Autor Wątek: Ściąga Komendanta Głównego  (Przeczytany 213544 razy)

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 12, 2007, 20:29:10 »
MCH napisał
Cytuj
powiedz jak możesz z jakiego regionu naszego kraju jesteś, ciekawi mnie gdzie uchowali się jeszcze tacy komendanci ?
Takie zapiski to chyba tylko w Polsce tzw. "B" można spotkac -_-
Jeszcze do sam_go
Proponuje Ci zajrzec do pierwszego zakresu czynności jaki Ci wpadnie w ręce, mówie oczywiście o podziale i go przeczytać założę sie że znajdziesz tam taki sam zapis. No może zakres d-cy zmiany tego pkt. nie posiada ale od stażysty do d-cy zastępu na 100% .  Być może w zakresie specjalisty też tego nie znajdziesz. :mellow:
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2007, 20:33:44 wysłana przez tuniek »

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 12, 2007, 20:42:36 »
MCH napisał
Cytuj
powiedz jak możesz z jakiego regionu naszego kraju jesteś, ciekawi mnie gdzie uchowali się jeszcze tacy komendanci ?
Takie zapiski to chyba tylko w Polsce tzw. "B" można spotkac -_-
Jeszcze do sam_go
Proponuje Ci zajrzec do pierwszego zakresu czynności jaki Ci wpadnie w ręce, mówie oczywiście o podziale i go przeczytać założę sie że znajdziesz tam taki sam zapis. No może zakres d-cy zmiany tego pkt. nie posiada ale od stażysty do d-cy zastępu na 100% .  Być może w zakresie specjalisty też tego nie znajdziesz. :mellow:

ja właśnie przejżałem swój szczegółowy zakres czynności i jest tam tylko 11pkt. wszystkie praktycznie dotyczą służby (brac czynny udział w akcjach i ćwicz. posiadac odp. kwlifikacje , sprawność fizyczna ,przestrzegać regul., ponosić odp. za zniszczone mienie itp itd.)
ale tak "murzyńskich" zapisów nie ma  - współczuje

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 12, 2007, 20:48:32 »
tuniek:
Cytuj
Proponuje Ci zajrzec do pierwszego zakresu czynności jaki Ci wpadnie w ręce, mówie oczywiście o podziale i go przeczytać założę sie że znajdziesz tam taki sam zapis. No może zakres d-cy zmiany tego pkt. nie posiada ale od stażysty do d-cy zastępu na 100% .  Być może w zakresie specjalisty też tego nie znajdziesz
bardzo mi przykro, ale kilka lat temu w mojej komendzie też uregulowaliśmy tą sprawę i zapisu o wykonywaniu "innych poleceń przełożonego nie ma", może być natomiast "inne polecenia przełożonego w zakresie czynności służbowych", czyli te, które nie zostały wyszczególnione w punktach wyżej, ale dotyczą stricto spraw służbowych, a jakby na to nie patrzeć to budowa taką sprawą nie jest.
Moje kondolencje tuniek  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline strazak32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 12, 2007, 21:04:26 »
Panie KG, jeżli znajdzie Pan czas proszę o skończenie z prywatnymi/rodzinnymi PSP. Znam sytuacje gdzie na każdej zmianie jest rodzinka, w komendzie też i to na coraz lepszych stanowiskach, to skandal. KP za to odpowiedzialny powinni ponieść tego konsekwncje. Jeżeli Pan zdecyduje się mi odpowiedzieć to podam Panu kilka konkretów, odrazu oszczegam że nie wszystkie się Panu spodobają, gdyż to też  z podwórka Pana "znajomych". Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2007, 07:22:25 wysłana przez strazak32 »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 12, 2007, 21:29:38 »
W wyniku sporu zbiorowego Floriana z Kom. Gł. PSP ostatni p-kt zakresu czynności winien brzmieć: Wykonywanie innych czynności wynikających z art.1 ust.2 ustawy z dnia 28.08.1991 o Państwowej Straży Pożarnej.
Chodzi o wykluczenie zapisów o innych pracach wg poleceń itp zabezpieczając obowiązek wykonywania działalności pożarniczej.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #230 dnia: Luty 12, 2007, 21:30:33 »
Cytuj
Proponuje Ci zajrzec do pierwszego zakresu czynności jaki Ci wpadnie w ręce, mówie oczywiście o podziale i go przeczytać założę sie że znajdziesz tam taki sam zapis
Przejrzałem swoje papiery. Jeszcze w 1994 roku miałem taki zapis: realizuje inne zadania i polecenia przełożonych związane z funkcjonowaniem jrg. Teraz juz nie mam, a wcześniej w ogóle nie miałem żadnych zakresów - może nikt mi ich nie dał.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #231 dnia: Luty 12, 2007, 21:35:12 »
Cytuj
W wyniku sporu zbiorowego Floriana z Kom. Gł. PSP ostatni p-kt zakresu czynności winien brzmieć: Wykonywanie innych czynności wynikających z art.1 ust.2 ustawy z dnia 28.08.1991 o Państwowej Straży Pożarnej.
Chodzi o wykluczenie zapisów o innych pracach wg poleceń itp zabezpieczając obowiązek wykonywania działalności pożarniczej.
Nie mam takiego pkt.

