Autor Wątek: Ściąga Komendanta Głównego  (Przeczytany 213663 razy)

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 11, 2007, 23:49:12 »
Mimo wszystko coś mi tu nie pasuje. Raz pisze Pan o wymianie po 12 godz. prowadzenia akcji, a innym razem o minimum 6 osobach (przecież to obsada jednego wozu) w jednostkach gdzie na zmianach jest 10-11 osób. Kogo i kim podmienić przy takim stanie osobowym. To, że od półtorej roku działamy bez oglądania się na BHP i podstawowe zasady działań taktycznych to fakt. Starsi pamiętają system 24/48 z jedną wolną. Przepracowałem w tym systemie kilkanaście lat i zawsze mi pasował tak jak wielu innym i nigdy nie było problemu z obsadami. Wolę ten system i godziwe wynagrodzenie, niż ciągłe kombinacje i niepewność czy będę miał wolne czy nie. Nic nie można zaplanować. Domyślam się, że nie ma  powrotu do systemu 24/48, jednak obsada zmian to palący problem. Nie chcę polemizować, ale wydaje mi się nierealnym system 24/72, dlaczego, a to dlatego, że nikt się nie zgodzi aby strażak pracował dwa razy w tygodniu, co czwarty tydzień raz w tygodniu, a jak wypadnie mu wolne /bo w tym systemie są wolne/ żeby miał siedem (liczba 7) dni wolnego, nie urlopu, a wolnego. O ile wejdzie zmiana systemu to tylko na taki jak PSK czyli 12/24/12/48, ale do tego też trzeba etatów. Nie można tego systemu wprowadzić wszędzie,ale są jednostki gdzie można. Gdzie jest napisane, że we wszystkich jednostkach muszą pracować w takim samym systemie. Dlatego skoro odsyła Pan w swoim piśmie dotyczącym czasu służby do KP bo to on jest stroną w sprawie, to niech Pan da narzędzia, żeby ten właśnie KP mógł się z tym problemem uporać. Z jednej strony jako KG narzuca Pan pewne rozwiązania, a z drugiej nie dzieli Pan współodpowiedzialności. Może by tak dać KP więcej swobody, jeżeli ponosi odpowiedzialność niech sam reguluje system służby. Niech od niego zależy czy 24/48, czy 4 zmiany. Regulacja procentowa niewiele zmienia gdzieś tyle procent wystarczy gdzieś będzie za mało.
Kwestię awansów pominę bo można zawsze udowodnić, że może coś zrobić ktoś o innym wykształceniu lub bez, a sprawą regulacji płacowych już zajęły się ZZ i o dziwo mówią jednym głosem. Dla jednych to dobry dla innych nie zbyt pomyślny fakt. Szkoda mi tylko tych na dole niezależnie od tego czy są po SGSP czy po „cywilu”, ci na górze zawsze sobie poradzą: awans, brak odpowiedniej szkoły, niski dodatek to nie ich problemy. Mimo wszystko czekam na efekty Pańskiej pracy. Jak mówi Pismo Święte - „... po owocach go poznacie...”
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 11, 2007, 23:59:58 »
Szanowny Panie Komendancie , mam do Pana pytanie jako do specjalisty z zakresu postępowania administracyjnego, jeśli znajdzie Pan chwilę proszę o odpowiedź.
         Ustawa o PSP daje możliwość uznaniowych decyzji podejmowanych przez Komendantów dotyczących między innymi powoływania lub mianowania strażaków na stanowiska, bądź przenoszenia na niższe stanowiska  albo  zachowania prawa do zaszeregowania należnego na poprzednio zajmowanym stanowisku czy też zwalniania ze służby  .  Granice tego uznania określa przepis art. 7 k.p.a., który stanowi o obowiązku uwzględnienia interesu społecznego (w tej konkretnej sytuacji interes służby PSP) i słusznego interesu obywatela (w rozpoznawanej sprawie strażaka). Decyzje wydane w granicach tzw. uznania administracyjnego, nie są jednak wyłączone spod obowiązku ich uzasadnienia na zasadach ogólnych, określonych w Kodeksie postępowania administracyjnego. Organ administracji, działając w granicach uznania administracyjnego, zanim podejmie rozstrzygnięcie i zadecyduje, w jakim zakresie uczyni użytek ze swoich uprawnień, winien jest w sposób wnikliwy i wszechstronny wyjaśnić stan faktyczny sprawy, wysłuchując strony w trakcie prowadzonego postępowania, a przed wydaniem decyzji rozpatrzyć stan faktyczny w świetle wszystkich przepisów prawa materialnego, mogących mieć zastosowanie w sprawie. Wynika to z treści art. 7, 10 § 1 oraz art. 77 k.p.a. Nie ma też żadnych wątpliwości, że decyzje uznaniowe wymagają również wnikliwego oraz logicznego uzasadnienia.
To co tu napisałem wiem z lektury  KPA i wyroków NSA.  I teraz pytania:
Czy w interesie służby jest powoływanie lub mianowanie na stanowiska osób o niższych kwalifikacjach gdy w tej samej   jednostce są kandydaci o lepszych kwalifikacjach? Następne pytanie : Czy zanim Komendant podejmie decyzję o powołaniu lub mianowaniu nie powinien rozpatrzyć wszystkich kandydatów spełniających wymagania i wybrać najlepszego a nie rozpatrywać jedynego słusznego? Kolejne pytanie : Czy uzasadnionym jest występowanie o odstępstwo od wymogów kwalifikacyjnych do Ministra SWiA    gdy są kandydaci spełniający wymagania , a odstępstwo jest uzasadnione tylko w sytuacji gdy brak jest takich kandydatów? I następne pytanie :  Czy jeśli Komendant Powiatowy został powołany przed wejściem w życie najnowszych przepisów kwalifikacyjnych , zwłaszcza jeśli powołanie było dokonane z odstępstwami , to czy  nie należałoby zobowiązać tegoż do uzupełnienia kwalifikacji , a jeśli tego nie zrobi odwołać go z zajmowanego stanowiska mimo zapisów art.4 ustawy wprowadzającej zmiany w ustawie o PSP gwarantującej zachowanie dotychczasowych stanowisk gdy są lepiej kwalifikowani kandydaci, bo chyba w interesie społecznym ( w tej konkretnej sytuacji interesie służby PSP oraz obywateli) jest aby  odpowiedzialne stanowiska zajmowali lepiej kwalifikowani strażacy? Teraz ostatnie pytanie: Czy tylko staż służby, a nie kwalifikacje i przydatność w służbie powinny decydować o zachowaniu prawa do zaszeregowania należnego na poprzednio zajmowanym stanowisku ? Bo przecież w interesie społecznym jest aby o bezpieczeństwo dbali lepsi strażacy a nie starsi.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w działaniach na rzecz poprawy funkcjonowania służby.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 12, 2007, 00:13:04 »
Również mam pytanie do Pana Komendanta.

