Autor Wątek: Ściąga Komendanta Głównego  (Przeczytany 213611 razy)

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 14, 2007, 19:22:14 »
Cytuj
Myślę że napływ skarg i wniosków w tak zawrotnym tempie zniechęci Komendanta do udzielania odpowiedzi
I tak Sz.P. Komendant odpowiada na najwygodniejsze dla siebie wątki, dlaczego do tej pory nie poruszył kwestii WSKR/MSK/PSK i wielu innych.
Ps. Zwolnienie lekarskie chyba nie zwalnia od przegladania netu :huh:
 
Zarówno ilość osób pełniących służbę na stanowiskach kierowania, nazwy stanowisk ( czym się różnią czynności pomocnika dyżurnego od samego dyżurnego przy obsadzie jednoosobowej?) jak i grupy zaszeregowania wymagają szczegółowej analizy i zmiany przepisów. Pierwsze założenia tych zmian powinny powstać w czerwcu. W tej chwili nic mądrego powiedzieć się nie da. Pozdrawiam

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #276 dnia: Luty 14, 2007, 19:51:52 »
Cytuj
Przecież werdykt jest z góry ustalony.
Faktycznie brzmi to złośliwie więc zmieniam:
Werdykt jest do przewidzenia.
Kto jest w tej komisji oprócz Pana Komendanta Winiarskiego ?? D-cy JRG - tak ?
No przecież im jest na rękę jak będziemy pracować więcej rozwiąże im to problem z obsadami.
Ja rozumiem, że nie chciał Pan zawieść i dlatego pojechał Pan z gorączką ale skoro z powodu choroby odwołuje Pan spotkanie ze ZZ to chyba nie w porządku.
Poza tym chciałbym żeby Pan Komendant odniósł się do wypowiedzi w której to stwierdził Pan że:
Cytuj
Ostatecznie nie każdy związkowiec ma szansę odejść na emeryturę z wysokiego etatu w KG PSP. Pozostali powinni pomyśleć choćby o sobie, skoro nie interesują ich ludzie których powinniśmy ratować najlepiej jak to tylko możliwe. Pozdrawiam SKOMRA.
Czy naprawdę uważa Pan że związkowców nie obchodzą ludzie których powinniśmy ratować ??
Tylko dlatego ,że chcemy pracować tyle ile inne służby w MSWiA?
Przecież nikt Policjantom nie wydłuża czasu służby żeby podnieść bezpieczeństwo. Czy to znaczy , że oni też się nie interesują bezpieczeństwem ludzi których powinni chronić ??

Uważam że w mojej wypowiedzi nie było żadnych złośliwości tylko pytania więc proszę o odpowiedź.


Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 14, 2007, 20:04:12 »
skoro Pan KG jest chory ale obserwuje jak tutaj prawdziwi strażacy (nie w białych koszulach) opisują problemy swoje i kolegów toprosiłbym o wyjaśnienie jakimi rzeczami powinien kierować sie KM/P obsadzając stanowiska oficerskie i aspiranckie na podziale bojowym ?? (tak nazywa siedziba tych którzy pracują na zaufanie społeczności w PSP - prostym jezykiem mówiąc gaszą i ratują) ponieważ po przeprowadzeniu reorganizacji w moim rejonie okazało się że oprócz KM/P wszyscy są zaskoczeni wiekszością decyzji podjętych przez tego Pana a nawet zastanawiają się czy on w ten sposób chce pokazać że nie boi się prawa?? i prokuratora?? Może KG powinien tym sie zainteresować bliżej ?? oczywiście jak zapozna sie już dogłębniej z tym na czym polega prawdziwe pożarnictwo.
ps. pozdrawiam i życze zdrowia