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #232 dnia: Luty 12, 2007, 21:39:20 »
Cytuj
W wyniku sporu zbiorowego Floriana z Kom. Gł. PSP ostatni p-kt zakresu czynności winien brzmieć: Wykonywanie innych czynności wynikających z art.1 ust.2 ustawy z dnia 28.08.1991 o Państwowej Straży Pożarnej.
Chodzi o wykluczenie zapisów o innych pracach wg poleceń itp zabezpieczając obowiązek wykonywania działalności pożarniczej.
Nie mam takiego pkt.

u mnie jest

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 12, 2007, 21:53:19 »
Patrzac na naszych kolejnych K-tów Głownych musze powiedziec, że wszyscy oni tańczą jak im Minister SWiA zagra. A obecnie Minister gra utwór pt. "tanie panstwo kosztem strażaka".

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 12, 2007, 21:59:36 »
Powiem tak, wziąłem w tej chwili 4 zakresy obowiązków koelgów ze zmiany i w żadnym, powtarzam w żadnym nie ma takiego puktu!
Ostatni punkt zakresu obowiązków z przed kilku lat brzmiał: "wykonywanie poleceń i rozkazów przełozonych"
W chwili obecnej ten punkt został zastapiony na:"Wykonywanie obowiązków i zadań w dziedzinie BHP zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami" oraz dodano jeszce jeden "Przestrzeganie zasad wspólżycia społecznego w służbie i poza służbą oraz kształtowanie własnej godności osobistej i przestrzeganie norm etyki zawodowej", nic więcj być w mojej KM nie powinno.
Niestety na żadnym z zakresów nie ma daty wydania, ani przyjęcia, więc nie sposób jest określić kiedy dokladnie nastapiła zmiana zapisu w szakresie obowiązków, ale z tego co pamietam to, kilka lat temu.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #235 dnia: Luty 12, 2007, 22:08:12 »
do ROBARD
mam pytanie czy z tego co piszesz wynika że u was juz są podzielone stanowiska?? dostaliście nowe awanse??

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #236 dnia: Luty 12, 2007, 22:17:25 »
 Ust. o związkach zawodowych. "Art. 3. Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do związku zawodowego lub pozostawania poza nim albo wykonywania funkcji związkowej. W szczególności nie może to być warunkiem nawiązania stosunku pracy i pozostawania w zatrudnieniu oraz awansowania pracownika."