Panie komendancie... padło już pytanie na początku ale zacytuję...
"co ze stażystami?? za 800 złotych ciężko utrzymać rodzinę..."
3 latka za te pieniążki to trochę długawo. Jak ktoś ma się sprawdzić lub spieprzyć to sprawdzi lub spieprzy się po roku...

Nie można skrócić okresu stażowego, albo dołożyć tę parę groszy biednym chłopakom??
Podam przykład z moich "starań" o pracę w tej zaszczytnej (jak dla mnie) formacji.
Na 23 starających się o pracę po podaniu kwoty, jaką zarabia stażysta, kilku machnęło ręką, wstało i wyszło z komendy. Pozostali to chyba fanatycy tacy jak ja, albo osoby, którym skończył się kuroń, lub nie mają rodziny na utzrymaniu.
W imieniu stażystów wołam o pomoc :(

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 12, 2007, 11:14:55 »
Kamaras, myślę, że 1800 zł na początek to dobra byłaby stawka no i starsi mogliby liczyć w tym układzie na więcej.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 12, 2007, 11:50:53 »
Proszę o przeczytanie i odniesienie się do wypowiedzi MCh wysłanego 11.02. o godz. 11.12.05.

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 12, 2007, 12:05:17 »
witam wszystkich

A mnie sie wydaje że cała ta sytuacja będzie miała podobny koniec jak swego czasu w Angli( wymuszenie podwyżek przy wprowazeniu  obowiązków straży w zakresie ratownictwa medycznego) lub Francji (obniżenie wieku emerytalnego)....., tam strażacy ( ci od ratowania :mellow:) potrafil walczyć o swoje racje i wcześniej czy później  ich wysłuchano i usatysfakcjonowano.

  a do Pana Komendata mam tylko jedno:
- strażakiem jest sie na całe życie, a komendantem nawet najlepszym i nie mającym sobie w Polsce równego wdług własej opini tylko sie bywa

powodzenia i wytrałości w dążeniu do spelnienia obietnicy podniesienia wynagrodzenia każdego strażaka o min.800zl ( takiej jak w stosunku do tego naj,naj,naj.....)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2007, 12:18:35 wysłana przez strażaczek »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 12, 2007, 12:48:15 »
strażaczek, ale wiesz jak zastrajkowali anglicy? brzydze sie na sama mysl o tym ze musiałoby dojść do tego  :angry: ale strajk włoski w naszym wykonaniu mógłby byc ciekawy  :wacko:

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 12, 2007, 13:27:49 »
"Jestem z Panem jeśli to Pana pociesza. W ministerstwie przygotowano 3 warianty wyjścia z pata związanego ze zbyt niską obsadą w JRG. Jak sami nie znajdziemy rozwiązania problemu to problem zostanie rozwiązany za nas i bez nas (choć już pewnie beze mnie). Ja liczę na instynkt samozachowawczy strażaków. Ostatecznie nie każdy związkowiec ma szansę odejść na emeryturę z wysokiego etatu w KG PSP. Pozostali powinni pomyśleć choćby o sobie, skoro nie interesują ich ludzie których powinniśmy ratować najlepiej jak to tylko możliwe. Pozdrawiam SKOMRA."

Wobec powyższego postu oraz wobec komentarzy, które łączą moją osobę z drugą częścią wypowiedzi, informuję co następuje:

1. w dniu 14 lutego br. (już za dwa dni) planowane jest spotkanie Komendanta Głównego PSP z Prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ"Solidarność" na którym przewidujemy omówić szereg tematów najważniejszych dla strażaków, jak też ustalić zasady współpracy pomiędzy KG a KSP. W związku z tym, do tego czasu nie będę komentował, żadnych aluzji i nie będę odpowiadał na żadne pytania. Uważam, że sytuacja jest zbyt poważna, by ją dodatkowo podgrzewać.
2. ponieważ KSP dostała jeden projekt nowelizacji ustawy o PSP, wystąpiłem do KG o przekazanie dwóch pozostałych - jak tylko otrzymam, to zawieszę na stronie KSP (liczę, że KG zawiesi  na swojej stronie i podeśle dla strażaka.pl)

Pozdrawiam
Robert Osmycki

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 12, 2007, 14:05:17 »
strażaczek, ale wiesz jak zastrajkowali anglicy? brzydze sie na sama mysl o tym ze musiałoby dojść do tego  :angry: ale strajk włoski w naszym wykonaniu mógłby byc ciekawy  :wacko:

Podałem to jak przykaład i przestroge, osobiście nie wyobrażam sobie nie udzielić pomocy potrzebującym.

       Jakie są nastroje strażaków tzw. "z podziału" każdy zainteresowany wie i nie chodzi tu nawet o podwyżki ( które jak zwykle zostaly zbójecko podzielone) ale o stany osobowe co wpływa na nieprzestrzeganie zasad bhp podczas prowadzenia działań. Opamiętanie przyjdzie jak zwykle po czasie ( po niedaj boże jakimś tragicznym wypadku strażaka, bo po złamanej nodze przy roztawianiu drabiny d10w przez 2-3  strażaków ukaże sie dowódce i tyle )

a co do strajku włoskiego jestem za tylko co na to włściciele, dzierżawcy, najemcy, itp......

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 12, 2007, 14:24:29 »
Cytuj
Proszę o przeczytanie i odniesienie się do wypowiedzi MCh wysłanego 11.02. o godz. 11.12.05.
To sobie kolego chyba długo poczekasz......  :angry:

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 12, 2007, 15:02:15 »
Witam serdecznie.Wiem co mogą myśleć prawdziwi ratownicy.STRAZAKIEM JEST SIę NA CO DZIEń A NIE TYLKO NA SłUZBIE!!!!!!.aLE JESLI MAMY PROTESTOWAC TO ZBIERZMY SIę DO KUPY I OLEJMY PALąCE SIE śMIETNIKI ,PLAMY NA JEZDNI ITP.DZIAłAJMY TYLKO I WYłąCZNIE W PRZYPADKU ZAGROżENIA żYCIA.pOZDRAWIAM

Dop.moder. Ok. Na przyszłość tylko nie pisz dużymi literami pkt.7 Regulam.Forum Pozdr.
Cytuj
7.   Nie pisz WIELKIMI literami (wielkie litery oznaczają krzyk). Przestrzegaj zasad ortografii.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2007, 15:50:20 wysłana przez Ajax »

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 12, 2007, 16:01:13 »
Złamalem pkt.regulaminu.ok!Ale jesli mozna krzyczeć malymi literami to............. :huh:.Sorki za uniesienie :mellow:

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 12, 2007, 16:42:52 »
Jeśli chodzi o protest to uważam, że najlepiej byłoby jeździć do każdego zdarzenia (to nasz obowiązek moralny), ale nie sporządzać żadnych informacji ze zdarzenia. Myślę, że akurat to ruszyłoby biurokratów w Warszawie.