Offline eddi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #278 dnia: Luty 14, 2007, 21:28:02 »
Witam wszytkich na forum!
Skoro dyskusja cały czas toczy się wokół reorganizacji komend ja również postanowiłem zabrać głos w tej sprawie. W mojej KP (IV kategoria) reorganizację przeprowadzono w ten sposób, że zlikwidowano jeden etat w służbie operacyjnej - dotychczas było dwa. Pozostawiono oczywiście 2 osoby w służbie kwatermistrzowsko technicznej (została rozdzielona na dwa samodzielne stanowiska). Aby było ciekawiej osoba prowadząca sprawy operacyjne zajmuje się również BHP. To jednak nie koniec reorganizacji. Nasz Pan komendant otwarcie przyznał, że ponieważ została zmniejszona kadrowo służba operacyjno szkoleniowa dodatkowe obowiązki spadną na dyżurnych operacyjnych, min. prowadzenie spraw obronnych i łączności. W chwili obecnej przygotowywane są nowe zakresy czynności (Pan komendant oczywiście nie wspomniał o dodatkowej gratyfikacji za zwiększenie zakresu obowiązków).
Proszę więc kolegów oraz oczywiście Pana Komendanta Skomrę o komentarz do tak przeprowadzonej reorganizacji. Przecież regulaminy organizacyjne są zatwierdzane na szczeblu KW - czy w innych komendach jest podobnie? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 14, 2007, 21:36:23 »
Szanownym Panom cenzorom mówię serdeczne Bóg zapłać. Od dzisiaj piszę na onet.
Nie przypominam sobie, abym w moich postach używał słów niecenzuralnych, obraźliwych itp. Rozumiem, że moje posty poszły w diabły ze względu na niewygodną zawartość. Przypominam że forum nie jest redakcją PP.

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #280 dnia: Luty 14, 2007, 21:43:43 »
Witam proszę o odpowiedź  Pana Witolda S. KG PSP
Rola i zadania ratownika medycznego w PSP a dokładnie chodzi mi  o funkcjonariuszy z tytułem zawodowym "RATOWNIKA MEDYCZNEGO" - dwuletnie studium lub licencjat - trzy lata.
Są to dobrze wykształceni funkcjonariusze z zakresu ratownictwa medycznego którzy pracują w  PSP.
1.Może warto dowartościować funkcjonariuszy z tytułem Ratownika Medycznego w PSP?
2.Kierować na kursy specjalistyczne z zakresu Ratownictwa Medycznego?
Co Pan o tym sądzi??

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #281 dnia: Luty 14, 2007, 22:17:44 »
Cytuj
Czy naprawdę uważa Pan że związkowców nie obchodzą ludzie których powinniśmy ratować ??
Tylko dlatego ,że chcemy pracować tyle ile inne służby w MSWiA?
Przecież nikt Policjantom nie wydłuża czasu służby żeby podnieść bezpieczeństwo. Czy to znaczy , że oni też się nie interesują bezpieczeństwem ludzi których powinni chronić ??

Uważam że w mojej wypowiedzi nie było żadnych złośliwości tylko pytania więc proszę o odpowiedź.


Na prawdę chce Pan pracować 40 godzin tygodniowo bez prawa do odpoczynku w czasie jej trwania? Obawiam się że jest Pan w mniejszości. System 24/48 jest po prostu wygodny tak dla strażaków jak i przełożonych i będę się starał go utrzymać. A co do troski o ludzi których mamy ratować to niech mi Pan wyjaśni komu zawdzięczamy stany osobowe zagrażające życiu i zdrowiu tak ratowników jak i osób ratowanych. Krasnoludkom? Natomiast długość czasu służby strażaka określa ustawa - 40 godzin z możliwością wydłużenia do 48 i tej zasady zespół musi się trzymać. Do niedawna strażacy pełnili służbę 52 godziny tygodniowo i wszystkim to odpowiadało. Teraz okazuje się, że nie jest problemem to że strażak pełnił służbę np. 46 godzin, tylko to że jego kolega pełnił tylko 44. I to jest ból.Pozdrawiam.

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #282 dnia: Luty 14, 2007, 22:22:25 »
Witam proszę o odpowiedź  Pana Witolda S. KG PSP
Rola i zadania ratownika medycznego w PSP a dokładnie chodzi mi  o funkcjonariuszy z tytułem zawodowym "RATOWNIKA MEDYCZNEGO" - dwuletnie studium lub licencjat - trzy lata.
Są to dobrze wykształceni funkcjonariusze z zakresu ratownictwa medycznego którzy pracują w  PSP.
1.Może warto dowartościować funkcjonariuszy z tytułem Ratownika Medycznego w PSP?
2.Kierować na kursy specjalistyczne z zakresu Ratownictwa Medycznego?
Co Pan o tym sądzi??

Do przemyślenia jak zaczniemy pracować nad motywacyjnym system wynagradzania.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #283 dnia: Luty 14, 2007, 22:31:55 »
Cytuj
Do przemyślenia jak zaczniemy pracować nad motywacyjnym system wynagradzania.