Ciekawa sprawa u nas w 5 dni po zapisaniu się do związków gość wcale nie najlepiej kwalifikowany został dowódcą JRG z poparcia ZZ .  Co Pan na takie praktyki Panie Komendancie
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2007, 22:44:41 wysłana przez zar »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #237 dnia: Luty 12, 2007, 23:10:58 »
Cytuj
mam pytanie czy z tego co piszesz wynika że u was juz są podzielone stanowiska?? dostaliście nowe awanse??

Stanowiska są "rozpisane", ale to nie ma nic wspólnego z awansami (?!)
Jeśli odnosisz to do zakresów obowiązków, o których pisałem to są to jeszcze obowiązujące stanowiska i zakresy na dzień - do 01.03.2007, lae nawet po 01.03.2007 wątpię, żeby cokolwiek zmieniło się w zakresach z tego akurat powodu.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #238 dnia: Luty 13, 2007, 09:08:18 »
W obowiązkach ogólnych napisane jest w ostatnim ptk."Wykonywanie innych zadań i czynności wynikających z instrukcji, regulaminów,przepisów szczegółowych oraz  poleceń przełożonych"./ zapis  w obowiązkach od stażysty do dowódcy zmiany/ Pod ten zapis można podciągnąć nawet prace remontowe strażnic, a przecież niejseteśmy firmami remontowo-budowlanymi.Za takie prace / oszczędności/ wynikłe z tego tytułu "ktoś" weźmie nagrodę, a stażakowi  nawet nie powie się dziękuje, nie wspomne o nagrodzie.
  Takie dziwne zapisy Panie Komendzacie należało by również uregulować odgórnie, stworzyć wzorcowe zakresy czynności słuzbowych.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #239 dnia: Luty 13, 2007, 11:31:28 »
Cytuj
Pod ten zapis można podciągnąć nawet prace remontowe strażnic,

Tego zapisu nie ma prawa być w żadnym zakresie, mam na mysli "oraz  poleceń przełożonych"

Twój Komendant powinien jak najszybciej się dokształcić z w/w tematu, ma spore braki w tym zakresie.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 13, 2007, 11:45:44 »
Tuniek, z całym szacunkiem, ale to nie Polska B, a chyba Z. Tak jak wcześniej napisał Robard takie zapisy obowiązkowo miały zniknąć z zakresów już lata temu.
Swoją drogą ciekawy temat do rozpatrzenia dla KG.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 13, 2007, 11:47:53 »
Ciekaw jestem, jaki nowy przepis został spłodzony po weekendzie  :mellow:
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2007, 11:49:34 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 13, 2007, 11:49:16 »
Myśle że KG powinien sie zastanowić na sam początek swojego urzędowania nad zmianami w KM i KW bo tam sie dzieją dopiero przeróżne ciekawe historie

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 13, 2007, 11:52:01 »
siedząc dzisiaj na służbie przyglądam się jak strażacy chodzą do biura po nowe propozycje i nie wiem dlaczego większość wychodzi smutnych ?? czy u mnie związki już zanikły?? a może mają już tak dobrze że zapomnieli że związki to nie tylko dwie osoby ( przewodniczący i zastępca)??

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 13, 2007, 12:00:28 »
A pytałeś tych kolegów, czy prosili kogoś ze związków, żeby uczestniczył w rozmowie z komendantem? Czy uważasz, że związkowcy powinni iść tam czy tego ktokolwiek chce lub nie? A może niektórzy z koelegów mają dogadane z komendantem, że to tylko chwilowa obniżka stanowiska i za jakiś zacs pojdą w górę, dlatego może nie na rękę byłoby uczestnictwo zz w rozmowie?