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 12, 2007, 17:06:07 »
Ja jeszcze dodam że można zacząć od niewykonywania żadnych prac gospodarczych, oczywiście tych tylko które nie są związane ze służbą typu budowlane , przenoszenie kas pancernych w KM itp.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 12, 2007, 17:22:54 »
Cytuj
Ja jeszcze dodam że można zacząć od niewykonywania żadnych prac gospodarczych, oczywiście tych tylko które nie są związane ze służbą typu budowlane , przenoszenie kas pancernych w KM itp.

Do tego to akurat nie potrzeba ogłaszać akcji protestacyjnej, wystrczy robić to co jest zapisane w zakresie obowiazków slużbowych - czyli to za co płacą  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 12, 2007, 18:02:50 »
Cytuj
Proszę o przeczytanie i odniesienie się do wypowiedzi MCh wysłanego 11.02. o godz. 11.12.05.
To sobie kolego chyba długo poczekasz......  :angry:
Powtórnie proszę o przeczytanie i odniesienie się dp wypowiedzi.
Dziękuję.

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 12, 2007, 18:10:22 »
robard napisał:
Cytuj
Do tego to akurat nie potrzeba ogłaszać akcji protestacyjnej, wystrczy robić to co jest zapisane w zakresie obowiazków slużbowych - czyli to za co płacą 


pkt.17 mojego zakresu czynności mówi:
Wykonywanie prac gospodarczych i porządkowych wg. poleceń przełożonych.
Zajrzyj do swojego prawdopodobnie znajdziesz tam taki sam wpis.
Chodziło mi o to że to może być jedna z form protestu.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 12, 2007, 18:14:02 »
Panie Komendancie
Kilkakrotnie zarówno na tym forum, jak również na forum Floriana wypowiadałem się pozytywnie o Pańskiej osobie. Ceniłem i cenię sobie Pańską osobę m.in. za postawę jako KW w stosunku do jednego z Kom. Powiatowych - po mojej interwencji że działając pozaprawnie krzywdzi strażków Pana reakcji byłą krótka > 24 godz. na wyprostowanie sprawy albo przestajesz być komendantem. Co prawda użyłem również stwierdzenie, że jeżeli nie uderzy Panu do głowy woda sodowa to wszystko będzie o.k.
Zaczynam jednak odnosić wrażenie, że i w Pana przypadku sprawdza się przysłowie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Cytuj
W ministerstwie przygotowano 3 warianty wyjścia z pata związanego ze zbyt niską obsadą w JRG. Jak sami nie znajdziemy rozwiązania problemu to problem zostanie rozwiązany za nas i bez nas (choć już pewnie beze mnie). Ja liczę na instynkt samozachowawczy strażaków. Ostatecznie nie każdy związkowiec ma szansę odejść na emeryturę z wysokiego etatu w KG PSP. Pozostali powinni pomyśleć choćby o sobie, skoro nie interesują ich ludzie których powinniśmy ratować najlepiej jak to tylko możliwe. Pozdrawiam SKOMRA.
Wszyscy jesteśmy dorosłymi i mam nadzieję poważnymi ludźmi i można sobie darować takie niedopowiedzenia. Jeżeli panowie z MSWiA i ci nad nimi wymyślili jakieś ciekawostki, to strażacy winni je znać > jeżeli są to poważne zagrożenia dla strażaków i służby to trzeba im razem przeciwdziałać. Straszak przejścia pod samorządy nie jest niczym nowym i o ile będzie zachowana pragmatyka zawodowa, to stracą na tym osoby zajmujące wysokie, niekoniecznie niezbędne stanowiska.
Stwierdzenie o związkowcu odchodzącym na emeryturę z wysokiego etatu w KG jest juz całkiem poniżej pasa. Albo operujmy konkretami, w tym również o strażakach którzy weszli na wysokie stołki nie tylko w KG z nadania nie tylko związkowego i odeszli na mniej lub bardziej zasłużoną emeryturę lub też awansowali na wyższe do stołki, albo odpuśćmy sobie ten temat.
Panie Komendancie
Niedawno odchodzący ze stanowiska Minister Obrony Narodowej stwierdził (cyt. z pamięci) że ministrowie przychodzą i odchodzą, a wojsko jest opoką. Podobnie jest u nas - ministrowie i komendanci przychodzą i odchodzą, a służba opierająca się na tych na dole trwa.
Niektórych przełożonych mile wspominamy, innych wręcz wyklinamy - do których Pan chce być zaliczony?  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 12, 2007, 18:14:53 »
sam_go , ja myślę że to powinien przeczytać nasz Najjaśniejszy i to on powinien się do tego ustosunkować

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 12, 2007, 18:17:17 »
Do niego kieruję tę prośbę. i proponuję żebyście też Go o to poprosili.

