krótkie wyjaśnienie. Trzymając się Pańskiej stylistyki przyda się do tego krótka ankieta:
1. To miał być kawał z okazji zbliżającego się 1.04 - wcale nie chcieliśmy Pana widzieć.
2. Chcieliśmy Pana upokorzyć - taki przygotowany niby, a tu wynocha.
3. To co mówi Przewodniczący nam wystarcza.
4. Sam nie wiem o co chodzi.
5. Żaden członek NSZZ Solidarność nie wie o co chodzi.
6. Żaden  strażak nie wie o co chodzi członkom Rady KSP NSZZ Solidarność.

A przy okazji. Dwóch przedstawicieli woj. Podkarpackiego zrezygnowało z dalszych prac w Radzie. Jak Pan to ocenia. Pozdrawiam i nie obiecuję że jeszcze raz skorzystam z zaproszenia.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #619 dnia: Marzec 03, 2007, 22:32:49 »
Po 12 godzinach ciągłego wykonywania czynności służbowych strażak musi dostać czas na odpoczynek. Co mi ze strażaka, który nie może już wykonywać czynności? Lepiej niech idzie do domu. Ot i wszystko. A za większą uciążliwość należy się wyższe wynagrodzenie to jednak wymaga zmiany w przepisach. Pozdrawiam W. Skomra

Panie Komendancie
Zgodnie z Pana wypowiedzią chcę zapytać:
 Co mam zrobić jeśli po 12 godz służby jestem zmuszony zostać następne 12 ( razem 24)
Z powodu braku obsady ( urlop, nagłe chorobowe)
Wg Pana powinienem iść do domu , zostawić PSK same sobie ?
24 godz bez odpoczynku jakiegokolwiek , przypomnę że nie posiadam nawet materaca nie mówiąc już o pościeli i posiłku bo przecież jestem przygotowany na 12 ,dzień i noc przy biurku na fotelu , kręgosłup już daje znać o sobie.
Nadmienię że nie jest to pierwszy raz i nie dotyczy tylko mnie , po zatem po 24 godz nie mam  48 wolnego tylko 24 bo brak ludzi , wg Pana  po 12 godzinach nie mogę wykonywać czynności  , więc co robić?? Wypada chyba iść na chorobowe?? Będą nadgodziny wiem ale w rozliczeniu półrocznym i nie wtedy kiedy ja będę chciał je odebrać.
Pozdrawiam i oczekuje na odpowiedź , wszak takich przypadków jest znacznie więcej.
 

Witam Pana Komendanta gdyby zechciał Pan się ustosunkowac do mojego pytania z góry dziękuje
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2007, 22:45:51 wysłana przez firepl »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #620 dnia: Marzec 03, 2007, 22:38:14 »
Czy istnieje, a jeżeli tak to jaka różnica jest pomiędzy strażakami zatrudnionymi w poszczególnych systemach pełnienia służby w PSP:
- codzienny - 8 godzinny
- zmianowy 12/24/48
- zmianowy 24/48
Pytanie wypływa stąd iż różnie dla danego systemu pełanienia służby oblicza się normatywny czas pełanienia służby, czy też obliczanie czasu przebywania na urlopie?
_____________________________________________________________________________


Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #621 dnia: Marzec 03, 2007, 23:05:38 »
Cytuj
Jesteśmy strażakami i służymy oby w słusznej sprawie.

To może wytłumacz jeszcze gdzie jest granica między służbą a pracą ? W innym miejscu widzi ją np. KG a w innym strażak zmianowy.

 
Cytuj
A przy okazji. Dwóch przedstawicieli woj. Podkarpackiego zrezygnowało z dalszych prac w Radzie.

Hm, czyżby zdołał Pan ich nawrócić na jedyną słuszną drogę ?

Cóż takiego się wydarzyło w tej Częstochowie Panie KG, że po 5 minutach musiał się Pan ewakuować ? Myślę, że wysłuchamy obydwu wersji zdarzeń.

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #622 dnia: Marzec 04, 2007, 01:10:06 »

A przy okazji. Dwóch przedstawicieli woj. Podkarpackiego zrezygnowało z dalszych prac w Radzie. Jak Pan to ocenia. Pozdrawiam i nie obiecuję że jeszcze raz skorzystam z zaproszenia.

DziendobryWieczór

Na jakiej podstawie Pan Komendant wprowadza w błąd czytających FORUM?
 Z mojej wiedzy wynika, że z funkcji w Radzie zrezygnował tylko jeden członek, który wypełnił obowiązek, jaki spoczywa na nim w myśl art. 58 ust.2 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Uzupełnienie vacatu nastąpi na najbliższym WZD.  Druga osoba (domniemam, że o to chodzi), to członek Komisji Rewizyjnej a nie Rady, a taką różnicę to jako były związkowiec powinien Pan rozpoznać. Przewodniczący przekazał Wiceprzewodniczącemu upoważnienie  na czas określony, ze względu na planowaną kilku miesięczną nieobecność w Kraju i niestety :rolleyes: nie zrezygnował z funkcji.

Wyrażam troskę o stan PSP, jeżeli wszystkie Pana założenia oparte są o tak dokładne dane  ^_^.

Co do nowej ankiety dotyczącej Pana pobytu na posiedzeniu Rady, to liczyłem, że jako dr (co prawda nie od spraw ludzkich), trafi Pan za pierwszym razem - ale proszę próbować dalej drogą prób i błędów   :mellow:.


Pozdrawiam Robert Osmycki

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #623 dnia: Marzec 04, 2007, 12:21:28 »
A swoją drogą , to kiedy dowiemy się Panie Komendancie i Robercie jak to naprawdę było w Częstochowie???
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #624 dnia: Marzec 04, 2007, 12:22:49 »
Czy uważa Pan, że ta ankieta będzie wiarygodna. Przecież pytania zawarte w niej są jak to się mówi tendencyjne. Tak na dobrą sprawę to podejrzewam, że ambitniejsi KP, KM niechcąc Panu podpaść sami ją wypełnią oczywiście po myśli Pana. Nie podoba mi się to.
Dlaczego nie chce Pan brać pod uwagę głosu niezadowolenia odnośnie tego czasu służby i dlaczego tak Pan uwziął się na ten urlop dodatkowy - który należy się za pracę w warunkach szczególnie uciążliwych.
Szanowny kolego volf. Pytania są tendencyjne, bo miały być tendencyjne. Pytania wyrażają moje przekonania co do właściwego kierunku zmian w PSP. Zmiany te mają za cel główny przywrócenie stanu bezpieczeństwa obywateli sprzed 2005 r., a nie zadowolenie wszystkich strażaków. Wynik ankiety ma odpowiedzieć na pytanie  która z moich wizji jest bardziej "strawna" dla strażaka, a nie czy są z niej zadowoleni. Gdyby celem ankiety miało być ustalenie czego strażacy oczekują to pytanie powinno brzmieć np. Czy chcesz być młody, bogaty, pracować dzień w tygodniu i zarabiać 10 razy więcej niż obecnie. Pozdrawiam. Skomra