Nie zacytuję w tej chwili przepisu który mówił o mnożnikowym systemie, ale pokrótce wymieniał on policjantów - za wyniki w wykrywalności, celników za przejętą kontrabandę i wykryte przestępstwa, SG za ujętych nielegalnych imigrantów , a gospodarstwa pomocnicze za przekroczenie planów rocznych. Wydaje mi się, żew nie bez kozery nie ma tam strażaków, bo za co? za ilość ugaszonych pożarów? Uznaniowość zawsze niesie za sobą jarzmo nieprawidł0owości.

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #284 dnia: Luty 14, 2007, 22:35:32 »
Panie Komendancie
Proszę jednoznacznie ustosunkować się do 40 godzinnego tygodnia pracy.
Służba w PSP musi być ciągła i każdy to rozumie... ale dlaczego w imię tej ciągłości mamy cierpieć.
Osobiście rozumię sytuacje wyjątkowe (akcja, podwyższone stany itp) - czy czas powyżej 40 nie jest przypadkiem nadinterpretacją?
Proszę odpowiedzieć na proste pytanie:
Co Pan rozumie pod pojęciem 40 h pracy w tygodniu.
Pozdrawiam

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 14, 2007, 23:17:17 »
a moze tak powinno się interpretować obecny przepis o czasie pracy:

art.35 pkt 1  mówi że czas słuzby nie może przekraczac przecietnie 40godzin tygodniowo w okresie rozliczeniowym, pkt9 mówi , że można przedłużyć do 48 w tygodniu ale nie przecietnie, czyli nadal wyliczając przeciętna tygodniowa w całym okresie rozliczeniowym obowiazuje nas pkt 1 .Co  do oddawania w tym samym okresie rozliczeniowym to tyczy sie to sytuacji opisanej w pkt 10 tj. w przypadku w prowadzenia podwyższenia gotowosci operacyjnej.

    Możliwośc przedłuzenia do 48 godzin jest po to by strażak po przepracowaniu 24 i 16 w tygodniu nie poszedł sobie o godz.00.00 do domu bo przepisy mu nie pozwalają pracować dłużej.ale pracujac trzy tygodnie po dwie służby 24 godzinne, w czwartym tygodniu moze juz pracować tylko jedną służbę .Tak więc mamy srednio tygodniowo w okresie rozliczeniowym 40 godzin , a także spełniony pkt 9 (możliwość wydłużenia do 48). Ale pan Komendant chyba o tym wie ,stąd tak szybko powstał nowy projekt tego zapisu.   


Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 14, 2007, 23:44:12 »
W_Skomra napisał
Cytuj
(likwidacja stanowisk aspirancko - oficerskich
A co ze stanowiskami podoficersko-aspiranckimi. Właśnie sie dowiedziałem że w tym roku nie dostane awansu ( jak i paru innych kolegów)na wyższy stopień bo to jest etat podoficerski. Mam 12 lat służby stanowisko st.op sprz. spec. wszystkie wymagane uprawnienia  Już nie chodzi mi o te 20!!!!!!zł podwyżki za stopień, ale o sam fakt robienia ludzi w jajo.
A taki kpt. z 4 letnim stażem w PSP zostaje dowódcą zmiany(dostał na razie p.o.) nie pracując nigdy na podziale bojowym.Co to za prywata!!! A co bądzie jak pojedzie do pierwszego lepszego śmietnika i cos spieprzy??Kto odpowie za mianowanie tego człowieka d-cą zmiany?? A oficer z 12 letnim stażem na podziale!! popierany i poważany przez zmiane dostaje stanowisko d-cy zastępu. Gdzie tu logika??!! Gdzie uczciwość??!!Trzeba na sam początek zrobić porządek w KM/KP. I proponuję Panu Komendantowi stworzenie dwóch -trzech takich zespołow które skontroluja KM/KP jak również KW.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2007, 09:28:36 wysłana przez tuniek »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 15, 2007, 02:44:49 »
Cytuj
Na prawdę chce Pan pracować 40 godzin tygodniowo bez prawa do odpoczynku w czasie jej trwania?
Panie Komendancie z tym prawem do odpoczynku to też jest śmiesznie. Jaki to odpoczynek skoro w każdej chwili może zostać przerwany albo w ogóle go nie być. Więc prawo do odpoczynku nie jest  gwarantowane. Dlatego ja wolę używać sformułowania "czuwanie".
W mojej poprzedniej wypowiedzi "strzeliłem sobie samobója" pisząc :że chcemy pracować tyle ile inne służby w MSWiA? Powinienem napisać "chcemy pełnić służbę w takim wymiarze czasowym jak inne służby w MSWiA" Zapomniałem, że Pan szczegółowo używa znaczeń słów  praca-służba.
Cytuj
System 24/48 jest po prostu wygodny tak dla strażaków jak i przełożonych i będę się starał go utrzymać.
Co do tego jestem z Panem zgodny - jest to wygodny system. Ale mi chodziło o czas służby a nie o system.
Cytuj
A co do troski o ludzi których mamy ratować to niech mi Pan wyjaśni komu zawdzięczamy stany osobowe zagrażające życiu i zdrowiu tak ratowników jak i osób ratowanych. Krasnoludkom?
Tu można by zapytać dlaczego nie zwiększono etatów w PSP ?  Z moich obserwacji zmieniło się tyle że do pożaru przyjeżdżało dwa zastępy a teraz przyjeżdża 3 lub cztery. Wiem że inaczej to wygląda w powiatach gdzie nie ma wielu JRG.
Cytuj
Do niedawna strażacy pełnili służbę 52 godziny tygodniowo i wszystkim to odpowiadało.
Zgadza się Panie Komendancie, ale przyszedł czas gdzie strażacy zaczęli się zastanawiać ile zarabiają w przeliczeniu za godzinę służby(nie pracy :wacko:), ile czas służby wynosi w Policji (do której to mieliśmy dochodzić z zarobkami) czy Straży Granicznej. Wnioski jakie można było wyciągnąć były proste: zarabiamy najmniej w MSWiA a czas naszej służby jest najdłuższy. Jeżeli nie możemy mieć zarobków jak inni to w imię czego nasz czas służby ma być dłuższy niż w pozostałych formacjach ? I tak było ...
Teraz wydłuża nam się czas służby o 20% a nasze zarobki wzrosną o ok.7-15%.
Więc jak Pan sam widzi taka rekompensata nas nie może w pełni satysfakcjonować.
I tu znów się rodzi pewne poróżnienie bo strażacy pracujący w systemie dziennym będą nadal pracować w takim samym wymiarze godzin (nie ma powodów do wydłużenia im czasu pracy) i dla nich głównie ta podwyżka będzie odczuwalna.
Czy nie uważa Pan że strażacy zmianowi mogą czuć się trochę skrzywdzeni...?
Co do podwyżek to patrząc na grupy jest tak samo od wielu lat. Im wyżej tym większe.
Nie twierdzę, że równo oznacza sprawiedliwie. Ale proporcje wynagrodzeń między poszczególnymi grupami są zachowane więc jeśli kwota podwyżki byłaby zróżnicowana od "dołu" do "góry" o jakieś powiedzmy 10%  to przecież nic wielkiego by się nie stało, a ta najniższa pensja (stażyści) wzrosła by znacząco co miałoby na pewno wpływ na ewentualnych przyszłych kandydatów do służby.
A tak wygląda to jak zawsze; Wszyscy jemy ze wspólnego strażackiego gara tyle ze ci "chudsi" małymi łyżeczkami a "grubsi" chochelkami. I lepiej nie prosić o dolewkę, bo jeszcze chochlą można "przez łeb" oberwać.....  -_-

   Co do dodatku motywacyjnego, to Pana pogląd wydaje się być przekonujący.
Cytuj
Np. za posiadanie wyższego wykształcenia niż wymagane na zajmowanym stanowisku strażak otrzymywałby wyższy wskaźnik. Takie motywowanie uważam za znacznie lepsze niż uznaniowość przełożonego.
Obawiam się jednak, że w praktyce z czasem będzie można też go przyznawać za "ponad przeciętne zaangażowanie się na rzecz JRG czy KM lub wzorowe wypełnianie powierzonych obowiązków " a pod to można znów podpiąć tzw."ulubieńców" naszych bezpośrednich przełożonych.
I jeśli chodzi o dodatek motywacyjny, to czy on będzie brany pod uwagę przy wyliczeniach emerytalnych tak jak dodatek służbowy ? Bo słyszałem, że podobno nie....
  Z moich kolejnych obserwacji muszę stwierdzić , że od początku piastowania stanowiska jest Pan dość chłodno nastawiony do ZZ. Do tej pory jedno spotkanie ze ZZPP a przy drugim z "F" i "S" troszkę Pan delikatnie mówiąc przegiął. Nachodzą teraz podejrzenia, że tak naprawdę w ogóle Pan go nie planował skoro równocześnie miał Pan spotkanie w Mysłowicach.
  Myślę, że większość strażaków czekała z niecierpliwością na to spotkanie. Byli ciekawi jak potoczą się dyskusje i czy może po wymianie poglądów osiągnięty zostanie jakiś kompromis w trudnych sprawach.
No ,ale cóż,widać przyjdzie jeszcze poczekać.