Tuniek, tego zapisu nie powinno być w zakresie obowiązków. I ja go napewno nie mam
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2007, 18:21:58 wysłana przez sam_go »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 12, 2007, 18:39:19 »
Jeśli chodzi o protest to uważam, że najlepiej byłoby jeździć do każdego zdarzenia (to nasz obowiązek moralny), ale nie sporządzać żadnych informacji ze zdarzenia. Myślę, że akurat to ruszyłoby biurokratów w Warszawie.
To nie tak, wystarczy pisać meldunki ale ich dalej nie wysyłać.
Po tygodniu paraliż w całej PSP, bo nagle WSKR i KCKR nie będą mieli na czym pracować.
A Pan Komendiant przestanie mieć o czym gadać jak się minister zapyta.........
A myślę, że niejeden Dyż operacyjny w formie protestu bedzie za tym........
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 12, 2007, 18:44:58 »
Cytuj
pkt.17 mojego zakresu czynności mówi:
Wykonywanie prac gospodarczych i porządkowych wg. poleceń przełożonych.
Zajrzyj do swojego prawdopodobnie znajdziesz tam taki sam wpis.

Tuniek, wyrazy współczucia za takiego komendanta który to dopuścił się przestępstwa w stosunku do swojego podwładnego. Każdy Sąd Pracy obali ten pkt. w 5 min. Po to masz w swoim zakresie czynności  tzw. zakres ogólny oraz zakres szczegółowy aby nie było w nim takich kwiatków jak nam zacytowałeś a już w szczególności nie może tam się znaleźć zapis wydawałoby się standardowy czyli "wykonywać inne polecenia przełożonych". Ten Twój komendant to po jakiej szkole ? Wieczorowej czy może zaocznej ? Czy może ma was za niedouczonych ? Tuniek powiedz jak możesz z jakiego regionu naszego kraju jesteś, ciekawi mnie gdzie uchowali się jeszcze tacy komendanci ?

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 12, 2007, 18:56:00 »
Cytuj
robard napisał:

Cytuj
Do tego to akurat nie potrzeba ogłaszać akcji protestacyjnej, wystrczy robić to co jest zapisane w zakresie obowiazków slużbowych - czyli to za co płacą 


pkt.17 mojego zakresu czynności mówi:
Wykonywanie prac gospodarczych i porządkowych wg. poleceń przełożonych.
Zajrzyj do swojego prawdopodobnie znajdziesz tam taki sam wpis.
Chodziło mi o to że to może być jedna z form protestu.

zapewniam Cię, że budowania nie mozna zaliczyc do prac gospodarczych, ani porządkowych i dokąldnie o taki rodzaj prac mi chodziło.
Pozostałe tak jak napisał wyzej MCh, dziki kraj dzicy ludzie  :mellow:
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2007, 18:58:39 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline byk38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 12, 2007, 19:44:14 »
Witam !!!
Panowie, a może PSP powinna mieć Komendanta Głównego cywila np. o specjaliności zarządzanie,
wzorem policji, co wy na to???????Może wtedy zarządzanie pod wodzą takiego fachowca dało by lepsze efekty, niż tych po jedych słusznych studiach.
Proszę o  swoje opinie.

Offline chyba_uczciwy

  • Chyba Uczciwy
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 12, 2007, 20:17:51 »
Chciałbym żeby wreszcie Komendant Główny skończył z lenistwem, głupotą (czyt. niekompetencją) i prywatą w Państwowej Straży Pożarnej. Szczególnie chodzi mi o pracowników 8-godzinnych wliczając w to rzecz jasna Komendantów Wojewódzkich i Powiatowych. Sam jestem pracownikiem 8-godzinnym i wypowiedzi kolegów z podziału bojowego w pewien sposób ranią uczciwych i kompetentnych pracowników wspomnianego systemu pracy. Ale wiem po kilkunstoletniej obserwacji, że nie bezpodstawnie. Może da się to ukrócić. Może wreszcie Komendanci Wojewódzcy, Powiatowi i Dowódcy niższych szczebli będą kompetentni. Może wreszcie Państwowa Straż Pożarna będzie normalna.
Panie Komendancie Główny proszę sobie tą wypowiedź wziąć do serca, a nie roztaczać utopijnych wizji - w końcu w PSP pracuje jeszcze trochę rozsądnych ludzi, których Pana wypowiedzi nie wprawiają w euforię.