PS> Nie pisz jednego posta po drugi, masz opcję modyfikuj, jak chcesz coś dodać do wczesniejszej wypowiedzi
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 13, 2007, 15:13:41 »
Mam pytanko co do merytoryczności Pańskich odpowiedzi: Dlaczego odpowiada Pan na niewszystkie posty lub na ich części. W tej materii sądzę, że mogę być sfrustrowany, ale nie jestem zaskoczony. Odpowiada Pan na tematy wygodne, te mało wygodne pomija. Mogę podejrzewać, że nie ma Pan nic sensownego do powiedzenia i to my mamy rację, a w geście kapitulacji, gdzie brak Panu jakichkolwiek argumentów nie zabiera Pan głosu.
Muszę w tej chwili podziękować, że odpowiedział Pan dwa razy na mój post i skomentować tą druga Pana odpowiedź: No cóż. Moją dewizą jest powiedzenie "lepiej krótko świecić niż długo kopcić, a jak ginąć to z trzaskiem".    Teraz po dyskusji z Pane na forum i tym co Pan robi muszę stwierdzić, że to świecenie jest takie słabe, powiedziałbym blade. Może Pan nie kopci, ale chyba dymi. Najgorsze w dymieniu jest to, że jak dym opadnie to nikt nie będzie potrafił tego bałaganu posprzatać.
I w tym momencie nasuwa się moje życiowe motto: " Latać wysoko jak orzeł i nie robić kupy w swoje gniazdo".
A teraz odnośnie propozycji noweli do ustawy o PSP dlaczego nie chce Pan zrobić czegoś dla wszystkich strażaków, zostawic w spokoju ten 40 godzinny tydzień pracy. Wprowadzić ryczałt za każdą nadgodzinę w rozliczeniu półrocznym - niech będzie to nawet i 5 zł ale jest to dobry początek do czegoś co nazywamy normalnością.
Przecież wszyscy wiemy, że nie włożył Pan nawet min wysiłku w poprzednią nowelizację ustawy, a teraz próbuje Pan zniweczyć to o co większość  z nas "walczyła". Nie mieliśmy przyjemności widzieć Pana na manifestacjach pod MSWiA gdy chodziło o podwyżki - bo po co, wywalczą a i tak wszyscy dostaną i nie trzeba się narażać. Wreszcie przecież to nie Pan zagwarantował nam zapis w ustawie modernizacyjnej o obecnych podwyżkach, a uzurpuje Pan sobie prawo do  mówienia o tym jakby Pan to załatwił.
Mam do Pana taką małą prośbę proszę poczuć się prawdziwym szefem, zacząć łączyć nie dzielić i poprzez swoje mądre decyzje wpisać się grubą trzcionką w naszą pamięć.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2007, 21:24:36 wysłana przez volf »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 13, 2007, 15:20:37 »
Panie ognista fala.
Gratuluję, że znalazł się Pan w gronie osób, które reorganizację oglądają przez okno.
ZZ statutowo powołane są kontroli przestrzegania prawa przez pracodawcę, jednak działa to w dwie strony - prawo obowiązuje również ZZ. To co się dzisiaj widziałeś odbyło się w majestacie prawa. Proponuję poczytać ustawę o PSP i art. o przenoszeniu na niższe stanowisko. Czy twoje współczucie dla kolegów nie jest trochę udawane? i jest tylko pretekstem do ataku na ZZ?


Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 13, 2007, 18:11:33 »
A ja życzę Panu Komendantowi szybkiego powrotu do zdrowia i szybki powrót do rozwiązywania pilnych spraw strażackich, a przede wszystkim pamiętania o dobru wszystkich strażakach (nawet tych na najniższych dołach).

P.s są to szczere życzenia, a nie podlizywanie się (to dla tych którzy chcą zgryźliwie komentować mój post)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 13, 2007, 18:15:15 »
Cytuj
P.s są to szczere życzenia, a nie podlizywanie się (to dla tych którzy chcą zgryźliwie komentować mój post)

...jasne John :mellow:...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 13, 2007, 18:44:03 »
Myślę że napływ skarg i wniosków w tak zawrotnym tempie zniechęci Komendanta do udzielania odpowiedzi . Panowie rzeczowo K.G nie będzie się chyba zajmował waszymi zakresami obowiązków ani też rozwiązywanie problemów związków zawodowych . Pozdrawiam.