Na koniec muszę zacytować Pana wypowiedź raz jeszcze:
Cytuj
System 24/48 jest po prostu wygodny tak dla strażaków jak i przełożonych i będę się starał go utrzymać.
Czy oznacza to również, że w niedalekiej przyszłości taki system powróci do różnego szczebla Stanowisk Kierowania ?

Pozdrawiam
   

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 15, 2007, 09:52:15 »
Cytuj
Z moich kolejnych obserwacji muszę stwierdzić , że od początku piastowania stanowiska jest Pan dość chłodno nastawiony do ZZ
I do strażaków z pierwszej linii ognia.
Cytuj
System 24/48 jest po prostu wygodny tak dla strażaków jak i przełożonych i będę się starał go utrzymać.
Na SK trzeba szybko przywrócic 24/48.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #289 dnia: Luty 15, 2007, 10:07:47 »
Jedno pytanie do Pana Komendanta: i prosze o wyjasnienie: skoro tak usilnie trzyma sie Pan "czasu odpoczynku" to prosze o wyjasnienie co to za czas, jak on będzie liczony, ile będzie trwał i co w sytuacji gdy podczas "czasu odpoczynku " bedzie wyjazd/y do zdarzeń, tzn że co... czas odpoczynku bedzie mniejszy, czy będzie przesuwany .... bo jeśli  mamy się trzymac szczegułów to prosze o odpowiedz.

Ps. czy nie uważa Pan że trzymanie się takiej regułki jak czas ospoczynku nie zalatuje troche demagogią...? Bo  czasmi bardziej odpoczne przy obiedzie niz podczas tego pozornego nocnego odpoczynku, nie wiem czy Pan jeszcze pamieta jak to jest nie przespać sie nawet kilku godzin w nocy tylko zasówac przy robocie.... i czy Pan uwaza że nie śpiąc w nocy będe mial więcej energi do pracy i lepiszego myslenia...? ni ewydaje mi sie.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2007, 10:12:47 wysłana przez emer »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #290 dnia: Luty 15, 2007, 10:10:58 »
Witam!
Cytuj
Na SK trzeba szybko przywrócic 24/48.
Cytuj
System 24/48 jest po prostu wygodny tak dla strażaków jak i przełożonych i będę się starał go utrzymać.
Czy oznacza to również, że w niedalekiej przyszłości taki system powróci do różnego szczebla Stanowisk Kierowania ?
Dokładnie też miałem to na myśli i oby jak najszybciej wrócił do stanu poprzedniego, czego sobie i Panu życzymy.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #291 dnia: Luty 15, 2007, 11:02:54 »
Ładnie Pan odpowiada, ale fakt jest faktem, że "olał" Pan spotkanie ze związkami, a to odbiło się szerokim echem w całej służbie. W chwili kiedy reorganizacja jest w punkcie krytycznym, ludziom wręzcane są nowe decyzje o obniżeniu stanowiska służbowego, kiedy nadal brak jest jasnych informacji o zasadach awansowania Pan tryska optymizmem. Powiem tylko tyle, że faktycznie niewielu ze strażakówpisze na forum, niewielu nawet o nim słyszało, ale my którzy tutaj jestesmy piszemy to co słyszymy w swoich jednostkach.
Panie Komendancie 9 marca coraz bliżej, zastanawiam się czy chce Pan spowodować swoim postepowaniem, aby strażacy w sposób  spontaniczny przyłączyl;i się do planowanej akcji Policjantów?
Bierze Pan na siebie ogromną odpowiedzialność..dzień 9 maraca, może zostać okrzykniety dniem bez bezpieczeństwa narodowego!
Ale skoro woli się Pan spotykać ze strażakami pod Sejmem zamiast z reprezentacja strażaków w KG (związkowcami) to pański wybór..
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #292 dnia: Luty 15, 2007, 11:03:54 »
Cytuj
System 24/48 jest po prostu wygodny tak dla strażaków jak i przełożonych i będę się starał go utrzymać.

Przede wszystkim ten system jest niezbędny naszym przełożonym. Dlaczego niezbednym ? Otóż jest to system trzy-zmianowy, jedyny który "toleruje"  nasze niskie stany osobowe. Każdy inny system musi byc systemem cztero-zmianowym. Każdy inny system kosztuje dużo więcej i to jest generalnie powód dla którego Pan bedzi starał sie utrzymać ten system przy życiu. To, że pasuje on sporej grupie strażaków w mojej ocenie jest przypadkiem a nie powodem dla którego Pan będzie chciał ten system utrzymać.

Cytuj
A co do troski o ludzi których mamy ratować to niech mi Pan wyjaśni komu zawdzięczamy stany osobowe zagrażające życiu i zdrowiu tak ratowników jak i osób ratowanych. Krasnoludkom?

Tutaj stara się Pan być złośliwym, powiela Pan starą strategię dyżurną KW/KM/KP. Zawsze jak strażacy pytali sie w/w Panów o jakiekolwiek niedogodności w służbie to oni odpowiadali, że jak zwykle winne wszystkiemu są ZZ. A tak naprawdę winny tej sytuacji jest KP PSP oraz MSWiA. Mieli oni dość czasu na reorganizację PSP oraz na uzupełnienie brakujących etatów. O tym, że strażak zmianowy ma pracować 40 godz/tyg mówiło sie już od 1999 roku. Wtedy przekonywano nas, ze taka reorganizacja musi potrwać, że w rok czy dwa nikt nie jest w stanie uzupełnić stanów osobowych do wymaganych tak aby zorganizowac cztero-zmianowy system służb w PSP. A dzisiaj Pan KG stara się obciążać tymi zaniedbaniami ZZ. Panie Komendancie ZZ zrobiły swoją robotę tak jak powinny tzn. wywalczyły 40 godz/tydz pracy i to było ich zadanie. Natomiast KG PSP oraz MSWiA swoją robotę mówiąc po ludzku spartoliły

Cytuj
Do niedawna strażacy pełnili służbę 52 godziny tygodniowo i wszystkim to odpowiadało. Teraz okazuje się, że nie jest problemem to że strażak pełnił służbę np. 46 godzin, tylko to że jego kolega pełnił tylko 44. I to jest ból.Pozdrawiam.

Nieprawda, nie wszystkim to odpowiadało. Pan po prostu zatracił kontakt z rzeczywistością,  nie wiem skąd Pan bierze tego typu informacje. Błądzi Pan również twierdząc, iż problemem jest fakt, iz kolego pracował o 2 godziny mniej. Ja mogę pracować i 60 godz/tyg ale wtedy kiedy np. wszystkie służby mundurowe będą tak pracować. Dzisiaj "wyróżnia" się tylko tym 'przywilejem" strażaków zmianowych. Zastanawiam się w ogóle czy słyszał Pan kiedys o czymś takim jak sprawiedliwość i równość społeczna.

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #293 dnia: Luty 15, 2007, 11:24:25 »
witam wszystkich

mam pytanie do pana K.G.
Czy prawdą jest że wtym roku nie będzie prowadzonego naboru  na Zaoczne Studium Aspirantów potocznie tzw. " aspirantki"? Jedyną drogę awanu dla strażaków "podziału" nawet z wykształceniem wyższym ( np. licencjat,mgr  rat.medycznego, chemi lub inny kierunek cywilny przydatny w PSP) ale zostawiony będzie nabór na kształcenie aspirantów w systemoe dziennym.

proszę o odpowiedź

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #294 dnia: Luty 15, 2007, 11:30:31 »
W_Skomra napisał
Cytuj
(likwidacja stanowisk aspirancko - oficerskich
A co ze stanowiskami podoficersko-aspiranckimi. Właśnie sie dowiedziałem że w tym roku nie dostane awansu ( jak i paru innych kolegów)na wyższy stopień bo to jest etat podoficerski. Mam 12 lat służby stanowisko st.op sprz. spec. wszystkie wymagane uprawnienia  Już nie chodzi mi o te 20!!!!!!zł podwyżki za stopień, ale o sam fakt robienia ludzi w jajo.
A taki kpt. z 4 letnim stażem w PSP zostaje dowódcą zmiany(dostał na razie p.o.) nie pracując nigdy na podziale bojowym.Co to za prywata!!! A co bądzie jak pojedzie do pierwszego lepszego śmietnika i cos spieprzy??Kto odpowie za mianowanie tego człowieka d-cą zmiany?? A oficer z 12 letnim stażem na podziale!! popierany i poważany przez zmiane dostaje stanowisko d-cy zastępu. Gdzie tu logika??!! Gdzie uczciwość??!!Trzeba na sam początek zrobić porządek w KM/KP. I proponuję Panu Komendantowi stworzenie dwóch -trzech takich zespołow które skontroluja KM/KP jak również KW.

Awans nie może być nagrodą za posiadane wykształcenie. To już przerabialiśmy z fatalnym skutkiem. W ramach systemu motywacyjnego ma powstać możliwość awansu poziomego polegający na tym, że np. podoficer z wykształceniem technik pożarnictwa będzie zarabiał więcej od strażaka po kursie podoficerskim. Natomiast awans jest związany z zajmowanym stanowiskiem i tej zasady będę przestrzegał bezwzględnie. A jak komendanci zaczną mi przysyłać wnioski absolwentów po wychowaniu przedszkolnym to szybko się przekonają że się to nie opłaca. No i oczywiście nie jest rolą komendanta głównego korygowanie polityki kadrowej każdego komendanta powiatowego z osobna. To jest niewykonalne. Pozdrawiam Skomra

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #295 dnia: Luty 15, 2007, 11:34:36 »
Tą informację też słyszałem niedawno na spotkaniu z moim KW - móiwł nawet o zablokowaniu naboru na dwa lata!
Zapewniam, cię że na pewno zostanie zablokowana zaoczna aspirantka. Chociażby po to aby zablokować podoficerów w służbie a dać możliwość "garbom" ukończenia (a przede wszystkim dostania się) do SA! A wystarczyłoby zablokować dzienne SA i szkolić doświadczoną kadrę.

PANIE KOMENDANCIE
Korzystając z okazji,że jest Pan "ONLINE":
Mam jedno proste pytanie, na które jak do tej pory nikt nie stara się odpowiedzieć: jakie przyczyny spowodowały konieczność zmiany systemu służby w stanowiskach kierowania ?


« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2007, 11:56:28 wysłana przez mario68 »

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #296 dnia: Luty 15, 2007, 11:57:04 »
Cytuj
Na koniec muszę zacytować Pana wypowiedź raz jeszcze:
Cytuj
System 24/48 jest po prostu wygodny tak dla strażaków jak i przełożonych i będę się starał go utrzymać.
Czy oznacza to również, że w niedalekiej przyszłości taki system powróci do różnego szczebla Stanowisk Kierowania ?

Pozdrawiam   

System 24/48 na stanowiska kierowania na pewno NIE wróci. Otóż poza stanami nadzwyczajnymi żaden pracownik nie może pracować dłużej niż 12 godzin na dobę. W takich zawodach jak lekarze czy strażacy wyjściem z sytuacji jest zagwarantowanie prawa do odpoczynku który to odpoczynek może być przerwany celem wykonania czynności służbowych. Nie widzę możliwości zagwarantowania dyżurnym na stanowiskach kierowania możliwości odpoczynku, a konsekwencją tego faktu jest to że nie mogą pracować więcej niż 12 godzin. Natomiast problemem jest to że za znacznie większe obciążenie psychiczne (używam takiego sformułowania bo poprzednie tj "efektywny czas pracy" spotkało się z oburzeniem) dostają niższe wynagrodzenie!! Sposób w jaki zostali potraktowani dyżurni "woła o pomstę do nieba". Na szczęście strażacy przenoszeni na niższe stanowiska przez rok utrzymują dotychczasowe wynagrodzenie w pełnej wysokości co daje mi czas na opracowanie nowej siatki stanowisk, gdzie dyżurni zostaną zakwalifikowani znacznie wyżej niż dotychczas.  A co do porównania poszczególnych stanowisk i obciążenia jakie na nich występują to po opracowaniu  siatki stanowisk zlecę zewnętrznej firmie opracowanie odpowiednich charakterystyk. I to dopiero będzie materiał do długofalowej polityki kształtowania płac w służbie. Pozdrawiam


Modyfikowano sposób zagnieżdżenia znaczników cytowania. Moderator.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2007, 20:17:00 wysłana przez Witold »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #297 dnia: Luty 15, 2007, 12:08:47 »
Otóż poza stanami nadzwyczajnymi żaden pracownik nie może pracować dłużej niż 12 godzin na dobę. W takich zawodach jak lekarze czy strażacy wyjściem z sytuacji jest zagwarantowanie prawa do odpoczynku który to odpoczynek może być przerwany celem wykonania czynności służbowych. Nie widzę możliwości zagwarantowania dyżurnym na stanowiskach kierowania możliwości odpoczynku, a konsekwencją tego faktu jest to że nie mogą pracować więcej niż 12 godzin.


Widzę tu pewną sprzeczność, bo w jednym z Pana poprzednich postów pisze Pan o utrzymaniu systemu 24-godzinnego dla podziału - czy jest Pan w stanie w ciągu tyle trwającej służby, przy akcji, zapewnić strażakowi  czas na odpoczynek??
Czy rozumując w ten sposób nie można założyć, że prędzej czy później skończy się to systemem 12-godzinnym dla podziału?

Sposób w jaki zostali potraktowani dyżurni "woła o pomstę do nieba". Na szczęście strażacy przenoszeni na niższe stanowiska przez rok utrzymują dotychczasowe wynagrodzenie w pełnej wysokości co daje mi czas na opracowanie nowej siatki stanowisk, gdzie dyżurni zostaną zakwalifikowani znacznie wyżej niż dotychczas. 

Oby pozostał Pan KG jak najdłużej!  ^_^ Wszystkim dyżurnym podoba się zwłaszcza to "ZNACZNIE WYŻEJ-_- 
Tylko gdyby jeszcze strażacy-dyżurni byli traktowani na równi ze strażakami-nawozachbojowych.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2007, 12:28:17 wysłana przez mario68 »

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #298 dnia: Luty 15, 2007, 12:19:15 »
Ps. czy nie uważa Pan że trzymanie się takiej regułki jak czas ospoczynku nie zalatuje troche demagogią...? Bo  czasmi bardziej odpoczne przy obiedzie niz podczas tego pozornego nocnego odpoczynku, nie wiem czy Pan jeszcze pamieta jak to jest nie przespać sie nawet kilku godzin w nocy tylko zasówac przy robocie.... i czy Pan uwaza że nie śpiąc w nocy będe mial więcej energi do pracy i lepiszego myslenia...? ni ewydaje mi sie.

pozdrawiam
Nie ma w tym żadnej demagogii. Generalnie nie wolno pracować dłużej niż 12 godzin na dobę. Po 12 godzinach musi być zagwarantowany czas na odpoczynek. W takiej sytuacji mamy dwa wyjścia. Albo przerwanie odpoczynku (wyjazd do akcji lub ćwiczenia) skutkuje powrotem do normatywnego czasu służby (40 godzin tygodniowo) i wówczas za przekroczenie tych 40 godzin płacimy rekompensatę, albo nie bawimy się w naliczanie czasu służby bez odpoczynku + czas akcji i ćwiczeń nocnych i zaczynamy naliczać rekompensatę po 48 godzinach służby. Mi osobiście wszystko jedno. Ważne żeby zasady naliczania było łatwe do stosowania przez dowódców JRG. Ale najważniejsza zmiana w stosunku do sytuacji obecnej to wprowadzenie rekompensaty pieniężnej za ponadnormatywny czas służby. To powinno załatwić sprawę nadgodzin definitywnie. Pozdrawiam Skomra

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 15, 2007, 12:21:11 »
Kręcimy się w kółko Panowie. Moze uścislijmy troszke.
Faktów jest kilka m.in. takie:
1. Zwiększa sie wymiar czasu słuzby strazakom zmianym...a codziennym nie... podwyki są dla wszystkich...kogo się tutaj okrada a kogo nagradza? To jawna dyskryminacja! W zwiazku z tym codzienni powinni mieć albo nizsza podwyzkę albo zmianowym nalezy zwiększyć. Proste?
2. Definicja czasu pracy jest jasna i prosiłbym aby Pan Komendant się z nią zapoznał a w skrócie to jest to czas przebywania na terenie zakładu i pozostawanie do dyspozycji pracodawcy... czy czas pracy strazaka nie zawiera się w tej definicji? Nie ma tam napisane czy pracownik ma w tym czasie lezeć, biegać czy wisieć na trzepaku... wiec o co chodzi z tym czasem odpoczynku Panie Komendancie? POZOSTAJEMY na terenie zakładu w CIĄGŁEJ dyspozycji przez 24h.
3. Jesli mamy mieć odpoczynek to proszę mi go ZAGWARANTOWAĆ ... tak aby nie został mi przerwany... i wtedy prosze bardzo mozna mi go odliczyć od czasu słuzby jeśli znajdzie się taki przepis.
4. Powtarzam poraz kolejny ze wg badań ponad 50% społeczeństwa czuje się zagrozona... dlaczego nikt nie próbuje wydłuzyć czasu pracy policjantów aby w ten sposób powiekszyc liczbę patroli???
5 Dlaczego nasz ponadnormatywny czas pracy wyceniono tylko na 60% średniego uposązenia...a nie tak normalnie logicznie choćby na 100%. Czy u nas logika zanikła juz całkowicie?
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2007, 12:29:46 wysłana przez strazakSam »